تمام اطلاعات مربوط به اقامت سرمایه گذاری یونان را از موسسه رابین بخواهید.

چطور میتوانم در بورس یونان سرمایه گذاری کنم؟

آسان ترین راه سرمایه گذاری در شاخصِ بازارِ گسترده است . در بازار بورس یونان شاخصی پیدا  کنید که توسط صندوق های سرمایه گذاری  دنبال می‌شود .علاوه بر صندوق های سرمایه گذاری در یونان هیچ صندوق سرمایه گذاری منطقه ای در دسترس نمیباشد که وزنه قابل توجهی در بازار بورس یونان  محسوب شود. حتا شاخص بازارهای در حال ظهوری مانند  MSCl بازارهای نو ظهور اروپا و MSCl بازارهای نوظهور اداره داروی اروپا کمتر از هفت درصد در یونان سهم دارند.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

و اما ۱۵ دلیل برای اقامت سرمایه گذاری یونان

1. یونان عضو منطقه شنگن است

 منطقه شنگن شامل ۲۶ کشور اروپایی می شود که قبرس و انگلستان عضو آن نیستند. دارندگان مجوز اقامت در یونان می ‌توانند از مسافرت و امتیازات مشابه  شهروندان یونان برخوردار باشند . به این معنی  که آنها می‌توانند:

  به صورت مستقیم از کشور مبدا خود به هر کشوری که جزو منطقه شنگن باشد سفر کنند.

 آزادانه به هر  منطقه عضو شنگن بدون بازرسی‌های گمرکی طولانی در رفت و آمد باشند.

از سه تا شش ماه با حق ورود چندباره در این کشور ها اقامت داشته باشد.

  کشورهای عضو شینگن :استرالیا، بلژیک ،جمهوری چک ،دانمارک ،استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختنشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی اسلونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس می باشد.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

2. دسترسی ارزان به ویزای طلایی اروپایی

 بسیاری از کشورهای اروپایی اخیرن  امکان ورود شهروندان غیر اتحادیه اروپا را با دریافت ویزای طلایی اروپایی فراهم آورده اند. یونان یکی از بهترین راه ‌حل‌های بصرفه اقتصادی برای دستیابی به این هدف می باشد و همچنین ارزانترین آن در منطقه مدیترانه است. کشورهایی مانند پرتغال  با حداقل ارزش اموال  ۵۰۰ هزار یورو و قبرس با حداقل ارزش اموال  ۳۰۰ هزار یورو  در مقایسه با یونان که 250 هزار یورو نیاز دارد بسیار گرانتر هستند.

 3. سود و زیان  :

در زمان نوشتن این مطلب یونان مبلغ بسیار هنگفتی را از بانک جهانی قرض گرفته است که باید آن را به سرعت بازگرداند. حقیقت این است که کشور این پول را ندارد . البته در زمانی که شما این مطلب را میخوانید شاید اوضاع کاملا متفاوت باشد، اما یک چیز قطعی است، اقتصاد یونان دارای مشکل است و به همین دلیل راه هایی وجود دارد که شما بتوانید سهام خود را در آن با احتساب ریسک‌هایی که وجود دارد رشد بدهید. شما می توانید در کشور در شاخص ها یا شرکت هایی که مقیم آنجا هستند سرمایه گذاری کنید. اگر جوان هستید و فرصت و حوصله دارید چنین کاری را با سعه صدر انجام دهید شاید اوضاع خیلی سریع پیش نرود اما یادتان باشد که ریسک  هرچه بالاتر و  بالاتر پاداش آن بیشتر.   کسانی که احتیاج به اطمینان بیشتری برای سرمایه گذاری دارند می توانند در شرکت‌های سرمایه‌گذاری کنند که با ایالات متحده مبادله دارند این برای آنها انتخاب بهتری است.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

فرصت سرمایه داری منحصر به فرد

 بحران اقتصادی علی رغم سختی‌هایش سودهای زیادی هم به همراه دارد .برای شهوندان غیر اتحادیه اروپا فرصت‌های سرمایه‌گذاری در یونان  امروزه در املاک و مستغلاتی است که در پایین ترین حد قیمت خود قرار دارند .بر اساس گزارش بانک سیاست پولی یونان در سه ماهه اول سال 2013 : از شروع بحران در سال ۲۰۰۸  قیمت خانه ۲۹.۴ درصد سقوط کرده است و همچنین  با کاهش مالیات از ۱۰ درصد به ۳ درصد برای انتقال ملک  همراه است. این شرایط یک فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری در این رابطه می باشد.

