ویزا و وقت سفارت کانادا

ویزا و وقت سفارت کانادا

 

اقامت کانادا

پیشگفتار

 موسسه هلدینگ رابین تنها شرکت مهاجرتی در ایران می باشد که برای تضمین و اطمینان خاطر مراجعه کنندگان هزینه انجام امور اقامتی را پس از دریافت اقامت شما دریافت می نماید.

مراحل و بندهای قرارداد حقوقی اقامت

بندهای قرارداد  کسب اقامت بدین شرح میباشد

 • حق الزحمه موسسه فقط پس از دریافت اقامت شما  قابل دریافت می باشد.
 • در صورت رد درخواست شما هیچ گونه هزینه ای به جز هزینه های واریزی سفارت از شما دریافت نمی گردد.
 • هزینه دریافت اقامت در یکی از دفترخانه های اسناد رسمی به انتخاب شما به امانت گذاشته میشود که در صورت رد درخواست اقامت شما طبق قرارداد به شما به صورت کامل مسترد می گردد.
 • در صورت دریافت اقامت طبق قرارداد موسسه رابین حق الزحمه کسب اقامت را از دفترخانه اسناد رسمی دریافت می نماید.
 • مدت زمان انجام قرارداد۶ ماه میباشد که در صورت عدم کسب اقامت در این مدت زمان قرارداد فسخ گردیده و تمام هزینه های به امانت گذاشته شده توسط دفتر اسناد رسمی به شما عودت داده میشود.

*با توجه به آمار بالای سوء استفاده و کلاهبرداری از هموطنان عزیز در زمینه کسب اقامت و ویزا به تمام خوانندگان این مقاله توصیه می گردد از روش فوق برای قراردادهای مهاجرتی با موسسات دیگر استفاده نمایید. در صورت نیاز می توانید از مشاوره حقوقی شرکت رابین در زمینه تنظیم قراردادهای خود با دیگر موسسات استفاده نماید.

کسب اقامت کانادا توسط شرکت رابین از چه روش هایی می باشد؟

مهاجرت به کانادا روش های بسیار متعدد و مختلفی دارد که شرح کامل آن به صورت جامع در ذیل گردآوری شده است.
در ابتدا به لیست انواع  کلی ویزاهای کانادا اشاره میکنیم
 ویزاهای توریستی Visitor visas
ویزاهای دانشجویی Student visas
ویزاهای کاری Work visas
ویزاهای اقامت دائم Permanent Residence visas
ویزاهای تجاری Business Immigrant visas
ویزاهای ورود سریع Express Entry Program visa

ویزاهای موقت کانادا

ویزاهای موقت کانادا به شخص اجازه می دهد برای مدت زمانی خاص که توسط کنسولگری کانادا یا مامورین خدمات مرزی (BSO) تعیین می شود در کانادا بماند. این زمان معمولاً حداکثر 6 ماه است. با این حال ، ویزای موقتی می تواند یک ویزای ورود یا ورود چندگانه باشد.
ویزای یکبار  ورود  به شخص اجازه می دهد تنها یک بار وارد کانادا شود ، 6 ماه بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای ورود چندگانه به شخص اجازه می دهد تا زمان انقضا ویزای خود چندین بار وارد کانادا شود و موقتاً بماند.
در اینجا انواع ویزاهای مهم موقت کانادا برای مردم عادی ایران  (غیر دیپلمات ) را مرور میکنیم:

 1.  ویزاهای توریستی Visitor visa (ویزای ویزیتور یا ویزای توریستی اجازه می دهد تا دارنده برای اهداف گردشگری در این کشور وارد کانادا شود)
 2. ویزاهای عالی کانادا  Super visa ( به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگهای شهروندان کانادایی یا ساکنان دائم کانادا اجازه می دهد تا برای یک اقامت طولانی از فرزندان یا نوه های خود دیدار کنند)
 3. ویزای کسب و کار Business visa (ویزای کسب و کار به کسانی داده می شود که به عنوان افراد یا به عنوان گروهی از افراد تجاری به منظور اهداف تجاری به کانادا سفر می کنند)
 4. ویزا برای زایمان در کانادا Visa to Give Birth in Canada (این ویزا به افرادی داده می شود که تمام معیارها را برای ماندن موقت در کانادا و باردار بودن و می خواهند زایمان کنند. تولد در کانادا باعث می شود کودک به طور خودکار شهروند کانادایی شود)
 5. ویزای دانشجویی کانادا Canada Student Visa( ویزای دانشجویی کانادایی به کسانی که پذیرش دانشگاه دانشگاه کانادا را دارند برای تکمیل تحصیلات داده می شود. اگر کمتر از 6 ماه برای تحصیل به کانادا می روید ، فقط می توانید ویزای TRV دریافت کنید ، اما برای بیش از 6 ماه تحصیل ، به ویزای دانشجویی احتیاج دارید)
 6. ویزای کار موقت کانادا Canada Temporary Work Visa  (ویزاهای کار موقت کانادا به آن دسته از افرادی داده می شود که دارای پیشنهاد شغلی در کانادا هستند و تا 6 ماه کار خواهند کرد. برای دریافت این ویزا ، شخص باید نامه پیشنهادی برای شغل معتبر را از یک کارفرما ارائه دهد و واجد شرایط ویزای موقتی باشد)
 7. اجازه اقامت موقت Temporary Residence Permit (این مجوز برای افرادی است که برای اهداف مختلف باید به کانادا بروند اما در غیر این صورت برای ویزا اقامت موقت (TRV) قابل قبول نیست. این مجوز فقط برای مدت زمانی که شخص باید در کانادا باشد ، صادر می شود ، به عنوان مثال 2 هفته برای یک کارگاه)

ویزای دائم کانادا

Permanent Canada Visas ویزایی است که به دارنده اجازه می دهد تا بطور دائم در کانادا مستقر شود.

انواع ویزاهای دائم کانادا

 1. برنامه سرمایه گذاری Immigrant Investor Program   (برنامه سرمایه گذار مهاجر برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری می کنند و ارزش  سرمایه گذاری آنها حداقل باید معادل هشتصد هزار  800000 دلار کانادا باشد. آنها باید حداقل 400000 دلار کانادا سرمایه گذاری مستقیم کنند و دولت این سرمایه گذاری را در مدت 5 سال بدون هیچ گونه بهره به آنها باز می گرداند)
 2. برنامه ویزای استارت آپ Startup Visa Program ( ویزای استارت آپ کانادا برای افرادی است که به طور جداگانه  در اقتصاد کانادا مشارکت خواهند کرد. مشارکت آنها باید حداقل 300000 سیصد دلار کانادا ارزش خالص داشته باشند و متعهد باشند که حداقل یک سوم این استارت آپ را در اختیار داشته و مدیریت کنند و در مدت 3 سال آن را حفظ کنند)
 3. برنامه ویزای خویش فرمایی Self-employed Persons Visa
 4. برنامه کارگر ماهر کبک (Quebec-Selected Skilled Worker Program (QSWP اگر شما یکی از مشاغل مورد نیاز در استان کانادا کبک را دارید و به زبان فرانسه مسلط هستید ، می توانید در برنامه کارگر ماهر کبک درخواست کنید که به شما امکان می دهد به طور دائم در آنجا  کار کنید.
 5. برنامه حمایت خویشاوندی Family-Sponsorship Program ویزا حمایت مالی خانواده به همسران و فرزندان وابسته شهروندان کانادایی یا اقامت دائم اجازه می دهد تا برای همیشه به کانادا مهاجرت کنند.
 6. برنامه حمایت معلولین (Live-in Caregiver Program (LCP این ویزا به مراقبان واجد شرایط برای مراقبت از سالمندان ، معلولان یا کودکان داده می شود و در یک خانه خصوصی در کانادا زندگی می کنند.

ویزاهای ورودی اکسپرس Express Entry Visas

برنامه ورود سریع به کانادا  یا اصطلاحا express entry  یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این اجازه می دهد تا مردم از سراسر جهان بر اساس مهارت های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

 1. (Federal Skilled Trades Program (FSTP
 2. (Federal Skilled Worker Program (FSWP
 3. (Provincial Nomination Programs (PNP
 4. Canadian Experience Class

(Federal Skilled Trades Program (FSTP

ویزای برنامه مهارت های تجاری فدرال (FSTP) به افرادی که از مشاغل واجد شرایط در حرفه هایی مانند:
نجاران، مکانیک هواپیما، عملگرهای جرثقیل مکانیک، تجهیزات سنگین، برق، ماشین کاران، ذوب آهن ،جوشکار

(Federal Skilled Worker Program (FSWP

برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)
ویزا تحت برنامه ماهر فدرال کارگر (FSWP) به افرادی که دارای حرفه های لازم در کانادا هستند ، داده می شود. شما باید در مقطعی که قصد استفاده از آن را دارید و امتیازهای لازم را کسب کنید ، بررسی کنید که چه نوع مشاغلی به کانادا نیاز دارد.

