اخذ اقامت کشور نروژ و یا فنلاند؟ می تواند سوال چالش برانگیری باشد! نکته ی جالب در مورد این موضوع مناسب بودن هر دوی این کشور برای زندگی و اقامت ما ایرانیان است زیرا از لحاظ سبک زندگی، امکانات رفاهی و دیگر مسایل کلی این دو کشور برای ما ایرانیان بسیار مناسب است. برای این که بتوانیم از میان این دو کشور یکی را برای اقامت انتخاب کنیم می بایست به نیازهای خود از کشور دومی که می خواهیم در آن اقامت کنیم توجه بسیار مهمی داشته باشیم. منظور از توجه این است که کاملا مقایسه ای کلی درمورد این کشور و خواسته های خود برای زندگی در آن جا داشته باشیم. این موضوع بسیار مهم و حیاتی بوده به طوری که اگر انتخاب نادرستی در این زمینه داشته باشیم، با مشکلات بسیار زیادی در یک کشور غریب روبرو خواهید شد. موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما عزیزان است تا بهترین مشاوره برای اقامت در کشورهای اروپایی و کانادا را به شما ارایه دهد. اخذ اقامت و یا شهروندی این کشورها نیز یکی دیگر از ویژگی های این موسسه است. با ما همراه باشید تا نوعی بررسی مقایسه ای میان اخذ اقامت کشور نروژ و فنلاند داشته باشیم. بررسی این دو کشور در زمینه ی سبک زندگی، مسایل اقتصادی برای اقامت و . . . از موضوعاتی است که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

:نروژ

کشور نروژ یکی از زیباترین کشورهای اروپایی با وسعتی حدودی ترین کشورهای اروپایی با وسعتی حدود 325,000 کیلومتر مربع است که در قسمت شمالی قاره ی سبز واقع شده است. نزدیکی این کشور با اقیانوس اطلس شمالی علاوه بر تغییر اقلیم این کشور به آب و هوای مرطوب و مناسب این کشور را به یکی از کشورهای ساحلی نیز تبدیل می کند. این کشور در غرب سوید نیز قرار دارد. بیش تر قسمت اراضی این کشور را خشکی و تنها حدود دو درصد این کشور را آب تشکیل می دهد. پایتخت کشور نروژ شهر اسلو و زبان رسمی این کشور نروژی است. حدود 80 درصد اراضی کشور نروژ مسکونی و مابقی آن حومه ی شهری است. جمعیت کشور نروژ حدود 5,500,000 هزار نفر است که بیش از نیمی از جمعیت کشور نروژ در پایتخت این کشور زندگی می کنند. نکته ای که جالب توجه است این است که حدود 21,000 هزار نفر ایرانی در این کشور اقامت می کنند. پس اگر این کشور را برای اقامت انتخاب کردید، شما تنها ایرانی حاضر در آن جا نیستید. واحد ارزی کشور نروژ کرون بوده که ارزش مطلوبی در میان سایر واحدهای ارزی در جهان دارد. دین رایج و رسمی کشور نروژ مسیحیت است که تنها دو درصد از مردم نروژ در آیین های مذهبی شرکت مداوم دارند که از این حیث پایین ترین آمار را در میان دیگر کشورهای اروپایی دارد.

اخذ اقامت کشور نروژ یا فنلاند؟ کدام گزینه برای زندگی ای بهتر مناسب است؟

:فنلاند

کشور فنلاند یکی دیگر از کشورهای حاشیه ی شمالی قاره ی اروپا می باشد که جمعیتی بیش تر از 5 میلیون نفر در خود جای داده است. پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است که بیش از یک میلیون نفر در این شهر سکونت دارند. کشور فنلاند وسعتی حدودی و برابر نروژ دارد که از لحاظ وسعت این کشور هشتمین کشور بزرگ قاره ی اروپا است. دین رایج کشور فنلاند مسیحیت می باشد اما نکته ای که در این مورد قابل توجه است این است که حدود 20 درصد مردم این کشور دین خاصی را پیروی نمی کنند! این کشور با وجود عضویت در اتحادیه ی اروپا در حال حاضر در رکود اقتصادی به سر می برد.  زبان رایج در این کشور فنلاندی است که پس از آن سویدی دومین زبان رایج در این کشور است. واحد ارزی و مبادلاتی این کشور یورو است که به نوبه ی خود از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

download 1 5 - اخذ اقامت کشور نروژ یا فنلاند؟ کدام گزینه برای زندگی ای بهتر مناسب است؟

اخذ اقامت کشور نروژ یا فنلاند؟ کدام برای من مناسب است؟

کاملا این موضوع انتخابی و بسته به نیازهای شخصی شما دارد اما موضوعی که بسیار اهمیت دارد این است که بتوانید بررسی دقیقی از کشوری که می خواهید در آن سکونت کنید داشته باشید تا بتوانید از لحاظ فرهنگی و سبک زندگی به طور کامل با آن کشور و مردم آن عجین شده و زندگی مناسبی را در این کشور بگذرانید. موسسه حقوقی بین المللی رابین در بحث مشاوره می تواند تا حدود بسیار زیادی در تصمیم گیری نهایی کمک کند؛ اما به هرحال تصمیم گیرنده ی نهایی شما هستید.

؟:نروژ یا فنلاند

اصولا این دو کشور شباهت های بسیار زیادی با یک دیگر دارند اما موضوعی که بسیار مهم است توجه و بررسی تفاوت های بین این دو کشور است. تا حدود زیادی این تفاوت ها برای شما در این بخش لحاظ شده است. اگر بخواهیم این دو کشور را از زمینه ی اقتصادی با یک دیگر مقایسه کنیم متوجه می شویم که کشور فنلاند چیزی حدود 50 درصد ارزان تر از کشور نروژ است اما نکته ای که باید به آن توجه کرد پایین بودن میزان گردش اقتصادی در کشور فنلاند و یا به عبارتی رکود اقتصادی در این کشور است که همین موضوع باعث کاهش میزان درآمد مردم کشور فنلاد در مقایسه با نروژ است. به صورت اعداد و ارقام مردم کشور نروژ بیش از 65 درصد توانایی خرید بیش تری نسبت به فنلاندی ها دارند. پس اگر قصد سرمایه گذاری دارید و به دنبال کشوری برای این موضوع می گردید، از میان نروز و فنلاند پیشنهاد ما به شما کشور نروژ است. در مورد نحوه ی اداره ی کشور و اهمیت دولت به مردم خود از میان این دو کشور به نظر می رسد دولت نروژ بهتر از فنلاند کار کرده است. این موضوع را می توان در میزان دریافت مالیات توسط دولت از مردم دانست به طوری که مردم کشور فنلاند می بایست چیزی بیش تر از 20 درصد مالیات بیش تر از مردم نروز به دولت خود پرداخت کنند. درمورد زمینه ی کاری و اشتغال زایی کشور نروژ مجددا از فنلاند پیشی گرفته است. در کشور نروژ میزان نرخ بیکاری حدود 4.7 درصد است در صورتی که در فنلاند این درصد به نزدیک 10 درصد نیز می رسد.اخذ اقامت کشور نروژ می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای ما ایرانیان باشد.

اخذ اقامت کشور نروژ یا فنلاند؟ کدام گزینه برای زندگی ای بهتر مناسب است؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا یاری می کند.

اخذ اقامت کشور نروژ یا فنلاند؟ کدام گزینه برای زندگی ای بهتر مناسب است؟

منبع:http://mylifeelsewhere