این روزها گرفتن اقامت و شهروندی اسپانیا برای مردم بسیار مسرت بخش به نظر می رسد. شما میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی، مهاجرتی و سرمایه گذاری رابین به این خواسته خود به راحتی دست یابید.

اقامت و شهروندی اسپانیا

اطلاعات مهم و کلیدی ای که در مورد اقامت دایم اسپانیا و یا اخذ شهروندی کشور اسپانیا ارایه می شود، شما را یک قدم نزدیک تر برای اقامت در اسپانیا می کند. این مقاله اطلاعاتی چون مسایل فرهنگی کشور اسپانیا را تا حد امکان شرح خواهد داد. نکته ی دیگر این مقاله که بسیار مهم است درمورد مردم کشور اسپانیا است. جدا از موارد یاد شده راه های دریافت اقامت، شرایط و ملزومات لازم برای اقامت و شهروندی کشور اسپانیا برای افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند بسیار مهم و حیاتی است و خوشبختانه در این مقاله لحاظ شده است.

اقامت و شهروندی اسپانیا

اقامت و شهروندی اسپانیا

فرهنگ و جامعه ی کشور اسپانیا (اقامت و شهروندی اسپانیا):

کشور اسپانیا یکی از برترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه میلیون ها گردشگر از سرتاسر نقاط جهان از این کشور دیدن می کنند.این کشور در جنوب غرب قاره ی سبز قرار دارد. کشور اسپانیا به دلیل وجود قصر های باستانی و عظیم، کوه های بلند پوشیده شده از برف، مقبره های بزرگ و شهر های بسیار زیبا و پیچیده هدف تعداد بسیار زیادی از توریست ها در تمام نقاط جهان است. جمعیت این کشور طبق آمار در سال 2016، 46,370,000 نفر است.

جدا از جاذبه های توریستی و دیدنی کشور اسپانیا، فرهنگ و جامعه ی این کشور پیچیده است. مردم اسپانیا خود را اسپانیایی می دانند اما بسیاری از آن ها خود را در ابتدا کاتالان، باسکی و یا گالیسان می دانند. دین بیش از 94 درصد از مردم اسپانیا کاتولیک وابسته به کلیسای رومی است که این دین مورد قبول مردم اسپانیا است در حالی که در طول تاریخ اسپانیا دیگر ادیان مانند اسلام، یهودیت و مسیحیت نیز در این کشور وجود داشته است. یکی دیگر از نکات مهم فرهنگی این کشور این است که در طول هفته ی مقدس اسپانیا، اجتماع و حرکت دسته جمعی مردم اسپانیا زمانی صورت می گیرد که مردم لباس سنتی کاپیتور خود را پوشیده که این لباس یک کلاه مخروطی نیز دارد و بخشی از لباس فرم نشان دهنده ی برادری و اتحاد است. اختلاط تاریخ و دین را به راحتی می توانید در شهر های کوچک کشور اسپانیا مشاهده کنید. ساختمان های بزرگ و بلند این شهر ها اکثرا کلیسا هستند که نمادی از ارتباط پیوسته و تنگاتنگ مذهب و فرهنگ این کشور است. در شهر های بزرگ نیز کلیساهای جامع و بزرگ اکثرا موزه نیز هستند.

اقامت و شهروندی اسپانیا

اقامت و شهروندی اسپانیا

در کشور اسپانیا خانواده از مهم ترین ارکان اجتماعی این کشور محسوب می شود. در این کشور خانواده به دو دسته ی هسته ای( زن، شوهر و فرزندان) و گسترده(زن، شوهر، فرزند و پدربزرگ یا مادربزرگ) تقسیم می شود که هر دوی این خانواده ها حمایت های اجتماعی و مالی را برایشان فراهم می شود. با این وجود تعداد خانواده های گسترده ای که در یک خانه با هم زندگی می کنند کاهش یافته است.

