برای ایرانیان اقامت کشور آلمان یا ایسلند مناسب تر است؟

برای ایرانیان اقامت کشور آلمان یا ایسلند مناسب تر است؟

زندگی در ایسلند

زندگی در آلمان

همان طور که در مقالات گذشته به آن اشاره شده بود کشورهای اروپایی بهترین محل برای مهاجرین و افراد غیر اروپایی جهت کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و دیگر موارد است. بسیاری از افراد در چگونگی اخذ اقامت کشورهای اروپایی سوالات بسیار زیادی دارند و در بعضی مواقع برای مهاجرت و زندگی در کشورهای اروپایی بدون هیچ برنامه ریزی از پیش تعیین شده ای به تنهایی اقدام به جمع آوری مدارک و دیگر اقدامات لازم برای مهاجرت به کشورهای اروپایی می کنند. این کار یک اشتباه بزرگ است! در صورت عدم وجود اطلاعات کافی درمورد نحوه ی جمع آوری مدارک ممکن است ضرر های بسیار زیاد و جبران ناپذیری را به شما و آینده ی شما در رابطه با مهاجرت به کشوری دوم وارد کند. در این مقاله قصد بررسی اقامت دو کشور اروپایی یعنی آلمان و ایسلند را داریم. کشور آلمان یکی از قدرت های بلامنازع اروپایی و کشور ایسلند یکی از کشورهای بسیار کوچک در قاره ی سبز می باشد. از طرفی دیگر این دو کشور تفاوت های بسیار زیادی در زمینه ی سبک زندگی، فرهنگ، مردم، اقتصاد و جایگاه بین المللی و دیپلماسی در سرتاسر جهان دارند که می خواهیم در این مقاله به بررسی نسبی چندی از این تفاوت ها بپردازیم. با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره شد در صورتی که اطلاعات کافی در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت ندارید بهتر است با یک  فرد یا گروهی حرفه ای که در این زمینه دانش، اطلاعات و تجربه ی کافی دارند موضوع و خواسته ی خود را در میان گذشته و سپس تصمیم به انتخاب کشور مورد نظر خود به کمک این افراد بگیرید. به همین دلیل موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های بین المللی در خدمت شما عزیزان است تا در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا به شما عزیزان کمک کرده و از به وجود آمدن هرگونه سواستفاده و یا اشکال خاصی در فرایند مهاجرت و یا اخذ اقامت شما جلوگیری کند. در این مقاله به بررسی مقایسه ای میان دو کشور آلمان و ایسلند می پردازیم. از میان اقامت کشور آلمان و ایسلند کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟ با ما همراه باشید.

کریسمس و اقامت کشور آلمان یا ایسلند

کشور آلمان:

مانند اکثر مقاله های خود سعی می کنیم در ابتدا کمی اطلاعات کلی در مورد کشور و یا کشورهای مورد نظر خدمت شما عزیزان ارایه دهیم. کشور آلمان یکی از کشورهای غربی قاره ی سبز، یکی از زیباترین و پرجمعیت ترین کشور در این قاره می باشد. پایتخت کشور آلمان شهر بسیار زیبای برلین و زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد. شهرهایی مانند اشتوتگارت، مونیخ، برلین، دورتموند، هامبورگ و کلن از شهرهای مهم و تاثیرگذار در کشور آلمان هستند. واحد ارزی و مبادلاتی کشور آلمان یورو بوده و این کشور جزو یکی از اقتصاد های برتر اروپایی محسوب می شود. عضویت و ریاست کشور آلمان در اتحادیه ی اروپا باعث رونق اقتصادی دو چندان برای این کشور شده است به طوری که بسیاری از افراد خارجی برای زندگی، کار و سرمایه گذاری اقدام به اخذ اقامت کشور آلمان می کنند. این کشور در دیگر معاهده ها و گردهمایی های اروپایی مانند شنگن و منطقه ی اقتصادی اروپا نیز عضویت و فعالیت مداوم دارد.

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان

ایسلند:

بدون شک با نام ایسلند به یاد نوع تشویق منحصر به فرد تماشاگران فوتبال این کشور یعنی تشویق ایسلندی در ذهن شما مرور می شود. این کشور شمالی ترین کشور قاره ی اروپا می باشد که جمعیتی کم تر از ۴۰۰,۰۰۰ نفر را در خود جای داده است. این کشور یکی از کوچک ترین کشورهای قاره ی اروپا به حساب می آید که اکثر درآمد این کشور از طریق کشاورزی، دام پروی، گردشگری و ماهی گیری تامین می گردد. پایتخت کشور ایسلند شهر ریکیاویک و زبان رسمی این کشور ایسلندی است. حدود ۹۰ درصد جمعیت کشور ایسلند را ایسلندی ها و مابقی آن را افراد اروپایی و مهاجرین تکیل می دهند.

استخر آب گرم ایسلند

اقامت کشور آلمان یا ایسلند ؟

سوال بسیار خوبی است! اما نمی توان به این سوال پاسخ قطعی داد. بدون شک این موضوع در وهله ی اول بسته به فرد متقاضی اقامت در کشور اروپایی و دلیل او از مهاجرت به کشور دیگری دارد. اگر فردی قصد اقامت در کشور اروپایی به منظور سرمایه گذاری و کار را دارد، کشور آلمان بدون شک یکی از بهترین انتخاب های یک فرد برای اقامت در کشوری اروپایی می باشد. در طرفی دیگر اگر فردی قصد اقامت در کشوری اروپایی به منظور داشتن زندگی آرام و بدون دغدغه ی کاری و یا شلوغی هایی که در کشورهای بزرگ وجود دارد، بدون شک کشور ایسلند گزینه ی مناسب تری نسبت به کشور آلمان خواهد بود اما بدون شک تمام این انتخاب ها به عهده ی فرد متقاضی می باشد.

مقایسه بین آلمان و ایسلند

مقایسه ی کلی بین دو کشور آلمان و ایسلند:

اگر بخواهیم میان کشور آلمان و ایسلند مقایسه ای انجام دهیم بدون شک کشور آلمان کشوری مستقل تر، بزرگ تر و قدرت مند تری است. به عنوان مثال اگر بخواهیم از زمینه ی اقتصادی بین این دو کشور مقایسه ای انجام دهیم، کشور آلمان یکی از اقتصاد های برتر و پویا در سرتاسر جهان است. نکته ای که قابل توجه است این است که کشور آلمان حدود ۶۰ درصد کشوری ارزان تر نسبت به کشور ایسلند برای مردم خود است. این به این معنی است که هزینه ی زندگی در کشور آلمان حدود ۶۰  درصد ارزان تر از کشور ایسلند است. میزان درآمد مردم آلمان نیز از مردم ایسلند بسیار بهتر است به طوری که میزان قدرت خرید مردم ایسلند حدود ۳۰ درصد کم تر از مردم آلمان است. اگر قصد کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری را در کشورهای اروپایی دارید، کشور آلمان در این چند سال گذشته توجه بسیار زیادی در زمینه ی تحصیلی و سرمایه گذاری کرده و زیرساخت های بسیار مناسبی را برای علاقه مندان به این شاخه ها فراهم نموده است. با توجه به این موارد و با استناد به آمار و ارقام اقامت در کشور آلمان تصمیم هوشمندانه ای می تواند باشد.

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. با ما همراه باشید.

منبع :  اقامت کدام کشور؟ آلمان یا ایسلند؟