برای اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد شما می توانید با موسسه رابین هولینگ در ارتباط باشید. ما پذیرای شما هستیم.

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

هدف این مقاله بررسی اطلاعات مهم و کلیدی درمورد کشور اروپایی سوئد و راه های متفاوت اخذ اقامت و شهروندی این کشور است. راه های متعددی مانند دریافت اقامت و یا حتی شهروندی کشور سوئد از طریق ویزای کاری و یا بررسی شرایط لازم برای اقامت از موضوعات و اطلاعات کلیدی این مقاله می باشد که هر فردی که خواهان زندگی و یا کار در کشور سوئد است باید این اطلاعات و موارد را رعایت کند.

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

سوئد :

سوئد یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپایی با تقسیم بندی های متفاوت آب و هوایی در این قاره ی سبز می باشد. این کشور یکی از معروف ترین کشورهای ازوپایی در زمینه ی خطوط ساحلی طویل، جنگل های گسترده و دریاچه های متعدد می باشد. سوئد یکی از شمالی ترین کشورهای جهان می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای استکهلم، جمعیتی بالغ بر ده میلیون نفر که نرخ امید به زندگی در این کشور برای آقایان 81 سال و برای خانم ها 84 سال می باشد. در سال 1910 میلادی کشور سوئد به اولین کشور اروپایی تبدیل شد که  پارک ملی داشت که این پارک در منطقه ی کوهستانی Norrland قرار دارد. این اقدام از بهره برداری سو از مناطق غیر قابل سکونت این کشور جلوگیری کرد. بسیاری از مناطق طبیعی و میراث فرهنگی سوئد حفظ گردید و این میراث در سرتاسر این کشور گسترش یافت.

 بدین غالب افراد این کشور مسیحیت بوده و زبان مردم این کشور سوئدی است. مساحت کل این کشور 528,447کیلومتر مربع است که 63 درصد این منطقه را جنگل، 9 درصد آن دریاچه، 7 درصد آن را مراتع کشاورزی، 7 درصد را پوشش های چمنی، 3درصد را مناطق صنعتی و شهری، و حدود 3درصد را صخره و کوه ها تشکیل می دهند.

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

سیستم مهاجرتی کشور سوئد :

از سال 1995 میلادی کشور سوئد جز کشورهای اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن شده است. همچنین کشور سوئد عضو اتحادیه ی پاسپورت های مناطق شمالی اروپا می باشد (Nordic Passport union). سفر و یا اقامت ملل عضو اتحادیه ی اروپاEU))، منطقه ی اقتصادی اروپا(EEA)، و یا کشورهای مناطق شمالی بسیار آسان می باشد. اگر شما قصد سفر به سوئد را دارید، نیاز به ویزا به مدت اقامت بیش از 90 روز را نخواهید داشت. اکثر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و آمریکای لاتین برای این منظور به ویزا احتیاج ندارند. با این وجودکشورهایی مانند ایالات متحده ی آمریکا، کانادا، استرالیا و مکزیک به این منظور به این نوع ویزا احتیاج دارند. زندگی و اقامت در سوئد نیازمند اخذ اقامت از اداره ی منطقه ای دولت این کشور است. در کل در کشور سوئد هر نوع اقامتی که مدت زمان آن از سه ماه بیش تر شود و یا به منظور  تحصیل یا کار در سوئد باشد، نیارمند درخواست ویزای کاری و یا اقامتی است.

با این وجود اگر شما خواهان اقامت در مدت زمان بسیار طولانی ای در کشور سوئد هستید، تنها احتیاج به ویزا ندارید و با یک ویزا کاری از پیش نمی برید. باید مشخص کنید که آیا به دنبال دریافت ویزا هستید و یا می خواهید اجازه ی اقامت بگیرید.