اقامت و شهروندی اسپانیا

اقامت و شهروندی اسپانیا

اقامت دایم و اخذ شهروندی کشور اسپانیا:

اگر خواهان زندگی و حضور طولانی مدت در کشور اسپانیا هستید باید اقامت دایم و یا اجازه شهروندی کشور اسپانیا را اخذ کنید. اگر به مدت پنج سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشید می توانید برای اقامت دایم اسپانیا اقدام کنید. در صورتی که ده سال از اقامت شما در اسپانیا بگذرد می توانید برای دریافت ملیت و یا شهروندی کشور اسپانیا اقدام کنید. البته یک سری استثناهایی وجود دارد که این فرایند زودتر انجام می شود. اگر با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کنید این اقدامات سریع تر صورت می گیرد. هردو ویزای اقامتی(سکونت) و شهروندی اسپانیا به شما اجازه ی زندگی و اقامت کشور اسپانیا را می دهد اما بین این دو مورد تفاوت وجود دارد. یکی از شرایط ویزای اقامت در اسپانیا تسلیم ملیت و گذرنامه ی کشور اصلی خود به منظور دریافت شهروندی اسپانیا است. در صورتی که اقامت دایمی کشور اسپانیا را به جای شهروندی این کشور انتخاب کنید، می توانید ملیت و گذرنامه ی کشور اول خود را داشته باشید. در صورت داشتن ویزای بلند مدت کشور اسپانیا اکثر مزایای دریافت شهروندی اسپانیا را خواهید داشت. می توانید به صورت مدت محدود در کشور های اتحادیه ی اروپا سفر کنید و اقامت داشته باشید و در صورت حضور طولانی تر باید از مسیولین کشور مربوطه اجازه ی آن صادر شود.

اقامت و شهروندی اسپانیا

اقامت و شهروندی اسپانیا

پذیرش اقامت دایم اسپانیا (اقامت و شهروندی اسپانیا) :

درصورتی که افرادی که ملیت غیر اتحادیه ی اروپایی نداشته باشند و پنج سال به صورت متوالی و قانونی در اسپانیا زندگی کرده باشند می توانند برای اقامت بلند مدت در کشورهای اتحادیه ی اروپا که اسپانیا نیز شامل آن می شوند نیز درخواست دهند. اقامت بلند مدت اسپانیا به شما این امکان را می دهد تا به صورت نامحدود و دایم در این کشور اقامت داشته باشید و طبق قوانین شهروندی اسپانیا زندگی و یا کار کنید. برای اخذ اقامت دایم اسپانیا باید به دولت این کشور دارا بودن اسطاعت مالی خود و خانواده ی خود، حقوق مالی ماهانه و بیمه ی سلامت را اثبات کنید.

همچنین ممکن است از شما این مدارک زیر نیز خواسته شود:

  • پاسپورت دارای اعتبار
  • مدرک ثابت کننده ی اقامت بلند مدت مثل قرارداد اجاره ی بلند مدت ملک و یا اجاره نامه
  • گواهی عدم سوسابقه صادر شده توسط کشور مبدا
  • گواهی پزشکی
  • گواهی بیمه ی سلامت که اقامت اسپانیا را برای فرد تضمین کند
  • گواهی ازدواج یا طلاق یا دیگر مدارک که وضعیت تاهل شما را مشخص کند(در صورت نیاز به اسپانیولی ترجمه شود).

در صورت داشتن مدارک بالا به راحتی می توانید در کشور اسپانیا کار کرده و از امکانات اجتماعی این کشور بهره مند شوید.

اقامت و شهروندی اسپانیا

اقامت و شهروندی اسپانیا

چگونه می توان شهروند اسپانیا شد (اقامت و شهروندی اسپانیا)؟

بعد از مدت زمان ده سال اقامت در کشور اسپانیا می توانید شهروند اسپانیا شوید و ملیت اسپانیایی دریافت کنید. همچنین از طریق ازدواج یا تولد نوزاد ملیت و شهروندی کشور اسپانیا را اخذ کنید. برای دریافت شهروندی اسپانیا باید بتوانید خود را از به عنوان یک شهروند خوب ثابت کنید. بتوانید از لحاظ مالی استقلال خود را نشان دهید، سوسابقه ی جنایی یا کیفری نداشته باشید، از کشور و فرهنگ اسپانیا آگاهی کامل را داشته باشید؛ به عنوان مثال بتوانید اسپانیولی صحبت کنید و مطابق سبک زندگی اسپانیایی زندگی کنید. در صورتی که به سن 18 سال رسیده اید می توانید برای دریافت شهروندی اسپانیا اقدام کنید. در صورتی که سن شما کم تر از سن قانونی است اجازه ی پدر و مادر و یا کسی که حضانت شما را بر عهده دارد ضروری است.

منابع: اسپانیا / اقامت / خرید ملک