انواع اقامت سوئد

.ما از طریق یکی از سه روش زیر می توانیم اقامت سوئد را برای شما کسب نماییم

  اقامت کاری سوئد

.ما تنها موسسه در ایران می باشیم که توانایی کسب اقامت کاری سوئد در یک ماه را دارا می باشم

مانند کسب پاسپورت بلغارستان در یک سال و نیم و اقامت  ثبت شرکت نروژ این گزینه نیز از گزینه های انحصاری مجموعه ما در امر مهاجرت می باشد. این گزینه مناسب خانواده هایی با تمکن مالی مناسب می باشد که در در مدت یک ماه پس از ارسال پرونده مهاجرتی اقامت کاری را برای یک خانواده کسب می نماییم.

اخذ اقامت کشور سوید از طریق کار:

قوانین و ملزومات لازم جهت اخذ اقامت کاری سوید بر اساس ملیت فردی که قصد اخذ این نوع اقامت را دارد، متفاوت است. یکی از قوانینی که برای همه یکسان محسوب می شود پس از کار کردن به مدت شش ماه می توانید خانواده ی خود را نیز به این کشور بیاورید. اگر شهروند یکی از کشور های عضو اتحادیه ی اروپا هستید و قصد کار کردن در سوید را دارید به راحتی بدون اخذ اقامت کشور سوید از طریق کار می توانید در این کشور به کار یا حرفه مد نظر خود بپردازید. خانواده ی افرادی که قصد کار در سوید دارند می توانند به راحتی در این کشور وارد شده و در آن جا حضور داشته باشند. در صورت کار در این کشور کارت شناسایی الزامی است. اما برای افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نیستند و قصد کار کردن در این کشور را دارند باید برای اخذ اقامت کاری کشور سوید اقدام کنند. برای کارهایی که در کشور سوید بیش تر از سه ماه طول می کشد، شهروندان اکثر کشور ها جهت کار در سوید هم باید اقامت کاری کشور سوید را اخذ کنند و هم ویزا داشته باشند. برای مار کردن در کشور سوید باید از شرکت یا کمپانی ای در سوید که در کشور های اتحادیه ی اروچا آن را تبلیغ می کنند پیشنهاد رسمی کار را داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزییات اقامت کاری را  از سایت فرنگستان زیر مجموعه رابین را مطالعه بفرمایید

سرمایه گذاری در سوئد

 این گزینه مناسب برای خانواده هایی با تمکن مالی مناسب می باشد و حداقل میزان سرمایه گذاری در این نوع از اقامت به میزان ۵۰۰ هزار یورو می باشد

این گزینه نیز انحصارا در ایران متعلق به مجموعه ما می باشد

ما بهترین و مناسب ترین مورهای سرمایه گذاری در کشور سوئد را به شما معرفی می کنیم .شما علاوه بر خرید شرکت مناسب اقامت و پاسپورت سوئد را نیز کسب میکنید.

جزییات بیشتر مورد این نوع اقامت فقط در جلسه مشاوره توضیح داده میشود

اقامت ثبت شرکت سوئد

شخص متقاضی ثبت شرکت در سوئد باید از توانایی و تجربه کافی در امر تجارت و بازاریابی در حیطه کاری شرکت مورد تقاضا برای ثبت برخوردار باشد. مهمترین گام برای شروع فرایند ثبت شرکت در سوئد تهیه بیزینس پلن ( Business Plan) جامع و کامل برای ثبت شرکت مورد نظر میباشد

موارد کلی ذکر شده بیزینس پلان باید شامل موارد زیر باشد

بیزینس پلان مهمترین و کلیدی ترین عامل تصمیم اداره مهاجرت کشور سوئد برای موافقت یا رد درخواست شخص متقاضی ثبت شرکت در سوئد میباشد. در تحلیل و برسی بیزینس پلان توانایی شما برای راه اندازی کسب و کار جدید برای اداره مهاجرت باید محرز و مسلم گردد

