اقامت در سوئد را از طرق مختلف تنها از موسسه بین المللی رابین بخواهید.

هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

امروزه کشور سوئد به یکی از پرطرفدارترین محل های اخذ اقامت اروپا شده است. آب و هوای مطلوب، جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیار متنوع و فرصت های شغلی مناسب دلایل محکمی برای اخذ اقامت سوئد برای افراد خارجی می باشد. این مقاله اطلاعات کلی مانند جغرافیایی کشور سوئد و هر آن چه که هر فرد قصد اخذ اقامت این کشور را دارد، فراهم می کنند. موسسه ی حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت کشور سوئد یاری می دهد.

در این مقاله قصد داریم تا به شما در مورد اقامت سوئد از طریق ازدواج، کارت اقامت سوئد، اقامت سوئد از طریق خرید ملک، اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری، اقامت سوئد از طریق ازدواج صوری، اقامت سوئد از طریق کار، لاتاری اقامت سوئد، پناهندگی به سوئد، مدت زمان جواب اقامت سوئد، قوانین جدید اقامت سوئد، اقامت سوئد از طریق بچه دار شدن، اقامت سوئد از طریق خرید خانه، خرید رستوران در سوئد اطلاعات کلی بدهیم.

swedish countryside 1501134179 1000X561 300x168 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

سوئد:

کشور سوئد یکی از کشورهای بسیار زیبای اروپایی در شمال اروپا است. این کشور از غرب با نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرق با دریای بالتیک و از جنوب غرب با کشور دانمارک همسایگی دارد. زبان رسمی این کشور سوئدی است. البته زبان هایی مانند زبان انگلیسی، زبان فنلاندی و رومانیایی نیز در این کشور رواج دارد اما زبان اصلی کشور سوئد، سوئدی است. پایتخت این کشور استکهلم و نوع حکومت این کشور اروپایی پادشاهی مشروطه است.

کشور سوئد جمعیتی بالغ بر ده میلیون دارد که بیش از 7,9 میلیون نفر این کشور سوئدی و باقی آن را مهاجرین تشکیل می دهند. این کشور با  وسعتی حدود 449,964 کیلومتر مربع چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود.

اصولا برای اخذ اقامت سوید می بایست مانند سایر کشورهای جهان که اجازه ی اقامت به مهاجران می دهند، شرایطی جهت پذیرفته شدن اقامت فرد متقاضی وجود دارد که آن فرد می بایست دارا باشد.

sweden e1455436388699 300x157 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

شرایط اقامت در سوئد:

در صورتی که خود و اعضای خانواده ی خود شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا نیستید و قصد اقامت در کشور سوئد را دارید، به این مدارک پایین نیاز خواهید داشت.

اگر به صورت آنلاین درخواست اقامت در سوئد را دارید، مدارک موردنظر را باید به صورت الکترونیکی پیوست کنید. با این وجود درصورت حضور در سفارت کشور سوئد در کشور خود بتوانید مدارک را تقدیم مراجع ذی ربط کنید.

اگر به صورت کاغذی درخواست اقامت سوئد را دارید، باید تمام مدارک را در سفارت کشور سوئد در کشور خود فراهم کرده و فرم درخواست اقامت را نیز پر کرده باشید. و برای دریافت کارت اقامت سوئد آماده باشید.

Kids Science Fun Facts on Sweden Image of Waterfronts in Sweden e1394016734456 300x204 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

مدارک مورد نیاز برای اقامت در سوئد:

این ها مدارک مورد نیاز و کلی هستند که باید برای سفارت به همراه خود داشته باشید:

 • اصل مدارک باید همراه متقاضی باشد
 • هنگامی که سفارت از شما مدارک خواست باید کپی آن را نیز به همراه داشته باشید
 • در صورتی که مدارک به صورت محلی و داخلی باشد باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.
camper huren in Zweden 300x169 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

مدارکی که همه برای اقامت سوئد نیاز خواهند داشت:

