اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ ی تواند موضوع جذابی برای مقاله ی امروز سایت باشد! بدون شک کشورهای اروپایی بهترین محل برای مهاجرین غیراروپایی است. آب و هوای مناسب، فرهنگ متفاوت، مردم متمدن و هزاران موارد دیگر، دلایل قانع کننده ای برای انتخاب کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت و ادامه ی زندگی خود است. البته از این موضوع نیز نباید گذشت که هر کشور اروپایی نیز برای افراد خارجی مناسب زندگی کردن نیست. ابتدا بررسی خصوصیات شخصی خود و انتظاری که از یک کشور اروپایی برای زندگی کردن دارید، مهم ترین مسیله ای است که نمی توان بدون توجه و بررسی از آن رد شد. از طرفی دیگر مسایلی مانند مسایل اقتصادی، سطح آگاهی جامعه و . . . دلایلی است که نباید آن ها را نادیده گرفت. امروز نیز دو کشور بسیار پرطرفدار اروپایی را در این مقاله بررسی می کنیم. دو کشوری که هم برای سفر و هم برای اقامت مورد علاقه ی ایرانیان است به طوری که سالانه ایرانیان بسیار زیادی از دو کشور سوئد و هلند بازدید می کنند. موضوع مورد بررسی مقاله ما نیز انتخاب یکی از از دو کشور سوئد و هلند است. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از بهرین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ قامت کشورهای اروپایی و کانادا است که در این زمینه نیز می تواند به شما عزیزان کمک کند. با ما همراه باشید.

اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ کدام گزینه را انتخاب کنم؟

:کشور سوئد

سوئد یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه هزاران گردشگر از شهرهای این کشور دیدن می کنند. این کشور در بخش شمالی قاره ی اروپا قرار دارد. کشور سوئد با کشورهایی مانند نروژ، فنلاند و دانمارک همسایگی داشته و دارای مرزهای مشترک است. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه و زبان رسمی این کشور سوئد می باشد. زبان هایی مانند نروژی، انگلیسی و . . . نیز در این کشور رواج دارد. پایتخت کشور سوئد شهر بسیار زیبای استکهلم است که بیش ترین جمعیت این کشور نیز در شهر استکهلم قرار دارد. جمعیت کشور سوئد حدود 10 میلیون نفر و وسعت حدودی این کشور نیز حدود 450,000 کیلومتر مربع می باشد. عضویت کشور سوئد در منطقه ی اقتصادی اروپا، اتحادیه اروپا و معاهده ی شنگن باعث شده است که این کشور در زمینه ی اقتصادی یکی از کشورهای پویا و فعال اروپایی تبدیل شود. همین موضوع کشور سوئد را به یکی از پرکار ترین کشورهای اروپایی با نرخ بیکاری کم تر از پنج درصد تبدیل کرده است. همین موضوع باعث گرایش ایرانیان بسیار زیادی برای تحصیل و زندگی در کشور سوئد کشانده است.

اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ کدام گزینه را انتخاب کنم؟

:هلند

کشور هلند یکی از کشورهای بسیار کوچک اروپایی است که در قسمت شمال غربی قاره ی اروپا قرار گرفته و جمعیتی حدود 11 میلیون نفر نیز در این کشور زندگی می کنند. وسعت کشور هلند کم تر از 50,000 کیلومتر مربع می باشد که از این حیث کشور سوئد وسعتی ده برابری نسبت به این کشور داشته و تا حدودی نیز جمعیت کشور سوئد کم تر از هلند است. نو عحکومت این کشور پادشاهی و زبان رسمی این کشور هلندی است. پایتخت و بزرگ ترین شهر کشور هلند آمستردام است و واحد پولی این کشور یورو می باشد که جزو یکی از با ارزش ترین واحدهای ارزی در جهان محسوب می شود. بخش اصلی درآمد کشور هلند از پرورش و فروش گل به صورت جهانی است به طوری که گل، کشاورزی و دامداری پایه های اصلی اقتصاد کشور هلند را شامل مب شوند. از دیگر شهرهای این کشور می توان به لاهه، روتردام، اوترخت و آیندهوون نیز اشاره کرد. کشور هلند با کشورهایی مانند آلمان، بریتانیا کبیر، بلژیک و . . . همسایگی دارد. پس از استکهلم بندر روتردام بزرگ ترین شهر و بندر در کشور هلند محسوب می شود.

اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ کدام گزینه را انتخاب کنم؟

اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ کدام گزینه مناسب ایرانیان است؟

همیشه متقاضیان بسیار زیادی مراجعه کرده و این چنین سوالاتی از ما می پرسند. اصولا نمی توان به این سوالات جواب کامل و درستی داد زیرا ممکن است این برداشت برای یک فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت باشد. منظور این است که بسیاری از افراد ممکن است با وجود ویژگی های کم تر نسبت به کشور مقابل، در کشور اول اوقات خوشی را با خانواده ی خود سپری کرده و از نظر اقتصادی و یا دیگر موارد پیشرفت کنند. پس با این وجود درصورتی می توانید کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید که اول از همه خصوصیات فردی و انتظارات خود درمورد کشوری که قصد اقامت در آن را دارید بررسی کرده و سپس بر اساس بودجه ی مالی خود تصمیم گیری کنید. موسسه حقوقی بین المللی رابین در زمینه ی مشاوره و دادن اطلاعات در این زمینه ها در خدمت شما عزیزان است.

اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ کدام گزینه را انتخاب کنم؟

:مقایسه های اقتصادی و فرهنگی درمورد کشور سوئد و هلند

در این زمینه میان این دو کشور تفاوت های نسبتا زیادی وجود دارد به طوری که در مورد بحث اقتصادی می توان کشور سوئد را تا حدود بسیار زیادی موفق تر از هلند دانست. به عنوان مثال در اکثر موارد قیمت های تمام شده محصولات برای یک شهروند هلندی حدود 25 درصد بیش تر از همان محصولات برای یک شهروند سوئدی است به طوری که قیمت اجاره ی آپارتمان در کشور هلند حدود 35 درصد بیش تر از کشور سوئد می باشد. درمورد مسیله ی اقتصادی که یکی از مهم ترین ارکان انتخاب کشوری برای مهاجرت و اقامت است، می توان کشور سوئد را برتر از هلند دانست به طوری که در این کشور بهتر می توانید در زمینه ی اقتصادی پیشرفت کرده و حتی کار کنید. در زمینه ی فرهنگی مردم سوئد توجه بسیار زیادی بر بنیان خانواده و سالم نگه داشتن منابع طبیعی و فرهنگی خود هستند به طوری که این کشور در میان دیگر کشورهای اروپایی برتر است. به طور متوسط میزان زندگی به صورت خانوادگی و تشکیل خانواده در سوئد حدود 20 درصد بیش تر از کشور هلند می باشد. این ویژگی ها تاثیر به سزایی در سلامت اجتماعی کشور سوئد گذاشته است زیرا با وجود این ویژگی ها نرخ امید به زندگی در کشور سوئد به طور میانگین حدود یک سال و میزان پویایی و فعالیت مثبت مردم کشور سوئد به مراتب بیش تر از هلندی هاست. با توجه به این مقایسه ها، اخذ اقامت کشور سوئد تصمیمی هوشمندانه تر است.

اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ کدام گزینه را انتخاب کنم؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزییزان است.

اخذ اقامت کشور سوئد یا هلند؟ کدام گزینه را انتخاب کنم؟

منابع: http://ifitweremyhome

http://numbeo