اقامت در کشور کانادا امروزه یکی از آرزوهای جوانان در سر تا سر جهان است. آزادی بیان، سبک زندگی مطلوب و توجه بسیار زیاد دولت این کشور به جوانان و توانایی آن ها باعث هجوم نیروی جوان به این کشور برای مقاصد علمی پژوهشی، سرمایه گذاری، زندگی و . . . از سرتاسر جهان شده است. از طرفی دیگر سبک زندگی و دیگر ویژگی های این کشور با دیگر کشورهای بزرگ مانند انگلستان، ایالات متحده ی آمریکا، روسیه، استرالیا و . . . مقایسه می شود. در این مقاله می خواهیم دو کشور روسیه و کانادا را باهم مقایسه کنیم و متوجه شویم کدام کشور برای زندگی و اقامت ما ایرانیان مناسب است. در این مورد می توانید از مشاوران و متخصصان موسسه حقوقی بین المللی رابین کمک گرفته و برای خود و خانواده ی خود آینده ی بهتری را رقم بزنید. به طور کلی این مقاله به بیان چند سری اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا و روسیه و مقایسه ی ویژگی های این دو کشور می پردازیم. با ما همراه باشید.

کانادا:

کشور کانادا یکی از زیباترین و بهترین کشورهای این کره ی خاکی است. این کشور دارای ده ایالت متفاوت است. وسعت کشور کانادا چیزی حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است که همین موضوع این کشور را به دومین کشور بزرگ جهان تبدیل کرده است. وسعت این کشور به قدری زیاد است که تا اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام و تا حتی اقیانوس منجمد شمالی کشیده شده است. به دلیل وسعت این کشور وجود مرزهای طبیعی با کشورهای گوناگون نیز کاملا موضوعی طبیعی است. مرز مشترک کشور کانادا با  ایالات متحده ی آمریکا طولانی ترین مرز مشترک این کشور با کشور آمریکا است. این کشور یکی از بهترین مکان های جهان برای اقامت و زندگی است. واحد ارزی کشور کانادا دلار بوده و زبان این کشور کانادایی است. جمعیت کانادا درمقایسه با وسعت آن بسیار کم است. طبق آخرین آمار جمعیت این کشور چیزی حدود 36 میلیون نفر است که حدود 120,000 نفر آن ها را افراد ایرانی مقیم کانادا تشکیل می دهند. در کنار زبان انگلیسی چیزی حدود شش میلیون نفر در کشور کانادا به زبان فرانسوی صحبت می کنند. پس با این حساب افرادی که به این دو زبان تسلط داشته باشند به راحتی می توانند با افراد کانادایی ارتباط برقرار کرده و زندگی راحتی را داشته باشند. آب و هوای کشور کانادا تا حدود زیادی سرد و به دلیل نزدیکی آن به قطب شمال سرد است اما در بخش های دیگری مانند تورنتو و ونکوور آب و هوا معتدل و مناسب است.

اقامت در کانادا بهتراست یا روسیه؟ کدام را انتخاب کنم؟

روسیه:

کشور روسیه بزرگ ترین و پهناورترین کشور کره ی زمین یکی از کشورهایی است که به دلیل وجود و وفور منابع طبیعی مانند نفت، گاز و بسیاری دیگر از منابع، جزو کشورهای حایز اهمیت است. وسعت این کشور حدود 18 میلیون نفر و جمعیت آن نیز حدود 145 میلیون نفر است؛ یعنی چیزی حدود چهار برابر بیش تر از کشور کانادا. این کشور یکی از سردترین کشورهای جهان است.زبان رسمی این کشور روسی و پایتخت آن شهر تاریخی مسکو است. واحد ارزی و مبادلاتی در این کشور روبل بوده که در قیاس با سایر ارز های بین المللی و در قیاس با دلار، پوند و یا یورو از ارزش بسیار کم تری برخوردار است. نکته ای که درمورد جمعیت این کشور جالب است بدانید این است که کشور روسیه همانند بلغارستان از رشد جمعیت منفی ای برخوردار است. میزان تراکم جمعیت این کشور در مقایسه با وسعت آن در کم ترین میزان ممکن است. این کشور به حدی بزرگ است که تا اروپا و آسیا کشیده شده است. این موضوع باعث شده است که مهاجر و افراد خارجی بسیار زیادی به این کشور ورود پیدا کنند.

download 3 1 - .اقامت در کشور کانادا بهتر است یا روسیه؟ با ما همراه باشید

اقامت در کشور کانادا یا روسیه؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان مناسب است؟

در مقالات قبلی نیز گفته شد که جواب دادن به این سوال مستلزم آنالیزر و بررسی دقیق خواسته های ما از یک کشور برای اقامت و گذراندن ادامه ی زندگی است. این موضوع را فراموش نکنید که هر دوی این کشورها قدرت های بلامنازع در جهان هستند و هرکدام در شاخه های متفاوت جهانی مانند اقتصاد، سیاست، موارد امنیتی یا نظامی حرف های زیادی برای گفتن دارند اما این موضوع مهم است که ما در کدام کشور احساس راحت تری پیدا می کنیم. اما با توجه به اطلاعاتی که افراد با تجربه در اختیار ما می گذارند و با توجه به تحقیقاتی که ما برای شما انجام داده ایم، می توانیم بهترین گزینه را برای اقامت ازمیان این دو کشور انتخاب کنید.

اقامت در کانادا یا روسیه؟ کدام را انتخاب کنم؟

مقایسه ی هزینه های زندگی بین دو کشور کانادا و روسیه:

بدون شک هزینه ی زندگی در کشور روسیه بسیار پایین تر از کشور کانادا است اما نکته ای را که نباید فراموش کرد مقایسه ی ارزش ارزی این دو کشور و سطح زندگی و رفاهی که برای مردمان سرزمین خود فراهم می کنند نیز از مواردی است که باید به آن توجه کنید. به عنوان مثال قیمت تمام کننده ی محصولات برای مصرف کننده در کشور کانادا چیزی حدود 90 درصد بیش تر از همین محصول برای یک فرد روس است. اما پولی که در دست آن فرد کانادایی است دلار و در دست فرد روسی روبل است که بدون شک دلار ارزش چند ده برابری نسبت به روبل دارد. یک موضوع مهم تر که باید به آن توجه کنید میزان قدرت خرید مردم کانادا در مقایسه با مردم روسیه است؛ رقمی بسیار باورنکردنی! به طور متوسط قدرت خرید مردم کانادا حدود 121 درصد بیش تر از مردم روس است. دلیل این مورد را می توان اقتصاد قوی، توجه کامل دولت به مردم و درآمد بالای مردم کانادا دانست. همین موضوع دلیل بسیار قانع کننده ای بر بالا بودن سطح زندگی مردم کانادا نسبت به روسیه باشد.از دیگر ویژگی های کشور کانادا نسبت به روسیه  بالاتر بودن میزان امنیت و موفقیت است. به عنوان مثال نرخ امید به زندگی در کشور کانادا در مقایسه با روسیه چیزی حدود ده سال بیش تر است. در کانادا میزان جرایم کیفری، قتل، زندان، تجاوز و . . . حدود 20 درصد کم تر از روسیه است. این ها دلایل بسیار قانع کننده ای برای زندگی و اخذ اقامت کشور کانادا است.

اقامت در کانادا بهتراست یا روسیه؟ کدام را انتخاب کنم؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و اقامت کشور کانادا است.

اقامت در کشور بلغارستان یا رومانی؟ کدام را انتخاب کنم؟

منابع:

justlanded

ifitweremyhome

numbeo