اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت یکی از روش های رایج اخذ اقامت در کشور سوئد می باشد.این مقاله به بررسی چند سری اطلاعات کلی درمورد اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت  و رعایت باید ها و نباید هایی که در این کشور باید به آن توجه کنید می پردازد.همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره شد، کشور سوئد یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه ی اخذ اقامت در میان کشورهای حاضر در قاره ی سبز می باشد. این نکته را فراموش نکنید که کشور سوئد می تواند یکی از برترین محل های اقامتی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و احداث شرکت را دارند باشد. رونق تجاری، وجود افراد زبده در زمینه ی تجارت و اقتصاد، حمایت دولت کشور سوئد از سرمایه گذاران و افراد کارآفرین و از همه مهم تر سود بسیار بالا از سرمایه گذاری و ثبت شرکت یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم در سرتاسر جهان برای ثبت شرکت به کشور سوئد مهاجرت می کنند و اقامت این کشور را انتخاب می کنند. بدون شک ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور سوئد یکی از برترین و بهترین تصمیم های اقتصادی برای شما می تواند باشد ولی برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زمینه ی تجاری وجود یک راهنما و مشاور امری ضروری است؛ به همین دلیل موسسه حقوقی بین المللی رابین جهت اخذ اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت و یا دیگر روش های اقامتی کشور اروپا و کانادا در خدمت شما عزیزان است.

اقامت در سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

:توسعه و ثبت شرکت در کشور سوئد

همانطور که می دانید کشور سوئد یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه ی اقتصادی و فعالیت های تجاری- صنعتی است. اصولا چند سری موارد کلی برای احداث یک شرکت باید رعایت کرد تا در آن موفق شد. اولین موضوع برنامه ریزی دقیق برای احداث یک شرکت است. دومین مورد شروع فاز اجرایی برنامه ریزی های شماست. اجرا و مدیریت برنامه هایی که از قبل مشخص شده، سومین موردی است که در اداره ی یک شرکت می بایست رعایت کنید. بعد از رعایت این سری نکات ابتدایی می بایست جهت توسعه ی برنامه های شرکت خود اقدام کنید. این بخش جزو چهارمین مورد از احداث یک شرکت محسوب می شود. این نکته را فراموش نکنید که رعایت این سری موارد باعث موفقیت قطعی شما در اداره ی یک شرکت در کشور سوئد نمی شود زیرا برای موفقیت در این زمینه ها تداوم، تصمیم گیری صحیح، ارایه ی سرویس مطلوب به مشتریان و کارآفرینی باعث موفقیت قطعی شما در اداره ی یک شرکت و سود دهی می شود. کشور سوئد با جمعیتی حدود 10 میلیون نفر و وسعت حدود 410,000 کیلومترمربع و واحد ارزی کرون می تواند محل مناسبی برای احداث یک شرکت و اداره ی آن باشد.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

:اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت

اگر شما شهروند یک کشور خارجی هستید و می خواهید در کشور سوئد اقدام به احداث یک شرکت کنید، این نکته را فراموش نکنید که قوانین اجرایی بر اساس محلی که شما در آن زندگی کرده اید متفاوت است؛ یعنی قوانینی که برای احداث یک شرکت در کشور سوئد برای یک شهروند کشورعضو اتحادیه ی اروپا و یا منطقه ی اقتصادی اروپا وجود دارد با یک شهروند کشورهای غیراروپایی بسیار متفاوت است. هنگامی که به کشور سوئد وارد شده اید و همچنان نتوانسته اید شماره ی ملی کشور سوئد را که همه ی شهروندان سوئدی دارند دریافت کنید، می بایست نسبت به دریافت شماره ی شناسایی موقت کشور سوئد اقدام کنید. شماره ی ملی اصلی یک شهروند سوئدی شامل اطلاعات شخصی و کلی شامل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد فرد مورد نظر است. شماره ی شناسایی موقت شما اصولا برای ثبت نام در سیستم مالیاتی کشور سوئد مورد استفاده قرار می گیرد.  اصولا به طور شخضی نمی توانید برای دریافت شماره ی موقت شناسایی درخواست دهید؛ اصولا دولت جهت رسیدگی به پرونده های مالیاتی دولت سوئد این شماره را برای شما مشخص می کند.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

