در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که اقامت سوئد یا سوئیس بهتر است؟ چرا و به مقایسه شرایط و فرهنگ دو کشور بپردازیم.

اقامت سوئد یا سوئیس ؛ کدام یک بیش تر مورد پسند ایرانیان جهت اخذ اقامت و زندگی هستند؟

بدون شک سفر کردن و یا حتی اقامت در کشورهای اروپایی رویای بسیاری از ما ایرانیان است اما همانطور که قبلا به آن اشاره شد قبل از سفر و یا اقامت به این کشورهای اروپایی می بایست اطلاعات کافی و موردنیاز خود درباره ی آن کشور و هنجارهایی که باید درباره ی کشوری که قصد سفر به آن دارید را بدانید تا در طول سفر و یا اخذ اقامت خود و خانواده به مشکلی برنخورید. هدف این مقاله نیز نوعی مقایسه میان دو کشور برتر اروپایی یعنی سوئد و سوئیس می باشد. موضوعاتی مانند سبک زندگی، اطلاعات کلی، فرهنگ این دو کشور و دیگر موارد مورد بررسی قرار می گیرد. موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در جهت اخذ اقامت در کشورهای اروپایی آمریکایی یاری می دهد. با رابین در کشور دلخواه خود زندگی کنید.

اقامت سرمایه گذاری سوئد

اقامت سرمایه گذاری سوئد

سوئد:

کشور سوئد یکی از زیباترین کشورهای قاره ی سبز می باشد که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر از این کشور دیدن می کند. چیزی حدود 20 درصد از جمعیت این کشور را مهاجرینی تشکیل می دهند که از طریق قانونی به سوئد وارد شده اند. از نظر وسعت کشور سوئد چهارمین رتبه را در میان کشورهای اروپایی دارد ولی درمورد جمعیت باید این خبر خوش را بدهم که این کشور جزو کشورهای کم جمعت اروپایی است. مساحت کشور سوئد طبق امار منتشر شده در سال 2015 حدود 450,000 کیلومتر مربع می باشد. جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر است که تنها بیش از 2 میلیون نفر آن را مهاجرین از سرتاسر دنیا در این کشور تشکیل می دهند. پایتخت کشور سوئد، استکهلم بوده و نوع حکومت این کشور پادشاهی مشروطه است. این کشور با نروژ، فنلاند، دانمارک و . . . همسایگی داشته و دارای روابط دوستانه ای با این کشورهاست. این کشور جزو اتحادیه ی اروپا و منطقه ی شنگن نیز می باشد.

کدام یک؟اقامت سوئد یا سوئیس

سوئیس:

کشور سوئیس یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که وسعت بسیار کوچک اما پرجمعیت بر اساس وسعت خود دارد. این کشور یکی از بنیاد های مالی در اقتصاد اروپا و جهان است به طوری که اکثر بانک های  مهم جهان در این کشور حضور دارند. بیش از 80 درصد سرمایه داران جهان دارای حساب در بانک سوئیس هستند که این موضوع کشور سوئیس را به یک کشور لوکس اما بسیار کوچک تبدیل کرده است. مساحت این کشور چیزی حدود 42,000 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 8 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. بزرگ ترین شهر و درواقع پایتخت کشور سوئیس شهر زوریخ بوده که اکثر بانک های بین الملل و ادارات دولتی این کشور در این شهر وجود دارد. این کشور یکی از کشورهای بی طرف و امن جهان است به طوری که از سال 1813 میلادی وارد هیچ جنگی نشده و همچنین این کشور مقر بسیاری از سازمان های بین المللی چون صلیب سرخ می باشد. نوع حکومت این کشور جمهوری پارلمانی است.

شما کدام اقامت را انتخاب می کنید اقامت سوئد یا سوئیس

کدام کشور برای اقامت ایرانیان مناسب تر است؛ سوئیس یا سوئد؟

همانطور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد تشخیص این موضوع که کدام کشور برای یک شهروند ایرانی که قصد اخذ اقامت یک کشور اروپایی را دارد کاملا شخصی بوده و بسته به علایق و انتظارات آن فرد و خانواده ی او از کشور مورد نظر است. اصولا  بهتر است برای هر تصمیم بزرگی در زندگی از مشاوره افراد زبده و حرفه ای در آن شاخه کمک بگیرید. مشاورین موسسه حقوقی بین المللی رابین در کنار شما هستند تا بهترین مشاوره جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی را به شما عزیزان ارایه دهند.

