همیشه کشورهای اروپایی مقصد مهاجران بسیار زیادی در سرتاسر جهان بوده است. اقامت در کشور اسپانیا یکی از آرزوهای افرادی است که رویای زندگی در یک کشور مدرن، تمیز و منظم اروپایی را در سر دارند. فرانسه نیز یکی از کشورهای مجلل و زیبای اروپایی است که اکثر گردشگران در سرتاسر جهان حداقل یک بار از این کشور دیدن کرده اند. کشور عشاق با زبان بسیار شیرین اما سخت خود توانسته در دل مردم جهان جای به خصوصی را از آن خود کند. اما به راستی نکته ای که وجود دارد کدام گزینه برای مردم ایران جهت اخذ اقامت و یا در نهایت شهروندی مناسب است؟ این مقاله به بررسی اقامت در این دو کشور و مشخص شدن این موضوع که کدام گزینه برای مهاجرین ایرانی مناسب است می پردازد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از موسسات قابل اعتماد جهت اخذ اقامت در کشور اسپانیا و یا دیگر کشورهای اروپایی است.

اقامت در کشور اسپانیا و هر آن چه که باید درمورد این کشور بدانید:

کشور اسپانیا یکی از کشورهای بزرگ قاره  سبز است که وسعتی حدود 500 هزار کیلومتر دارد که سالانه افراد بسیار زیادی را از خارج کشور خود به عنوان مهاجر و یا توریست می بیند. اسپانیا یکی از کشورهای پرطرفدار اروپایی است که در  شاخه های تجارت، سیاست های بین المللی، ورزش و . . . در جهان حرف های بسیار زیادی برای زدن دارد. به عنوان مثال تیم های بارسلونا و رئال مادرید دو نمونه ی بسیار مشهور در زمینه ی ورزشی هستند که درآمد بسیار زیادی را برای کشوراسپانیا به ارمغان می آورند. جمعیت 46 میلیونی این کشور در مقایسه با وسعت زیاد آن، دارا بودن یکی از باارزش ترین واحد های پولی یعنی یورو و عضویت در منطقه ی شنگن و عضویت در اتحادیه ی اروپا دلایل بسیار قانع کننده ای برای اقامت در کشور اسپانیا می باشد.

images 300x168 - اقامت در کشور اسپانیا یا فرانسه؟ کدام را انتخاب می کنید؟

فرانسه:

کشور فرانسه یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که دارای منطقه های ساحلی بسیار زیبا و متفاوت است. این کشور ساختاری شش ضلع گونه دارد که از لحاظ دریایی دارای سواحلی از دریای بسیار زیبای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. کشورهایی مانند مراکش و اسانیا دو کشور دیگری می باشند که دارای ساحل از این دو دریا هستند.پاریس و یا شهر عشاق پایتخت این کشور می باشد. واحد پولی با ارزش که همان یورو است این کشور را به یکی از قدرت های اقتصادی در این کشور تبدیل کرده است. زبان این کشور فرانسوی و مساحت آن چیزی حدود 640 هزار کیلومتر مربع می باشد که این کشور را به بزرگترین کشور عضو اتحادیه اروپا و سومین کشور در قاره ی اروپا از نظر وسعت تبدیل کرده است. جمعیت این کشور هم نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار زیاد تر است. 65 میلیون نفر در این کشور ساکن هستند که عدد قابل توجهی به نظر می آید. رتبه ی دوم از نظر جمعیت در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آن این کشور می باشد. پاریس، لیون، مارسی و لیل جزو شهرهای پرطرفدار کشور فرانسه جهت زندگی و یا بازدید توریستی محسوب می شود.

download - اقامت در کشور اسپانیا یا فرانسه؟ کدام را انتخاب می کنید؟

اقامت در کشور اسپانیا و یا فرانسه؟ موضوع چالش برانگیزی است:

