در این مقاله قصد داریم تا تمام اطلاعات در مورد چگونگی اقامت انگلستان را برای شما عزیزان شرح دهیم.

هر آن چه که باید درمورد اقامت انگلستان بدانید

بدون شک این موضوع برای همه جا افتاده است که کشور انگلستان یکی از قدرت های بزرگ قاره ی سبز می باشد. این کشور با فرهنگ و تاریخ بسیار غنی و پیشرفت های متعدد در زمینه ی تکنولوژی و صنعت توانسته خود را به یکی از قطب های اقتصادی و گردشگری قاره ی اروپا معرفی کند. وجود ویژگی های بی شمار این کشور باعث شده سالانه چیزی حدود یک میلیون نفر بازدید کننده از این کشور و هزاران نفر جهت اقامت از طریق تحصیل، ویزای کاری، ازدواج، پناهندگی و دیگر موارد به این کشور ورود پیدا کنند. دانستن چند سری اطلاعات قبل از حضور در این کشور شما را در اقامت و یا سفری مناسب در انگلستان یاری می دهد. این مقاله اطلاعات کلی درمورد کشور انگلستان و مواردی که می بایست قبل از اقامت به این کشور بدانید به شما ارایه می دهد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین و با تجربه ترین موسسات در جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی در خدمت شما متقاضیان عزیز می باشد.

پرچم مواج انگلستان

انگلستان:

کشور زیبای انگلستان یکی از زیباترین کشورهای اروپا و عضو بریتانیای کبیر است که در واقع کشور انگلستان در قسمت جنوبی بریتانیا واقع شده است. وسعت این کشور چیزی حدود 130,000 نفر و جمعیتی بالغ بر 50 میلیون نفر در این کشور سکونت دارند. بالا بودن سطح علمی و دانشگاهی، جاذبه های دیدنی، سطح زندگی بسیار بالا و . . . باعث می شود تا افراد بسیار زیادی خواهان اخذ اقامت کشور انگلستان باشند.

اصولا اقامت و یا زندگی در کشوری به غیر از محل تولد، نیازمند یادگیری و اهتمام به یک سری هنجارها است. کشور انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ علل الخصوص که مردمان این کشور توجه خاصی به مهاجرین وافراد تازه وارد به کشور خود نمی کنند. آگاهی از این باید ها و نباید ها به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی در میان مردم انگلستان زندگی کنید.

اقامت انگلستان در کنار برج لندن

  1. درمورد حمل و نقل خود و خانواده ی خود سریعا اقدام کنید: اگر قصد و توانایی خرید ماشین در انگلستان را ندارید، به محض ورود در این کشور بهتر است نسبت به حمل و نقل خود و خانواده اقدام کنید. گرفتن کارت های حمل و نقل عمومی برای تک تک اعضای خانواده یک امر صحیح اقتصادی است. برای گرفتن این کارت سریعا اقدام کرده و طریقه ی استفاده ی آن را یاد بگیرید.
  2. کشور انگلستان و به طور کلی بریتانیا توجه خاصی به تاریخ خود می کند: به طور کلی تمام جاذبه های تاریخی و قدیمی کشور انگستان و دیگر کشورهای عضو بریتانیا، به منظور استفاده ی فرهنگی، اقتصادی و حفظ هویت کشور خود مورد مراقبت کامل گارد سلطنتی انگلستان و دیگر مراجع حفاظتی کشورهای بریتانیا قرار می گیرد. به عنوان مثال می توانید کلیسا و یا فروشگاه های کلاسیکی را ببینید که قدمت آن چیزی بیش از 500 سال است.
  3. اکثر محل های تفریحی شبانه در کشور انگلستان در ساعت های 11 شب بسته می شوند: با توجه به ترویج فرهنگ خانواده که این اصول از دیرباز در این کشورها وجود داشته، اکثر مکان های تفریحی شبانه در کشور انگلستان و سراسر شهر های آن در ساعت 11 و نهایتا نیمه شب بسته می شوند.برج ساعت انگلستان
  4. کودکان معمولا بدون والدین خود به مدرسه می روند: به دلیل امنیت بسیار بالا در کشور انگلستان و فرهنگ سازی در زمینه ی استقلال فرزندان در انجام کارهای روزمره و معمولی خود، اصولا نیازی به حضور خانواده ها در بردن کودکان خود به مدرسه است. در صورتی که در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا همراه بودن خانواده ها به همراه کودکان یک موضوع مهم و حیاتی است.
  5. زمان بسیار زیادی را باید جهت رفت و آمد در این کشور صرف کنید: به عنوان مثال در شهری مانند منچستر اگر قصد رفتن به مکانی دور تر در این شهر را داشته باشید، به دلیل بزرگی و شلوغی این شهر و کشور می بایست زمان زیادی را صرف رسیدن به مقصد مورد نظر خود کنید. باید قبل از زمان مقرر برای حضور در محل مورد نظر اقدام کنید. در بعضی مواقع در ساعات شلوغی نیز می توانید به جای استفاده از وسیله ی شخصی و یا حمل و نقل عمومی، پیاده روی کنید چون این کار باعث می شود سریع تر به مقصد مورد نظر خود برسید.
  6. توجه و احترام به افرادی که برای شما کاری می کنند بسیار مهم است: به طور کلی احترام گذاشتن به یک دیگر یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای زندگی و اقامت در انگلستان است. به عنوان مثال اگر در یک ایستگاه اتوبوس سوار شدید و سپس قصد پیاده شدن دارید، باید از راننده ی اتوبوس تشکر کنید. این کاری است که مردم انگلستان برای یک دیگر انجام می دهند؛ احترام کذاشتن.پاسپورت انگلستان
  7. رشد قیمت در زمینه ی مسکن در کشور انگلستان به طور بسیار سریعی در حال افزایش است: بهتر است قبل از اقامت در انگلستان کمی اطلاعات در این زمینه به دست بیاوردید. قیمت خرید خانه در شهرهایی مثل لندن در حال افزایش است. موسسه حقوقی بین المللی رابین می تواند شما را در این زمینه یاری می دهد.
  8. اکثر فروشگاه های موردنیاز روزانه ی شهروندان انگلیسی تا ساعات طولانی از شب نیز دایر هستند: به عنوان مثال در کشورهای اروپایی مانند ایتالیا اکثر فروشگاه های آن در ساعت ده شب بیش تر باز نیستند. حتی فروشگاه های مواد غذایی آن اکثرا در ایام تعطیل بسته هستند. در کشور انگلستان اکثر فروشگاه ها و مراکز فروش مانند سوپر مارکت ها و دیگر مغازه ها تا پاسی از شب نیز دایر هستند.
  9. تحصیل در انگلستان می تواند برای شما یک سکوی پرتاب باشد: تحصیل در انگلستان اصولا مزیت و ویژگی های بسیار زیادی دارد. دانشگاه های بسیار معروفی در کشور انگلستان وجود دارند که می توانید در رشته ی مورد نظر خود به تحصیلات آن بپردازید از این دانشگاه ها می توان به دانشگاه کمبریج و آکسفورد اشاره کرد که این دانشگاه ها هر کدام رتبه های بسیار خوبی در میان دانشگاه های برتر جهان دارند. برای تحصیل در این دانشگاه ها می بایست ابتدا ویزای تحصیلی در این کشور را از کنسول گری کشور انگلستان دریافت کنید. افرادی که قصد اقامت در انگلستان را دارند می توانند از طریق موسسه حقوقی بین المللی رابین با ما در تماس باشند.

پرچم انگلستان

منابع: uk.businessinsider / studying-in-uk