مدارک مورد نیاز جهت تسلیم درخواست

۱٫داشتن گذرنامه نامه معتبر با حداقل مهلت سه سال تا تاریخ انقضا

۲٫بیزینس پلان

۳٫ ارائه موجودی حساب به منظور نشان دادن توانایی مالی شما برای مخارج زندگی دو سال در کشور سوئد بر اساس موارد زیر :  

شخص متقاضی دویست هزارکرون

همسر متقاضی صدهزار کرون

به ازای هر فرزند پنجاه هزار کرون

 ۴٫گواهی رسمی آشنایی به زبان انگلیسی یا سوئدی یاهردو بر اساس نوع کار شرکت

۵٫ تکمیل فرم شماره ۱۲۵۰۱۱

۶٫ کپی از صفحات گذرنامه که حاوی مشخصات شخصی و تاریخ اعتبار می باشد وسایر صفحات دارای برچسب ویزا کشورهای دیگر

۷٫ ترجمه عقدنامه برای متاهلین

۸٫ ترجمه شناسنامه متقاضی و فرزندان

۹٫ پرداخت وجه درخواست اینترنتی با مستر کارت یا ویزا کارت

۱۰٫ قرارداد خرید شرکت،  در صورتی که شما قصد خرید شرکتی را درسوئد داشته باشید و یا آن را خریده باشید

۱۱٫ در صورتی که شما قصد خرید شرکتی را در سوئد دارید، گواهی معتبر(فیش بانکی) از بانک مبنی بر پرداخت مبلغ خرید الزامیست

شما باید به طور قاطع ثابت کنید که مسئولیت اصلی شرکت و اداره شرکت را بر عهده دارید. همچنین حداقل پنجاه درصد مالکیت سهام اصلی شرکت را دارا میباشد  ۱۲٫

۱۳٫ کالا های تولید شده و یا خدمات شرکت باید در سوئد عرضه شوند

بعد از جمع آوری مدارک ذکر شده، درخواست مورد نظر یه صورت اینترنتی تسلیم اداره مهاجرت میگردد

کارت اقامت

در صورت موافقت اداره مهاجرت با درخواست متقاضی کارت اقامت دو ساله برای متقاضی صادر میگرد

نکته مهم : در صورتی که مهلت پاسپورت ارائه شده تا تاریخ انقضا کمتر از دو سال باشد مدت زمان کارت صادر شده کمتر از دو سال و تا تاریخ انقضای پاسپورت میباشد.

شرایط دریافت اقامت دائم پس از اخذ ویزای ثبت شرکت

متقاضی پس از دوسال شرکت داری در صورت احراز شرایط زیر موفق به اخذ اقامت دائم سوئد میگردد

تامین مالی خود و همراهان از طریق درآمد شرکت

پرداخت مالیات ها و ارائه گزارش مالی شرکت در موعد های مقرر به اداره مالیات و بکار بردن اصول حسابداری

دارا بودن مجوزهای لازم مربوط به فعالیت شرکت

حداقل سالانه بیشتر از ۶ ماه در خاک سوئد زندگی کرده باشید

نکته مهم : در صورتی که شما از طریق ثبت شرکت در سوئد اقامت موقت سوئد را دریافت کرده اید، حق کار کردن نزد کارفرمای دیگری را نخواهید داشت و تنها در شرکت نام برده شده می توانید به فعالیت کاری بپردازید.

 مدت زمان انتظار برای دریافت جواب از اداره مهاجرت

مدت زمان مربوطه متغیر بوده وهر ماه در سایت اداره مهاجرت بروزرسانی میشود ولی معمولا در شرایط عادی بین ۱۰ تا ۱۶ ماه میباشد.