با چند سری مقایسه هایی که در این مقاله صورت می گیرد مطمینا کاربران و افرادی که این مقاله را مورد مطالعه قرار می دهند به جواب این سوال خواهند رسید.

برقراری ارتباط:

اصولا یکی از گزینه هایی که برای برقراری ارتباط موردنیاز است آگاهی از زبان رسمی یک کشور است. زبان رسمی کشور سوئیس، سوئیسی و زبان رسمی کشور سوئد، سوئدی می باشد اما نکته ای که باید آن را مد نظر قرار داد این است که کشور سوئیس علاوه بر زبان رسمی خود زبان هایی دیگر مانند آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی نیز به رسمیت شناخته می شوند. کشور سوئد همانند سوئیس چند زبانه است که زبان هایی مانند انگلیسی، رومانیایی و فنلاندی در این کشور رواج دارد.

بدون شک وجود زبان بین المللی انگلیسی در کشور سوئد یکی از ویژگی های تاثیرگذار این کشور برای پذیرش مهاجرین وافرادی که قصد اخذ اقامت کشورهای اروپایی را دارند می باشد. بسیاری از ایرانیان کشور سوئد را به دلیل وجود زبان انگلیسی به عنوان دومین زبان رسمی انتخاب می کنند.

وسعت:

همانطور که در مطالب بالا لحاظ شد، کشور سوئد چیزی حدود ده برابر از سوئیس بزرگتر است اما این دو کشور از نظر جمعیت با یک دیگر نسبتا برابر هستند. این موضوع برای مخاطبین کاملا سلیقه ای است. بسیاری از مهاجران مایل به زندگی در کشورهای شلوغ با جمعیت زیاد هستند در حالی که با توجه به شناخت روحیات ایرانیان مقیم اروپا، بیش تر علاقه مند به زندگی در کشورهای خلوت با جاذبه های طبیعی بسیار هستند؛ به همین دلیل اکثر افراد مایل به اقامت در سوئد هستند تا کشور شلوغ سوئیس.

جاذبه های طبیعی:

اصولا اگر درمورد جاذبه های طبیعی بخواهیم صحبت کنیم، جدا از وجود مراتع و جنگل های بسیار زیبای این دو کشور، خطوط ساحلی و دریا یکی دیگر از موارد کلیدی برای بررسی و مقایسه این عامل میان دو کشور است.

اصولا کشور سوئیس بدون خط ساحلی است و اطراف آن را خشکی فرا گرفته است. اگر مایل به لذت از تفریحات آبی و دیدن غروب آفتاب هستید، بهتر است که کشور دیگری را برای این منظور انتخاب کنید. از طرفی دیگر کشور سوئد دارای خطوط ساحلی به طول 3,218 کیلومتر مربع است که استفاده از این جاذبه ی طبیعی هدف افراد بسیار زیادی برای سفر و مهاجرت به کشور سوئد است.

چه اقامتی اقامت سوئد یا سوئیس

فرهنگ و سبک زندگی:

در بحث فرهنگ و سبک زندگی هر دو کشور از سطح بسیار بالایی برخوردارند. هردو کشور توریستی بوده که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر از این د کشور دیدن می کنند اما نکته ای که باید به خاطر داشته باشید نحوه ی برخورد مردم این دو کشور با مهاجرین و افرادی که قصد اقامت در یکی از این دو کشور را دارند می باشد. اصولا مردم سوئد برخورد بهتر و گرم تری با آن دسته مهاجرانی که به کشورشان قدم می گذارند دارند. کشوری مانند سوئیس اصولا به دلیل وجود مکان های مهم و حیاتی مانند بانک های بین المللی سوئیس و دیگر موارد اصولا توجه خاصی به مهاجرین ندارند. سبک زندگی و فرهنگ مردم سوئد تا حدود بسیار زیادی نزدیک به  مردم ایران است و مکان مناسبی جهت اخذ اقامت می باشد.

منابع: migrationsverket  /  thelocal