پیشگفتار

کشور نروژ ثروتمند ترین کشور دنیا نسبت به سرانه جمعیت میباشد که با حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارای ذخیره ارزی هزار میلیارد دلاری میباشد. اگر مایل به دریافت اقامت در این کشور هستید حتما به جست و جوی بسیاری در اینترنت پرداخته اید و با مطالب و اطلاعات بی فایده بسیاری در سایت ها و شرکت های مهاجرتی  روبرو شده اید که برای کسب رتبه برتر در گوگل به ارسال مطالب عمومی در مورد کشور نروژ در سایت های خود می نمایند. واقعیت و خلاصه مطلب این است که دریافت اقامت کشور نروژ در حال حاضر از ایران فقط از طریق خویش فرمایی قابل انجام است که روشی پیچیده و نیاز به ارتباطات خاص در کشور نروژ دارد.به علت وجود تحریم ها انجام این امر در توان موسسات و شرکت هایی است که دارای شرکت فعال در حوزه اسکاندیناوی بوده واز توان همکاری و ارتباطی در این کشورها با شرکت های نروژی برخوردار هستند. اگر مایل به دریافت اقامت  نروژ هستید به این صفحه ( اقامت نروژ) مراجعه نمایید و اگر مایل به دریافت اطلاعات عمومی در مورد کشور نروژ هستید ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

به طور کل این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست که اقامت در کشورهای اروپایی یکی از بهترین و صحیح ترین انتخاب برای اقامت و مهاجرت به کشوری دوم به منظور زندگی، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و . . . هستند.  موضوعی که حائز اهمیت می باشد این است که فرد متقاضی اقامت در کشور خارجی تصمیم صحیح به منظور زندگی بهتر و درست تر داشته باشد.  کشور نروژ یکی از آن انتخاب های صحیح برای  متقاضیانی است که قصد اقامت در کشوری اروپایی به منظور کار، زندگی، سرمایه گذاری، تحصیل و یا . . . را دارند است. امروزه بسیاری از ایرانیان به منظور های متفاوتی اقامت در کشور نروژ را انتخاب می کنند. آن چه که بسیار مهم و حیاتی است انتخاب صحیح کشور موردنظر و دلیلی که می خواهیم در کشوری دیگر اقامت کنیم دلایل بسیار مهم برای انتخاب کشور مورد نظر است.  به همین دلیل مشاوران و متخصصان موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما عزیزان هستند تا بهترین تصمیم ممکن بر اساس نیاز، انتظارات و بودجه ی مالی ممکن برای شما گرفته شود. این مقاله به بررسی اطلاعات جامع و کلی در مورد کشور نروژ و راه های متفاوت اخذ اقامت این کشور می پردازیم. با ما همراه باشید.

اطلاعات کلی درمورد اقامت در کشور نروژ

کشور نروژ

نروژ جزو یکی از کشورهای واقع شده در قسمت شمالی قاره ی اروپا محسوب می شود که دارای آب و هوا نسبتا سرد و وضعیتی کوهستانی است‌‌. نزدیکی این کشور به قطب شمال یکی از موارد بسیار مهمی است که باعث شده کشور نروژ جزو یکی از کشورهای سرد قاره ی اروپا به حساب بیاید‌. نروژ جزو آن دسته از کشورهایی است که وسعت نسبتا بزرگی داشته اما میزان جمعیت آن در مقایسه با وسعت آن کم است. کشور نروژ وسعتی حدود سیصد و هشتاد و شش هزار کیلومتر دارد. جمعیت این کشور کمتر از شش میلیون نفر است. اما این نکته را نباید از یاد برد که کشور نروژ جزو چند اقتصاد برتر دنیا در زمینه ی صادرات منابع طبیعی است‌. از جمله منابع طبیعی که به وفور در این کشور یافت می شود می توان به نفت، گاز طبیعی، آب شیرین و ده ها منابع دیگر اشاره کرد. نروژ با کشورهایی مانند سوئد، روسیه و یا فنلاند همسایگی دارد و از لحاظ روابط بین الملل جزو کشورهای فعال و بی طرف است و با همسایگان خود روابط بسیار دوستانه ای دارد. این کشور دارای سواحل بسیار طولانی است که به اقیانوس اطلس اتصال دارد. عضویت کشور نروژ در منطقه ی اقتصادی اروپا باعث شده است که این کشور به یکی از قدرت های بزرگ اقتصادی در قاره ی اروپا تبدیل شود. همین موضوع باعث شده که طبق آخرین آمار، مردم کشور نروژ جزو راضی ترین مردم از دولت خود در میان دیگر کشورها باشند. پایتخت کشور نروژ شهر بسیار زیبای اسلو می باشد که بیشترین جمعیت نروژ در این شهر واقع گردیده است. زبان رسمی مردم نروژ، نروژی و واحد ارزی این کشور کرون نروژ است که در مقایسه  با دیگر واحدهای ارزی واحد ارزی ارزشمندی به حساب می آید. نکته ی جالبی که در مورد اقامت در کشور نروژ باید بدانید این است که حدود بیست هزار نفر ایرانی در این کشور به روش های مختلف زندگی می کنند؛ پس در این کشور تنها نخواهید بود.

