بدون شک تحصیل در کشورهای اروپایی آرزوی بسیاری از دانش آموزان و دانش جویان غیر اروپایی در سرتاسر جهان است. از این میان کشور سوئد را می توان جزو یکی از برترین کشورهای اروپایی برای این موضوع دانست. سطح علمی بسیار بالا، مناسب بودن شرایط جهت تحصیل و پیشرفت، توجه کامل دولت و جامعه به دانشجویان، پایین بودن هزینه های تحصیل و مناسب بودن فضای رقابتی را می توان دلایل بسیار قانع کننده ای جهت تحصیل و زندگی دانست. همانطور که  می دانید اخذ اقامت تحصیلی سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی فرایندی سخت است که نیازمند گذاشتن وقت بسیار زیادی است. به همین دلیل موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما عزیزان جهت اخذ اقامت تحصیلی کشور سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. این موسسه با سال ها تجربه در زمینه ی مهاجرت و اخذ اقامت یکی از برترین موسسات در ایران است. این مقاله به بررسی چگونگی اخذ اقامت تحصیلی سوئد، اطلاعاتی درباره ی کشور سوئد و شرایط کار کردن افرادی که خواهان تحصیل در این کشور هستند را می باشد. با ما همراه باشید.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد؛ با ما همراه باشید

:کشور سوئد

سوئد با وجود 25 استان و وسعتی حدود 450,000 یکی از بهترین کشور اروپایی جهت اخذ اقامت تحصیلی می باشد. پایتخت این کشور زیبا شهر استکهلم می باشد که در این شهر دانشگاه های بسیار خوبی وجود دارند. نکته ی بسیار مهمی که در مورد مردم کشور سوئد وجود دارد این است که علاوه بر مناسب بودن تعداد جمعیت آن ها، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد. توجه بسیار زیاد دولت این کشور به آموزش و مسایل آموزشی باعث شده است تا جامعه سوئد به جامعه ای تحصیل کرده، موفق و با ثبات و کم ترین میزان نرخ بیکاری تبدیل شود. این نکته را فراموش نکنید در این کشور افرادی وارد بازار کار می شوند که در شاخه ی تحصیلی خود به نحو مطلوب عمل کرده و از لحاظ کار کردن نیز به صورت حرفه ای عمل می کنند. زبان رسمی کشور سوئد سوئدی می باشد. اما خبر خوب برای دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در کشور سوئد را دارند؛ به راحتی با تسلط بر زبان انگلیسی و کسب نمره ی مناسب و قابل قبول آزمون آیلتس کشور مقصد می توانید درمورد بحث زبان دیگر نگرانی نداشته باشید. اکثر دانشگاه های کشور سوئد علاوه بر تدریس به زبان سوئدی، زبان انگلیسی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. از نظر بحث امنیتی نیز کشور سوئد کم ترین تعداد زندانی از میان کشورهای اروپایی همسایه خود دارد و میزان جنایات داخل شهری بسیار کم می باشد و از نظر امنیتی مشکل خاصی شما را تهدید نمی کند.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد؛ با ما همراه باشید

:اخذ اقامت تحصیلی سوئد

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، این کشور یکی از برترین کشورهای اروپایی برای گذراندن دوره ی تحصیلی و به دست آوردن موفقیت های متعدد در زمینه ی تحصیلی و کاری می باشد. اصولا دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند به دو دسته ی اروپایی و غیر اروپایی تقسیم می گردند. دانشجویان اروپایی که کشورهای آن ها جزو اتحادیه اروپا و یا منطقه ی اقتصادی آن است به راحتی و بدون گرفتن ویزا یا روادید خاصی می توانند به گذراندن دوره های تحصیلی خود در کشور سوئد مشغول باشند. تنها با داشتن پاسپورتی معتبر و شماره شناسایی کشور خود به راحتی می توانید وارد کشور سوئد شده و دوره های تحصیلی خود را شروع کنید. در آن طرف ماجرا بیش از میلیون ها دانشجوی کشورهای غیر اروپایی مایل به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند. این افراد به راحتی دانشجویان اروپایی نمی توانند در اروپا به تحصیل بپردازند. جدا از بحث هزینه های تحصیل و خرج و مخارج در کشورهای اروپایی، فرایند اخذ اقامت تحصیلی کشورهای اروپایی بسیار سخت و مدت زمان بسیار زیادی را می بایست صرف کنید تا بتوانید اقامت یک کشور اروپایی برای تحصیل را دریافت کنید. برای این که بتوانید در یک کشور اروپایی تحصیل کنید ابتدا می بایست اجازه ی حضور در این کشور را داشته باشید. این درخواست را می توان به دو شکل آنلاین و حضوری پیگیری کرد. قبل از این که به طور جزیی تر شرایط و مواردی را که باید رعایت کرد تا اقامت تحصیلی در کشورهای اروپایی را به دست آورد، به صورت جداگانه شرایط تحصیلی و اقامتی افراد اروپایی و غیر اروپایی را مورد بررسی قرار می دهیم.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد؛ با ما همراه باشید

