اقامت در کشور اسپانیا و اطلاعات مربوط به آن، موضوعی است که می توانید در این مقاله به مطالعه آن بپردازید. کشور اسپانیا جزو یکی از برترین کشورهای اروپایی شناخته شده است. بسیاری از نیازهای اصلی و جزیی انسان برای زندگی، در این کشور وجود دارد. اگر علاقه مند به اقامت در کشوری با رعایت تمامی اصول لازم جهت زندگی هستید، کشور اسپانیا می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای شما باشد. از طرفی تفاوت کشور اسپانیا با دیگر کشورها، می تواند دلیلی بر افزایش علاقه شما نسبت به اخذ اقامت در کشور اسپانیا باشد. در این مقاله اطلاعات کلی درباره اخذ اقامت کشور اسپانیا را مورد بررسی قرار می دهیم. هم چنین تفاوت های کشور اسپانیا با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن، از اطلاعات دیگری است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا، در خدمت رسانی به شما عزیزان آماده است. با ما همراه باشید.

UltimateMadrid  HERO shutterstock 624145955 - اقامت در کشور اسپانیا و مقایسه آن با دیگر کشورهای اروپایی

چرا باید اقامت در کشور اسپانیا را انتخاب کنیم؟

در صورتی که بتوانید اقامت در کشور اسپانیا را دریافت کنید، مزیت های بسیار زیادی در انتظار شما عزیزان خواهد بود. از سری ویژگی های اخذ اقامت این کشور، می توان به دسترسی شما به دیگر کشورهای اروپایی اشاره کرد. البته نکته ای که اشاره به آن خالی از لطف نیست، این است که با اخذ اقامت کشور اسپانیا، نمی توانید به هر کشوری که می خواهید در اروپا سفر کنید. بعضی از کشورهای قاره سبز، عضویتی در اتحادیه اروپا و معاهده ی شنگن ندارند و همین موضوع شما را ملزم به اخذ ویزای کشور موردنظر می کند. از طرفی موضوعی که به عنوان یک ویژگی برای شما قلمداد می شود، موضوع راحت بودن اخذ اقامت این سری کشورها است. بسیاری از این افراد به راحتی می توانند با مراجعه به سفارت کشور موردنظر خود، اقامت این کشور را دریافت کنند. اقامت در کشور اسپانیا و در نهایت داشتن کارت شهروندی این کشور، شما را به راحتی قادر می سازد تا به راحتی به کشور موردنظر خود سفر کنید.

Gran Vía Madrid 1 - اقامت در کشور اسپانیا و مقایسه آن با دیگر کشورهای اروپایی

تفاوت اقامت در کشور اسپانیا با دیگر کشورهای مشابه:

به طور کل برای این که بتوانید در اسپانیا اقامت مناسبی داشته باشید، باید حتما نسبت به رعایت یک سری موارد کلی، دقت لازم را داشته باشید. کشور اسپانیا جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که به مسیاله فرهنگ و توجه به ارکان خانواده اهمیت بسیار زیادی می دهد. به طور کل اگر بخواهیم اقامت در کشور اسپانیا را از این طریق مقایسه کنیم، می بایست به این نکته اشاره کرد که کشور اسپانیا در این زمینه در مقایسه با کشورهای هم سطح خود مانند فرانسه و انگلستان در شرایط بهتری قرار دارد. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که کشورهای مشابه با اسپانیا این موارد را رعایت می کنند اما در مقایسه با این کشور از شاخص های آماری بسیار پایین تری برخوردار هستند. به طور کل اقامت در کشور اسپانیا برای افرادی که علاقه مند به اقامت به همراه خانواده خود هستند، گزینه بسیار مناسبی است.

یکی دیگر از مواردی که اقامت در کشور اسپانیا را به یک گزینه مناسب برای مهاجرین تبدیل کرده است، بحث کار در این کشور است. کشور اسپانیا از دیرباز به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر در قاره اروپا شناخته شده است. البته کشورهای دیگری نیز در این زمینه فعالیت مستمر دارند. از این موارد می توان به آلمان، بلغارستان، نروژ و دیگر کشورهای این قاره اشاره کرد. اما موضوعی که اقامت در کشور اسپانیا را برای مهاجرین به گزینه مناسب تری تبدیل کرده است، موضوع برتری و توجه بیش تر دولت کشور اسپانیا به مهاجرین خود است. موضوعی که در کشورهای تراز اول اروپایی مانند فرانسه یا انگلستان نمی توان دید. کشور اسپانیا با توجه به نیروی جوان و ماهر توانسته در زمینه صنعت و در نهایت اقتصاد، پیشرفت های چشم گیری داشته باشد. یکی از دلایل این موضوع وجود سیستم مدیریتی دقیق نیروی کار خارجی در چرخه اقتصادی و صنعتی این کشور است.

البته شاخص های زندگی در کشور اسپانیا را نباید فراموش کرد. اقامت در کشور اسپانیا برای شما و خانواده شما می تواند اقامت بسیار شادی باشد. دلیل اشاره کردن به شاد بودن اقامت شما در این کشور، مسیله برگزاری کارناوال و برنامه های شاد در سرتاسر ماه های سال و شهرهای زیبای کشور اسپانیا است. همین موضوع باعث افزایش نرخ امید به زندگی کشور اسپانیا شده است. نرخ امید به زندگی در مردان و زنان کشور اسپانیا، بالاتر از 80 سال است. موضوعی که در بسیاری از کشورهای اروپایی جا نیفتاده است. به عنوان مثال کشور اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی همانند انگلستان شاد تر و مناسب تر برای زندگی تعریف و شناخته شده است.

تحصیل در کشوری اروپایی رویایی است که بسیاری از مهاجرین علاقه مند به تحقق آن هستند. به طور کل اقامت در کشور اسپانیا این امکان را برای شما و دیگر اعضای خانواده شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی در کشور اسپانیا تحصیل کنید و به مدارج بالای علمی برسید. وجود دانشگاه های تراز اول در کشور اسپانیا، می تواند پلی به سوی موفقیت برای شما به حساب آید.

destinations spain madrid views - اقامت در کشور اسپانیا و مقایسه آن با دیگر کشورهای اروپایی

به طور کل اقامت در کشوری اروپایی می تواند گزینه ی مناسبی برای شما جهت ادامه زندگی خود باشد. انتخاب کشور مناسب را نیز برای این موضوع در نظر بگیرید. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا به حساب می آید. با ما همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://laemadrid.com/spain-is-different/