اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت

 در این مقاله به بررسی اخذ اقامت نروژ از طریق ثبت شرکت و مواردی که می بایست قبل از اقامت بدانید می پردازیم. با موسسه حقوقی بین المللی رابین همراه باشید.

با توجه به ظهور انقلاب صنعتی در سالیان بسیار دور، کشورهای اروپایی محل بسیار هوش مندانه ای جهت اقامت و زندگی از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت شده اند. همین موضوع باعث شده است تا افراد بسیار زیادی از سرتاسر جهان برای به دست آوردن سودی بیش تر و تجربه ی زندگی بهتر اروپا را برای خود و خانواده ی خود انتخاب کنند. همین موضوع باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی برای زندگی و ثبت شرکت کشورهای اروپایی را انتخاب می کنند. بدون شک اقدام برای زندگی در کشوری دیگر یکی از تصیم های بزرگ زندگی یک نفر و یا یک خانواده می تواند باشد. این موضوع را فراموش نکنید که بودن یک فرد یا گروهی با تجربه در این زمینه ها می تواند کمک بسیار زیادی به شما در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و جلوگیری از هرگونه مشکل یا اشتباهی کند. به همین دلیل موسسه حقوقی بین المللی رابین در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کاناد در خدمت شما عزیزان متقاضی است. می توانید به راحتی با مشاورین و متخصصین این موسسه ارتباط برقرار کرده و تمامی سوالات خود درمورد فرایند اقامت و چگونگی مهاجرت به کشورهای اروپایی یا کانادا را پرسیده و از موارد آن جویا شوید.

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ با ما همراه باشید

:اطلاعات کلی درمورد کشور نروژ

نروژ یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی است که در بخش شمالی قاره ی اروپا واقع شده است. کشور نروژ می تواند گزینه ی مناسبی برای زندگی و اخذ اقامت برای ایرانیان باشد به این دلیل که بسیاری از ایرانیان مهاجر در کشورهای اروپایی در این کشور قرار دارند و در این کشور برای زندگی و مهاجرت تنها نیستید و به راحتی می توانید در این کشور در کنار دیگر هموطنان خود در این کشور زندگی کنید. نوع حکومت اداره کننده ی این کشور پارلمانی پادشاهی شروطه و زبان رسمی کشور نروژ، نروژی است. زبان هایی مانند رومانیایی نیز در این کشور رواج دارد. پایتخت کشور نروژ شهر اسلو و واحد ارزی این کشور کرون نروژ است. همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد، کشور نروژ یکی از برترین کشورهای اروپایی در زمینه ی ذخایر طبیعی است.

ثبت شرکت در نروژ

همین موضوع باعث شده است که با مدیریت صحیح مصرف و آموزش الگوی صرفه جویی مطلوب و مساوی، کشور نروژ به یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی تبدیل شود. کشور نروژ با کشورهایی همانند سوید، فنلاند و روسیه همسایه است. بیش ترین مرز مشترک خود با کشور سوید است که این دو کشور با یک دیگر مراودات بسیار زیادی در زمینه ی تجاری، سیاسی و یا فرهنگی دارند. کشور نروژ را می توان جزو کشورهای کوهستانی و نسبتا سرد اروپایی تقسیم کرد که بخش های بسیار زیادی از این کشور با چوب پوشیده شده است اما موضوعی که جالب است این است که دولت نروژ از این منابع نیز اقدام به اشتغال زایی و کسب درامد کرده است. از امکانات توریستی و رفاهی تا تجاری مانند چوب درختان چند مورد از کارهایی است که دولت کشور نروژ برای مردم کشور خود و از طرفی برای گردشگرانی که قصد بازدید از این کشور دارند را انجام داده است. کشور نروژ با وجود دریافت مالیات سنگین از شهروندان خود اما به آن ها خدمات لازم مانند آموزش بسیار عالی و خدمات درمانی مناسب را ارایه می دهد. کشور نروژ از راه های بسیار زیادی منابع مالی خود را برای اداره ی کشور فراهم می کند و صادرات یکی از مهم ترین بخش های آن است. به عنوان مثال صادرات نفت یک چهارم درآمد کلی کشور نروژ را تامین می کند.

اقامت در کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری

از طرفی که این کشور دارای خطوط ساحلی بسیار طولانی است، صادرات ماهیان آبزی یکی دیگر از مواردی است که به اقتصاد کشور نروژ کمک بسیار زیادی کرده است. از طرفی دیگر به دلیل پویا بودن اقتصاد این کشور، افراد بسیار زیادی از سرتاسر جهان مایل به سرمایه گذاری در این کشور می باشند. در ادامه ی این مقاله به بررسی چگونگی اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت می پردازیم.