(Provincial Nomination Programs (PNP

برنامه های نامزدی استانی (PNP)
این ویزا تحت برنامه استانی نامزد به کارگران نیمه ماهر یا کم مهارت داده می شود که می توانند با وجود کارشان در اقتصاد کانادا نقش داشته باشند. کارگران در استانهای مختلف کانادا قرار می گیرند که تقاضا برای کار آنها بیشتر است.

Canadian Experience Class

ویزای دائم Class Experience Canada به كسانی كه ویزای دانشجویی موقت یا ویزای موقت كارگران داده می شود داده می شود و می خواهند به وضعیت اقامت دائم تغییر دهند. آنها یا دارای تحصیلات یا تجربه کار در کانادا هستند و در جامعه کانادا مستقر شده اند.

مدت زمان دریافت کارت اقامت کانادا  پس از امضای قرارداد با موسسه رابین چه مدت می باشد؟

مدت زمان انجام قرارداد کاملا بستگی به نوع روشی دارد که برای متقاضی انتخاب میشود و بین 4 تا 18 ماه متغیر میباشد.

چه روشی برای مهاجرت برای کانادا برای من مناسب است؟

مهاجرت به کانادا اصولا از پیچیدگی بیشتری نسبت به مهاجرت به یک کشور اروپایی برخوردار است و انتخاب روش مهاجرتی نیاز به ارزیابی حرفه ای متقاضی مهاجرت دارد، بدین جهت فقط پس از جلسه ارزیانی و مصاحبه با متقاضی روش بهینه برای وی مشخص خواهد شد.
در ادامه به توضیح برنامه های پرطرفدار مهاجرت کانادا برای سال 2020 می پردازیم

برنامه ویزای استارت آپ Startup Visa Program

شرایط لازم برای ویزای استارت آپ 
اگر واجد شرایط ویزای کانادا باشید ، باید ویزای راه اندازی را نیز ملاک های مشخصی قرار دهید. آنها هستند:

 1. شما باید یک بیزینس واجد شرایط داشته باشید. qualified Business
 2. شما باید یک نامه پشتیبانی از یک سازمان تعیین شده داشته باشید.support letter
 3. شما باید بودجه کافی داشته باشید. Budget Plan
 4. شما باید شرایط زبان را برآورده کنید.  Canadian Language Benchmark (CLB) 5

کسب و کار واجد شرایط

برای اینکه شغل شما واجد شرایط باشد ، آنها باید این شرایط را رعایت کنند:
همه صاحبان مشاغل (حداکثر پنج مورد) باید حداقل 10٪ از حق رای شرکت را در اختیار داشته باشند.
صاحبان مشاغل و سازمان تعیین شده باید حداقل 50٪ از حق رای شرکت را در اختیار داشته باشند.

سازمان مشخص شده چیست؟

اگر می خواهید یک تجارت در کانادا افتتاح کنید ، ابتدا باید حمایت و سرمایه گذاری یک سازمان تعیین شده را بدست آورید.
یک سازمان مشخص ، سازمانی است که دولت کانادا برای همکاری در ویزای استارت آپ تعیین کرده است. این سازمان ها می توانند از طریق برنامه راه اندازی سرمایه گذاری و مشاغل جدیدی را پشتیبانی کنند. آنها به دو دسته تقسیم می شوند:
صندوق های سرمایه گذاری  Venture capital funds
گروه های سرمایه گذار فرشته Angel investor groups
انکوباتورهای تجاری Business incubators
شما باید در سازمان های مختلف تحقیق کنید و ببینید کدام یک بهترین راه حل برای شروع کار شما است. سپس ، باید با هر سازمانی که شما مناسب پیدا کرده اید تماس بگیرید و ببینید که آیا آنها علاقه مند به سرمایه گذاری در شرکت شما هستند.
اگر پشتیبانی یک سازمان تعیین شده را بدست آورید ، نامه پشتیبانی به شما می دهد. پس از نامه ، می توانید برای برنامه ویزای راه اندازی کانادا اقدام کنید. شما باید نامه را به برنامه خود پیوست کنید. سازمان تعیین شده شما همچنین گواهی تعهد تکمیل شده را مستقیماً به IRCC ارسال می کند.
در صورت دریافت پشتیبانی از بیش از یک سازمان ، آنها مجبور به پیوستن و ارسال گواهینامه تعهد مشترک به IRCC شده و نامه پشتیبانی مشترک را به شما ارائه می دهند.

