بدون شک اقامت و زندگی در کشور های اروپایی و آمریکایی یکی از رویاهای بسیار بزرگ دانشجویان در سرتاسر جهان است. برای این که بتوانید در این کشور ها اقامت کرده و مشغول به تحصیل شوید، می بایست اقدامات بسیار زیادی انجام دهید. این اقدامات مستلزم اختصاص وقت، انرژی و هزینه ی زیادی است که معمولا و به تنهایی با شکست روبرو می شود. این موضوع را فراموش نکنید که در راه رسیدن به اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی به دلیل آشنا نبودن شما متقاضیان عزیز به فرایند و موارد اساسی و اداری اخذ اقامت این امکان وجود دارد تا از شما سواستفاده شده و علاوه بر نرسیدن به هدف خود جهت اقامت بلکه باعث ازبین رفتن علاقه، هزینه و امید شما برای اقامت در کشورهای اروپایی و آمریکایی شود.  اخذ اقامت تحصیلی این کشورها گل سر سبد و پرطرفدارترین روش اخذ اقامت می باشد. کشور کانادا یکی از برترین کشورهای آمریکایی است که سالانه افراد بسیار زیادی را به خود جهت آموزش و تحصیل می بینند. در این مقاله به بررسی اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل می پردازیم که یکی از برترین و پرطرفدارترین راه های اخذ اقامت در کانادا می باشد‌. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه ها در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا است. با ما همراه باشید.

اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل ؛ با ما همراه باشید

:کشور کانادا

کانادا امروزه یکی‌ از برترین کشورهای آمریکایی است که سالانه تعداد بسیار زیادی مهاجر به خود را می بیند. کشور کانادا دومین کشور بزرگ آمریکایی جهان است که وسعتی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.  کشور اول روسیه می باشد. این کشور محل بسیار مناسبی برای مهاجران است. درآمد بسیار مناسب، سطح زندگی بالا و توجه بسیار زیاد دولت این کشور به مردم خود باعث شده است که کشور کانادا به یکی از برترین کشورهای اروپایی تبدیل شود. این کشور در بخش شمالی قاره ی اروپا قرار گرفته است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و تا اقیانوس منجمد شمالی کشیده شده است. پایتخت کشور کانادا شهر بسیار زیبای اتاوا و بزرگ ترین شهر این کشور تورنتو می باشد. این کشور از ده ایالت و سه منطقه تشکیل شده است. جمعیت کشور کانادا چیزی حدود 34 میلیون نفر بوده که نسبت به وسعت خود کشور بسیار کوچکی است. واحد پول کشور کانادا دلار بوده که نسبت به دلار آمریکا از ارزش پایین تری برخوردار است اما همچنان جزو یکی از باارزش ترین پول های اروپایی است. این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است به طوری که بسیاری از منابع طبیعی این کشور باعث جلب توجه گردشگران بسیار زیادی به این کشور است. کشور کانادا از نظر اقتصاد نیز بسیار پیشرفته است به طوری که این کشور در رتبه ی یازدهم از نظر برترین اقتصاد های جهان است.

اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل ؛ با ما همراه باشید

:اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل

اصولا برنامه های بسیار زیادی برای اخذ اقامت در کشور کانادا وجود دارد. یکی از پرطرفدارترین راه های اقامت در این کشور از طریق تحصیل است. وجود دانشگاه های مناسب، شرایط تحصیلی مطلوب، سطح علمی بالا و . . . باعث شده است که کشور کانادا محل بسیار مناسبی برای مهاجرین اروپایی و غیراروپایی جهت تحصیل گردد. برای این که بتوانید در کشور کانادا به تحصیل بپردازید می بایست شرایطی را داشته باشید تا کنسول گری و یا سفارت کشور کانادا به شما اجازه و ویزای تحصیلی کشور خود را بدهد؛ اما از آن جایی که در کشور ایران سفارت یا کنسول گری کانادا وجود ندارد می بایست به صورت آنلاین اقدام به اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل کنید. از طرفی دیگر برای کارهای دیگر مانند ثبت اثر انگشت و حتی مصاحبه می بایست به کشور همسایه که سفارت یا کنسول گری کانادا را دارد اقدام کنید.

اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل ؛ با ما همراه باشید

:فرایند اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا

اولین اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا داشتن یک نامه یا گواهی که اثبات کند شما از طریق دانشگاه یا کالج مورد نظر در کشور کانادا دعوت به تحصیل شده اید. نکته ای که وجود دارد این است که اگر قصد تحصیل در دانشگاه های شهر کبک در کشور کانادا را دارید، باید به صورت جداگانه از طرف دولت کبک اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنند. شما می توانید به صورت آنلاین اقدام به اخذ دعوت نامه از طریق کشور کانادا را دریافت کنید و سپس دیگر اقدامات لازم را انجام دهید. اقدام بعدی جهت دریافت این نوع ویزا از کشور کانادا، مراجعه به کنسول گری یا سفارت این کشور است که با توجه به عدم وجود سفارت می بایست برای اقداماتی از قبیل انگشت نگاری به کشور همسایه سفر کنید تا اقدامات لازم در سفارت را انجام داده و به اتمام برسانید. در صورتی که واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا باشید به راحتی می توانید کدی را دریافت کنید که به مدت 60 روز در کشور کانادا معتبر است. سپس می بایست در سایت CIC ثبت نام کنید و کد مورد نظر را وارد کرده و ثبت اطلاعات خود را آپلود و چاپ کنید. فراموش نکنید که می بایست اطلاعات خود را در این سایت ثبت کنید. این موضوع را فراموش نکنید که می بایست تمامی هزینه های مورد نیاز برای اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل را در ابتدا پرداخت کرده و سپسس درخواست خود را در سایت CIC ارسال نمایید. از دیگر مواردی که بسیار زیاد برای کشور کانادا اهمیت دارد این است که کشور فرد تحصیل کننده در کشور کانادا می بایست مدارکی را ارایه دهد که ثابت کند توانایی حمایت مالی خود در طول دوره ی تحصیل را داشته باشد. از طرفی دیگر دولت کشور کانادا مبلغی ثابت و سالیانه برای متقاضیان اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل تعیین کرده است که مقدار آن حدود ده هزار دلار کانادا می باشد. یکی از مواردی که به یک دانشجوی بین المللی جهت موفقیت تحصیلی و فراغت از مشکلات مالی کمک بسیار زیادی می کند، کار کردن است. می توانید به صورت پاره وقت و به مدت بیست ساعت در کشور کانادا و در دوره ی کارشناسی ارشد کار کرده و تا حدود زیادی از پس هزینه های خود در کشور کانادا بر بیایید.

engineering in canada 495x400 300x242 - اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد که می تواند به شما متقاضیان عزیز کمک بسیار زیادی در اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا کند. با ما همراه باشید.

اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل ؛ با ما همراه باشید

منبع: http://canadavisa