اقامت در کشور یونان و یا هر کشور اروپایی دیگر یکی از آرزوهای بزرگ مردم در سرتاسر جهان است. این انتخاب طبیعی است. هوای پاک، طبیعتی بکر و قاره ای امن همگی دلایلی قانع کننده برای انتخاب این گوشه از کره ی خاکی برای ادامه زندگی است. ایرانیان نیز همانند سایر ملل علاقه ی بسیار زیادی به مهاجرت و زندگی در کشورهای قاره ی اروپا و آمریکا دارند. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات مجاز جهت اخذ اقامت و یا شهروندی کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند کانادا برای متقاضیان این سری کشورها است. در این مقاله می خواهیم به بررسی دو کشور زیبا و کهن ایتالیا و یونان بپردازیم. کشور ایتالیا با آن تاریخ غنی و پربار خود و از طرفی یونان با طبیعتی بسیار مناسب و منطقه ای بسیار مناسب در اروپا دو تا از بهترین کشورهای اروپایی جهت اقامت و زندگی هستند. هدف ما بررسی ویژگی های این دو کشور و درنهایت انتخاب یک کشور مناسب برای زندگی و اخذ اقامت برای متقاضیان است. با ما همراه باشید.

یونان:

بدون شک کشور یونان یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی و اخذ اقامت است. کشور یونان جنوبی ترین بخش در قاره ی سبز است و مناطق طبیعی و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد که همین دلیل موجب می شود تا سالانه گردشگران بی شماری از سرتاسر جهان برای بازدید به این کشور وارد شوند. همین دلیل باعث رونق اقتصادی در کشور یونان شده است. کشور یونان با وجود مراتع سرسبز، بخش مسکونی مهندسی شده و کوه های زیبا جزو یکی از زیباترین کشورهای جهان از نظر جاذبه ی گردشگری شده است. از لحاظ وسعت کشور یونان کشور نسبتا کوچکی به اندازه ی حدودی 130 هزار کیلومتر مربع است. جمعیت این کشور نیز کاملا متناسب با وسعت آن و چیزی حدود 10 میلیون نفر است. مردم این کشور بسیار با گردشگران و مهاجرین مهربان هستند و به آغوشی باز به این افراد خوش آمد می گویند. حدود 99 درصد مناطق این کشور خشک و مابقی آن آبی است. مناطق ساحلی بسیار زیبای این کشور سالانه افراد بسیار زیادی را به این کشور می کشاند. پایتخت این کشور شهر قدیمی و تاریخی آتن بوده که بیش از 3 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. زندگی در کشور یونان بسیار مناسب است زیرا این کشور برخلاف سایر کشورها خانواده و تشکیل خانواده را جزو ارزش و ارکان زندگی خود می دانند.

download 3 1 - اقامت در کشور یونان یا ایتالیا؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

ایتالیا:

کشور ایتالیا جرو یکی از تاثیرگذار ترین کشورهای اروپایی بر کل جهان است. از دیرباز تا کنون این کشور جزو یکی از قدرت های بین المللی محسوب می شود. ایتالیا با جمعتی بالغ بر 60 میلیون نفر جزو پنجمین کشور پرجمعیت در قاره ی اروپا و به طور کل رتبه ی 23  در جهان است. واحد پولی این کشور یورو بوده و زبان این کشور ایتالیایی است که این زبان جزو یکی از زبان های پرطرفدار در جهان است. مذهب و دین اصلی در این کشور مسیحیت بوده که بیش از 90 درصد جمعیت این کشور مسیحی هستند. نکته ی بسیار جالب در این کشور که همین موضوع باعث ورود افراد بسیار زیادی برای دیدن آن هاست، وجود دو کشور در یک کشور است. بله درست است! کشورهای واتیکان و سن مارینو در داخل کشور اروپا قرار دارند که وسعت این دو کشور به سختی به اندازه ی یک شهر می تواند باشد اما به لحاظ مسایل دینی و فرهنگی این دو جزو کشور محسوب می شوند. پایتخت این کشور شهر بسیار زیای رم با قدمتی بیش از هزار سال است. این کشور اقامتگاه پاپ نیز می باشد. سالانه افراد بسیار زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید از این کشور زیبا وارد ایتالیا می شوند. از دیگر شهرهای زیبا و جذاب کشور ایتالیا می توان به ملان، تورین، شهر تاریخی ونیز، جنووا و . . . اشاره کرد.

download 4 1 - اقامت در کشور یونان یا ایتالیا؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

اقامت در کشور یونان یا ایتالیا؟ برای اقامت به کدام کشور بروم؟

اصولا به این دسته از سوالات نمی توان جواب قطعی داد و به عنوان مثال گفت این کشور بهتر از دیگری است. “هر گل یه بویی داره.” این موضوع کاملا سلیقه ای است و بسته به سلایق و سبک زندگی یک فرد می بایست یک کشور را برای اقامت و زندگی انتخاب کرد. رسالت ما آگاه سازی شما عزیزان و مشخص کردن ویژگی های یک کشور نسبت به دیگری است تا بتوانید بر طبق این اطلاعات بهترین تصمیم را گرفته و از اقامت خود در کنار خانواده و اطرافیان لذت ببرید.در بخش بعدی به بررسی ویزگی های کشورهای ایتالیا و یونان نسبت به یک دیگر می پردازیم. با ما همراه باشید.

download 2 1 300x168 - اقامت در کشور یونان یا ایتالیا؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

کدام کشور برای اقامت ارزان تر است یونان یا ایتالیا؟

با توجه به بررسی های صورت گرفته مشخص می شود که میزان قیمت ها و هزینه های لازم برای زندگی در کشور یونان به مراتب ارزان تر از کشور ایتالیا است. ایتالیا به دلیل وسعت و جمعیت بسیار بیش تر خود نسبت به یونان کشوری گران تر است. با هم چند مورد از این مسایل را بررسی می کنیم.

به عنوان مثال اگر بخواهیم در مورد قیمت اجاره ی یک آپارتمان بین دو کشور مقایسه ای انجام دهیم، اقامت در کشور یونان در این زمینه حدود 25 درصد ارزان تراز کشور ایتالیا است.قیمت تمام شده برای مصرف کننده در زمینه های خوراکی در کشور ایتالیا حدود 25 درصد گران تر از کشور یونان است. پس بحث خورد و خوراک در یونان بسیار ارزان تر از کشور ایتالیا می باشد. اما نکته ای که باید توجه داشت این است که اگر بسیاری از قیمت ها در کشور یونان ارزان تر از ایتالیا می باشد اما قدرت خرید مردم ایتالیا به مراتب بالاتر از مردم یونان است. کشور یونان برای آن دسته از افرادی که خواهان زندگی در یک کشور خلوت با جاذبه های طبیعی است. کشور ایتالیا برای افرادی مناسب است که می خواهند در یک مکان شلوغ و مدرن زندگی کنند.

download 1 2 - اقامت در کشور یونان یا ایتالیا؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

مردم کشور یونان و ایتالیا:

اگر بخواهیم در این زمینه بین دو کشور مقایسه ای انجام دهیم، مردم کشور یونان خون گرم تر از مردم ایتالیا هستند و با مهاجرین و گردشگران بسیار خوب و دوستانه رفتار می کنند. در این زمینه ایرانیان می توانند بهتر با یونانی ها ارتباط  برقرار کنند.

download 6 - اقامت در کشور یونان یا ایتالیا؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت کشورهای اروپایی و آمریکایی همراهی می کند. با ما در ارتباط باشید.

download 1 - اقامت در کشور یونان یا ایتالیا؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

منبع: numbeo