 • پاسپورت معتبر
 • کپی از پاسپورت( شامل صفحات، اطلاعات شخصی و مهر سفر اخیر به یکی از کشورهای عضو منطقه شنگن)
 • رسید پرداخت هزینه ی اقامت سوئد
 • گواهی تاریخ تولد
 • اگر به صورت آنلاین درخواست اقامت کشور سوئد را نداده اید، نیاز به فرم درخواست شهروندی سوئد با شماره ی 161010 و فرم خانواده با شماره ی 239011 دارید.
 • اگر بستگان شما در سوئد اقامت دارند و می توانند شما را در آن جا حمایت کنند، باید مدارک لازم برای این که اثبات کنید که آن فرد می تواند از شما و یا دیگر متقاضیان از نظر مالی و یا حتی اسکان حمایت کنند
visit sweden south trolleholm 2 300x200 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

مدارکی که افراد مجرد برای اقامت سوئد احتیاج دارند عبارتند از:

 • تمام مدارکی که برای اقامت سوئد در بالا لحاظ شده است برای افراد مجرد نیز مورد نیاز است
 • مدرک کارت شناسایی ملی و یا دیگر مدارک که ثابت کند که شما فرد مجردی هستید.

مدارکی که برای اخذ اقامت افراد زیر سن 18 سال نیاز است عبارتند از:

 • تمام مدارکی که برای اقامت سوئد در بالا لحاظ شده است برای افراد مجرد نیز مورد نیاز است.
 • اگر به صورت آنلاین اقدام به اخذ اقمت سوید نکرده اید، نیاز به فرم درخواست شهروندی سوئد با شماره ی 161010 و فرم خانواده با شماره ی 239011 دارید.
 • گواهی تولد
 • مدرک مکتوب موافقت اقامت سوئد برای افرادی که حضانت فرد را دارند. اگر تنها فقط یک فرد حضانت را بر عهده دارد نامه ی آن فرد نیز کفایت می کند.
copenhagen to sweden 300x198 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

اخذ اقامت کشور سوید از طریق سرمایه گذاری:

اخذ اقامت کشور سوئد جهت دریافت اقامت  دایمی و در نهایت حق شهروندی این کشور یکی از رایج ترین کارهایی است که اکثر مهاجرین غیراروپایی برای سکونت در کشور سوئد انجام می دهند. اخذ اقامت کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری به وسیله ی سپرده گذاری مقدار پولی مشخص و ثابت برای دریافت این نوع اقامت در کشور سوئد انجام می گیرد. هرکدام از کشورهایی که گزینه ی اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری را دردستور کار خود دارند، هزینه ای متفاوت برای مهاجران نسبت به دیگر کشورهای اقامت دهنده از این طریق می باشند.

1200px Former Kreditbanken Norrmalmstorg Stockholm Sweden 300x223 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

چرا اقامت در سوئد بهترین گزینه است؟

همانطور که میدانید کشور سوئد یکی از اعضای اتحادیه ی اروپا و پیمان شنگن می باشد. اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری این امکان را برای متقاضیان فراهم می سازد تا در کشوری اقامت کنید که از لحاظ امنیت، سلامت، تحصیل و آینده ی شهروندان خود از توجه خاصی برخوردار است. کشور سوئد استاندارد های بسیار بالایی از سبک زندگی با کم ترین هزینه ی لازم برای شهروندان خود ارایه می دهد. این کشور جزو یکی از کشورهای کم هزینه ی اروپایی جهت سکونت و اخذ شهروندی کشور سوئد و همچنین گزینه ی بسیار مناسبی جهت سرمایه گذاری محسوب می شود. سوددهی بالا در تجارت و سرمایه گذاری و همچنین امن بودن این کشور در زمینه ی امنیت بین المللی یکی دیگر از مواردی است که نباید آن را فراموش کرد.

اقامت و شهروندی کشور سوئد:

به طور کل آن دسته از شهروندانی که کشورهای آن ها عضو اتحادیه ی اروپا نمی باشد و  قصد اخذ اقامت و شهروندی کشور سوئد را دارند می بایست جهت اخذ اقامت موقت سوئد به مدت بیش از 90 روز در این کشور سکونت داشته باشند. متقاضیان جهت اخذ اقامت موقت سوئد می توانند از طریق موسسه ی بین المللی رابین فرایند کاری خود را دنبال کنند اما به طور کلی جهت اخذ هر گونه اقامت سوئدی می بایست از طریق کنسول گری و یا سفارت کشور سوئد در محل سکونت اولیه ی خود اقدام کنند. در این بخش فرد متقاضی اخذ اقامت موقت سوئد مورد پذیرش یا رد افراد مربوطه قرار می گیرد و جهت ادامه ی فرایند اخذ اقامت خود سراغ دیگر شرایط و ملزومات می رود. در صورت پذیرش اقامت موقت در کشور سوئد، افراد قادر به کار و زندگی در این کشور می باشند. سپس افرادی که به مدت پنج سال در کشور ر اقامت داشته باشند صلاحیت اخذ شهروندی سوئدی را داشته و می توانند برای این موضوع اقدام کنند. اقامت دایم سوئد این امکان را برای افراد فراهم می آورد تا به راحتی و بدون مشخص کردن مدت مخصی در کشور سوئد اقامت کنند و به کشور های عضو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن سفر کنند و تا مدت معین و طولانی ای در آن کشورها حتی اقامت داشته باشند.

300x140 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

چه کسانی می توانند برای اخذ اقامت در سوئد اقدام کنند؟

به طور کل آن دسته از افرادی که می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند در این بخش توضیح داده شده است:

 • متقاضیانی که قصد اخذ اقامت سوئد را از طریق خانواده و فرزندان خود دارند.
 • آن دسته از افرادی که خواهان تحصیل در کشور سوئد می باشند
 • آن دسته از متقاضیانی که خواهان اخذ اقامت و شهروندی کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری و ادامه ی فعالیت های تجاری خود در کشور سوئد هستند.
 • افرادی که قصد تحصیل و گذراندن تحقیقات علمی و اساسی خود در کشور سوئد می باشند.

اگر یک فرد تاجر هستید و یا به طور کل به فعالیت های تجاری می پردازید و خواهان ادامه ی فعالیت های تجاری خود در کشور سوئد هستید می توانید جهت اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری کنید.

wedish parliament elker ahlstrandveriges riksdag. 400x400 300x300 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

متقاضیان اخذ اقامت در سوئد از طریق سرمایه گذاری می بایست این مدارک را همراه خود داشته باشند:

 • پاسپورت معتبر
 • اظهارات بانکی که تایید کند شما میزان بودجه ی مالی جهت اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری را دارید
 • اظهارت بانکی که ثابت کند شما قصد خرید و یا راه اندازی یک سرمایه گذاری جدید در این کشور هستید
 • قرارداد فروش
 • قرارداد با طرفین خرید و فروش سرمایه گذاری
 • معاهده ی همکاری و یا افتتاح خرید سهام
 • گزارش و حساب سالانه
 • جدول بالانس تجاری و میزان درآمد
 • مدرکی که ثابت کند شما تسلط در زبان انگلیسی و یا سوئدی را دارید

این ها مدارک رایجی هستند که جهت اخذ اقامت کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری می باشد.

اخذ اقامت در سوئد از طریق خرید ملک:

هیچ گونه محدودیت قانونی جهت اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک وجود ندارد. اصولا فرایند اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک بسیار آسان و سریع است. معمولا برای شروع می بایست باید یک قرارداد دوطرفه برای خرید خانه فراهم کنید. همزمان با تنظیم این قرارداد بررسی شرایط خانه نیز نباید فراموش شود. هنگامی قرارداد تنظیم گردید و ملک مورد نظر بررسی شد، سپس این قرارداد دو طرفه بین مالک اولیه و خریدار منعقد می شود. جهت اخذ اقامت سوئد از طریق املاک و مستقلات می بایست حدود دو تا ده درصد از قرارداد را به مالک ملک موردنظر پرداخت کنید.

برای قرار اصلی و رسمی خرید، اجاره و یا پرداخت کلی و اقساطی بین مالک و خریدار می توان تسهیلات دریافت کرد و سپس با پرداخت کل هزینه ی ملک مورد نظر می توان از این طریق اقامت سوئد از طریق خرید خانه را به دست آورد. این انتقال زمانی قابل قبول واقع خواهد شد که سندی مبنی بر پرداخت هزینه ی یک ملک در سوئد پرداخت شده و سپس این مدرک را برای کنسول گری و یا سفارت سوئد تسلیم نمود.

به طور معمول جهت اخذ اقامت سوئد از طریق خرید املاک و مستقلات می بایست توسط یک مشاور املاک و یا سرویس مدیریتی صورت بپذیرد و برای انجام این مورد نیازی به استخدام وکیل نمی باشد.

