اقامت در کشور سوئیس و یا دیگر کشورهای اروپایی می تواند تجریه ی بسیار مناسبی برای زندگی و خانواده ی شما باشد. کشورهای متنوع با فرهنگ های بسیار زیادی در این قاره وجود دارند که هرکدام سیستم مدیریتی خاص خود را توسط گروه یا فردی خبره رهبری می کنند. اصولا انتخاب صحیح درمورد محل اقامت خود یکی از مهم ترین تصمیمات شما برای آینده است. این موضوع را فراموش نکنید که انتخاب صحیح در این موارد نیازمند مشاوره از یک فرد و یا گروه حرفه ای در این زمینه است. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از بهترین موسسات برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا است. به کمک مشاورین و متخصصین رابین می توانید بهترین انتخاب را برای خود جهت اقامت در کشور اروپایی مطابق میل و سلایق خود انتخاب کنید. این مقاله نیز به بررسی ویژگی های اقامت دو کشور سوییس یکی در قاره ی اروپا و استرالیا که دیگری در قاره ی آسیا است می پردازد. با ما همراه باشید.

 :سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای بسیار زیبای اروپایی است که در قلب اروپا واقع شده است. این کشور با وسعت نسبتا کوچک خود یکی از تاثیرگذارترین کشورهای اروپایی در سیاست های بین المللی سران ملت هاست. بدین گونه که دو شهر زوریخ و ژنو محل برگزاری تعداد بی شماری از جلسات بین المللی با حضور سران کشورهای جهان بوده است. نکته ی دیگری که درمورد این کشور باید بدانید این است که ۲۶ ایالت در این کشور وجود دارد که پایتخت آن از میان یکی از این ایالت هاست. شهر برن پایتخت کشور سوئیس می باشد. نام دیگر ایالت های این کشور “کانتون” است. جمعیت کشور بسیار زیبای سوئیس چیزی حدود هشت میلیون نفر و وسعت آن حدود ۴۲,۰۰۰ هزار نفر است. واحد پولی این کشور فرانک است که آن را می توان یکی از واحد های باارزش ارزی در سرتا سر جهان دانست. از کشورهای همسایه سوئیس می توان به ایتالیا، آلمان، فرانسه، لیختنشتاین، اتریش و . . . نام برد. سوئیس یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است که توجه بسیار زیادی به شهروندان خود می کند. اصولا اکثر شهروندان این کشور کار مناسب با درآمد بسیار عالی برای زندگی و آینده ی فرزندان خود دارند. سرانه سالانه ۴۰ هزار دلار برای هر شهروند سوئیسی بیان گر همین موضوع است. این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است که از سال ۱۲۹۱ میلادی تاسیس شد و از سال ۱۸۱۶ میلادی تا به امروز به هیچ عنوان وارد جنگی نشده است.

اقامت در کشور سوئیس یا استرالیا؟ کدام را باید انتخاب کرد؟

:استرالیا

کشور استرالیا یکی از بهترین کشور با آب و هوای بسیار مناسب در جهان است. این کشور با وسعتی حدود ۶,۷۰۰,۰۰۰ کیلومتر مربع ششمین کشور جهان از لحاظ وسعت  است. جمعیت این کشور در مقایسه با وسعت آن بسیار کم تر است. جمعیتی حدود ۲۴ میلیون نفر در این کشور زندگی و اقامت دارند. نکته ی جالب درمورد این کشور بزرگ واقع شده در نیم کره ی جنوبی کره ی خاکی، عدم وجود زبان ملی و رسمی است. انگلیسی زبان رایج در این کشور می باشد. پایتخت کشور استرالیا شهر بسیار زیبای کانبرا است. از دیگر شهرهای این کشور می توان به ملبورن، سیدنی، آدلاید، تادلوید و غیره اشاره کرد. واحد ارزی کشور استرالیا دلار است که به آن دلار استرالیا نیز می گویند که نسبت به دلار ایالات متحده ی آمریکا و کانادا کمی از ارزش کم تری برخوردار است.