بودجه کافی برای ویزای راه اندازی کانادا

وقتی به کانادا می آیید ، باید بودجه کافی برای تأمین هزینه خود یا اعضای خانواده ای که با شما همراه هستند تأمین کنید.
شما هیچ گونه پشتیبانی مالی دریافت نخواهید کرد ، بنابراین مجبور خواهید بود تا بتوانید زندگی کافی در کانادا را تا زمانی که شروع به کار کنید تا سودهای مالی خود را بدست آورید ، درآمد کافی بدست آورید.
برای خودتان باید حداقل 12،669 دلار و برای هر عضو اضافی تقریبا 3400 دلار داشته باشید.

شرایط زبان

برای زندگی در کانادا ، شما باید بتوانید به هر یک از دو زبان رسمی آن: انگلیسی یا فرانسوی ارتباط برقرار کنید.
برای اثبات مهارت خود ، باید قبل از درخواست آزمون را امتحان کنید و نتایج را به همراه برنامه خود پیوست کنید. کانادا در صفحه IRCC لیستی از آژانس های تأیید شده ، مانند IELTS یا CELPIP برای انگلیسی یا TEF Canada یا TFC Canada برای فرانسوی را دارد.
حداقل باید به هر دو زبان به معیار زبان کانادایی (CLB) 5 برسید. مهارت های خواندن ، گوش دادن ، صحبت کردن و نوشتن در شما آزمایش خواهد شد.
چگونه می توان برای ویزا راه اندازی کانادا اقدام کرد؟
بعد از اینکه صلاحیت خود را برای ویزای راه اندازی کانادا تأیید کردید ، می توانید درخواست را شروع کنید ، فرم های لازم را پر کنید و مدارک لازم را برای درخواست ویزای راه اندازی جمع آوری کنید.
فایل سند را کامپایل کنید
شما باید اسناد را “اعتبار” کنید ، آنها را چاپ و امضا کنید و بسته برنامه خود را تکمیل کنید. این شامل تمام اسناد و هزینه های لازم خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای استارت آپ کانادا کانادا شامل موارد زیر است:

کپی مدارک مسافرتی / گذرنامه. آنها باید نام و تاریخ تولد ، شماره گذرنامه ، تاریخ انقضا و همچنین تغییرات ایجاد شده در نام ، تاریخ تولد ، تاریخ انقضا و غیره را نشان دهند.
اثبات اینکه شما آزمون مهارت زبان را گذرانده اید.
نامه حمایت از سازمان تعیین شده شما.
شناسنامه.
گواهی ازدواج یا گواهی طلاق / فسخ. (در صورت وجود)
اگر بیش از یک بار ازدواج کردید ، برای هر ازدواج اسناد تهیه کنید.
گواهی فوت همسر سابق / شریک عرف. (در صورت وجود)
اگر شریک عرفی دارید: اعلامیه قانونی اتحادیه حقوق مشترک (اصل IMM 5409 – اصلی) و اثبات شما حداقل 12 ماه در کنار هم زندگی کرده اید (این می تواند اثبات اجاره آپارتمان مشترک ، لوایح مشترک ، آدرس مشترک در اسناد و غیره)
اطلاعات مربوط به فرزندتان ، مانند شناسنامه ، برگه فرزندخواندگی یا اثبات حضانت. (در صورت وجود)
شناسنامه های ملی یا ثبت نام / کتاب خانواده یا خانواده. (در صورت وجود)
گواهی های پلیس و ترخیص ها. آنها باید از هر کشور / سرزمینی که در آن زندگی کرده اید شش ماه یا بیشتر باشد.
تصاویر با توجه به شرایط کانادا.
رسید هزینه
فرم های درخواستی برای برنامه ویزای راه اندازی مورد نیاز
فرم درخواست عمومی کانادا [IMM 0008]
وابستگان / اعلامیه های اضافی [IMM 0008DEP]
برنامه A – پیش زمینه / اعلامیه [IMM 5669]
برنامه 13 – برنامه های مهاجرت تجاری – راه اندازی کسب و کار
اطلاعات تکمیلی خانواده [IMM 5406]
اعلامیه قانونی اتحادیه حقوق عمومی [IMM 5409]
اعلامیه جدایی برای خردسالانی که به کانادا سفر می کنند [IMM 5604]
اطلاعات اضافی