مواردی که می بایست جهت احداث یک شرکت در سوئد رعایت کنید

اصولا جهت احداث یک شرکت در کشور سوئد می بایست چند سری اصول پایه را رعایت کرده تا در طول اداره ی تشکیلات شما به مشکلی برنخورید. اولین قدم تصمیم بر مشخص کردن نوع شرکتی که می خواهید در کشور سوئد احداث کنید است. این نکته را فراموش نکنید که در صورت مشخص نکردن این موضوع با هرج و مرج و بی نظمی بسیار زیادی در آینده روبرو خواهید شد. اصولا رایج ترین نوع شرکتی که افراد خارجی در کشور سوئد احداث می کنند، شرکت های خصوصی یا همان شخصی است. این به این معنی است که بخش مدیریت و ساختاری این کشور توسط یک شخص مشخص اداره می شود. مطمینا این نوع از ساختار مدیریتی در یک کشور به منظور سخت تر شدن اداره ی شرکت می شود. به عنوان مثال برای پرداخت مالیات های شرکت و یا هزینه های بیمه خود صاحب شرکت باید شخصا برای این موارد اقدام کند. نوع دیگری از شرکت در کشور سوئد رواج دارد که افراد بسیار زیادی برای فعالیت در آن اقدام می کنند که به آن شرکت ها با مدیریت مشخص شده و محدود اداره می شود.  در این نوع شرکت ها افراد باید حداقل 50,000 کرون سهم داشته باشند. مسیولیت انجام فعالیت های مختلف شرکت بر اساس میزان سهم هر کسی تعریف می شود. اصولا کارهای بیش تر و مهم تر به آن دسته از افرادی سپرده می شود که سهم بیش تری را از این شرکت به خود اختصاص داده اند. احداث یک شرکت طبق اعضا و شرکای تجاری یکی دیگر از مدل شرکت هایی است که در کشور سوئد رواج دارد. در این روش هر یک از افراد سهم مربوط به خود را دارند. همچنین نیاز خاصی به سرمایه گذاری مشخصی برای افراد وجود ندارد. هر یک از اعضای این شرکت ها به طور یکسان با وظایف خاصی مانند پرداخت بدهی و یا مالیات شرکت می بایست وظایف خود را به طور یکسان انجام دهند. شرکت همکاری اقتصادی یک نوع دیگر از شرکت تجاری در سوئد می باشد. در این نوع شرکت ها سه نفر به عنوان شروع کننده ی کمپانی انتخاب شده و وظیفه ی اصلی آن ها رونق بخشیدن و افزایش سرمایه ی شرکت و سهام داران آن می شوند. اصولا مواردی مانند پرداخت بدهی و معوقات این شرکت بسته به افراد سهام دار در این کشور می باشد. مواردی که می بایست برای اداره ی یک شرکت در کشور سوئد رعایت کنید را می توانید در قسمت پایین مطالعه کنید.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

:شرکت خود را در کشور سوئد به ثبت برسانید

اگر مایل به احداث شرکت و فعالیت اقتصادی در کشور سوئد هستید می بایست پس از انجام اقدامات اولیه می بایست نام کمپانی خود را در کشور سوئد در اداره ی ثبت کشور سوئد به ثبت برسانید. در صورتی که نوع شرکت شما به صورت خصوصی و فردی مدیریت می شود نیازی به ثبت نام شرکت خود در اداره ی کشور سوئد ندارید اما این نکته را فراموش نکنید که ثبت شرکت در کشور سوئد انتخابی هوشمندانه است زیرا به این وسیله از نام و عنوان کمپانی خود در برابر سواستفاده ی افراد سود جو جلوگیری می شود. در صورتی که نوع شرکتی که می خواهید در سوئد احداث کنید غیر از شرکت خصوصی و یا همان فردی باشد، باید نسبت به ثبت کمپانی خود در اداره ی ثبت کشور سوئد اقدام کنید. بدون شک  با توجه به وجود این سری ویژگی ها در این کشور، اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ثبت شرکت یک اقدام هوشمندانه ای می تواند باشد.

download 3 5 - اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

چند نمونه از دیگر اطلاعات کلیدی جهت اخذ اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت

بدون شک شروع و اداره ی یک شرکت نیازمند توجه مستمر و تسلط بر روی شاخه ای است که در آن اقدام به احداث شرکت کرده اید. بدون برنامه ریزی و رعایت یک سری نکات شرکت موردنظر دوام بسیار زیادی نخواهد داشت. با هم به بررسی چند سری از این نکات کلیدی می پردازیم.

:حتما قبل از احداث شرکت در سوئد تحقیقاتی را انجام دهید

امروزه کشور سوئد به یکی از کشورهای مدرن و حرفه ای در دنیای امروزی تبدیل شده است. آگاهی از اقتصاد و موارد موردنیاز اقتصادی در کشور سوئد تنها با یک جستجوی ساده در اینترنت و پرس و جو از افراد مطلع در این زمینه به راحتی به دست می آید. همچنین نیز می توانید از طریق داده های آماری-اقتصادی کشور سوئد استفاده کرده و از این طریق متوجه خواهید شد که کدام شاخه ی تجاری برای سرمایه گذاری و ثبت یک شرکت موردنیاز است.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

