امروزه در سرتاسر جهان اقامت و زندگی در کشورهای اروپایی به یکی از رویاهای بسیاری از افراد غیراروپایی تبدیل گردیده است. برای این که بتوانید در این کشورها زندگی کنید و به راحتی از پس هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی بر بیایید نیازمند پیدا کردن یک شغل در این کشور و رسیدن به امنیت مالی هستید. این نکته را فراموش نکنید برای این که بتوانید در یک کشور اروپایی مشغول به کار شوید و بتوانید به راحتی در این کشورها به زندگی بپردازید نیازمند دریافت ویزای کاری کشور موردنظر هستید. البته این ویزا برای افراد غیر اروپایی است که اخذ آن برای افراد غیر اروپایی الزامی است. کشور اسپانیا امروزه به یکی از مقاصد افراد غیراروپایی برای زندگی و کار گردیده است. آب و هوای مطلوب، مردم مهربان، بازار کار پویا و زندگی آرام از دلایل بسیار مناسب جهت زندگی و اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا می باشد. امروزه بسیاری از ایرانیان از راه های بسیار متفاوتی نسبت به اخذ اقامت کشور اسپانیا اقدام می کنند. در این مقاله به بررسی چگونگی اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا و موارد یا مدارکی که می بایست برای اخذ این نوع اقامت از کشور اسپانیا داشته باشید را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا

:کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه هزاران گردشگر و متقاضی اخذ اقامت در این کشور وارد خاک اسپانیا می گردند. این کشور که در جنوب غربی قاره ی سبز قرار گرفته است، از همسایگی با کشورهای فرانسه و یا دریای مدیترانه توانسته درآمد بسیار زیادی را از طریق گردشگری به دست آورد. کشور اسپانیا با وسعت 506,000کیلومتر مربع پنجمین کشور پهناور در قاره ی اروپا محسوب می شود. عضویت این کشور در اتحادیه ی اروپا و معاهده ی شنگن باعث شده است که کشور اسپانیا به یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین کشورهای اروپایی در زمینه ی اقتصادی، گردشگری و فرهنگی دانست. این موضوع را نباید نادیده گرفت که کشور اسپانیا جزو یکی از تاریخی ترین کشورهای جهان نیز محسوب می شود. پایتخت کشور اسپانیا شهر بسیار زیبای مادرید و زبان رسمی این کشور زبان اسپانیولی می باشد که یکی از پرطرفدارترین زبان های موجود در قاره ی اروپا می باشد. از دیگر شهرهای بسیار زیبا و مهم این کشور می توان به بندر بارسلونا یکی از زیباترین بندرهای جهان، والنسیا، سه ویا، مالاگا و ساراگوسا اشاره کرد. طبق آخرین آمار از جمعیت این کشور، اسپانیا بیش از 50,000,000 نفر به یکی از کشورهای پرجمعیت اروپایی نیز تبدیل گردیده است که از میان جمعیت این کشور بخش کوچکی از آن را نیز مهاجرین تشکیل می دهند. از این نکته نباید غافل شد که کشور اسپانیا یکی از شادترین کشورهای جهان است. نرخ امید به زندگی مردم کشور اسپانیا حدود 84 سال می باشد که این عدد در قیاس با دیگر کشورهای اروپایی حاکی از سرزنده بودن و شاد بودن این مردم است.

اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا

:اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا

اصولا برای این که بتوانید شغل مناسبی در کشور اسپانیا داشته باشید، می بایست اجازه کار و اقامت کاری کشور اسپانیا را از کنسول گری و یا سفارت این کشور دریافت کنید. کار در کشور اسپانیا زمانی قانونی است که بتوانید اقامت کاری این کشور را دریافت کنید. این موضوع را فراموش نکنید که انواع مختلفی از ویزاهای کاری در کشور اسپانیا وجود دارد و بر حسب نوع کار خود می بایست ویزای کاری مربوطه کشور اسپانیا را دریافت نمایید. این موضوع را از یاد نبرید برای این که بتوانید اقامت کاری کشور اسپانیا را دریافت کنید، قبل از سفر کردن به این کشور نسبت به دریافت ویزای موردنظر خود اقدام کنید. همان طور که در بالا به آن اشاره شد، برای این که بتوانید در کشور اسپانیا کار کنید نیازمند دریافت ویزای کاری این کشور هستید. به طور کل ویزای کاری کشور اسپانیا به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد و اخذ آن الزامی است که شهروند کشورهای عضو اتحادیه،منطقه ی اقتصادی اروپا، سوییس و کرواسی نباشند. از آن جایی که کشور ایران جزو این مناطق نیست، افراد متقاضی زندگی در کشور اسپانیا از طریق کار می بایست نسبت به اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا اقدام کنند.

اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا

:کار در کشور اسپانیا به عنوان کارمند یا کارگر

از آن جایی که شما به عنوان کارمند یا کارگر در یک مکان خصوصی یا عمومی مشغول به کار شده اید، نیازمند دریافت ویزای کاری این کشورهستید. برای این که بتوانید بدون هیچ مشکل خاصی در کشور اسپانیا مشغول به کار شوید، می بایست نسبت به بررسی مراحل اخذ اقامت کاری شما در کشور اسپانیا، کارفرمای شما نیز نسبت به این موضوع پیگیری های لازم را انجام دهد. تبلیغ کاری که شما قصد انجام دادن آن را دارید یکی دیگر از مسایل بسیار مهمی است که متقاضیان اخذ اقامت کاری می بایست آن را مد نظر داشته باشند. کار مورد نظر می بایست در سطح اتحادیه و منطقه ی اقتصادی اروپا تبلیغ شده باشد. در مورد کارفرما، فردی که کار را مدیریت می کند می بایست از طرف شما در اداره ی کار و سازمان مهاجرت کشور اسپانیا درخواست اقامت کاری را ارایه دهد. هنگامی که این موارد و مناسبات اداری طی گردید، برای شما یک فایل درخواست اقامت به همراه شماره فایل از طرف سازمان موردنظر ارسال خواهد شد. هنگامی که فرم موردنظر و مدارک موردنیاز را فراهم کردید، سپس از طریق کنسول گری و یا سفارت کشور اسپانیا، اداره ی کار این کشور مدارک و درخواست شما را مورد بررسی قرار خواهد داد. حدود و حداقل زمانی که می بایست جهت بررسی مدارک موردنظر شما طی شود، هشت ماه است که این زمان کاملا طبیعی بوده و برای بررسی مدارک شما توسط سفارت، اداره ی کار و مهاجرت کشور اسپانیا صرف می گردد. پس بهتر است ابتدا فرایند و مراحل اداری درخواست شما طی گردیده و سپس برای سفر و زندگی در این کشور اقدام کنید. هنگامی که مدارک شما مورد بررسی قرار گرفت و تاییدیه لازم از طرف سفارت و کنسول گری این کشور صورت گرفت، ویزای کاری کشور اسپانیا برای شما صادر گردیده و می توانید به راحتی در این کشور کار کنید.

اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا و یا دیگر روش های اقامتی در کشورهای اروپایی و کانادا می باشد.

اخذ اقامت کاری کشور اسپانیا

منبع: http://expatica