4. آب و هوای مدیترانه ای

چه کسی میتواند تقاضای بیشتر از ۳۰۰ روز آفتابی در سال را داشته باشد؟ یونان به آب و هوای تابستانی خود مشهور است . ترکیبی از روزهای گرم و شب های خنک . تابستان یونان از ماه می تا ماه سپتامبر به افراد اجازه لذت بردن در سواحل دریا را می دهد و نور خورشید به طور کامل در این ماه ها وجود دارد. آب و هوای مدیترانه یونان دارای چهار فصل متفاوت است: پاییز و بهار به شما طلوع خورشید بیشتری را می دهد و دما تقریبن معتدل است  از ۱۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد. در حالیکه زمستانِ کوتاه و معتدل لذت دیدن چشم انداز های برفی  و مناطق کوهستانی را برای شما به  ارمغان می آورد.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

5. منطقه استراتژیک

یونان به صورت استراتژیکی در مرز بین اروپا آسیا و آفریقا قرار دارد. این به شما اجازه می دهد که در عرض یک تا سه ساعت با هواپیما در هر کدام از این کشورهای اروپایی که خواستید  باشید. به علاوه چندین خط هوایی اقتصادی، مانند ایزی جت و رایان ایراز از فرودگاه اصلی یونان به بیشتر پایتخت های اروپایی با قیمت بسیار پایین پرواز  دارد .

6 .سنت کهن مهمان‌نوازی

یونان با توجه به موقعیت منحصر به فرد و سابقه طولانی توریست ، به مهمان‌نوازی از مهاجران مشهور است . در یونان می توانید انواعِ آداب پخت و پز غذهای خوشمزه و همچنین دیگر فرهنگ های سنتی را بدون هیچ  مرافعه ای و در کمال آرامش دنبال کنید. اکثر یونانی ها ساکن در کشور به راحتی انگلیسی صحبت می‌کنند و در نیتجه ارتباط با آنها نیز بسیار آسان است.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

7. احتیاج به حداقل زمان ماندن وجود ندارد

در حالی که کشورهایی مثل پرتغال از متقاضیانِ مجوزِ اقامت، می خواهد که حداقل ۷ روز در سال اول و ۱۴ روز در سال دوم در کشور حضور داشته باشند، در یونان چنین احتیاجی وجود ندارد. در نتیجه نیازی نیست تا صاحبان اقامت یونان  با صرف هزینه ی اقامت سالانه به این کشور بیایند.

 8. دسترسی به تحصیلات عالیه

 تحصیلات عالیه در یونان هم خصوصی و هم عمومی است. اگرچه برای ورود به سیستم تحصیلات عالیه عمومی باید در امتحان ورودی شرکت کنید که میتواند سخت باشد، ولی بعد از آن تحصیلات مجانی است. برای کالج ها و دانشگا های خصوصی  احتیاج به امتحان ورودی نیست شهریه آن هم می‌تواند متفاوت باشد.  اغلب برای دانش آموزان بین المللی برنامه های ویژه‌ای طراحی می‌شود.  بدیهی است که دانشجویان که  اجازه اقامت در یونان را دارند  از همان حقوقی برخوردارند که دانشجویان یا شهروندان در حال تحصیل در یونان.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