;شبکه ی اینترنتی کمپانی خود را جدی بگیرید

یکی از مواردی که بسیار در تجارت امروزی اهمیت دارد، اهتمام و توجه به تجارت الکترونیکی از طریق اینترنت است. اگر بتوانید شرکت خود را نیز در اینترنت نیز به کار ببرید، آن گاه می توانید در زمینه ی اقتصادی در کشور سوئد پیشرفت بسیار زیادی کنید. کشور سوئد مانند دیگر کشورهای جهان اولی جز آن دسته از کشورهایی است که ارتباطات شبکه ای توسط اینترنت در آن بسیار رواج دارد، به وسیله ی این روش می توانید به راحتی در زمینه ی بازاریابی و آشنا کردن شرکت خود قدم بسیار زیادی نسبت به دیگر روش های قدیمی بازاریابی و یا آشنایی مشتریان با شرکت خود قدم برداشته و به موفقیت بیش تری دست یابید.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید
;سعی کنید با هماهنگی مراجع مربوط در کشور سوئد اقدام به افتتاح شرکت خود کنید

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، بسیاری از افراد که قصد افتتاح یا شروع فعالیت کمپانی خود را دارند، می بایست توسط مراجع مربوطه اجازه ی افتتاح و شروع به کار کنند.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

:برای کمپانی خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید

رمز موفقیت در هر کمپانی یا شرکتی وجود برنامه ریزی دقیق و از پیش مشخص شده برای آینده ی تجاری کسب و کار است. با برنامه ریزی دقیق می توانید میزان سود و موفقیت شرکت خود را از پیش تضمین کنید. سعی کنید برنامه ریزی که برای کمپانی خود دارید به طور گسترده و پیچیده نباشد؛ زیرا همین پیچیدگی و گسترده بودن برنامه ریزی شما باعث سرگردانی و حتی در مواردی عدم موفقیت کمپانی گردد. البته این مورد را نیز بدانید که قوانین و برنامه ریزی هر کمپانی در کشور دیگر فرق می کند. سعی کنید برنامه ریزی های کمپانی خود را بر اساس قوانین و ملزومات کشور سوئد هماهنگ کنید.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

:سعی کنید کارکنان خود را از افراد زبده انتخاب کرده و فرایند انتخاب آن ها را قانونی کنید

در صورتی که کمپانی شما بهتر از حالت قبل کار کند، بدون شک می توانید تعداد بیش تری از افراد متخصص و حرفه ای را در زمینه ی تجاری خود استخدام کنید.  نکته ای که باید رعایت کنید این است که افرادی را که به استخدام شرکت خود در می آورید، می بایست طبق مقررات سازمان محافظت از کارکنان، کارمندان و کارگران کشور سوئد صورت پذیرد. اگر خواهان اخذ اقامت در کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری هستید باید این نکته را بدانید که فرایند های استخدام کارکنان شرکت شما و حتی راه اندازی کمپانی موردنظر خود می بایست بر اساس قانون و زیر نظر دولت و ادارات مربوط کشور سوئد صورت گیرد. از سری قوانین بسیار مهم در کشور سوئد می توان توجه مطلق دولت سوئد به کارکنان و کسانی که در مکان های خصوصی و یا دولتی مشغول به کار می شوند اشاره کرد. پرداخت حقوق کافی و مناسب به این افراد یکی دیگر از مواردی است که دولت سوئد به آن توجه خاصی می کند و شما به عنوان کارفرما می بایست حقوق کافی و قابل قبولی به کارکنان خود پرداخت کنید. در صورت عدم رعایت این قوانین با برخورد جدی مراجع زی ربط مواجه خواهید شد.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

برای تجارت خود حتما روتینی انتخاب کنید:

معمولا بسیاری از سرمایه گذارانی که در این کشور اقدام به سرمایه گذاری و ثبت یک شرکت می زنند، در ابتدای کار بسیار هیجانی و با انرژی بسیار زیاد و بدون وقفه شروع به کار می کنند؛خیر این راهکار درستی نیست! اصولا ایجاد یک برنامه ی زمانی مشخص در فرایند کاری شما به آینده و اهداف شرکت نظم داده و باعث موفقیت کمپانی مورد نظر می گردد. هنگامی که روتین مشخصی برای ساز و کار خود داشته باشید، می توانید به راحتی معایب و اشتباهاتی که در طول مثلا یک ماه در کمپانی شما رخ می دهد را شناسایی و از رخ دادن مجدد این قبیل اشتباهات خودداری فرمایید.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

موسسه حقوقی بین المللی رابین در هدمت شما سرمایه گذاران عزیز جهت اخذ اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت و یا حتی دیگر کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. این موسسه در دیگر شاخه های مهاجرت به طور مشخص فعالیت می کند. با ما همراه باشید.

اقامت در کشور سوئد از طریق ثبت شرکت ؛با ما همراه باشید

منابع:business.gov