اقامت در کشور سوئیس یا استرالیا؟ کدام را باید انتخاب کرد؟

اقامت در کشور سوئیس یا استرالیا؟ کدام را باید انتخاب کرد؟

هر دوی این کشورها از نظر سطح زندگی، پیشرفت در آینده و سیاست های خارجی بسیار موفق و عالی هستند. به عنوان مثال کشور سوئیس به هر کدام از شهروندان خود ماهانه ۲۳۰۰ فرانک به عنوان سرانه ماهانه به  شهروندان خود می دهد؛ چه این شهروند کار داشته باشد و چه بیکار باشد. وجود این موارد باعث شده که کشور سوئیس به یکی از برترین کشورهای جهان از نظر سطح رفاهی و زندگی تبدیل شود اما اگر بخواهیم به طور کلی مقایسه کنیم، می بایست ابتدا خود را در نظر بگیریم و ببینیم کدام کشور با سلایق ما هم خوانی دارد. بدون شک ممکن است افرادی در کشورهای خلوت با جاذبه های طبیعی زندگی خوبی را داشته باشند در حالی که بسیاری مایل به زندگی در کشور های شلوغ ومدرنیته هستند. اما اگر بخواهیم مقایسه ای بین این دو کشور انجام دهیم با توجه به توضیحات بالا شهروندان سوئیسی از درآمد و رفاه بسیار بالایی نسبت به مردم کشور استرالیا برخوردارند.

اقامت در کشور سوئیس یا استرالیا؟ کدام را باید انتخاب کرد؟

:مقایسه ی فرصت های شغلی در کشور سوئیس و استرالیا

اگر بخواهیم در این موضوع به مقایسه بین دو کشور سوئیس و استرالیا بپردازیم باید به این موضوع اشاره کنیم که کشور سوئیس یکی از بهترین کشورهای جهان در زمینه ی کار و فرصت های شغلی برای شهروندان و مهاجرانی که تبحر و مهارت خاصی در یک کار دارند است. طبق آخرین آماری که از این کشور خارج شد، نرخ بیکاری در کشور سوئیس کم تر از ۳,۳ درصد است که از این حیث یکی از برترین رتبه های جهان را از آن خود کرده است. در مورد کشور استرالیا باید گفت این میزان نرخ بیکاری دو برابر بوده(۷ درصد) و تا سال ۲۰۱۷ میلادی حدود ۲۲,۰۰۰ نفر نیز کار خود را از دست داده اند.

اقامت در کشور سوئیس یا استرالیا؟ کدام را باید انتخاب کرد؟

:مقایسه سیستم حمل و نقل در کشور سوئیس و استرالیا

اگر قصد اقامت در کشور سوئیس را دارید حتما باید به محیط زیست و پاک بودن فضای طبیعی خود توجه کنید. طبق سیاست های داخلی کشور سوئیس اکثر مردم از وسایل حمل و نقل عمومی با قیمت کم تر و یا استفاده از وسایل نقلیه بدون آلودگی مانند دوچرخه را در دستور کار خود قرار می دهند. میزان توجه دولت سوئیس به محیط زیست باعث شده علاوه بر این که میزان مصرف سوخت های فسیلی آن ها کاهش پیدا کند، بلکه میزان استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی افزایش پیدا کند. در صورتی که میزان خرید سوخت های فسیلی در کشور استرالیا بسیار زیادتر از سوئیس است. همین میزان باعث افزایش میزان آلودگی و آلاینده های مخرب زیست محیطی شده است. همین دلیل باعث شده که کشور سوئیس یکی از پاک ترین و تمیز ترین کشورهای جهان از نظر فضای طبیعی و آب و هوا باشد.

اقامت در کشور سوئیس یا استرالیا؟ کدام را باید انتخاب کرد؟

.موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند کانادا همراهی می کند

اقامت در کشور سوئیس یا استرالیا؟ کدام را باید انتخاب کرد؟

منبع:visaone