مدت زمان جواب اقامت در سوئد از طریق خرید ملک:

اصولا مدت زمان مشخص و دقیقی برای پاسخگویی به درخواست متقاضیان جهت اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک و یا هر راه دیگر اقامتی وجود ندارد و آن چیزی که تعیین کننده است، میزان زمان رسیدگی به مدارک و شرایط آن متقاضی است. اما به طور معمول چیزی حدود 14 روز زمان لازم است تا فرایند اخذ اقامت کشور سوئد از طریق خرید املاک و مستقلات تکمیل گردد.

sweden parliament 300x169 - هر آن چه که می بایست درباره ی اقامت در سوئد بدانید

اقامت در سوئد

اخذ اقامت در سوئد از طریق ازدواج:

اگر شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نیستید و قصد تشکیل خانواده با یک شهروند سوئدی را دارید، نیازمند اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج هستید. می توانید از طریق ازدواج، اقامت کشور سوئد را از طریق ازدواج را به دست آورید. این نکته فراموش نشود که برای اخذ اقامت سوئد می بایست یکی از افراد شهروند سوئد باشد. پس از گذزاندن مدت زمان مشخصی از ازدواج می توان اقامت دایمی و حتی شهروندی کشور سوئد را دریافت نمود.

شرایط لازم جهت اخذ اقامت در سوئد از طریق ازدواج:

اگر قصد اخذ اقامت از طریق ازدواج در سوئد را دارید، می بایست آن فرد توانایی حمایت مالی طرف مقابل را داشته باشد. یکی از افراد مزدوج باید مکانی جهت زندگی مشترک و اقامت داشته باشد تا ازدواج این دو فرد برای اخذ اقامت سوئد به رسمیت شناخته شود.

دیگر شرایط جهت اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ازدواج در این بخش فراهم شده است:

 • همسر فرد متقاضی جهت اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ازدواج می بایست شهروند سوئد بوده و یا اقامت دایم این کشور را داشته باشد تا به آن طرف ازدواج نیز اقامت دایم و یا شهروندی سوئدی داده شود
 • هر دو طرف ازدواج نباید سن آن ها کم تر از سن قانونی یعنی 18 سال در سوئد باشد.
 • اگر فرد متقاضی اقامت سوئد و یا آن شهروند سوئدی که قصد ازدواج با فرد متقاضی را دارد، از لحاظ روحی روانی دچار مشکل بوده و یا دارای اقامت موقت سوئد می باشد، سن قانونی برای اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج به 21 سال می رسد.
 • باید قبل از اقامت در سوئد هر دو طرف با هم زندگی کرده باشند و یا مدرکی مبنی بر در ارتباط بودن با هم دیگر داشته باشند.

سایر مواردی که در این بخش ذکر نشده است، جزو شرایط فرعی بوده و صرفا در این بخش به موضوعات کلی اشاره می شود.

اخذ اقامت در سوئد از طریق کار:

به طور کل اگر متقاضی قصد اخذ اقامت سوئد از طریق کار را دارد و شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپایی، استرالیا، کانادا، نیوزلند و کره ی جنوبی نیست، می بایست اقامت کشور سوئد از طریق کار را دریافت نماید.

به منظور کار به مدت کم تر از سه ماه، متقاضیان می بایست هم ویزای کاری و هم اجازه ی کار داشته باشند. این نکته نیز فراموش نشود که جهت اخذ اقامت کشور سوئد از طریق کار، افراد باید کار آن ها مورد پذیرش اداره ی کار و مهاجرت قرار گیرد.

شرایط لازم جهت اخذ اقامت کشور سوئد از طریق کار:

 • کار مورد نظر باید در اتحادیه ی اروپا و منطقه ی آزاد اقتصادی به مدت حداقل ده روز تبلیغ شده باشد
 • کمک کننده به آینده و صنعت کشور سوئد باشد
 • حداقل درآمد سالانه از کار در سوئد فرد متقاضی اقامت کاری سوئد، چیزی حدود 13,000 کرون باشد.

موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت کشورهای اروپایی یاری می دهد.

منابع:

مقیم سوئد

اقامت سوئد

اقامت دائم سوئد