امروزه به دلایل بسیار زیادی مهاجرت و سفر به کشورهای اروپایی امری عادی و همگانی شده است به طوری که شاهد سفر و اقامت بسیاری از افراد غیر اروپایی در سرتاسر جهان به کشورهای اروپایی هستیم. اصولا دلایل و روش های بسیار متنوعی جهت اقامت و زندگی در این کشورها وجود دارد. دلایلی مانند کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری از دلایل بسیار رایج جهت مهاجرت و زندگی در کشورهای اروپایی توسط افراد غیراروپایی است. موضوع کار یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی است. به همین دلیل موضوع امروز مقاله ما درمورد اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار می باشد. کشور بلغارستان به دلیل پیشرفت های اخیری که در زمینه ی صنعت و اقتصاد داشته، نیازمند نیروی کاری جوان و متعهد است؛ به همین دلیل مکان بسیار مناسبی برای مهاجران خارج از کشور می باشد. موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما متقاضیان عزیز جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. با ما همراه باشید.

اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار ؛ با ما همراه باشید

:اطلاعات کلی درمورد کشور بلغارستان

بلغارستان یکی از برترین و زیبا ترین کشورهای اروپایی در جنوب شرقی است که سالانه تعداد بیشماری از افراد اروپایی و غیر اروپایی برای بازدید از این کشور اقدام می کنند. زبان رسمی کشور بلغارستان بلغاری و واحد ارزی آن لف می باشد. حدود 90  درصد مردم کشور بلغارستان، بلغار بوده و ما بقی آن ها را مهاجرین و افراد خارجی تشکیل می دهند. کشور بلغارستان یکی از صادر کنندگان برتر در اروپا می باشد به طوری که بیش از 100 نوع اقلام متفاوت به کشورهای مختلف جهان صادر می کند. اقلامی مانند پوشاک، مواد خوراکی، آهن، ماشین آلات کشاورزی و . . . در راس صادرات این کشور می باشد. وسعت بلغارستان حدود 111.000 کیلومتر مربع بوده که از این حیث 14 مین رتبه را در میان کشورهای اروپایی از نظر وسعت به خود اختصاص داده است. اما موضوعی که جالب است این است که صادرات اسانس گل های مختلف توسط کشور بلغارستان بیش ترین میزان ارز آوری در میان دیگر اقلام صادراتی ایجاد کرده است. پایتخت بلغارستان شهر بسیار زیبای صوفیه می باشد که سالانه افراد بسیار زیادی جهت بازدید به این شهر وارد می شوند. کشورهایی مانند یوگوسلاوی، مغدونیه، ترکیه، رومانی، یونان و صربستان از همسایه های کشور بلغارستان می باشند که امروزه با این کشورها روابط تجاری و سیاسی مطلوبی دارد. به طور کل کشور بلغارستان جزو یکی از مناسب ترین و بی طرف ترین کشورهای اروپایی در زمینه ی سیاست بین الملل و سرمایه گذاری است زیرا کم تر کشوری وجود دارد که قصد تحریم کردن و یا ممنوعیت خرید کالا این کشور را داشته باشد. آب و هوای این کشور به دو نیمه ی شمالی و جنوبی تقسیم می گردد به طوری که آب و هوای بخش شمالی کشور بلغارستان در تابستان گرم و مرطوب ولی در زمستان بسیار سرد و خشک می باشد. در قسمت جنوبی کشور بلغارستان وضعیت آب و هوا مانند شمال نیست و آب و هوای این بخش از بلغارستان مدیترانه ای و مرطوب است. بسیاری از گردشگران به این بخش از کشور بلغارستان سفر می کنند. در بخش بعدی مقاله به اخذ اقامت کشور بلغارستان از طریق کار می پردازیم.

اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار ؛ با ما همراه باشید

:اخذ اقامت کشور بلغارستان از طریق کار

اگر خواهان کار کردن در کشور بلغارستان هستید می بایست ویزای کاری این کشور را داشته باشید. این موضوع را فراموش نکنید که برای این که بتوانید در کشور بلغارستان مشغول به کار شوید می بایست با یک کارفرمای بلغاری در ارتباط بوده و فرد موردنظر به شما درخواست کار کردن در کشور بلغارستان را داده باشید تا بتوانید اجازه ی کار کردن در بلغارستان را دریافت کنید. موضوعی که حایز اهمیت است این می باشد که می بایست جهت اخذ اقامت کشور بلغارستان به سفارت یا کنسول گری این کشور مراجعه کرده و نسبت به دریافت اقامت کشور بلغارستان برای کار کردن در این کشور مدارک لازم و هزینه های موردنظر سفارت یا کنسول گری کشور بلغارستان را به سفارت این کشور تحویل دهید. زمانی که مدارک لازم  را برای سفارت بلغارستان ارسال کرده و مراع مربوطه این مدارک را مورد بررسی قرار دادن به شما اقامت کاری بلغارستان داده می شود و به راحتی می توانید در این کشور کار کنید. مدت زمان اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار یک ساله است و فرد متقاضی می بایست هر ساله نسبت به تمدید این ویزا در صورت نیاز خود اقدام کرده تا از لحاظ قانون مهاجرت کشور بلغارستان مشکل خاضی نداشته باشید. این موضوع را فراموش نکنید که تسلط فرد متقاضی اقامت در بلغارستان از طریق کار به زبان انگلیسی یکی از موارد بسیار مهم جهت بررسی و قبول درخواست اقامت شما در این کشور برای کار می باشد. به همین دلیل سعی کنید قبل از سفر به کشور بلغارستان حتما زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. این موضوع را فراموش نکنید که زمانی مایل به حضور در کشور بلغارستان جهت کار بیش از سه ماه هستید می بایست جهت دریافت ویزای بلند مدت کشور بلغارستان اقدام کرده و خود را به سرعت به اداره ی کار کشور بلغارستان معرفی کنید.

اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار ؛ با ما همراه باشید

:مدارک لازم جهت اخذ اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار

دارا بودن پاسپورت دارای اعتبار را می توان یکی از مهم ترین مدارک لازم جهت درخواست ویزای کاری این کشور دانست. از طرفی دیگر کار موردنظر شما می بایست در اتحادیه و منطقه ی اقتصادی اروپا تبلیغ و آگهی شده باشد. موضوع دیگری که بسیار مهم است این می باشد که فرد متقاضی کار در کشور بلغارستان و فرد کارفرما هر دو در اداره ی مهاجرت و هم چنین سفارت یا کنسول گری این کشور حاضر شده و درخواست اقامت و ویزای کاری فرد متقاضی را مورد پیگیری قرار دهند. توانایی پرداخت هزینه های لازم جهت زندگی و کار در کشور بلغارستان یکی دیگر از مواردی است که بسیار جهت دریافت اقامت این کشور از طریق کار مورد توجه مسیولان و افراد بررسی کننده ی مدارک شما در سفارت یا کنسول گری بلغارستان قرار دارد. سعی کنید تمامی مدارک و ملزومات جهت اقامت به کشور بلغارستان جهت کار را به سفارت این کشور از ابتدا فراهم کرده و سپس درخواست خود را تسلیم سفارت این کشور کنید.

اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار ؛ با ما همراه باشید

موسسه حقوقی بین المللی رابین با بیش از چند سال سابقه در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

اقامت در کشور بلغارستان از طریق کار ؛ با ما همراه باشید

منبع: expat