اخذ اقامت نروژ از طریق خرید ملک موضوعی است که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم. کشور نروژ یکی از چندین کشورهای برتر اروپایی است که سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد خارجی برای اقامت در این کشور از طریق کنسول گری کشور نروژ در کشور محل تولد خود، اقدامات قانونی لازم را به عمل می آورند. از طرفی این کشور با فراهم کردن شرایط لازم برای زندگی و اقامت برای افراد خارجی، به میزان قابل توجهی در افزایش تقاضا برای اقامت تاثیر مستقیمی گذاشته است. به طور کل این کشور با داشتن امکاناات و زیرساخت های قوی به میزان بسیار زیادی در جذب این افراد موفق عمل کرده است. اقامت در کشور نروژ از طریق خرید ملک یکی از روش هایی است که افراد مهاجر برای اقامت در این کشور، آن را انتخاب می کنند. در این روش شما با خرید ملک در کشور نروژ، اجازه اقامت را دریافت می کنید؛ اما موضوع به همین سادگی نیست. در این مقاله قصد بررسی چند سری نکات کلی درباره ی کشور زیبای نروژ و اطلاعات مربوط به آن را داریم. همچنین مواردی که باید برای اقامت در این کشور از طریق خرید ملک بدانید نیز خواهیم پرداخت. موسسه  حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسان حقوقی در زمینه اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان است. می توانید از طریق خرید ملک در کشور نروژ و به کمک موسسه رابین، اقامت این کشور را دریافت کنید. با ما همراه باشید.

vikings season 3 promo - اقامت نروژ از طریق خرید ملک

کشور نروژ:

نام دیگر کشور نروژ در سال های بسیار دور، سرزمین وایکینگز نیز بوده است. این کشور با پیشینه و عقبه تاریخی جزو یکی از زیباترین و تاریخی ترین کشورهای اروپایی نیز به حساب می آید. اگر بخواهیم این کشور را از نظر جغرافیا، بررسی کنیم، به این نتیجه می رسیم که کشور نروژ در مقایسه با کشورهایی نظیر انگلستان، فرانسه، اسپانیا و . . . کشور کوچیکی به حساب می آید. نکته جالب توجه درمورد کشور نروژ ، اقتصاد و سبک زندگی این کشور است. نروژ با کوچک بودن از نظر وسعت، توانسته با برنامه ریزی مشخص و زیرساخت های کافی به یکی از قدرت های برتر اروپایی در زمینه های مختلف تبدیل شود. این کشور از نظر اقتصاد، یکی از 10 کشور برتر قاره سبز به حساب می آید.

زمینه های گردشگری نیز یکی دیگر از روش هایی است که این کشور طرفداران خاص خود را دارد. می توانید در کشور نروژ از جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دیدن کنید. تحصیل و سیستم آموزشی کشور نروژ یکی از منظم ترین و در عین حال مناسب ترین سیستم های آموزشی در قاره ی اروپا است. این کشور با داشتن چندین دانشگاه برتر مانند دانشگاه اسلو که در پایتخت خود یعنی شهر اسلو دارد، توانسته به میزان بسیار زیادی در جذب دانشجویان بین المللی قوی عمل کند.

این کشور با همسایگی با کشورهایی نظیر سوید، دانمارک، انگلستان و هلند توانسته در زمینه ی بین المللی نیز قوی عمل کرده و با این کشورها داد و ستد سودآوری برای مردم کشور خود داشته باشد.

a3b32ee2d22e03e3d2ba8ee738998f92 - اقامت نروژ از طریق خرید ملک

اقامت در کشور نروژ از طریق خرید ملک:

وجود امکانات کافی در کشور نروژ یکی از دلایلی است که بسیاری از مهاجرین برای حضور در کشور نروژ، اقدام می کنند. اقامت در کشور نروژ از طریق خرید ملک یکی از روش های هوشمندانه برای اقامت و درنهایت اخذ پاسپورت کشور نروژ است.

نکته ای که باید درباره اقامت در کشور نروژ از طریق خرید ملک بدانید، این است که کشور نروژ به شما صرفا از طریق خرید ملک کارت شهروندی این کشور را نمی دهد. دلایل و موارد دیگری نیز وجود دارد که باید برای دریافت کارت شهروندی برای آن اقدام کنید.

به عنوان مثال اگر می خواهید در کشور نروژ اقامت کنید و قصد خرید خانه را دارید، باید یک روش اقامتی دیگر را نیز در کنار این موضوع انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر خانه در کشور نروژ خریداری کردید باید حتما نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور نیز اقدام کنید. نداشتن کار در کشور نروژ و یا حتی هر کشوری، زندگی را برای شما بسیار سخت خواهد کرد.

این نکته را نیز نباید فراموش کرد برای این که بتوانید جهت اخذ کارت شهروندی کشور نروژ اقدام کنید  باید حتما اقامت موقت این کشور را داشته باشید. اقامت در کشور نروژ از طریق خرید ملک می تواند این میزان اقامت موقت را برای شما فراهم کند. همچنین مدت زمان حداقلی که باید در کشور نروژ اقامت داشته باشید تا پس از آن بتوانید برای دریافت پاسپورت این کشور درخواست دهید، حداقل سه سال است. و این مدت زمان باید به صورت مداوم و بدون وقفه باشد.

جدا از این موارد هنگامی که توانستید اقامت در کشور نروژ از طریق خرید ملک را خریداری کنید، باید حتما نسبت به داشتن یک سری مشخصه های خاص جهت اخذ کارت شهروندی این کشور اقدامات لازم را انجام دهید.

به عنوان مثال استطاعت مالی یکی از مهم ترین مواردی است که قبل از اخذ اقامت کشور نروژ از طریق خرید ملک و در فرایند اخذ پاسپورت این کشور باید داشته باشید. خرید ملک در این کشور یک اقدام بسیار هوشمندانه و تاثیر گذار برای دریافت کارت شهروندی کشور نروژ به حساب می آید.

عدم داشتن سوسابقه، داشتن ویزای کار یا تحصیلی، شرکت در تست های پزشکی جهت تایید سلامت فیزیکی و روحی و . . . از دلایلی است که برای اخذ کارت شهروندی این کشور بسیار مهم و تاثیرگذار است.

55bd26f9dc4a5fc41431b3e17014e2e9 norway - اقامت نروژ از طریق خرید ملک

با موسسه حقوقی بین المللی رابین همراه باشید.

مترجم: جواد محمدی

منبع: https://www.internations.org/go/moving-to-norway/visas-work-permits