اطلاعات کلی درمورد اقامت در کشور نروژ

راه های اخذ اقامت کشور نروژ

نروژ نیز مانند سایر کشورهای اروپایی و یا آمریکایی روش های متعددی جهت اخذ اقامت به متقاضیان خارجی در سراسر جهان دارد. از این روش ها می توان به اخذ اقامت کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری، ازدواج، خرید ملک، تحصیل، توانایی مالی و . . . اشاره کرد که در حال حاضر روش عملی از ایران فقط روش خویش فرمایی میباشد. بسیاری از افراد نیز از طریق پناهندگی اقامت این کشور را دریافت کرده اند‌. مثال بارز آن را می توان به شهروندان کشورهای خاورمیانه که به دلیل حملات تروریستی به سمت کشورهای اروپایی پناه آوردند.  لازم به ذکر است که اخذ اقامت کشور نروژ از طریق پناهندگی  جزو روش های بسیار سخت برای به دست آوردن اقامت و مهاجرت این کشور محسوب می شود.

اطلاعات کلی درمورد اقامت در کشور نروژ

اقامت در کشور نروژ از طریق ازدواج

این روش اقامتی در کشور نروژ یکی از رایج ترین روش های اخذ اقامت در کشوری مانند نروژ، سوئد، اسپانیا و ‌. . .  شده است. مهمترین موضوع جهت اخذ اقامت از طریق ازدواج این است که افراد مدت زمان نسبتا طولانی ای را با یک دیگر سپری کرده باشند و سپس فرد متقاضی جهت اقامت در کشور همسر خود مدارک مربوط به این موضوع را به سفارت یا کنسولگری کشور نروژ ارائه دهد. بعد از حضور در کشور نروژ می بایست جهت اخذ اقامت دائم و در نهایت شهروندی این کشور تا مدت زمان طولانی را با همسر خود زندگی کرده و طلاق صورت نگیرد. از سری مواردی که می بایست در به دست آوردن اقامت این کشور از طریق ازدواج به دست آورید این است که هردو طرف چه فرد نروژی و چه فرد غیر دارای سن قانونی که هجده سال می باشد را داشته باشند. همانطور که در بالا اشاره شد می بایست مدت زمان طولانی از رابطه ی این دو فرد گذشته باشد که حداقل زمان آن شش ماه است. اثبات واقعیت ازدواج طرفین یکی دیگر از موارد مهم در دریافت اقامت نروژ است. اگر به صوری بودن ازدواج پی برده شود،  تبعات جبران ناپذیری برای هر دو طرف وجود دارد زیرا دولت و مردم نروژ اصول تشکیل خانواده و ازدواج را جزو مسائل بسیار مهم در زندگی خود دانسته و هرکس که با این باورها بی احترامی کند به سختی با این افراد برخورد می کنند.

اطلاعات کلی درمورد اقامت در کشور نروژ

ده حقیقت جالب در مورد پناهندگی در کشور نروژ:

این کشور از دیرباز یکی از مکان های بسیار رایج برای پناهندگان از سراسر جهان است‌. از جنگ جهانی تاکنون این کشور مهاجرین و پناهنده های بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا در خود جا داده است. یک مثال بسیار واضح که به خوبی این موضوع را توضیح می دهد حضور گسترده ی پناهندگان سوری در کشور نروژ در همین چند سال گذشته به دلیل جنگ با نیروهای تروریستی داعش بوده است. این کشور با وجود کوچک بودن وسعتش هزینه های بسیار زیاد و سنگینی را برای ورود پناهندگان به کشور خود خرج کرده است. از این سری هزینه های سنگین می توان به مبلغ حدودی یک و نیم  میلیارد دلاری این کشور برای پناهندگان اشاره کرد که به طور متوسط برای هر فرد حدود دویست و پنجاه دلار هزینه برای دولت کشور نروژ خرج برداشته است. هدف اصلی کشور نروژ از ورود پناهندگان به کشور خود آمادگی این افراد جهت حضور در جامعه ی نروژ و شروع مراحل آموزشی پناهندگان به منظور استفاده در زمینه های کاری و کارهای خدماتی است. این روش مهاجرتی در کشور نروژ در میان افراد جنگ زده ای مانند مردم کشور سوریه، عراق و ‌. . . بسیار رواج دارد. با توجه به حضور و ازدیاد مردم کشورهای جنگ زده در این کشور، میزان جذب مهاجر از طریق پناهندگی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. بسیاری از مردم کشور نروژ عدم افزایش این افراد در کشور خود را به دلیل هزینه بر بودن این افراد و عدم وجود وقت کافی برای مدیریت و آموزش به این افراد می دانند. اما از خدمات مثبت دولت نروژ برای این افراد می توان به رسیدگی کامل به پناهنده ها در زمینه ی درمانی و مسائل اجتماعی اشاره کرد. تحصیل رایگان و آموزش زبان نروژی یکی دیگر از مواردی است که پناهندگان در نروژ از آن استفاده می کنند.