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

ویزای کوتاه مدت :

ویزا به نوعی مدرک اطلاق می شود که برای مدت اقامت کوتاه مدت در کشور سوئد و دیگر کشورهای اتحادیه ی اروپا استفاده می شود. هر نوع اقامتی در کشور سوئد که بیش از سه ماه باشد نیازمند اخذ اجازه ی اقامت می باشد و دیگر ویزا کاربردی ندارد.

چه کسانی به ویزای کشور سوئد احتیاج دارند ؟

کشورهای مناطق شمالی اروپا می توانند بدون هیچ محدودیتی به این کشور وارد شده و یا کار کنند. کشور های عضو اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا به راحتی می توانند بدون ویزا و بدون اجازه ی اقامت به مدت 90 روز در این کشور حضور داشته باشند. اگر خواهان حضور بیش تر از سه ماه در این کشور هستید باید اجازه ی اقامت و یا کار از این کشور بگیرید. افراد دیگر کشورهایی که به ویزای خاصی در این کشور اهمیت ندارند می توانند به راحتی به مدت سه ماه در این کشور حضور داشته باشند. البته این نکته را فراموش نکنید که این افراد اجازه ی کار کردن در این مدت را ندارند.

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

شرایط و ملزومات لازم برای دریافت ویزای کشور سوئد :

درخواست ویزای سوئدی به راحتی در کنسول گری ها و سفارت های کشور سوئد در سرتاسر جهان امکان پذیر است. در بعضی مواقع نیز بررسی و رسیدگی به این درخواست توسط دیگر کشور عضو منطقه ی شمالی اروپا صورت می پذیرد. معمولا این اتفاق زمانی رخ می دهد که هیچ طرفی از کشور سوئد برای اخذ ویزای این کشور وجود نداشته باشد و این کار توسط  دیپلماسی دیگر کشور عضو شنگن و از طرف سوئد انجام می شود.

برای درخواست ویزای کشور سوئد به این مدارک احتیاج دارید:

  • فرم تکمیل و امضا شده ی درخواست ویزا
  • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید که از مدت گرفتن آن شش ماه نگذشته باشد.
  • پاسپورت شما بعد از آخرین سفر حداقل به مدت سه ماه معتبر باشد.
  • مدرک بیمه ی مسافرتی که شما را در طول مدت ویزا پوشش دهد.
  • مدرک اثبات اسطاعت مالی شما در مدت زمان ویزای شما. (معمولا در روز حداقل 30یورو)
  • جزییات سفر به خانه
اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

اخذ اقامت و ویزای کوتاه مدت سوئد

همچنین باید مدارکی دیگر از جمله قصد شما از سفر به کشور سوئد و همچنین مدت زمان حضور خود در این کشور را نیز فراهم کنید. این مدارک می تواند در فرم بلیط سفر، مدت زمان رزرو هتل و یا دعوت نامه ی رسمی باشد. اگر شماقصد ملاقات فرد خاصی را دارید باید اطلاعات ضمیمه مربوط به کسی که قصد دیدن او را دارید برای دریافت ویزای کشور سوئد به کنسول گری و یا سفارت این کشور ارایه دهید. در بعضی شرایط نیز ممکن است از شما بخواهند یک مصاحبه داشته باشید تا قصد خود از ورود به کشور سوئد را بیان کنید.در صورت فراهم شدن شرایط مورد نظر ویزای کوتاه مدت کشور سوئد به شما داده می شود و اعتبار این ویزا از روز صدور و حضور شما در کشور مورد نظر آغاز می شود. درصورت عدم برآورده سازی این شرایط که پیش تر لحاظ شد، عدم فراهم کردن این شرایط منجر به ضبط و یا الغای ویزای شما می باشد و شما ملزم به ترک کشور سوئد و منطقه ی شنگن اروپا می شوید. اما گذراندن این فرایند ها ساده است و نیاز به صبر و شکیبایی شما دارد.

منبع : اخذ اقامت ویزای کوتاه مدت سوئد /  اخذ ویزای کوتاه مدت سوئد