برای اخذ اقامت سوئد از طریق کار می توانید همه روزه از ساعت 10 تا 5 با ما تماس بگیرید.

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

این مقاله به صورت تخصصی به بررسی یکی از راه های اخذ اقامت و شهروندی کشور سوئد از طریق دریافت مجوز کار می باشد. موارد بسیار مهمی وجود دارد که هر فردی که به منظور کار و فعالیت به کشور سوئد  وارد می شود باید آن را بداند.یکی از مسایل حایز اهمیت برای اخذ شهروندی کشور سوئد آگاهی از فرایند ها و مواردی است که هر فرد برای دریافت اقامت سوئد باید بداند در این مقاله گردآوری شده است.

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

اخذ اقامت سوئد از طریق کار و شهروندی کشور سوئد:

چگونه یک شهروند سوئدی شویم؟

اگر به مدت لازم برای اخذ اقامت و شهروندی کشور سوئد در این کشور اقامت کرده باشید آن وقت می توانید برای ملیت سوئدی و شهروندی این کشور درخواست دهید. این مقاله اطلاعات لازم برای اخذ شهروند کشور سوئد را به شما ارایه می دهد.

اگر خواهان دریافت شهروندی کشور سوئد و ملیت این کشور هستید باید ابتدا برای تابعیت سوئد اقدام کنید.

برای اقدام جهت دریافت شهروندی کشور سوئد باید دارای ویژگی های که در پایین اشاره شده است باشید.

  • باید حداقل سن قانونی که 18 سال است را داشته باشید
  • باید حق و اجازه ی اقامت دایم در کشور سوئد را داشته باشید تا بتوانید برای شهروندی این کشور اقدام کنید
  • به مدت مداوم و متوالی پنج سال در کشور سوئد زندگی کرده باشید. اگر شما دارای ملیت کشور های منطقه ی شمالی اروپا مانند دانمارک، فنلاند، جزایر فارو، ایسلند، نروژ، سوئد و گرینلند باشید این میزان سال به دو سال کاهش پیدا می کند.
  • هیچ گونه سوسابقه و یا سابقه ی جنایی در کشور سوئد نداشته باشید.

این قوانین و ملزومات با توجه به شرایط شما می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال کودکان زیر پانزده تنها با یک اطلاع رسانی ساده توسط والدین می توانند جهت اخذ شهروندی سوئد اقدام کنند.جهت اخذ شهروندی کشور سوئد باید مشخصات خود را از طریق مدارک شخصی خود از کشور مبدا اقدام کنید و مدارک شناسایی خود را جهت اخذ شهروندی این کشور اثبات کنید. همچنین باید فرم درخواست دریافت شهروندی کشور سوئد را پر کنید و هزینه ی این درخواست که به مبلغ 1500 کرون هست را پرداخت کنید. فرم موجود برای درخواست اخذ شهروندی کشور سوئد به زبان سوئدی بوده و این فرم در صفحه ی وبسایت مهاجرت کشور سوئد موجود می باشد.

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

اخذ اقامت سوئد از طریق کار و افراد دو ملیتی:

قوانین کشور سوئد به افراد دو یا چند ملیتی اجازه ی اقامت در کشور خود را می دهد. اگر فردی با ملیت سوئدی برای شهروندی و ملیت دیگر کشور اقدام کند، ملیت اصلی خود که سوئدی می باشد را از دست نمی دهد. همچنین اگر افراد خارجی که قصد دریافت شهروندی و ملیت کشور سوئد را دارند، ملیت قبلی خود را از دست نمی دهند مگر اینکه کشور اصلی این افراد خارجی دو و یا چند ملیتی را به رسمیت نشناسد.

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

شهروندی و اقامت در سوئد از طریق مجوز کاری:

اگر خواهان کار و فعالیت در کشور سوئد هستید نیازمند مجوز کار در این کشور خواهید شد. مطالب زیر به شما کمک می کند تا متوجه شوید کدام نوع از ویزای کاری احتیاج دارید و چگونه باید برای به دست آوردن آن اقدام کنید.

شهروندان کشورهای منطقه ی شمالی اروپا:

اگر شهروند کشورهای منطقه ی شمالی اروپایی مانند دانمارک، فنلاند، جزایر فارو، ایسلند، نروژ، سوئد و گرینلند باشید به هیچ نوع مجوز کاری و یا اقامتی برای کار و زندگی در کشور سوئد نیستید.

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

اخذ اقامت سوئد از طریق کار

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه و مناطق آزاد اقتصادی اروپا:

اگر شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و مناطق آزاد هستید و قصد اقامت کم تر از 90 روز را در کشور سوئد دارید، نیازی به مجوز برای کار و اقامت نیست. می توانید بدون ثبت نام در صفحه ی مهاجرتی سوئد شروع به کار کنید. اگر قصد اقامت بیش تر از سه ماه در این کشور را دارید، نیاز به ثبت نام برای دریافت اقامت قانونی در این کشور هستید. این نوع اقامت به دانشجویان، کارمندان، مشاغل آزاد، افرادی سرویس رسان به مردم و کسانی که درآمد کافی برای اداره ی زندگی شخصی خود را دارند. این مجوز قابل اتساع به افراد خانواده ی فردی که دارای ملیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه و مناطق آزاد اروپا است می باشد.

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

اخذ اقامت سوئد از طریق کار و شهروندان غیر اروپایی:

اگر شهروند غیر اروپایی هستید و خواهان کار و حق شهروندی کشور سوئد هستید، باید مجوز کار و اجازه ی اقامت این کشور را کسب کنید. برای افرادی که از قبل اقامت دایمی این کشور را داشته اند، ملزومات و شرایط لازم جهت کار کردن در کشور سوئد شبیه شهروندان کشورهای عضو اتحادیه و مناطق آزاد اقتصادی اروپاست.

به عبارت دیگر اگر قصد اقامت بیش از 90 روز را در کشور سوئد دارید، برای درخواست مجوز کار باید درخواست اقامت را نیز به مراجع قانونی کشور سوئد ارایه دهید(درخواست اقامت همزمان با مجوز مار تحویل داده می شود). برای دریافت مجوز کار باید قبل از رسیدن به سوئد پیشنهاد کاری داشته باشید. کاری که شما برای آن پذیرفته شده اید باید حداقل به مدت ده روز در سوئد و کشورهای اتحادیه و منطقه ی آزاد اقتصادی اروپا تبلیغ شده باشد و شرایط کاری و استخدام آن متناسب و درمواردی برتر از مشاغل معمولی در سوئد باشد. بخش تجاری مورد نظر باید فرصت بررسی شرایط و ضوابط کاری شما را داشته باشد و برای دریافت مجوز کار در سوئد باید حقوق ماهیانه برابر 13000 کروم(1265یورو) باشد(قبل از فرایند های مالیاتی). مجوز کار برای مدت زمان موقت کاری و یا دو سال معتبر است. بعد از 48 ماه فعالیت کاری در کشور سوئد فرد مورد نظر قادر به درخواست اقامت دایمی خواهد بود.

مجوز کار و درخواست اقامت باید خارج از کشور سوئد پیگیر شود و قبل از رسیدن شما به سوئد ضمیمه پاسپورت شود. هنگامی که درخواست اقامت و یا مجوز کار در سوئدرا دهید، خانواده ی شما نیز به صورت اتوماتیک اجازه ی اقامت در کشور سوئد را دریافت خواهند کرد. در این موضوع، همسر شما و فرزندان کوچک تر از سن قانونی(18 سال) به عنوان خانواده قلمداد می شوند و شامل این قانون می شوند.

منبع : دریافت اقامت سوئد از طریق کار