اقامت تحصیلی انگلستان یکی از مفیدترین روش ها برای داشتن تجربه ای عالی در داشتن مدرک از دانشگاه های معتبر اروپا است.

اقامت تحصیلی انگلستان

امروزه کشورهای اروپایی مقصد بسیاری از مهاجران به منظور تحصیل در دانشگاه های معتبر با رتبه های جهانی بالا هستند. تحصیل در دانشگاه هایی مانند کمبریج انگلستان، سوربون فرانسه، آکسفورد و . . . آرزوی هر دانشجویی است. در این مقاله به بررسی راه های اخذ اقامت تحصیلی کشور انگلستان و نزدیک کردن شما عزیزان به این هدف کنیم. کشور انگلستان یکی از منظم ترین، سلطنتی ترین و زیباترین کشورهای قاره سبز محسوب می شود که دو دانشگاه برتر جهان یعنی آکسفورد و کمبریج در این کشور قرار دارد. باهم به بررسی راه های اخذ ویزا و اقامت تحصیلی کشور انگلستان می پردازیم. مردم، جمعیت، وسعت و دیگر موارد نیز اطلاعاتی خواهند بود که در این مقاله لحاظ شده است.

اقامت تحصیلی انگلستان

انگلستان و اقامت تحصیلی انگلستان :

انگلیس یکی از کشورهای تشکیل دهنده ی بریتانیا کبیر می باشد. این کشور در شمال غرب قاره ی آسیا قرار دارد و در قسمت جنوبی بریتانیا کبیر واقع شده است. انگلیس بزرگترین کشور بریتانیا و کشورهای متحده ی پادشهای است.

آیا انگلستان دولت مختص و مستقلی نسبت به بریتانیا دارد؟

پس از سال1707 میلادی و به رسمیت شناخته شدن بریتانیا به عنوان قدرت و جامعه ی سیاسی، کشور انگلستان مشخصه ی جداگانه سیاسی ای نسبت به این کشور ندارد. دولت و یا پارلمان جداگانه ای مختص انگلستان وجود ندارد.

فاصله ی انگلستان تا مرکز اروپا تا چقدر است؟

فاصله ی انگلستان با کشور فرانسه چیزی حدود 35 km می باشد که حالا با یم تونل زیرزمینی با یک دیگر متصل شده اند. این تونل امروزه به یکی از جاذبه های توریستی این دو کشور تبدیل شده است.

کشور انگلستان چیزی حدود 129,720km وسعت دارد وچیزی حدود 50,000,000جمعیت این کشور می باشد. پایتخت انگلستان لندن می باشد و از شهرهای مهم این کشور زیبا می توان از بیرمنگام، لیورپول، منچستر، شفلد و لیدز نام برد. این کشور سلطنتی دارای سه نوع پرچم و دو نوع سرود ملی است و نماد این کشور شیر می باشد.

اقامت تحصیلی انگلستان

اقامت تحصیلی انگلستان

چرا انگلستان ؟

مزیت های بسیار زیادی برای تحصیل در انگلستان می باشد. جدا از ارزش بسیار بالای مدارج آکادمیک انگلستان، کیفیت تحصیلی بسیار بالا و استفاده ی به روزترین تکنولوژی ها برای تدریس، کسب تجربه در حرفه ای که قصد تحصیل آن را دارید یکی از مهم ترین ویژگی های اصلی کشور انگلستان می باشد.

هرکدام از دانشگاه های انگلستان به فعال بودن و بالا بودن رتبه ی علمی در جهان معروف هستند. استاندارد های این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و بعد از گذر چندین سال این دانشگاه ها برای چگونگی استفاده و رویارویی با چالش های جدید مورد آزمایش قرار گرفته اند. تحصیل در هر رشته ای که خواهان تحصیل در آن هستید از دیگر ویژگی دانشگاه های انگلستان می باشد که هر فردی را برای تحصیل در این دانشگاه ها علاقه مند می کند. آموزش عملی کامل و جامع در کنار مطالعه ی آکادمیک و تئوری از دیگر ویژگی های دانشگاه های انگلستان می باشد که هر فرد را به یک متخصص در حیطه ی تحصیلی خود تبدیل  می کند. برای تحصیل در انگلستان ابتدا به ویزای تحصیلی این کشور احتیاج دارید.

