اقامت در کشور انگلستان یا ایالات متحده ی آمریکا سوالی بسیار چالش برانگیز برای متقاضیان اقامت در خارج از کشور محل تولد است. این موضوع را فراموش نکنید که هر دو کشور جزو مهم ترین و تاثیرگذارترین کشورها در روابط بین الملل هستند. سبک زندگی متفاوت، امکانات فراوان و وسعت بسیار زیاد چندی از ویژگی های بسیار زیاد این دو کشور است. پیشرفت در زمینه ی علم، سیاست اقتصادی و . . . موارد بسیار مهمی هستند که باعث می شود سالانه تعداد بسیار زیادی مهاجر و گردشگر از این دو کشور دیدن کنند.اقامت در انگلستان یا ایلات متحده ی آمریکا هرکدام ویژگی های خاص خود را دارد که چندی از آن ها را باهم مقایسه می کنیم. این مقاله به بررسی مقایسه ای درمورد کشور انگلستان و ایالات متحده ی آمریکا و بررسی این موضوع که کدام کشور برای اقامت بهتر است می پردازد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از بهترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا است.

انگلستان:

این کشور جزو یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که در قسمت جنوبی بریتانیا کبیر واقع شده است. این کشور از لحاظ سطح علمی یکی از بالاترین رتبه ها را در جهان دارد. دانشگاه هایی مانند آکسفورد و کمبریج دو نمونه از گل سرسبد دانشگاه های کشور انگلستان هستند که رتبه های زیر ده در میان دانشگاه های جهان را دارد. این کشور با جمعیتی حدود 50 میلیون نفر یکی از کشورهای پرجمعیت قاره ی اروپا محسوب می شود. کشور انگلستان در میان کشورهای عضو بریتانیا، یکی از قدرت های بلامنازع است. وسعت این کشور بیش از 130,000 کیلومتر مربع است. نوع حکومت این کشور سلطنتی بوده و یکی از کشورهای لوکس و پرطرفدار اروپایی برای بازدید و یا حتی اقامت است. پایتخت این کشور شهر لندن بوده و شهرهای منچستر، لیورپول، بیرمنگام و . . . جزو شهرهای بسیار تاثیر گذار در کشور انگلستان محسوب می شوند. کشور انگلستان از آن دسته کشورهایی است که اهمیت بسیار به تاریخ و زمان می دهند. به همین دلیل اگر قصد اقامت در کشور انگلستان را دارید می بایست موید به زمان و تاریخ باشید. واحد پولی این کشور پوند می باشد که جزو یکی از واحد های ارزی با ارزش در میان ملت هاست. توجه به هویت و منابع تاریخی خود یکی از ارکان دولت و مردم کشور انگلستان است به طوری که بسیاری از مناطق گردشگری و تاریخی این کشور توسط گارد سلطنتی انگلستان مورد حفاظت قرار می گیرد.

images 3 300x168 - اقامت در کشور انگلستان یا ایالت متحده ی آمریکا؟ کدام را انتخاب کنیم؟

ایالات متحده ی آمریکا(USA):

کشور ایالات متحده ی آمریکا کشوری است که بدون شک حداقل یک بار اسم آن را شنیده اند. این کشور قدرت اول اقتصاد درجهان بوده و در موارد دیگر مانند شاخه ی علمی، سینمایی، دنیای موسیقی و . . . حرف اول را می زند. کشور آمریکا با 50 ایالت مساحتی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 320 میلیون نفر جزو یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشورها در جهان  می باشد. این کشور همانطور که گفته شد بزرگ ترین قدرت اقتصادی در جهان را دارد. واحد پولی این کشور همانطور که همه ی ما می دانیم دلار بوده که همانند پوند انگلستان یکی از باارزش ترین واحدهای پولی در جهان است. به طور کل اکثر معاملات در جهان با دلار صورت می گیرد. پایتخت کشور آمریکا شهر واشنگتن و پر جمعیت ترین شهر این کشور بزرگ نیویورک سیتی می باشد. از دیگر شهرهای مهم این کشور می توان به تگزاس، شیکاگو، کایفرنیا، دیترویت و . . . اشاره کرد. یکی از ایالت های بسیار زیبای آمریکا شهر هاوایی است که سالانه گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر جهان از آن بازدید می کنند. تنوع زیستی کشور آمریکا بسیار زیاد است که از این طریق می توانیم این کشور را جزو کشورهای بزرگ دارای تنوع زیستی متفاوت بدانیم.

