طبق استاندارد های جهانی کشورهای اروپایی جزو بهترین کشورهای موجود در این کره ی خاکی است که اکثر مهاجرین و گردشگران جهت اقامت و اخذ شهروندی کشورهای این قاره نهایت تلاش خود را می کنند. اقامت در کشور نروژ و یا دیگر کشورهای اروپایی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این نکته را نباید فراموش کرد که انتخاب یک کشور جهت اقامت دایم و زندگی در آن یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی یک فرد است که اگر درمورد این موضوع اندکی اشتباه شود ممکن است نتایج بسیار نامناسب و ویران کننده ای را برای فرد مهاجر و خانواده ی او ایجاد کند. به همین دلیل موسسه حقوقی بین المللی رابین در کنار شماست تا بهترین گزینه جهت اخذ اقامت و یا حتی شهروندی کشور مورد نظر و مناسب شما را انتخاب کنید. در این مقاله قصد بررسی دو کشور بسیار زیبا و مهم اروپایی یعنی روسیه و نروژ را داریم. با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در مورد این دو کشور را به دست آورید تا بتوانید به کمک موسسه حقوقی بین المللی رابین بهترین گزینه را جهت اقامت و یا اخذ کارت شهروندی در بین این دو کشور انتخاب کنید.

اطلاعات مقایسه ای درمورد اقامت در کشور نروژ و روسیه را در این مقاله بخوانید.

نروژ:

کشور نروژ را می توان جزو یکی از زیباترین کشورهای اروپایی دانست. این کشور با وسعت مناسب و جمعیت متناسب آن باعث شده است تا افراد بسیار زیادی اقامت در این کشور را انتخاب کنند. این کشور با تاریخی بسیار گسترده و باستانی جزو یکی از کشورهای اصیل و ابتدایی اروپا است که قدمت بسیار دیرینه دارد. کشور نروژ با جمعیتی کم تر از شش ملیون نفر یکی از کشورهای خلوت اروپایی که محل بسیار مناسب برای افرادی است که مایل به زندگی در کشورهای خلوت اما زیبا هستند. وسعت این کشور حدود 390,000 کیلومتر مربع است که بر اساس جمعیت حاضر در آن اندازه ی بسیار مناسبی دارد. واحد پول این کشور کرون بوده و بیش از 80 درصد وسعت کشور نروژ مسکونی و مابقی آن کوهستانی و جزو حومه های شهری می باشد. کشور نروژ از نظر امنیت و روابط خارجی یکی از دیرباز یکی از امن ترین کشورهای موجود در جهان بوده به طور که از جمگ جهانی اول تا به امروز این کشور از این نزاع و درگیری های موجود میان کشورهای ختلف به دور بوده و همیشه سعی کرده است با دیگر کشورهای جهان ارتباط دوستانه داشته و در راستای پیشرفت و آبادانی کشور خود گام ببرد و با دیگر کشورها نیز به طور دوستانه رابطه دشته باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای اسلو(Oslo) بوده که بیش از 50 درصد جمعیت کشور نروژ در این شهر زندگی می کنند. اقامت در کشور نروژ می تواند انتخاب بسیار خوبی برای شما متقاضیان عزییز جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی باشد.

مقاله ی مقایسه ای درباره ی اقامت در کشور نروژ را اینجا مطالعه کنید.

روسیه:

همانطور که اکثر شما می دانید کشور روسیه بزرگ ترین کشور در جهان می باشد که وسعت این کشور به اندازه ای است که تا بخش هایی از قاره ی آسیا نیز کشیده شده است. وسعت این کشور به قدری است که این کشور با بیش از ده کشور اروپایی و آسیایی همسایگی دارد و با بسیاری از آن ها مرز مشترک دارد. حالت جغرافیایی این کشور به گونه ای است که با دریاهای بسیاری مانند دریای خزر، سیاه بالتیک و با اقیانوس های آرام شمالی و منجمد شمالی مرز آبی دارد. مساحت این کشور چیزی بالغ بر 17 میلیون کیلومتر مربع است که چنین کشوری با جمعیتی حدود 140 میلیون نفر را می توان جزو کشورهای پرجمعیت جهان دانست. واحد پولی این کشور روبل است. این کشور یکی از کشورهایی است که از لحاظ روابط بین المللی بسیار قوی و متمرکز رو به جلو گام بر می دارید که به همین دلیل دشمنان بسیار زیادی نیز برای خود به وجود آورده است. کشور روسیه یکی از بهترین مکان های موردنظر برای زندگی آن دسته از افرادی است که کشورهای بزرگ با جمعیت زیاد را ترجیح می دهند.