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ با ما همراه باشید

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ چرا؟

کشور نروژ یکی از برترین کشورهای اروپایی از نظر سطح بالای زندگی و انجام فعالیت های اقتصادی است. کشور نروژ دارای بالاترین سطح در زمینه ی اقتصادی و تجاری است و همین موضوع باعث شده که کشور نروژ به دومین کشور ثروتمند جهان تبدیل شود. این روش اقامتی یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور نروژ است. این روش برای افرادی توصیه می شود که خواهان زندگی در این کشور و کار کردن در شاخه های آزاد یا به صورت مدیریت است. افراد ماهر در زمینه ی کاری و مدیریتی می توانند به وسیله ی اخذ اقامت کاری و یا احداث یک شرکت مستقل اقامت کشور نروژ را دریافت کنند.  به همین دلیل جای تعجب ندارد اگر کشور نروژ محل مناسبی برای سرمایه گذاری و احداث واحدی تجاری برای رسیدگی به سود دهی است. به طور کل اقامت در کشور نروژ از طریق ثبت شرکت و رعایت یک سری اصول توسط فرد احداث کننده می تواند اثرات مثبت بسیار زیادی در موفقیت کاری و آینده ی شرکت شود؛ اما به طور کل چند سری ویژگی های مفیدی این اقدام دارد. با هم چند مورد از این نکات را بررسی می کنیم.

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ با ما همراه باشید

:ویژگی های ثبت شرکت و اقامت در کشور نروژ

با توجه به بالا بودن سطح زندگی در کشور نروژ و ارایه ی خدمات بسیار عالی به مردم در این کشور، بدون شک زندگی در این کشور و دست و پا کردن یک کار یا شرکت می تواند بهترین تصمیم برای ادامه ی زندگی خود به نحو مطلوب باشد. یکی از ویژگی های اخذ اقامت کشور نروژ از طریق کار و یا ثبت شرکت را می توان به رسمی و منحصر بودن این موضوع اشاره کرد. به عنوان مثال افرادی که قصد اخذ این چنین اقامت ها را دارند می بایست به یک نوع شرکت بزرگ تر و اصلی تر متصل بوده و توصیه نامه ای مبنی بر همکاری نیز داشته باشند؛ این مورد به تسهیل در دریافت اقامت کشور نروژ کمک بسیار زیادی می کند. در ابتدا مدت اعتبار اخذ این نوع اقامت در نروژ به مدت یک سال است و باید پس از یک سال مجددا آن را تمدید کرد. یک نکته ی مثبت دیگری که اشاره به آن خالی از لطف نیست این است که هنگامی که بتوانید اقامت در کشور نروژ از طریق ثبت کشور را به دست آورید، به دفعات مکرر و بدون محدودیت در طول دوره ی اقامت خود در این کشور می توانید به دیگر کشورها سفر کرده و از نروژ خارج شوید. در صورتی که بتوانید اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت را دریافت کنید نسبت به دیگر روش های اخذ اقامت کشورهای اروپایی، یک قدم نزدیک تر به اخذ اقامت دایم و همیشگی این کشور خواهید بود. توانایی به همراه داشتن اعضای خانواده در صورت قصد ثبت یک شرکت در کشور نروژ و دریافت اقامت این کشور یکی دیگر از ویژگی های اخذ اقامت در کشور نروژ به این قصد است.

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ با ما همراه باشید

:ملزومات و مدارک لازم جهت اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت

همان طور که در بالا به آن اشاره شد، کشور نروژ یکی از بهترین کشورهای اروپایی جهت ثبت یک شرکت و شروع تجارتی جدید است. طبق آخرین آمار ها بیش از 35,000 فعال اقتصادی در سراسر جهان جهت سرمایه گذاری و احداث یک شرکت جهت آغاز یک تجارت پرسود در کشور نروژ اقدام کرده اند که به نوبه ی خود برای یک کشور اروپایی رقم بسیار زیادی محسوب می شود. اگر می خواهید شرکتی در کشور نروژ احداث کنید و نمی دانید دقیقا به چه مدارک یا اطلاعات خاصی نیاز است تا کار خود را شروع کنید، پس ادامه ی مقاله ی امروز را از دست ندهید. این اطلاعات توسط مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی بین المللی رابین جمع آوری گردیده و با مطالعه ی این موارد به راحتی می توانید کار و سرمایه گذاری خود را شروع کنید. به طور کل سه نوع مختلف شرکت در کشور نروژ رواج دارد. شرکت های خارجی توسط افراد مهاجر یکی از مدل کمپانی های رایج در کشور نروز است. شرکت های خصوصی و انفرادی نیز دو مورد دیگر از نوع های مختلف رایج شرکت در این کشور می باشد. شرکت های خارجی که توسط افراد مهاجر احداث می گردد برای آن دسته از افرادی خوب است که در کشور و سرزمین مادری خود کمپانی ای داشته و قصد گسترش شرکت خود در خارج از کشور اول را دارند؛ نروژ گزینه ای بسیار مناسب است. بدون شک مانند اکثر کشورها در جهان برای این که بتوانید یک کمپانی را به ثبت برسانید، می بایست ملزومات و موارد بسیار زیادی را فراهم کنید. کشور نروژ از این قاعده مستثنی نیست. برای این که بتوانید یک شرکت را در کشور نروز به ثبت برسانید باید از طریق سازمان ثبت شرکت در کشور نروژ اقدام کنید.