9. غذاهای یونانی

 رژیم غذایی یونانی ها بر پایه ی روغن زیتون سالم، پنیر فتای خوشمزه است همچنین ماست یونانی مشهورش در جهان. به علاوه  سالاد تازه سبز، گوشت مرغ و شراب مناسب. یونان جایی است که می توانیم بگوییم  انواع اقسام  میوه های منحصر به فرد را داراست .میوه های مانند انجیر، گیلاس و …. در یونان فراوانی ماهی های تازه به خصوص در جزایر و مناطق ساحلی  وجود دارد .رژیم غذایی یونانی یکی از سالم ترین ها در جهان محسوب میشود که باعث کاهش بیماری‌های قلبی – عروقی و در نتیجه منجر به طول عمر زیاد می شود.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

 10. طبیعت زیبای محیط

 یونان مترادف است با طبیعت زیبا ،آب های آبی زلال ،جزیره های کارت پستالی کوچک، ساحلهای شنی، تپه هایی با درختان کاج و گیاهان زیتون که تنها بخشی از  توصیف طبیعتی است که در آن وجود دارد .می‌توان به سراغ روستاهای سنتی با خانه های سنگی در مین لند یونان رفت و  همچنین خانه های سفیدِ آبی زیبا در جزیره ها را دید . یونان برای هر مذاقی چیزی برای ارائه دارد و در آن همیشه منتظر کشف چیزهای تازه هستید.

11. موطن تمدن غرب

یونان را محل تولد تمدن غربی به حساب می‌آورند. پایه  ریاضیات، فیزیک، ادبیات و دیگر علوم. اقامت در یونان این فرصت منحصر به فرد را در اختیار شما می‌گذارد که به کشف آثار تاریخی محافظت شده و اماکن باستانی که در تمام طول شهر گسترده است بپردازید. از المپیک باستانی، جایی که اولین بازی های المپیک در آن برگزار شد تا پارتنون و آگورا؛  از آتن جایی که دموکراسی در آن متولد شد تا ماسینی و کرت .

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

 12. مقصدی برای همه

 یونان از مقصدهای گردشگری محبوب توریستهای سراسر جهان است. حدود ۱۶ میلیون توریست  هر ساله به این کشور سفر می کنند.یونان برای هر نوع سبک زندگی چیزی برای ارائه دارد.

از آرامش جزیره‌ها و سواحل خلوت و روستاها و امکانی که می توان در آن بازنشستگی خود را گذراند بگیر  تا شهرهای مدرن شلوغ. یونان برای شما دارای ابعاد مختلفی خواهد بود. اگر جستجوگر باشید یا به دنبال ورزش و کمپین باشید یا شیفته تاریخ و هنر باشید می‌توانید هر چه بخواهید را در یونان پیدا کنید.

13. بحران اقتصادی

 رکود اقتصادی جاری که در سال ۲۰۰۸ به اوج خود رسید هنوز یونان را رها نکرده است، اگر چه در حال حاضر وجود نشانه هایی از بهبود دارد. با حمایت صندوق جهانی پول، کمیسیون های اروپایی و بانک مرکزی اروپا کسری بودجه یونان تا حدی کاهش یافته است  یونان دارای ۳ درصد از تولید ناخالص  داخلی است و همین امر باعث می شود که این کشور به زودی بتواند دارای اقتصادی پایدار بشود.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

14. خدمات بهداشتی

یونان به سیستم مراقبت بهداشتی خوب مشهور است. در سال ۲۰۰۰ در رتبه بندیِ سازمان بهداشت جهانی از ۱۰۱ نفر عضو ،در جایگاه چهاردهم و بالاتر از کشورهایی چون آلمان بریتانیا کبیر و قبرس قرار گرفت.

اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان

15. ایمنی و امنیت

در شب در هر کسی می‌تواند بدون ترس و در نهایت امنیت در خیابان ها قدم بزند. خصوصاً در شهرهای بزرگی چون آتن  آب و هوای ملایم مردم را به بیرون آمدن تا پاسی از ساعات بامدادی دعوت می‌کند و به شهر چهره زنده و ۲۴ ساعته میدهد.

فرنگستان