اقامت در کشور نروژ و یا روسیه؟ کدام کشور را برای اقامت می بایست انتخاب کرد؟

مقاله ی مقایسه ای درباره ی اقامت در کشور نروژ و یا روسیه را در اینجا بخوانید.

آن دسته از افرادی که خواهان اقامت در کشورهای اروپایی با فصول متفاوت و جاذبه های طبیعی هستند، بهتر است کشور نروژ را برای اقامت انتخاب کنند. این کشور نیاز این افراد را تا مقدار قابل توجهی پاسخ می دهد. کشور روسیه از لحاظ اقامت و زندگی برای افرادی که خواهان زندگی و اقامت در کشوری بزرگ با جاذبه های تاریخی هستند بسیار مناسب است. روابط کشور روسیه با ایران بسیار خوب بوده و این می تواند عامل مناسبی جهت برقراری ارتباط با افراد روسی زبان باشد. این نکته را فراموش نکنید که اقامت در یک کشور بسته به شرایط و خواسته ی فرد از آن کشور مشخص می شود و نمی توان در این مقاله یک کشور را برتر از دیگری نشان داد اما نکته ی و هدف اصلی این مقاله مشخص کردن این تفاوت ها برای شما عزیزان است تا بهترین انتخاب را بر اساس نیازهای شخصی و سلایق خود داشته باشید.

مقاله ی مقایسه ای درباره ی اقامت در کشور نروژ و یا روسیه را در اینجا بخوانیدتفاوت دو کشور روسیه و نروژ از لحاظ آب و هوا:

اگر قصد مقایسه این دو کشور را از نظر آب و هوا داشته باشیم، فکر کنم اکثرا موافق باشید که کشور روسیه پاییز و زمستان بسیار سرد و تابستانی بسیار گرم را دارد در حالی که درمورد نروژ تابستان آن نسبتا خنک و مناسب بوده و فصول سرد این کشور در مقایسه با روسیه گرم تر است و می توان این سرما را تحمل کرد. میزان بارندگی در شور نروژ به مراتب بیشتر از کشور روسیه است که این وضعیت باعث شده است که کشور نروژ جزو یکی از کشورهای زیبا از نظر جاذبه ی طبیعی باشد.

سطح زندگی کشور نروژ و روسیه:

سطح زندگی و نرخ امید به آن در کشورهای روسیه و نروژ تفاوت فاحشی دارد به طوری که کفه ی ترازو به سمت نروژ پایین می آید. نرخ امید به زندگی در کشور نروژ برای مردان تا سنین 79 سالگی و برای خانوم ها تا سن 84 سالگی است که متوسط نرخ امید به زندگی در این کشور به 81,9 سال می رسد. نرخ تولد در کشور نروژ نیز با این وجود که از کشور روسیه بسیار کوچک تر است بالاتر است. درمورد کشور روسیه نرخ امید به زندگی در آقایان چیزی حدود 14 سال کم تر از آقایان در نروژ است که با این حساب عدد به 65.3 سال برای آقایان در روسیه است. 77.1 سال نیز نرخ امید به زندگی برای بانوان در روسیه که درنهایت نرخ امید به زندگی در کشور روسیه چیزی حدود 71 سال است.

موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت کشورهای اروپایی  و آمریکایی مانند کانادا یاری می کند.

با ما همراه باشید.

مقاله ی مقایسه ای درباره ی اقامت در کشور نروژ و یا روسیه را در اینجا بخوانید

منبع: indexmundi