برنامه ویزای خویش فرمایی Self-employed Persons Visa

اگر می خواهید به کانادا مهاجرت کنید و به عنوان یک فرد خود اشتغالی کار کنید ، به احتمال زیاد به ویزای خود اشتغالی کانادا ، که ویزای مهاجرت برای کانادا است ، نیاز خواهید داشت.
برنامه خود اشتغالی کانادا با تجربه فرهنگی و ورزشی در اختیار هر کسی قرار دارد که به آنها امکان اشتغالزایی می دهد.
توجه: دولت كانادا از مارس 2018 برنامه هاي مربوط به بخش زراعت خود اشتغال را قبول نمي كند.
با این وجود داشتن یکی از این حرفه ها برای درخواست ویزای خود اشتغال کافی نیست تا فرصت ایستادگی کند و مورد قبول واقع شود. همچنین باید ثابت کنید که در این دو زمینه تجربه کافی دارید تا بتوانید کمک چشمگیری به کانادا کنید.
در ادامه بخوانید تا بدانید چه کسی واجد شرایط ویزای خود اشتغالی کانادا است ، چه الزاماتی دارد و چگونه می توانید برای وی اقدام کنید.

چه کسی واجد شرایط ویزای خود اشتغالی کانادا است؟

در شرایطی که شرایط زیر را داشته باشید ، واجد شرایط دریافت ویزای خود کار برای کانادا هستید:
شما تجربه و مهارت کافی دارید
شما باید هم تجربه و مهارت لازم برای کار به عنوان یک فرد شاغل در کانادا را داشته باشید.
حداقل میزان تجربه لازم برای یک فرد شاغل در دو سال است. شما باید این تجربه را در مدت 5 سال قبل از درخواست خود بدست آورده باشید.
از آنجا که ویزای خود اشتغال کانادا با یک سیستم مبتنی بر امتیاز ارزیابی می شود ، تجربه بیشتر به معنای امتیاز بیشتری است.
شما باید تجربه زیر را داشته باشید:
دو سال اشتغال در فعالیتهای فرهنگی / دو و میدانی.
دو سال شرکت در سطح جهانی در فعالیت های فرهنگی / دو و میدانی.
یک سال تجربه در (A) علاوه بر یک سال تجربه در (B).
شما باید معیارهای انتخاب مبتنی بر نقطه را رعایت کنید
افسران ویزا که درخواست ویزای خود در کانادا را استخدام می کنند ، شما را در یک سیستم مبتنی بر نقطه ارزیابی می کنند. حداکثر مقدار امتیاز 100 است و به حداقل 35 امتیاز نیاز خواهید داشت.
آنها به شما نگاه می کنند:
تجربه (35 امتیاز)
اگر حداقل 5 سال تجربه داشته باشید ، حداکثر امتیاز را کسب می کنید.
آموزش (25 امتیاز)
حداکثر امتیاز را در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری کسب می کنید. و حداقل 17 سال مطالعه تمام وقت
سن (10 امتیاز)
اگر بین سنین 21-49 سال سن داشته باشید ، حداکثر امتیاز را کسب می کنید. آنها افرادی را می خواهند که بتوانند برای مدت زمان بیشتری در فرهنگ و دو و میدانی کانادا مشارکت کنند.
توانایی های زبان (24 امتیاز)
آنها توانایی شما در نوشتن ، صحبت کردن ، خواندن و گوش دادن به زبان انگلیسی یا فرانسوی را ارزیابی می کنند. شما می توانید زبانی را که در آن بهتر هستید انتخاب کنید تا اولین زبان رسمی خود باشید. می توانید برای زبان فرانسوی از یک آژانس تعیین شده مانند IELTS یا CELPIP یک زبان تست بگیرید.
قابلیت سازگاری (6 امتیاز)
شما امتیازهای سازگاری را بر اساس: سطح تحصیلات همسرتان دریافت می کنید. خواه قبلاً در کانادا کار کرده اید یا تحصیل کرده اید. خواه در کانادا بستگان داشته باشید آنها به این موضوع نگاه می كنند تا ببینند كه چقدر خوب می توانید خود را در فرهنگ كانادا غوطه ور كنید.

به این نوشته امتیاز دهید.
5/5

تحصیل در سوئد

اطلاعات عمومی پذیرش تحصیلی سوئد من مدرک زبان ندارم و ازدانشگاه با معدل بالا فارغ التحصیل نشده ام آیا میتوانم برای پذیرش تحصیلی سوئد اقدام

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×