همین حالا تو سیستم بین المللی ما ثبت نام کن

مجموعه رابین در جلسه مشاوره با بررسی شرایط هر متقاضی بهترین روش را به وی پیشنهاد می نماید

۲۶۸۰۴۵۶۹   ۲۶۸۰۴۵۹۹ تلفن تماس و مشاور

کلیاتی در مورد اقتصاد سوئد

اقتصاد سوئد یکی از اقتصادهای برتر اروپا بشمار می رود و تجارت خارجی نقش مهمی را در این کشور ایفا می کند. آلمان در زمینه ی واردات به کشور سوئد،از شرکای اصلی بوده و با این حال، هلند، لوکزامبورگ و بریتانیا سرمایه گذاران اصلی در سوئد محسوب می شوند.

کشور سوئد ۲ درصد از سهم کل اقتصاد اروپا را از آنِ خود ساخته و سرمایه گذاران خارجی با شروع کسب و کار در این کشور ،به تولید ناخالص داخلی کمک موثری کرده و تقریبا یک سوم از کل تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده اند. بانک جهانی، کشور سوئد را به عنوان سومین کشور برتر در بازارهای بین المللی در نظر می گیرد.

زمینه های اصلی در صنعت که به بهبود اقتصاد سوئد کمک فراوانی می کند عبارتند از:جنگلداری، آهن، فولاد، ، معدن، کشاورزی و وسایل نقلیه موتوری. در عین حال، بسیاری از سرمایه گذاری های خارجی، کسب و کار خود را در حوزه ی دارو و مواد شیمیایی در این کشور آغاز می کنند.

در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی تمایل دارند میزان سرمایه گذاری خود در سوئد را افزایش دهند، ایالات متحده آمریکا ،در طی دوره های گذشته ، میزان سرمایه گذاری خود را کاهش داده است.

دریافت اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در سوئد

تاسیس شرکت در کشور سوئد بر اساس برخی اقدامات نسبتا استاندارد صورت می گیرد و باید مدارکی را بر طبق قوانین به مراکز رسمی و دولتی همچون کپی از پاسپورت،باز کردن یک حساب بانکی و غیره تحویل داده شود.

انواع شرکت ها در کشور سوئد عباتند از:

-شرکت انحصاری

-شرکت تعاونی

-شرکت تعاونی با مسئولیت محدود

-شرکت با مسئولیت محدود

-موسسه اقتصادی

محبوب ترین نوع شرکت، شرکت با مسئولیت محدود (A.B. – Limited Liability Company) است که نیاز به سرمایه گذاری حداقلی ۵۰ هزار کرون سوئدی( تقریبا ۷۸۰۰ دلار ) است. این شرکت ها باید حداقل یک سهامدار و یک مدیر داشته باشند. مزیت اصلی این نوع کسب و کارها این است که مسئولیت اعضای آن به میزان سهم خود در سرمایه محدود می شود.

سالانه، این نوع شرکت ها باید گزارش های شرکت را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایند و باید ۲۶٫۳ درصد از درآمد سالیانه خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند. چنانچه شرکت به ورشکستگی برسد، همه ی دارایی ها و سرمایه های خود را از دست می دهد.

برخی از مدارک مورد نیاز:

-مدارک و حساب بانکی برای توانایی پرداخت هزینه های خود، همسر و فرزندان ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت

-ارائه گواهی اشتغال به کار

-اصل سند مالکیت

-نامه ای که در آن اهداف متقاضی برای ثبت شرکت در این کشور بطور کامل بیان شده باشد

-فتوکپی و اسکن گذرنامه افراد خانواده

-گواهی سوء پیشینه به صورت ترجمه شده.

مزایای ثبت شرکت در سوئد

هزینه های ثبت شرکت در کشور سوئد نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است  و از آنجایی که سوئد جزء کشورهای عضو منطقه ی شنگن می باشد، قوانین گمرکی برای آن آزاد است. از طرفی با ثبت شرکت در سوئد میتوان به تمامی بازارهای اروپایی دسترسی پیدا کرد

سفر به ۱۶۳ کشور دنیا با پاسپورت سوئدی بدون نیاز به ویزا

se - اقامت سوئد