راه های اخذ اقامت اسپانیا

اقامت در کشورهای اروپایی یکی از بزرگترین آرزوهای بسیاری از مردم در سرتاسر جهان است. کشور اسپانیا یکی از بهترین مقاصد برای اخذ اقامت و زندگی در این کشور است. آب و هوای بسیار مطلوب، فرهنگ غنی، مردم مهربان و دیگر سرگرمی ها مانند مراسم های سنتی-فرهنگی، مسابقات ورزشی مهیج مانند لیگ اسپانیا( لالیگا) و . . . همگی از مواردی است که بسیاری از مردم را برای اخذ اقامت اسپانیا ترغیب می کند. اصولا راه های متعددی برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد. از این راه ها می توان به اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیلی( اقامت تحصیلی اسپانیا)، اخذ اقامت کاری اسپانیا و غیره اشاره کرد. موسسه حقوقی بین المللی رابین مفتخر است که شما عزیزانی که قصد اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل و خرید ملک را دارید، یاری دهد.

اقامت اسپانیا

برای اخذ اقامت دائم اسپانیا چه شرایطی لازم است و چه زمانی باید بگذرد تا شهروندی اسپانیا را دریافت کرد؟

بعد از مدت زمان ده سال اقامت در کشور اسپانیا می توانید حق شهروندی اسپانیا را اخذ کرده و درنهایت ملیت اسپانیایی دریافت کنید. همچنین از طریق ازدواج با یک شهروند اسپانیایی یا تولد نوزاد در این کشور می توانید ملیت و شهروندی کشور اسپانیا را اخذ کنید. برای دریافت شهروندی اسپانیا باید بتوانید خود را به عنوان یک شهروند خوب ثابت کنید. اثبات استقلال مالی و توانایی اداره ی یک زندگی در این کشور از جنبه های مالی، فرهنگی و رفتاری از عامل مهم اخذ شهروندی اسپانیا است. نداشتن سوسابقه ی جنایی و کیفری یکی دیگر از موارد حایز اهمیت اخذ شهروندی کشور اسپانیا می باشد که استعلام این مورد باید از کشور مبدا شما صورت پذیرد.از کشور و فرهنگ اسپانیا آگاهی کامل را داشته باشید؛ به عنوان مثال بتوانید اسپانیولی صحبت کنید و مطابق سبک زندگی اسپانیایی زندگی کنید. در صورتی که به سن 18 سال رسیده اید می توانید برای دریافت شهروندی اسپانیا اقدام کنید. در صورتی که سن شما کم تر از سن قانونی است اجازه ی پدر و مادر و یا کسی که حضانت شما را بر عهده دارد ضروری است.
این ها شرایطی کلی است که هر فردی که خواهان اخذ اقامت و درنهایت شهروندی کشور اسپانیاست باید داشته باشد.

اقامت اسپانیا

راه های اخذ اقامت اسپانیا عبارتند از:

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل:

فرایند اخذ اقامت اسپانیا توسط موسسه حقوقی بین المللی رابین مورد پیگیری و انجام قرار می گیرد. برای اخذ اقامت تحصیلی کشور اسپانیا دریافت پذیرش توسط موسسه ی علمی و یا دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید اولین و ابتدایی ترین موضوع جهت اخذ اقامت تحصیلی اسپانیا می باشد. سپس باید برای این موسسه یا دانشگاه پذیرفته شوید و مسیولین آن بخش پذیرش شما توسط نامه یا گواهی پذیرش تایید کنند. هنگامی که این موارد فراهم گردید سپس می توانید با کنسول گری و یا سفارت کشور اسپانیا در کشور خود تماس گرفته و درخواست ویزای تحصیلی اسپانیا را رسما اعلام کنید. بر اساس نوع(تحقیق، مطالعه و . . .) و مدت زمان اقامت شما به منظور تحصیل در اسپانیا، شرایط آن نیز متفاوت می شود. افرادی که شهروندان کشور سوییس، اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا نیستند و قصد تحصیل به مدت کم تر از 90 روز را در کشور اسپانیا دارند، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی کشور اسپانیا نیستند؛ اما برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا هستند. دریافت ویزا و نوع آن به مدت اقامت شما برای تحصیل در این کشور بستگی دارد.
نکته: آن دسته از دانشجویانی که شهروند کشورسوئیس، اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا نیستند و مدت دوره ی تحصیلی آن ها بین سه تا شش ماه است و مجبور اخذ ویزای تحصیلی به مدت اعتبار 180 روز هستند، نمی توانند به منظور کار در اسپانیا کارت اقامت اسپانیا را دریافت نمایند. این کارت به افراد خارجی نیز اجازه ی کار کردن در کشور اسپانیا را می دهد.

اقامت اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری:

کشور اسپانیا یکی از بهترین مقاصد اروپایی برای سرمایه گذاری و افتتاح شرکت می باشد. از سال 2013 میلادی پارلمان دولت اسپانیا لایحه ای مبنی بر اجازه ی سرمایه گذاری افراد خارجی درکشور اسپانیا را به تصویب رساند. طبق این لایحه افراد خارجی ای که قصد اخذ اقامت و شهروندی کشور اسپانیا برای خود و خانواده ی خود را دارند می توانند با سپرده ی دو میلیون یورو در بانک های اسپانیایی و یا یک میلیون یورو سرمایه گذاری در کشور اسپانیا اقامت کشور اسپانیا و حق شهروندی این کشور را اخذ کنند. خرید ملک به ارزش 500,000 یورو نیز یکی دیگر از راه های اخذ اقامت اسپانیا و شهروندی این کشور زیبا از طریق سرمایه گذاری می باشد.

اقامت اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک:

بسیاری بنا به دلایلی ملک در اسپانیا خریداری می کنند. بعضی برای گذراندن تعطیلات، تفریح و سرگرمی و بعضی ها نیز برای اخذ اقامت اسپانیا سراغ خرید املاک و مستقلات می روند. هنگامی که شما اقدام به خرید ملک در اسپانیا کردید سپس باید دیگر موارد مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسپانیا اط ظریق خرید املاک و مستقلات را فراهم کنید. از این موارد می توان فراهم کردن مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اسپانیا و سپس ثبت حضور خود به محظ حضور در اسپانیا در پلیس محلی که در آن اقامت دارید را نام برد. آن دسته از افرادی که خواهان اخذ اقامت دائمی کشور اسپانیا از طریق خرید ملک هستند، این نوع اقامت توسط موسسه حقوقی بین المللی رابین مورد پیگیری قرار می گیرد.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار:

کار در کشور اسپانیا یکی دیگر از راه های اخذ اقامت اسپانیا می باشد که به این وسیله مهاجرین بسیار زیادی از طریق کار اقامت اسپانیا را دریافت می کنند. بسیاری از مهاجرین با ملیت خاص نیازمند اخذ ویزای کاری در اسپانیا هستند. به عنوان مثال افراد اروپایی که کشورهای آن ها عضو اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا هستند برای کار احتیاجی به اخذ ویزای کاری و ورود به این کشور نیستند. اجازه کار در اسپانیا کاملا به نوع اقامت شما در اسپانیا دارد. این نکته را نیز فراموش نکنید که اگر خواهان کار کردن در اسپانیا هستید، قبل از ورود به اسپانیا باید کار و حرفه ای را که قصد انجام آن در اسپانیا را دارید، برنامه ریزی کرده باشید.

موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک و اقامت دانشجویی یاری می دهد.

منابع:

اقامت در اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا
راه های مهاجرت اسپانیا