این مقاله به بررسی اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج می پردازد. با ما همراه باشید تا درمورد این روش اخذ مهاجرت اطلاعات کافی به دست آورید.

در چند دهه ی گذشته روشی جدید برای مهاجرین غیر اروپایی جهت اقامت در کشورهای این قاره ی زیبا و دوست داشتنی به وجود آمده است. ممکن است تابحال اسم آن را نشنیده باشید. اقامت از طریق ازدواج یکی از راه های اقامتی جدیدی است که به وسیله ی آن افراد غیر مهاجر می توانند در کشور همسر خود زندگی کرده و پس از گذراندن مراحل قانونی و گذشت زمان مشخص می توانند کارت یا همان حق شهروندی همسر خود را دریافت کنند. کشور سوئد نیز امروزه مقصد بسیاری از افرادی است که با ازدواج و گذراندن مدت زمان مشخص با شریک زندگی خود می توانند اقامت و در نهایت حق شهروندی این کشور را نیز دریافت کنند. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت، سرمایه گذاری و زندگی در کشورهای اروپایی و کانادا می باشد.

مردم و فرهنگ کشور سوئد :

مردم کشور سوئد همانند نروژ، ایسلند و دانمارک از اقوام و ریشه ای نسبتا یکسان با یک دیگر هستند که همین موضوع باعث برقراری ارتباط سوئد با نروژ، ایسلند و دانمارک شده است. ریشه ی این کشورها هندواروپایی است که جزو یکی از شاخه های بسیار قدیمی و کهن نژاد اروپایی است. زبان کشور سوئد سوئدی است که زبان رسمی این کشور نیز می باشد. اما نکته ی مثبت در این کشور رواج داشتن زبان انگلیسی نیز می باشد. دین کشور سوئد مسیحیت بوده که از شاخه پروتستان بیش ترین درصد را شامل می شود. این کشور از نظر فرهنگی- اجتماعی جزو یکی از برترین کشورهای اروپایی است که میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. نکته ی بسیار مهم درمورد کشور سوئد بالا بودن میزان مهاجرت به این کشور است. کیفیت بالای سبک زندگی، پایین بودن هزینه ها، اهتمام کامل دولت به شهروندان خود و آزادی اجتماعی- مدنی جزو دلایل بسیار محکم افزایش سال به سال میزان جمعیت مهاجر به این کشور است. فرهنگ بسیار بالا و مردم مهربان باعث شده است که چیزی حدود دو میلیون نفر از جمعیت کشور سوئد را مهاجرین اروپایی و غیر اروپایی تشکیل دهد. اخذ اقامت کشور سوئد می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای شما متقاضیان اخذ اقامت کشورهای اروپایی باشد زیرا چیزی حدود 70,000 ایرانی در این کشور و در شهرهایی مانند استکهلم پایتخت سوئد، گوتنبرگ، مالمو و . . . سکونت می کنند.

اقامت سوئد از طریق ازدواجِ ؛با ما همراه باشید

شرایط اقامت کشور سوئد از طریق ازدواج :

اگر شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا نیستید و خواهان اقامت در کشور سوئد از طریق ازدواج باشید می بایست اجازه ی اقامت را از سفارت یا کنسول گری این کشور دریافت کنید. اگر بتوانید از طریق ازدواج با یک فرد سوئدی به سوئد سفر و اقامت کنید، بعد از مدتی به شما اقامت در این کشور داده می شود. اعضای خانواده در کشور سوئد می بایست دارای اقامت دایم و شهروندی این کشور نیز باشند. برای این که بتوانید در کشور سوئد از طریق ازدواج اقامت کنید می بایست طرف مقابل شما سوئد بوده و مدت زمان نسبتا طولانی را نیز باید با آن ها گذرانده باشید.

اقامت سوئد از طریق ازدواجِ ؛با ما همراه باشید

مراحل اقامت سوئد از طریق ازدواج :

در این موضوع ابتدا از شما و فردی که قصد ازدواج با او را دارید سوال پرسیده می شود. اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی شما و طرف ازدواج شما، مدت زمانی که با او گذرانده اید و . . . موضوعاتی است که در مصاحبه با شما چه در صورت حضور در کنسول گری یا سفارت و یا چه به صورت آنلاین از شما پرسیده می شود. در صرورتی که بخواهید برای اقامت در کشور سوئد از طریق ازدواج به صورت آنلاین اقدام کنید باید بدانید که دارا بودن یک ایمیل معتبر، توانایی پرداخت درخواست اقامت به صورت آنلاین و توانایی اسکن کردن عکس ها و مدارک خود مواردی بسیار حیاتی برای اقدام به صورت آنلاین می باشد.

اقامت سوئد از طریق ازدواجِ ؛با ما همراه باشید

در صورتی که برای مصاحبه به سفارت کشور سوئد دعوت شدید، این نکته را فراموش نکنید که تمامی مدارک خود را به همراه داشته باشید. فراهم نبودن تمامی مدارک به منزله ی آماده نبودن آن تلقی شده و ممکن است فرایند بررسی مدارک و به طور کل مصاحبه ی شما را مختل کرده و به همین دلیل زمان بسیار زیادی را از دست بدهید. نکته ی مهم دیگر این است که اگر قصد اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ازدواج را دارید حتما مدارک یا اطلاعاتی مانند چت، تماس یا هرگونه مراوداتی که با شریک خود داشته اید را به عنوان مدرک به همراه داشته باشید. به طور کلی این مدارک از شما خواسته خواهد شد اما در صورت عدم تقاضا، همراه داشتن آن خالی از لطف نخواهد بود. در صورتی که تاریخ اعتبار پاسپورت شما رو به پایان است حتما قبل از جلسه ی مصاحبه برای تمدید آن اقدام کرده و سعی کنید پاسپورت شما حداقل اعتبار قانونی برای مهاجرت و اقامت را داشته باشد. اصولا جهت اخذ اقامت از طریق ازدواج در کشور سوئد همانند سایر کشورها می بایست هزینه هایی را برای گذراندن روال اداری را پرداخت نمود.

اقامت سوئد از طریق ازدواج؛با ما همراه باشید

به طور کل هزینه ی لازم جهت اخذ درخواست اقامت سوئد از طریق ازدواج برای یک فرد بزرگسال 1500 کرون می باشد. حال ممکن است فردی که به سن قانونی نرسیده قصد ازدواج با یک فرد سوئدی را داشته باشد. پس از اخذ گواهی رضایت از افرادی که حضانت فرد را برعهده دارند، مبلغ 750 کرون نیز مورد نیاز است تا ملزومات لازم جهت اخذ اقامت انجام شود. اصولا نحوه ی پرداخت این هزینه ها به صورت آنلاین و یا پرداخت در کنسول گری کشور سوئد یا همان سفارت نیز صورت می پذیرد. در صورت عدم وجود اطلاعات کافی مبنی بر چگونگی پرداخت هزینه می توانید از طریق کنسول گری و سفارت اطلاعات لازم را به دست آورید. اصولا بحث اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج یکی از روش های جدیدا رایج در بحث مهاجرت شده است.

اقامت سوئد از طریق ازدواجِ؛با ما همراه باشید

موسسه حقوقی بین المللی رابین به شما متقاضیان عزیز در جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا یاری می دهد.

اقامت سوئد از طریق ازدواجِ ؛با ما همراه باشید

منبع: migrationsverket