اقامت در کشور انگلستان یا ایالات متحده؟ کدام را انتخاب کنیم؟

انگلستان یا آمریکا؟ کدام کشور را برای اقامت انتخاب کنیم؟

مطمینا اگر توانایی انتخاب هردو مورد وجود می داشت، هردو را برای اقامت انتخاب می کردیم. اما این موضوع شدنی نیست. برای این که بخواهیم میان این دو کشور پرطرفدار در جهان یکی را انتخاب کنیم می بایست به ویژگی ها و یا خواسته هایی که از یک کشور برای اقامت می خواهیم توجه کنیم.  مطمینا یک فرد ممکن است در یک کشور شلوغ زندگی کند و اوضاع خوبی داشته باشد اما درمورد بقیه ممکن است این موضوع درست نباشد. بنابراین نمی توان یک کشور را بر دیگری ترجیح داد.

اقامت در کشور انگلستان یا ایالات متحده؟ کدام را انتخاب کنیم؟

تحصیل و اقامت در کشور انگلستان یا ایالات متحده ی آمریکا؟

در مورد این موضوع بدون شک کشور انگلستان یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل و موفقیت در زمینه ی تحصیلی است. این نکته را غافل نشویم که کشور آمریکا نیز دارای دانشگاه های بسیار مناسبی برای تحصیل هستند. اما به طور کل کشور انگلیس چه از نظر صرفه ی اقتصادی و چه از نظر بحث رتبه ی درسی و تحصیلی بهترین گزینه برای اخذ اقامت تحصیلی و زندگی است.

اقامت در کشور انگلستان یا ایالات متحده؟ کدام را انتخاب کنیم؟

هزینه های زندگی در کشور انگلستان و ایالات متحده ی آمریکا:

اگر در مورد میزان هزینه بخواهیم بررسی انجام دهیم باید به یک سری موارد مانند قیمت تمام شده برای مصرف کننده و مواردی مانند اجاره ی یک آپارتمان و دیگر موارد اشاره کرد. به طور کل مردم بریتانیا و یا انگلیس میزان هزینه ی کم تری نسبت به مردم آمریکا پرداخت می کنند. درمورد قیمت اگر بخواهیم این موضوع را بیان کنیم کشور انگلستان چیزی حدود 300 دلار برای اجاره ی یک آپارتمان، 30  دلار برای مواد غذایی و حدود 40 دلار برای پوشاک و دیگر موارد کم تر پرداخت می کنند. هزینه های پزشکی و خدمات درمانی یکی دیگر از مسایلی است که برای زندگی و اقامت بسیار مهم و حیاتی است. به طور کل هزینه های پزشکی در کشور انگلستان بسیار کم تر از هزینه ها در این موارد در کشور آمریکا است. اگر چه میزان هزینه های پرداختی در کشور انگلستان بسیار کم تر در کشور ایالات متحده ی آمریکا می باشد اما میزان پرداخت مالیاتی که یک فرد می بایست به دولت انگلستان پرداخت کند به مراتب بسیار بیش تر است یک فرد آمریکایی است.

اقامت در کشور انگلستان یا ایالات متحده؟ کدام را انتخاب کنیم؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات در زمینه ی اخذ اقامت و دریافت کارت شهروندی در کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند کانادا است. درصورت هرگونه سوال یا مشاوره به سایت ما مراجعه فرمایید.

اقامت در کشور انگلستان یا ایالات متحده؟ کدام را انتخاب کنیم؟

منابع:

businessinsider

investopedia