اقامت در کشور نروژ از طریق خرید ملک

این موضوع را فراموش نکنید که ثبت در این سازمان را می توانید زمانی آغاز کنید که بخواهید برای شروع کار اقدام کرده و یا میزان گردش مالی در کمپانی مورد نظر به 50,000 کرون برسد. آن دسته از متقاضیانی که خواهان اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت را دارند می توانند به دو شکل آنلاین و حضوری نسبت به ارسال درخواست خود اقدام کنند. نکته ای که حایز اهمیت است این است که از طریق ثبت نام به صورت آنلاین افراد متقاضی می توانند هزینه و وقت کم تری را نسبت به درخواست حضوری ثبت شرکت در کشور نروژ صرف کنند. در صورتی که بخواهید توسط پست یا سفر به کشور نروژ جهت تسلیم مدارک اقدام کنید، این موضوع را می بایست به شما اعلام کنم که صورت حساب های بسیار زیادی در انتظار شماست. صحبت از مدارک شد، بهتر است چند سری از مدارکی که می بایست برای ثبت و شروع به کار یک شرکت در کشور نروژ را بدانید، در این بخش برای شما فراهم کنم. از این سری مدارک می توان به مفاد و تئضیحات مختصر که اطلاعات اساسی و کلی کمپانی مورد نظر داشته باشد را می توان اشاره کرد. وجود تاییدیه از بانک مبنی بر این که مبلغ 30,000 کرون توسط بانک به منظور سهم اصلی کمپانی دریافت شده باشد. از دیگر مدارک رایج و به اصطلاح عمومی می توان به اطلاعات کلی درمورد مدیریت کمپانی یعنی فردی که قصد ثبت شرکت در کشور نروژ را دارد اشاره کرد. منظور از اطلاعات کلی مواردی مانند اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، پاسپورت معتبر و . . . باشد.

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ با ما همراه باشید

:مواردی که می بایست پس از ثبت یک شرکت رعایت کنید

کشور نروژ اصولا جزو آن دسته از کشورهایی است که به حقوق کارگران و کارمندان خود و بخش های خارجی اهمیت بسیار زیادی می دهند. زمانی که قصد احداث یک شرکت در کشور نروژ را دارید می بایست از لحاظ حقوقی و میزان ساعت کاری به مساوات با این افراد برخورد شود. در صورت عدم رعایت موارد موردنظر با جریمه های بسیار سنگین و حتی درمواردی لغو گواهی فعالیت کمپانی خود روبرو می شوید. فراهم کردن محلی برای اسکان کارمندان یا کارگران کمپانی خود و از طرفی ثبت بیمه ی کار و بیمه ی از کارافتادگی یکی دیگر از مواردی است که می بایست کارفرمایان و مدیران کمپانی یا شرکت های ثبت شده در کشور نروژ برای آن ها فراهم کند. قبل از استخدام نیروی کاری برای شرکت می بایست ابتدا توسط سازمان بیمه ی کشور نروژ و سازمان حمایت از کارگران این کشور اقدام کرده و برای این کارکنان ثبت نام را انجام دهید. از زمانی که شرکت شما شروع به فعالیت کرده و به خرید و فروش برسد، می بایست نسبت به پرداخت مالیات در اداره ی مالیات این کشور اقدام کنید. عدم پرداخت مالیات در کشور نروژ می تواند دلیل بسیار محکمی برای دولت این کشور جهت پلمپ کمپانی و جلوگیری از فعالیت تجاری باشد.

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ با ما همراه باشید

اصولا اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین روش های اقامتی جهت مهاجرت به اروپا می باشد. برای این که بتوانید در کشور نروز از این طریق اقدام کنید، حضور یک فرد یا گروه خبره جهت اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت حیاتی است. به همین دلیل موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما متقاضیان جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد.

اخذ اقامت کشور نروژ از طریق ثبت شرکت؛ با ما همراه باشید

منابع: http://immigrationintoeurope – http://transferwise