اقامت در کانادا برای ایرانیان موضوعی است که می توانید آن را در این قسمت مطالعه کنید. همان طور که در مقاله های گذشته به آن اشاره شد، اقامت در کانادا توسط مهاجرین بسیار رواج پیدا کرده است. برای این که بتوانید اقامت در کانادا را تجربه کنید، باید حتما ویرای موقت جهت حضور در این کشور را داشته باشید. بحث اقامت در کانادا برای ایرانیان موضوعی است که هم چنان جای سوال را برای بسیاری از علاقه مندان به مهاجرت باز گذاشته است.

اقامت در کانادا برای ایرانیان زمانی انجام می پذیرد که متقاضیان نسبت به اقامت و حضور در این کشور تمامی موارد قانونی موردنیاز برای ورود به این کشور فراهم کنند. همچنین اقامت در کانادا برای ایرانیان را می توان به بهترین شکل ممکن با آگاهی از چند نمونه از اطلاعات های کلیدی به بهترین شکل ممکن امکان پذیر کرد.

در این مقاله قصد بیان اطلاعات کلی درباره ی اقامت در کانادا برای ایرانیان و مواردی که باید قبل از اقدام برای اقامت و یا بعد از ارسال درخواست خود به سفارت این کشور رعایت کنید را مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات خارجی در زمینه ی اقامت در کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

کشور کانادا:

تقریبا بیان این موضوع که کانادا یکی از بهترین کشورهای آمریکایی شمالی است برای همه جا افتاده است. بسیاری از مهاجرین و متقاضیان مهاجرت به کشوری دیگر جهت اقامت و زندگی در کشوری خارجی، کشور کانادا را برای خود و خانواده ی خود انتخاب می کنند. این افراد برای این که بتوانند به راحتی در این کشور وارد شوند نیاز به اخذ اقامت موقت از کنسول گری و یا همان سفارت کانادا در کشور خود دارند.

این سفارت پس از بررسی مدارک و قصد متقاضی برای اقامت و حضور در کانادا، نسبت به موافقت و یا رد درخواست وی، نتیجه را به او اعلام می کنند. در مورد اقامت در کانادا برای ایرانیان این مسیله تا حدود زیادی مشابه است. برای این که ایرانیان بتوانند به کانادا سفر کنند، باید در ابتدا نسبت به دریافت ویزای موقت اقدام کنند.

Canada Flag Open e1358696598990 - اقامت در کانادا برای ایرانیان

اقامت در کانادا برای ایرانیان:

اقامت در کانادا برای ایرانیان نیازمند ارسال درخواست رسمی خود برای حضور در کشور کانادا به کنسول گری کشور کانادا است. کنسول گری که ایرانیان می توانند در آن درخواست سفر به کانادا را ارسال کنند، کنسول گری موجود در ترکیه و شهر آنکارا می باشد. موسسه حقوقی بین المللی رابین می تواند شما را در این زمینه یاری دهد.

درخواست اقامت در کانادا برای ایرانیان زمانی به بهترین شکل ممکن به نتیجه می رسد که ایرانیان یک ماه قبل از تاریخ حرکت خود به کانادا، مورد پذیرش سفارت این کشور در ترکیه قرار گیرد. در این زمینه مهاجرین و مسافرین ایرانی باید پاسپورت و دیگر مدارک مربوطه را به سفارت کانادا ارسال کنند. برای این که ویزای این افراد مورد پذیرش قرار گیرد، بهتر است متقاضیان چند سری مدارک و مستندات را برای سفارت فراهم کنند.

یکی از این مهم ترین موارد مطمین کردن دولت کانادا با ارسال مدارک مبنی بر ترک کشور کانادا پس از اتمام مدت زمان ویزای موقت است. به عنوان مثال، جهت اقامت در کانادا برای ایرانیان، باید حتما مدارکی که ثابت کند شما توانایی پرداخت مخارج لازم در کشور کانادا را خواهید داشت را به سفارت و افراد موظف به مدارک شما وجود داشته باشد.

جدا از این موارد، اقامت در کانادا برای ایرانیان زمانی ممکن است که افراد علاقه مند به حضور در کشور کانادا، بر اساس ویزای دریافت شده از سفارت در این کشور حضور داشته باشند. به عنوان مثال در صورتی که ویزای موقت کشور کانادا را دریافت کرده اید، اقدام به تحصیل و یا کار در این کشور بدون داشتن ویزای مربوطه کردید، توسط دولت کشور کانادا جرم محسوب شده و بر اساس قوانین این کشور با شما برخورد خواهد شد.

shutterstock 209461318 - اقامت در کانادا برای ایرانیان

مدارک لازم جهت اقامت در کانادا برای ایرانیان:

برای این که بتوانید به کانادا وارد شوید باید در فراهم کردن مدارک و تحویل آن به کنسول گری این کشور اقدامات مناسب را انجام دهید. به طور کل اقامت و حضور در کشور کانادا به طور موقت، نیازمند فراهم کردن مدارک کلی و تحویل آن به سفارت کشور کانادا است. این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر:

حتما قبل از سفر و یا ارسال درخواست به سفارت کشور کانادا، نسبت به داشتن پاسپور معتبر اطمینان حاصل کنید.

  • دو قطعه عکس پاسپورتی به همراه نام، نام خانوادگی، تاریخ و زمان پرینت این عکس که همگی باید پشت عکس نوشته شده باشند:

وجود قطعه عکس برای سفارت جهت تطبیق چهره و اطلاعات فرد یا افراد درخواست کننده جهت اقامت و سفر به کانادا بسیار مهم و حیاتی است.

  • اطلاعات بیومتریک:

جهت اقامت در کانادا برای ایرانیان، سفارت این کشور نسبت به دریافت اطلاعات بیومتریک نظیر عکس و اثر انگشت پرینت شده در این کشور نهایت دقت را در نظر می گیرد؛ در تحویل به موقع و دقیق این اطلاعات به سفارت نهایت دقت عمل را به خرج دهید.

  • مدارک اثبات کننده ی استطاعت مالی:

به طور کل جهت سفر و اقامت به کشوری خارجی، این مدرک برای هر سفارتی بسیار مهم و تعیین کننده است. از این مدارک می توان به اطلاعات حساب و معادل سازی اعتبار داخل آن با مقدار موردنظر سفارت مثال زد.

canadian immigration - اقامت در کانادا برای ایرانیان

نکته ای که بیان آن خالی از لطف نیست، تقاضا و ارسال درخواست جهت حضور در کشور کانادا برای تک تک افراد خانواده است. موسسه ی حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. با ما همراه باشید.

منبع:  https://www.visitorstocanada.com/requirements-iranians-visiting-canada.html

مترجم: جواد محمدی