:تحصیل  در سوئد توسط افراد اروپایی

اصولا تمامی افراد اروپایی قادر به تحصیل در کشور سوئد بدون داشتن اجازه ی ورود و یا ویزا نیستند. آن دسته از افراد اروپایی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا می باشند، بدون داشتن ویزا نیز می توانند به راحتی در این کشور به تحصیل بپردازند. دارا بودن ملیت این مناطق در اروپا آن ها را قادر می سازد تنها با داشتن پاسپورت معتبر و شماره ملی شناسایی به راحتی در کشورهای اروپایی مانند سوئد وارد شده و به  تحصیل بپردازند. این افراد حق زندگی در کشور سوئد و یا دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا را نیز دارند. نکته ی مثبتی که می توان درمورد کشور سوئد به آن اشاره کرد، عضویت این کشور در معاهده ی شنگن است. یعنی افرادی که در سوئد زندگی ی کنند به راحتی می توانند در کشورهای عضو معاهده ی شنگن سفر کرده و یا به تحصیل یا کار بپردازند. تنها داشتن پاسپورت معتبر و شماره ی شناسایی معتبر الزامی است.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد؛ با ما همراه باشید

:از سری مدارکی که شهروندان کشورهای اروپایی نیاز دارند تا بتوانند در کشور سوئد به تحصیل بپردازند

نامه ی امتحان ورودی دانشگاه مقصد یا گواهی که ثابت کند که قصد تحصیل در کشور سوئد را دارید. دارا بودن نامه ی تحصیل و گواهی که نشان دهد شما در کشور خود به تحصیل پرداخته اند. دارا بودن این مدارک به دریافت شماره شناسایی شخصی در کشور سوئد کمک بسیار زیادی می کند. کارت اروپایی بیمه سلامت که نشان دهنده ی سلامت فیزیکی و روحی شماست یکی دیگر از مواردی است که برای تحصیل در کشور سوئد به آن نیاز است. گواهی که ثابت کند فرد مورد نظر توانایی حمایت خود از لحاظ مالی در طول مدت حضور خود در کشور سوئد را دارد. این گواهی می بایست به امضای فرد موردنظر نیز درآید. اداره ی مالیات کشور سوئد می تواند این گواهی را در اختیار فرد اروپایی گذاشته و آن را امضا کند. این مدارک را می بایست پس از حضور در کشور سوئد و دانشگاه مقصد ارایه داد نه قبل از حرکت به سوی سوئد.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد؛ با ما همراه باشید

:شهروندان کشورهای غیراروپایی و اخذ اقامت تحصیلی کشور سوئد

درصورتی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا یا منطقه ی اقتصادی اروپا نیستید و قصد تحصیل و یا زندگی بیش از سه ماه را در کشورهای اروپایی دارید، این نکته را فراموش نکنید که می بایست اجازه ی اقامت کشور مورد نظر را داشته باشید. اخذ اقامت تحصیلی کشور سوئد مستلزم ارایه درخواست در سفارت یا کنسول گری کشور سوئد است. در صورتی که مدت زمان تحصیل شما در کشور سوئد نیز کم تر سه ماه باشد می بایست برای اقامت در این کشور اجازه ی اقامت داشته باشید. همان طور که گفته شد برای اخذ اقامت کشور سوئد می بایست از طریق کنسول گری یا سفارت کشور سوئد اقدام کنید. به طور متوسط مدت زمانی که برای این موضوع می بایست صرف کنید 12 هفته یا بیش تر است. پس این نکته را فراموش نکنید که برای اخذ اجازه اقامت در کشور سوئد از طریق تحصیل سریعا اقدام کنید تا به موقع بتوانید در دوره های آموزشی دانشگاه های سوئد حاضر باشید. نکته ای که بسیار مهم است این است که به محض ورود به کشور سوئد می بایست کارت اقامتی خود را به همراه داشته باشید.

