اخذ اقامت کشور لهستان برتر از مجارستان است. این جمله ممکن است طرفداران بسیار زیادی داشته باشد و از طرفی نیز ممکن است مخالفان بسیار زیادی رپدر این موززد نیز وجود داشته باشد. نکته ای که باید به آن واقف بود این است که انتخاب محل و یا کشوری جدید برای اقامت بسته به سلایق و علایق افراد کاملا متفاوت می باشد. سوالی که این جا پیش می آید این است که چگونه در مورد کشوری که می خواهیم زندگی کنیم اطلاعات به دست آوریم؟ موسسه حقوقی بین المللی رابین در این زمینه به شما کمک می کند. این مقاله به بررسی مقایسه ای درمورد دو کشور بسیار زیبای لهستان و مجارستان می پردازد و سعی می کند در نهایت برای این سوال جواب قانع کننده ای پیدا کند.موسسه حقوقی بین المللی رابین به شما متقاضیان اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا یاری می دهد و مناسب ترین کشور را بر اساس نیاز و سلایق مخاطب به شما توصیه می کند. با ما همراه باشید

:لهستان

کشور لهستان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی است که در مرکز و تا حدودی شرق قاره ی سبز واقع شده است. این کشور با کشورهای بسیار مهمی در اروپا همسایگی دارد. به عنوان مثال در ناحیه ی شمال شرقی خود با کشور روسیه و اسلواکی، در بخش غربی با کشور آلمان یکی از قدرت های بلامنازع اروپا و در ناحیه ی جنوبی خود با کشورهای اسلواکی و جمهوری چک همسایه است. لهستان دارای روابط مناسب و مستحکمی با این کشور هاست. مساحت کشور لهستان حدود حدود 314,000 کیلومتر مربع است که از این حیث در قاره ی سبز رتبه ی نهم را به خود اختصاص داده است. عضویت در معاهده ی شنگن و اتحادیه ی اروپا دو مورد از ویژگی های این کشور است که باعث شده این کشور به کشوری اثرگذار در اروپا تبدیل شود. زبان کشور لهستان، لهستانی و پایتخت این کشور شهر بسیار زیبای ورشو است که سالانه رویدادهای بسیار بزرگ و پی در پی فرهنگی، ورزشی و . . . مانند لیگ جهانی والیبال در این شهر برگزار می شود. نکته ی مثبتی که در مورد زبان این کشور می توان به آن اشاره کرد این است که حدود 90 درصد مردم لهستان مسلط به زبان انگلیسی نیز هستند زیرا سیستم آموزشی این کشور توجه بسیار زیادی به آموزش زبان بین المللی به مردم خود می کند. جمعیت این کشور چیزی حدود 39 میلیون نفر و واحد ارزی این کشور زلوتی است. این کشور به دلیل وجود جاذبه های طبیعی و فرهنگی متنوع به ششمین اقتصاد برتر دنیا در زمینه ی گردشگری شده است.

download 4 3 - اخذ اقامت کشور لهستان بهتر از مجارستان؛آیا این ادعا صحت دارد؟

:مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای نسبتا کوچک اروپای مرکزی بوده که با وسعت حدودی 10 هزار کیلومتر مربع جزو یکی از کشورهای کوچک اروپایی محسوب می شود. جمعیت این کشور نیز تا حدود بسیار زیادی با وسعت این کشور متناسب است. حدود 9,300,000 نفر در این کشور سکونت دارند. پایتخت کشور مجارستان شهر بوداپست است که بیش ترین جمعیت نیز در این شهر واقع شده است. زبان رسمی کشور مجارستان مجاری و واحد ارزی این کشور فورینت می باشد. مرزهای این کشور پس از جنگ جهانی اول به طور کامل مشخص شد که میزان مرزهای مشترک کشور مجارستان با کشورهای همسایه سرجمع حدود  2258 کیلومتر مربع می باشد. از کشورهای همسایه مجارستان می توان به اتریش، کرواسی، اسلوونی، یوگسلاوی و رومانی اشاره کرد. این کشور دارای 19 استان است که از مهم ترین شهرهای این استان ها می توان به دبرسن، میشکولتن، سگد، پچد و گیور اشاره کرد. کشور مجارستان یکی از کشورهای غنی در زمینه ی معادن داخلی است. پس از این موارد صادرات ماشین آلات کشاورزی از مهم ترین صادرات های این کشور به شمار می آید.