اقامت تحصیلی انگلستان

ویزای دانشجویی کشور انگلستان و شرایط لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی در انگلستان :

هر دانشجویی که قصد اقامت در کشور انگلستان را دارد و می خواهد دوره ی تحصیلات خود را در انگلستان بگذراند می بایست برای مدت زمانی که می خواهد در کشور انگلستان به تحصیل بپردازد، ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کند.شرایط و ملزومات لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی کشور انگلستان به ملیت و شهروندی دانشجویی که می خواهد در انگلستان به تحصیل بپردازد، دارد. این بخش از مقاله به شما اطلاعات کلی درمورد اقامت تحصیلی انگلستان می دهد.

اگر شما ملیت و یا حق شهروندی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا را دارید و خواهان ادامه ی تحصیل در کشور انگلستان هستید، سفارت انگلستان از شما ویزا دریافت نمی کند و نیازمند اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نیستید.

تمامی شرایط و حقوق زندگی، اقامت و شهروندی شهروندان عضو اتحادیه ی اروپا که در بریتانیا زندگی می کنند تا سال 2021 تغییری در آن اتخاذ نخواهد شد. شما و خانواده تان می تئانید برای ادامه ی زندگی و اقامت خود در بریتانیا از طریق شرایط مشخص شده( به شرایطی اطلاق می شود که اجازه ی اقامت و کارکردن در بریتانیا را به شما م دهد) بعد از ماه ژوین 2021 اقدام کنید. این فرایند از ماه مارس 2019 به طور کامل ثبت شده و آغاز به کار می کند.

اگر پاسپورت این کشورهای اروپایی دارید پس برای تحصیل در انگلستان نیازی به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ندارید. می توانید این ویزا را دریافت کنید اما به آن نیازی نیست.

اقامت تحصیلی انگلستان

اقامت تحصیلی انگلستان

اگر ملیت و یا حق شهروندی کشورهای غیر اروپایی دارید و می خواهید در انگلستان تحصیل کنید، به ویزای تحصیلی انگلستان احتیاج دارید. دو نوع ملیت غیر اروپایی برای سفارت و مرز کشور انگلستان تقسیم بندی شده است. و بر اساس نوع ملیت شما و قرار گیری شما در این دو شاخه درخواست ویزای شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ویزای تحصیلی انگلستان نیز بسته به رشته ای که قصد تحصیل آن در انگلستان و مدت زمانی که به تحصیل می پردازید، متفاوت خواهد بود.

اگر شما شهروند کشورهای غیراروپایی اصلی مثل عربستان، افغانستان، ایران، کشورهای حوزه خلیج فارس و . . . هستید برای اخذ ویزا و اقامت تحصیلی انگلستان باید:

  • قبل از حضور در انگلستان ویزای خود را دریافت کنید
  • اگر قصد اقامت و حضور در کشور انگلستان به مدت شش ماه یا بیش تر را دارید( چه به عنوان اینترن بدون حقوق و یا بخواهید در انگلستان زندگی کنید)،
  • اگر در انگلستان کار نمی کنید و مدت اقامت شما کم تر از شش ماه است پس هم می توانید ویزای دانشجوییTier4 و یا ویزای گردشگری دریافت کنید.
اقامت تحصیلی انگلستان

اقامت تحصیلی انگلستان

اگر کشور ملی شما جز مواردی که در بالا اشاره کردیم( کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا،عضو منطقه اقتصادی اروپا و یا غیر اروپایی) نیست، باید موارد زیر را انجام دهید.

  • باید قبل از حضور در انگلستان ویزای خود را دریافت کنید
  • اگر قصد اقامت و حضور در کشور انگلستان به مدت شش ماه یا بیش تر را دارید (چه به عنوان اینترن بدون حقوق و یا بخواهید در انگلستان زندگی کنید)،
  • اگر در انگلستان کار نمی کنید و مدت اقامت شما کم تر از شش ماه است پس هم می توانید ویزای دانشجوییTier4 و یا ویزای گردشگری دریافت کنید.

برای اخذ اقامت کشور انگلستان می بایست وقت بسیار زیادی صرف دریافت این نوع اقامت کرد اما موسسه حقوقی بین المللی رابین کار را برای شما آسان می کند و شما را در دریافت ویزا و اقامت تحصیلی انگلستان یاری می کند.

منابع:

تحصیل در انگلستان

انگلستان