images 4 1 - اخذ اقامت تحصیلی سوئد

:مواردی که می بایست در اخذ اقامت تحصیلی سوئد داشته باشید

داشتن یک پاسپورت معتبر بدون شک یکی از مهم ترین اصول جهت اخذ اقامت و ویزای هر کشوری است. سوئد نیز از این قاعده مستثنی نیست. این را بدانید که اگر می خواهید اقامت کشور سوئد را دریافت کنید، می بایست پاسپورت شما اعتبار کافی را داشته باشد. پذیرش در دانشگاه های سوئد به صورت تمام وقت یکی دیگر از مواردی است که افراد غیر اروپایی برای پذیرش و اخذ اقامت تحصیلی در این کشور می بایست آن را رعایت کنند. توانایی حمایت خود از لحاظ مالی در دروه ای که در کشور سوئد مشغول تحصیل هستید یکی از موارد بسیار مهم برای کنسول گری و سفارت سوئد است که به آن ها در این زمینه باید اطمینان کافی را ارایه دهید. داشتن سلامتی کامل از لحاظ روحی و جسمی یکی دیگر از مواردی است که می بایست برای مراجع زی ربط در سفارت کشور سوئد اثبات شود. داشتن کارت و یا گواهی بیمه سلامت می تواند نشان دهنده ی این موضوع باشد. تا آن جایی که توضیح داده شد، متوجع شدیم که اکثر ملزومات اداری و بین المللی افراد اروپایی و غیر اروپایی به هم نزدیک است. تنها تفاوت این دو گروه افراد در هزینه ی بیش تر و گذاشتن وقت بیش تر برای اخذ اجازه  حضور در کشور سوئد می باشد. در صورتی که در دریافت مدارک جهت اخذ اقامت تحصیلی در کشور سوئد به مشکلی برخوردید می توانید با تماس با سفارت یا کنسول گری این کشور مکل خود را حل کنید. البته این نکته را فراموش نکنید که مشاورین موسسه حقوقی بین المللی رابین نیز می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد؛ با ما همراه باشید

:بعد از اخذ اقامت تحصیلی سوئد می توانید در این کشور کار کنید

برای این که بتوانید از لحاظ اقتصادی نیز در کشورهای خارجی زندگی خوبی داشته و به مشکل خاصی در این زمینه بر نخورید، داشتن کار می تواند یکی از بهترین راه چاره باشد. این نکته را فراموش نکنید برای این که بتوانید در کشور سوئد کار کنید می بایست اجازه اقامت در این کشور را دریافت کرده باشید و این مدرک را به کارفرمای خود تحویل دهید. نکته ی مثبتی که در زمینه ی کار در کشور سوئد برای دانشجویان بین المللی وجود دارد این است که افراد می توانند بدون هیچ محدودیت زمانی یا موضوعی دیگر در این کشور فعالیت کنند. این موضوع را فراموش نکنید که هدف شما از حضور در کشور سوئد تحصیل و به پایان رساندن دوره ی تحصیلی خود با موفقیت است. به طور متوسط در هفته می بایست چیزی حدود 40 ساعت زمان در هفته برای مطالعه و رفتن به کلاس اختصاص دهید.  یکی ویژگی بسیار جالب درباره ی سیستم آموزشی کشور سوئد این است که برای اکثر دانشجویان بین المللی کار پاره وقت یا تهیه می کنند و یا به او معرفی نامه می دهند. این موضوع تا حدود بسیار زیادی در بحث هزینه های یک دانشجوی خارجی کمک بسیار زیادی می کند. از طرفی دیگر سایت های متعدد بسیار زیادی در کشور سوئد وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید شغل پاره وقت برای خود پیدا کنید.

download 16 - اخذ اقامت تحصیلی سوئد

:اول تحصیل بعد کار؛ این موضوع را فراموش نکنید

سوئد یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه ی تحصیل و کار است. بسیاری از افرادی که به این کشور برای تحصیل سفر کرده بودند، پس از گذشت دوره ی تحصیلی خود  موفقیت در شاخه ی تحصیلی خود همان جا مشغول به کار شده و برای اقامت کاری خود اقدام کرده اند. اگر خواهان ادامه ی زندگی خود در کشورهای اروپایی و یا به طور مشخص تر سوئد را دارید، به راحتی می توانید با برتر بودن در شاخه ی تحصیلی خود و موفق بودن در این زمینه، متناسب با  رشته ی مورد نظر خود در این کشور مشغول به کار شوید. در صورتی که به شما پیشنهاد کاری داده شد می توانید به راحتی برای اخذ اقامت کاری خود اقدام کرده و مدت زمان بیش تری را در کشور سوئد اقدام کنید. پس از پیدا کردن شغل مورد نظر خود به راحتی می توانید پس از گذشت مدت زمان طولانی در این کشور، برای اخذ شهروندی کشور سوئد اقدام کنید. پس آن چیزی که در ابتدا باید به آن توجه کنید مشخص شدن دوره ی تحصیلی خود و تلاش مداوم برای گذراندن دوره ی تحصیلی خود به نحو مطلوب است. به نظر می رسد اخذ اقامت تحصیلی سوئد تصمیم هوشمندانه ای برای شما دانشجویان ایرانی باشد.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا است که در این مورد نیز می تواند به شما عزیزان علاقه مند تحصیل در کشورهای اروپایی کمک کند. با ما همراه باشید.

اخذ اقامت تحصیلی سوئد ؛با ما همراه باشید

منابع:http://utbildning  ,,studyinsweden