download 10 - اخذ اقامت کشور لهستان بهتر از مجارستان؛آیا این ادعا صحت دارد؟

اخذ اقامت کشور لهستان یا مجارستان؟ کدام برای من مناسب است؟

برای پاسخ دهی به این موضوع می بایست ابتدا به علایق و خواسته های خود از کشور دوم توجه کرده و آن ها را شناسایی کنید. موضوع دیگری که اهمیت دارد کمک گرفتن از افراد زبده در این زمینه است. موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما عزیزان می باشد تا بهترین تصمیم برای اقامت در کشور مورد نظر خود را بگیرید.

download 1 4 300x148 - اخذ اقامت کشور لهستان بهتر از مجارستان؛آیا این ادعا صحت دارد؟

:مقایسه ی دو کشور مجارستان و لهستان

اگر بخواهیم این کشور را از نظر اقتصادی با کشور لهستان مقایسه کنیم، با توجه به آمار به دست آمده از شاخص های جهانی و سایت های معتبر، اقامت در کشور لهستان به مراتب ارزان تر از مجارستان است. اگر بخواهیم به صورت درصد به  این موضوع بپردازیم می بایست کشور لهستان از مجارستان حدود 8 تا 10 درصد ارزان تر از مجارستان است. ممکن است این رقم برای شما چندان اهمیتی نداشته باشد اما موضوعی که بسیار مهم است این است که قدرت خرید مردم لهستان از مردم مجارستان بیش تر است. مردم کشور لهستان حدود 25 درصد بیش تر از مردم مجارستان قدرت خرید دارند و این موضوع نشان دهنده ی بالا بودن رونق و رفاه اقتصادی شهروندان کشور لهستان است. مطمینا اقامت کشور لهستان به مراتب ارزان تر از کشور مجارستان است.

برخورد مردم کشور لهستان و مجارستان با مهاجرین و افراد خارجی:

با توجه به اطلاعات به دست آمده از گردشگران سراسر جهان و مهاجرین ایرانی بدون رد کردن این موضوع که مردم هر دوی این کشورها مردمان محترم و مهربانی هستند، مردم کشور مجارستان در برخورد با مهاجرین و یا گردشگران جزو افراد خون سرد و خشکی هستند. درصورتی که در کشور لهستان مبنای اصلی فرهنگ این کشور احترام متقابل و مساوی به هم نوع است. به همین دلیل مردم لهستان در مقایسه با مجارستان افرادی خون گرم و مهربان هستند و با مهاجرین و یا افراد خارجی ای که قصد اقامت کشور لهستان را دارند به خوبی و با احترام برخورد می کنند. یکی دیگر از مواردی که باعث برتری مردم کشور لهستان نسبت به مجارستان می شود این است که مردمان این کشور در راستای حفظ و تقویت محیط زیست خود از سیتم حمل و نقل عمومی و از وسایل نقلیه پاک استفاده می کنند درصورتی که در کشور مجارستان این موضوع جا نیفتاده و رانندگی مردم این کشور مناسب نام یک کشور اروپایی نیست. با توجه به این اطلاعات به نظر می رسد که برای ایرانیان اخذ اقامت کشور لهستان به مراتب بهتر از مجارستان است.

download 2 4 300x117 - اخذ اقامت کشور لهستان بهتر از مجارستان؛آیا این ادعا صحت دارد؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

download 1 - اخذ اقامت کشور لهستان بهتر از مجارستان؛آیا این ادعا صحت دارد؟

منابع:

myfiveacres

numbeo