اطلاعات کلی درمورد اقامت در کشور نروژ

:اقامت تحصیلی کشور نروژ

این روش اقامتی را می توان یکی از رایج ترین روش های اخذ اقامت  در میان متقاضیان اخذ اقامت در کشور اروپایی دانست. به طور کل افرادی که  قصد تحصیل در نروژ را دارند باید داراری مدرک زبان آیلتس آکادمیک 6.5 باشند و فقط در دوره فوق لیسانس می توانند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.  همانطور که میدانید مناسبات و ملزومات لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی در کشور نروژ به مراتب برای دانشجویان غیر اروپایی سخت می باشد. میزان هزینه ای که باید برای این نوع ویزا در کشور نروژ پرداخت کنید نیز بر اساس کشور محل تولد شما متفاوت است. یکی دیگر از مواردی که جهت اخذ اقامت تحصیلی در کشور نروژ بسیار مهم است این است که فرد متقاضی می بایست مدارک لازم جهت اثبات توانایی و حمایت مالی خود در طول دوره ی تحصیلی را به سفارت یا کنسولگری نروژ تحویل دهد. در صورت عدم آماده بودن مدارک لازم، وقت سفارت فرد عقب افتاده و در نهایت می بایست زمان بسیاری زیادی جهت دریافت نوبت جدید صرف شود. آن چه که بسیار مهم و حیاتی است فراهم کردن تمام مدارک و آماده سازی آن ها قبل از حضور در کشور نروژ جهت تحصیل می باشد. این موضوع بسیار حیاتی است زیرا تجربه نشان داده است که افراد بسیار زیادی جهت ارائه کردن مدارک خود بیش از نیمی از دوره ی تحصیلی را از دست داده بودند. دلیل آن نیز اتلاف وقت آن ها در سفارت و اقدامات لازم جهت اخذ اقامت در کشور نروژ از طریق تحصیل بوده است.

اطلاعات کلی درمورد اقامت در کشور نروژ

:اقامت در کشور نروژ از طریق کار

بسیاری از افراد در خارج از کشور نروژ، این کشور را بسیار گران تصور می کنند در صورتی که حقیقت ماجرا این چنین نیست. مسئله مربوط به این قضیه را می بایست با میزان درآمد و نرخ کار در کشور نروژ مقایسه کرد. با توجه به بالا بودن سطح زندگی در کشور نروژ و از طرفی میزان بسیار پایین نرخ بیکاری می توان نروژ را کشوری مناسب جهت کار به حساب آورد. موضوعی که می بایست در مورد اخذ اجازه ی کار در کشور نروژ بدانید این است که در ابتدا آیا اصلا احتیاجی به این اجازه ی کار می باشید؟ جواب بله است زیرا کشور ایران با توجه به خارج بودن آن از اروپا از لحاظ جغرافیایی و عدم وجود ارتباطی گسترده با کشورهای حاضر در قاره ی اروپا، شهروندان ایرانی متقاضی اخذ اقامت در کشورهای اروپایی می بایست اجازه ی اقامت در هر شاخه ی اقامتی و یا مهاجرتی را از کنسولگری یا سفارت کشور مورد نظر خود دریافت کنند. بدون شک شهرهای بزرگ کشور نروژ بیشترین طرفدار را در زمینه ی کار دارند. خبر خوشی که می توان در مورد فرایند درخواست و اخذ اقامت کاری کشور نروژ دانست این است که فرد متقاضی به راحتی و با گذشت مدت زمان کوتاهی می تواند اقامت در کشور نروژ از طریق کار را به دست آورد.  اصولا با توجه به گسترده بودن شاخه ی کار در سرتاسر جهان، اخذ اقامت کاری نیز تقسیم بندی های بسیار گوناگونی دارد. اگر فرد متقاضی قصد کار کردن به صورت تکنسین یا حرفه ای مانند شاخه هایی چون ترجمه، مهندسی، پزشکی و . . . را دارد، نوع ویزایی که باید دریافت کند نیز متفاوت است. برای این نوع شاخه ی کاری ویزای تخصصی و حرفه ای کاری کشور نروژ مناسب این دسته از افراد است. بدون شک تنها راهی که می توان ویزای کاری کشور نروژ را دریافت کرد، باید از طریق سازمان مهاجرت کشور نروژ اقدام فرمایید. در صورتی که بخواهید به صورت حرفه ای و در شاخه های کاری بهتر فعالیت کنید این نکته را فراموش نکنید که برای اثبات توانایی علمی و کاری خود باید مدارک و گواهی های لازم جهت اقامت در کشور نروژ از طریق کار را فراهم کنید.

images 2 3 - اقامت در کشور نروژ و اطلاعات کلی درباره ی آن

یک ویژگی مثبتی که می توانید راحت تر اقامت کاری نروژ را دریافت کنید این است که می توانید فرایند اخذ هر نوع اقامت در کشور نروژ را از طریق وکیل و یا دادن حق وکالت انجام دهید. در همین موضوع موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما عزیزان است تا در اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا تنها نبوده و به راحتی فعالیت انجام دهید.