بدون شک زندگی در کشورهای اروپایی یکی از بهترین تجربه هایی است که یک فرد غیراروپایی می تواند در طول زندگی خود بر روی این کره ی خاکی تجربه کند اما نکته ای که نباید آن را فراموش کرد این است که آن فرد مهاجر از کشوری که می خواهد در آن اقامت کند چه می خواهد. انتظاراتی مانند امکانات رفاهی، امنیتی، فرهنگی و دیگر مسایل از موضوعاتی است که بسته به فرد می تواند متفاوت باشد. کاری که موسسه حقوقی بین المللی رابین انجام می دهد شناسایی و مشاوره ی افرادی که قصد اقامت در اروپا را دارند است. با بررسی خصوصیات و انتظاراتی که افراد از زندگی در کشورهای اروپایی دارند بهترین گزینه را پیش پای فرد می گذارند. موارد و آنالیزی که از این دو کشور شده است همگی به صورت کلی بوده و براساس نیاز اکثر ایرانیان برای زندگی در کشورهای اروپایی مرتب شده است.

تفاوت موجود میان کشور اسپانیا و فرانسه:

download 150x150 - اقامت در کشور اسپانیا یا فرانسه؟ کدام را انتخاب می کنید؟

اصولا اکثر این تعاریف و مقایسه هایی که بین این دو کشور صورت می گیرد درمورد سطح زندگی  و نحوه ی برخورد افراد با مهاجرین از طریق ایرانیان مقیم در این کشور ها جمع آوری شده است. بخشی از آن نیز از طریق تحقیق وبررسی هایی که توسط مشاورین موسسه حقوقی بین المللی رابین صرت گرفته است، در این بخش قرار می گیرد.

کشور اروپای جنوبی در برابر کشور اروپای غربی:

اگر بخواهیم از نظر منطقه ی جغرافیایی در قاره ی اروپا و اقلیمی که در این دو کشور وجود دارد مقایسه ای انجام دهیم، می توانیم اسپانیا را جزو کشورهای گرم و فرانسه را جزو کشورهای سرد تقسیم بندی کرد. این مقایسه تنها بین دو کشور اسپانیا و فرانسه است. اگر بخواهیم درمورد نحوه ی زندگی و ساعات کاری و اداری کشورهای حاشیه ی دریای مدیترانه مقایسه ای انجام بدهیم، کشور اسپانیا ساعت کاری و برنامه ی خاص خود را دارد به طوری که رستوران های این کشور تا ساعات دوازده شب و کلوب های تفریحی آن حتی تا ساعت پنج صبح نیز دایر هستند در حالی که کشور فرانسه ساعتی منظم تر داشته و اکثر مکان های تفریحی و رفاهی آن زودتر تعطیل می شود. از این نظر که اکثر ایرانیان تا دیر وقت بیدار هستند وبرنامه ی غذایی شان تا حدودی نزدیک به کشور اسپانیا است، در این زمینه اسپانیا می تواند گزینه ی خوبی برای اقامت باشد.

images 1 150x150 - اقامت در کشور اسپانیا یا فرانسه؟ کدام را انتخاب می کنید؟:دو فرهنگ متفاوت

اصولا در این زمینه کشور اسپانیا از برتری خاصی برخوردار است. کشور اسپانیا به دلیل پیشینه ی تاریخی و تشابهات فرهنگی که با کشور ایران دارد می تواند گزینه ی مناسبی جهت زندگی و اقامت در این کشور باشد. فرانسه تا حدوی یکی از کشورهای اروپایی است که مردم آن بسیار با خارجی و مهاجرین خو نگرفته و به راحتی آن ها را در کار و یا جمع های خود راه نمی دهند اما مردمان کشور اسپانیا با افراد خارجی بسیار گرم و صمیمی رفتار می کنند و همین دلیل باعث شده است که بسیاری از ایرانیان اقامت در کشور اسپانیا را به عنوان مقصد مورد نظر خود برای زندگی در یک کشور اروپایی انتخاب کنند.

موسسه حقوقی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی جهت اخذ اقامت در کشور اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی است.

download 1 150x150 - اقامت در کشور اسپانیا یا فرانسه؟ کدام را انتخاب می کنید؟

منبع: mariaabroad