اقامت دائم کانادا را تنها از موسسه رابین بخواهید. با ما همراه باشید.

اقامت دائم کانادا

هدف این مقاله بررسی روش های موجود برای اخذ اقامت دائم کشور کانادا می باشد. کانادا یکی از برترین کشورهای آمریکایی است که سالانه هزاران نفر اقامت دایم این کشور را دریافت می کنند. از سری موضوعات جذاب دیگر این مقاله، اطلاعات کلی درمورد کشور کانادا و مسایلی مانند فرهنگ، مردم و جامعه ی این کشور می باشد.

هر آن چه که باید درباره ی کانادا دانست:

کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت به حساب می آید که به شمال برفی بزرگ معروف است. مساحت این کشور چیزی بیش تر از 9.9میلیون کیلومتر مربع است.این کشور دارای 10  استان و سه منطقه است. تورنتو و ونکوور دو شهر بسیار مهم و حیاتی این کشور محسوب می شود. مرز این کشور با آمریکا بزرگ ترین مرز زمینی در جهان است. کشور کانادا به دلیل دارا بودن چشم انداز وسیع و بی انتها، منابع فیزیکی بسیار و میراث چندگانه ی فرهنگی آن بسیار مشهور است. با وجود این که اکثر نواحی این کشور جنگلی است اما از دیگر کشور های جهان تعداد بیش تری دریاچه و آبشار دارد. کشور کانادا با سه اقیانوس در ارتباط است. از شمال با اقیانوس منجمد شمالی، از غرب با اقیانوس آرام و در شرق نیز با اقیانوس  اطلس همسایگی دارد.یکی از زیباترین آبشارهای موجود در این کشور آبشار نیاگارا است. کوهای سنگی این کشور نیز به جاذبه های دیدنی این کشور افزوده است. کشور کانادا جزو یکی از کشورهای دوزبانه است که زبان انگلیسی و فرانسوی در این کشور رایج است. کانادایی ها اکثرا زبان انگلیسی را زبان مادری می دانند به طوری که این زبان در فعالیت های رسمی و اداری استفاده می شود و بیش از 60 درصد مردم کانادا این زبان را زبان اصلی کشور خود می دانند. زبان فرانسوی با چیزی حدود 25درصد دومین زبان کشور کانادا محسوب می شود. جمعیت فعلی این کشور حدود 35 میلیون نفر است که با پیش زمینه های علمی، مذهبی و زبانی متفاوت است که به دلیل وجود فرهنگ و سلایق متفاوت کشور کانادا، این کشور را به یکی از مکان های مورد علاقه ی افراد با ملیت های متفاوت برای سفر و اقامت می باشد.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

اقامت دایم کانادا:

طبق برآوردهای سازمان ملل، کشور کانادا و استرالیا بیش ترین پذیرش و درخواست  اقامت را در طی یک سال به خود اختصاص می دهند. اطلاعات لازم درمورد راه های دریافت اقامت دائم کانادا و فرایند اخذ آن را می توانید در این مقاله پیدا کنید.

سالانه بیش از 200,000 نفر اقامت دائم کشور کانادا را اخذ می کنند. این افراد شرایط مورد نیاز برای اقامت در استرالیا و فرصت شروع یک زندگی خوب را کسب می کنند. هنگامی که اجازه ی ورود به کانادا داده شود، به آن فرد کارت اقامت در کانادا داده می شود. افرادی که این کارت ها را در اختیار دارند به راحتی می توانند از تمام حقوق و امکاناتی که یک شهروند کانادایی دارد، استفاده کنند(به جز حق رای دادن در انتخابات و اجازه ی سفر طولانی مدت خارج از کانادا).

فرایند اخذ اقامت دائم کانادا بسیار زمان بر و پیچیده است. همچنین به دلیل ابتکارات مختلف در سیاست خارجی و اصلاحات در مقررات، قوانین مربوط در این زمینه ی کشور کانادا به طور مداوم دستخوش تغییر است.

افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند طبق یکی از این شش شرایط زیر پذیرفته می شوند که به طور خلاصه هرکدام از این موارد رابررسی می کنیم:

 • مهجرت از طریق حرفه ی کاری
 • مهاجرت از طریق تجارت
 • انتخاب استانی
 • مهاجرت از طریق خانواده و مدل خانوادگی
 • مهاجرت از طریق پذیرش استان کوبک(Quebec)
 • پذیرش بین المللی
اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

مهاجرت از طریق حرفه ی کاری:

متقاضیان درخواست اقامت دائم کانادا از طریق حرفه ی کاری باید در حرفه ی خود در زمینه ی تحصیلی حرفه ای بوده، تجربه ی کاری داشته باشند، مسلط به زبان انگلیسی باشند و سن این افراد متناسب با قوانین کاری این کشور باشد. تک تک این شرایط جداگانه مورد ارزیابی قرار می گیرد و در نهایت طبق مناسب بودن فرد برای کار و اقامت دایم کانادا از یک تا صد به او نمره می دهند. حداقل نمره ی قابل قبول برای اخذ اقامت دایمی کشور کانادا نمره ی 67 می باشد.

مهاجرت از طریق تجارت:

رده های تجارتی متفاوتی برای اخذ اقامت دائمی در کانادا وجود دارد. اقامت تجاری از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی راه های اخذ اقامت دایمی کانادا از طریق رده و بخش تجاری است.

سرمایه گذاران برای اخذ اقامت دائمی کانادا باید مبلغی به ارزش 400,000 دلار کانادایی در اقتصاد این کشور سرمایه گذاری کنند. برای این نوع سرمایه گذاری شرایط دیگری نیز وجود دارد.

کارآفرینانی که قصد اقامت دائم در کانادا را دارند باید تجربه ی تجارت، مالکیت و اداره یک مجموعه ی تجاری و یا سهمی از این شرکت را داشته باشید. ارزش مالی کمپانی این افراد باید 300,000 دلار کانادایی باشد و بتوانند یک شغل تمام وقت را ایجاد کنند. این افراد بعد از سه سال کار در کانادا اقامت دایم این کشور را دریافت می کنند.

افرادی که قصد برپایی شغل خود را دارند باید توانایی فرصت شغلی برای خود و غیره را داشته باشند و بتوانند از لحاظ اقتصادی به کانادا کمک کنند و کمک قابل توجهی به افزایش سطح فرهنگ و دانش این کشور کند.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

انتخاب استانی:

اگر استان خاصی از کشور کانادا را برای اقامت دایم مد نظر دارید، باید از طریق اداره ی مهاجرت آن استان اقدام کرده و مدارک خود را تحویل مقامات آن استان دهید.

مهاجرت از طریق خانواده:

اگر یکی از اعضای خانواده ی شما اقامت دائم کانادا را داشته باشد می تواند در دریافت اقامت دایم شما کمکتان کند. حدودا 30 درصد از مهاجرت به کشور کانادا از طریق این روش است.

مهاجرت از طریق پذیرش استان کوبک(Quebec):

پذیرش اقامت دائم در این استان قوانین و ملزومات پیچیده ی خاص خود را دارد. که برای شاخه های متفاوت اقامتی فرایند و شرایط خاص خود را دارد. از طریق شرایط زیر می توانید در این استان اقامت کنید:

 • کار دایمی
 • فعالیت تجاری
 • دانشجویی(اقامت دائم)
 • کار موقت
 • خانواده
 • پناهندگی
اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

پذیرش بین المللی:

خانواده های کانادایی می توانند حضانت کودکان خارجی را نیز بر عهده بگیرند. فرایند به عهده گرفتن حضانت کودکان بسیار زمان بر و طولانی است. در نهایت این والدین باید بر اساس خواسته های کودک برای آینده ی وی برنامه ریزی کرده و به آموزش و پرورش وی بپردازند.

اقامت دائم کانادا

اقامت دائم کانادا

منابع:

اخذ اقامت کانادا

دریافت اقامت کانادا

اقامت کانادا

کانادا