اقامت کشور کانادا را تنها از گروه حقوقی و بین المللی رابین بخواهید.

اقامت کشور کانادا و زندگی در این کشور

کشور کانادا یکی از زیباترین و بزرگ ترین کشورهای حال حاضر جهان است. این کشور در چند دهه ی گذشته پیشرفت های چشمگیری را برای مردم خود به ارمغان آورد و همین موضوع باعث شد تا کانادا به یکی از مقاصد مهاجرین و افراد خارجی برای اقامت و زندگی تبدیل شود. در این مقاله سعی می کنیم اطلاعات کلی درباره ی این کشور و روش های اقامتی آن را مورد بررسی قرار دهیم. موسسه ی حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

پرچم کشور کانادا

کشور کانادا

کشور کانادا یکی از زیباترین و در عین حال بزرگ ترین کشور حاضر در قاره ی آمریکا به حساب می آید. از لحاظ وسعت، کشور کانادا پس از روسیه در رتبه ی دوم بزرگ ترین کشور در جهان طبقه بندی می شود. نکته ای که درباره ی این کشور جالب توجه است، بحث وضعیت جغرافیایی این کشور می باشد. تنها بخشی از این کشور قابل سکونت بوده و بسیاری از مهاجرین اقامت در کانادا را برای شهرهایی مانند تورنتو و اسلو اقامت در کانادا را انتخاب می کنند. از لحاظ تعداد ایالات، کشور کانادا دارای 10 ایالت است که حدود 10 میلیون کیلومتر وسعت دارد. جمعیت کشور کانادا حدود 35 میلیون نفر است و از این میان حدود 120,000 نفر مهاجر ایرانی اقامت در کانادا را برای زندگی انتخاب کرده اند؛ اما راه های مهاجرت و اقامت در کانادا چیست؟

راه های مهاجرت به کانادا

کشور کانادا همانند سایر کشورها توانسته راه های متفاوتی برای مهاجرین فراهم کند تا این افراد به راحتی بتوانند در این کشور اقامت کنند. از این سری راه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت در کانادا از طریق تحصیل
  • اقامت در کانادا از طریق کار
  • پناهندگی در کانادا

اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل ؛ با ما همراه باشید

اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری

همان طور که می دانید کشور کانادا یکی از قدرت های برتر در دهه های گذشته به حساب می آید. از طرفی اقتصاد پویا و گسترده ی این کشور باعث شده است که سالانه هزاران نفر نسبت به حضور و سرمایه گذاری در این کشور اقدام کنند. از آن جایی که فرایند تجارت و سرمایه گذاری، عملی وقت گیر و نیازمند بررسی بلند مدت است، کشور کانادا برای آن دسته از افرادی که نسبت به سرمایه گذاری در این کشور علاقه مند باشند، شرایط لازم برای زندگی و اقامت در این کشور برای مهاجرین خود فراهم می کند. این نکته را نباید فراموش کرد که اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازمند آگاهی کامل نسبت به سرمایه گذاری و اقامت در این کشور است. همچنین اقامت از طریق سرمایه گذاری در هر کشوری فرایندی نسبتا آسان و در عین حال هزینه بر است. بهتر است تمام نکات لازم برای اقامت در کانادا و یا هر کشور دیگری را مد نظر داشته باشید.

اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل ؛ با ما همراه باشید

اقامت در کانادا از طریق تحصیل

اقامت در کانادا از طریق تحصیل را می توان یکی از کاربردی ترین روش برای اقامت در این کشور دانست. همان طور که می دانید برای اقامت در کانادا و یا هر کشوری دیگر می بایست مدارک و اطلاعات آموزشی خود را در ابتدا فراهم کنید. همچنین موضوعی که قابل توجه است مسئله ی شناسایی دانشگاه مورد نظر خود پیش از سفر و اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا است. قبل از دریافت وقت سفارت کشور کانادا بهتر است سعی کنید اطلاعات کلی درباره ی دانشگاه موردنظر را به دست آورید. از این اطلاعات می توان به زمان شروع دوره ی تحصیلی اشاره کرد. این موضوع برای اخذ اقامت در کانادا از طریق تحصیل برای شما بسیار مهم و حیاتی باشد زیرا ممکن است قبل از ارسال تقاضای اقامت در کانادا از طریق تحصیل، دانشگاه مربوطه دوره ی علمی خود را شروع کرده باشد.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

اقامت در کانادا از طریق کار

کشور کانادا یکی از آن دسته کشورهایی است که بازار کاری بسیار مناسبی دارد. اقتصاد باز، بازار کار گسترده و اشتیاق نسبت به جذب نیروی جوان باعث شده است تا بسیاری از افراد خارجی نسبت به اقامت و اخذ ویزای کاری کشور کانادا اشتیاق خود را نشان دهند. اقامت در کانادا از طریق کار تا حدودی شبیه به اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل می باشد. قبل از درخواست جهت اخذ اقامت کشور کانادا از طریق کار باید حتما با کارفرمای مربوطه ارتباط برقرار کرده و از او بخواهید تا در اداره ی کار کانادا نسبت به همکاری با شما درخواست خود را تقدیم کند.

از طرفی اخذ اقامت کاری در کانادا از طریق کار همانند سایر موارد اقامتی در کشور کانادا دارای روش های متفاوتی است. از این روش ها می توان به ایجاد و یا خرید یک ساز و کار تجاری در کشور کانادا جهت کار است. این روش به دلیل تکامل و کمک به اقتصاد و اقامت کشور کانادا همچنان میان مهاجرین رواج دارد.

از روش دیگر برای اقامت و زندگی در کانادا از طریق کار می توان به اقامت در کانادا از طریق شغل آزاد اشاره کرد. بسیاری از افراد نسبت به شغل های آزاد خود می توانند به اداره ی کار کشور کانادا درخواست دهند و نسبت به اخذ اقامت کاری این کشور اقدام کنند.

کشور کانادا جزو آن دسته از کشورهایی است که مهاجران بسیار زیادی را هر ساله به خود می بیند. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت در کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. با ما در تماس باشید.

منبع: کانادا