اطلاعات لازم درمورد اقامت کشور بلغارستان

بدون شک زندگی و پیشرفت در کشورهای توسعه یافته یکی از برترین راه های رسیدن به موفقیت و در کشوری دوم است. در میان کشورهای اروپایی همچنان کشورهایی وجود دارند که درحال رسیدن به بالاترین میزان علم و دانش جهانی هستند. به همین دلیل انتخاب این گونه کشورها برای زندگی، تحصیل و کار یکی از انتخاب های مطلوب افراد خارجی برای زندگی می باشد. به عنوان مثال کشورهایی مانند لیتوانی، ایسلند، بلغارستان، مجارستان و . . . جزو آن دسته از کشورهایی است که امروزه در حال پیشرفت هستند؛ پس کار کردن و تحصیل در این کشورها می تواند کمک بسیار زیادی به شما در  رسیدن به آینده ای بهتر در شاخه ی کاری و سبک زندگی شما باشد. اقامت در کشور بلغارستان یکی از برترین انتخاب هایی است که افراد می توانند در جهت رسیدن به آینده ای بهتر در شاخه های کاری، تحصیلی و . . . می تواند باشد. در این مقاله به بررسی اقامت کشور بلغارستان و شرایطی که می بایست قبل و بعد از اقامت در کشور بلغارستان بدانید را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. اخذ اقامت در کشور بلغارستان و راه های مختلف اخذ اقامت این کشور توسط موسسه حقوقی بین المللی رابین برای شما متقاضیان عزیز انجام می گیرد.

اقامت کشور بلغارستان

کشور بلغارستان:

این کشور یکی از زیباترین کشورهای قاره ی سبز است که سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد خارجی و غیر اروپایی برای زندگی و مهاجرت در این کشور اقدام می کنند. بلغارستان در قسمت جنوب شرقی قاره ی اروپا واقع شده است که با کشورهایی مانند ترکیه، یونان، رومانی، مغدونیه و صربستان در ضلع های شمالی، جنوبی، شرق و غرب این کشور واقع گردیده است. زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد ارزی این کشور لف می باشد. اگر بخواهیم در مورد وسعت و جمعیت این کشور برای شما عزیزان اطلاعاتی ارایه دهیم، باید این نکته را بگویم که در گذشته رشد جمعیت کشور بلغارستان سیر منفی را طی می کرد اما در چند سال اخیر با توجه به پیشرفت در زمینه ی اقتصادی، فرهنگی، تجاری، روابط بین الملل و . . . میزان رشد جمعیت این کشور به صورت خنثی و مطمینا با گذر زمان سیر صعودی پیدا خواهد کرد؛ اما بهتر است در حال حاضر از بحث خارج نشویم. جمعیت کشور بلغارستان طبق آخرین آمار چیزی حدود 7,500,000 نفر است. از نظر وسعت نیز این کشور نسبتا کوچک بوده و رتبه ی 14ام را از این حیث در میان دیگر کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده است. موضوع دیگری که نباید آن را فراموش کنید این است که کشور بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی است که در اتحادیه ی اروپا و معاهده ی شنگن عضویت ندارد؛ اما با گذر زمان و تغییر سیاست های داخلی این کشور، اکثر اقدامات لازم جهت عضویت در اتحادیه ی اروپا و معاهده ی شنگن در حال تکمیل شدن بوده و به زودی این کشور عضو یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و معاهده ی شنگن می گردد. این بدان معناست که در صورتی که شما بتوانید اقامت در کشور بلغارستان را از طریق کنسول گری و یا سفارت این کشور به دست آورده و در آن جا مدت نسبتا طولانی ای را بدون وجود هیچ گونه مشکل خاصی زندگی کرده باشید، به شما کارت شهروندی کشور بلغارستان داده می شود.

 

با توجه به این که کشور بلغارستان در آینده ای بسیار نزیک عضو کشورهای عضو منطقه ی شنگن و اتحادیه ی اروپا می گردد، دارا بودن کارت شهروندی این کشور به منزله ی داشتن تابعیت اروپایی و عدم وجود محدودیت برای شما در سفر، زندگی، کار و یا تحصیل در کشورهای اروپایی عضو معاهده ی شنگن واتحادیه ی اروپا است. بدین وسیله می توانید به راحتی در این کشور زندگی کرده و بدون هیچ گونه مشکل خاصی به کشورهای بسیار زیبا، لوکس و جذاب اروپایی سفر کرده، به تحصیل پرداخته و یا در یکی از این کشورهای بسیار زیبای این قاره ی دوست داشتنی تشکیل خانواده دهید و به اهداف، کاری، مالی، تجاری، تحصیلی، سبک زندگی و . . . بپردازید. از 100 درصد جمعیت حاضر در کشور بلغارستان حدود 85 درصد از این افراد بلغاری و مابقی آن ها ترک تبار هستند؛ البته این نکته را فراموش نکنید که کشور بلغارستان تعداد بسیار زیادی مهاجر در شاخه های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و دیگر موارد متعدد اخذ اقامت کشور دوم دارد. مذهب اکثر مردم بلغارستان مسیحیت بوده که حدود 80 درصد مردم این کشور به مسیحیت روی آورده، حدود 10 درصد از مردم کشور بلغارستان مسلمان و مابقی نیز بی دین هستند. در بحث اقتصاد، کشور بلغارستان به واسطه ی در حال توسعه بودن آن یکی از کشورهایی است که در حال حاصر بخش صنعت آن رونق و چرخشی که دیگر کشورهای اروپایی در زمینه ی اقتصادی دارند را در حال حاضر ندارد. همین موضوع می تواند امتیاز مثبتی برای آن دسته از افرادی که خواهان کار و زندگی در کشور بلغارستان و یا کشورهای اروپایی هستند، باشد. با ورود به صنعت نسبتا ضعیف این کشور و داشتن تجربه و مهارت کافی به راحتی می توانید درکشور بلغارستان مشغول به کار شده و کمک بسیار زیادی به صنعت این کشور و در ابتدا به آینده ی کاری و اقتصادی خود و خانواده ی خود کنید. به طور کل اقتصاد کشور بلغارستان بر پایه ی کشاورزی و صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همجوار و خارج از قاره ی اروپا می باشد.

سواحل بلغارستان

اخذ اقامت کاری بلغارستان:

همان طور که در بالا به آن اشاره شد کشور بلغارستان به دلیل این که کشوری کاملا حرفه ای و پیشرفته ای در مسایل و موارد روز جهانی نیست، افرادی که مهارت علمی و شم اقتصادی بالایی داشته باشند می توانند به راحتی در ان زندگی کرده و به پیشرفت های بسیار زیادی برسند. یکی از این موارد اخذ اقامت کاری این کشور می باشد. به طور کلی برای این که بتوانید اقامت کشور بلغارستان را دریافت کنید نیازمند اقدام قانونی از طریق سفارت و یا کنسول گری این کشور در کشور مبدا خود هستید. درصورتی که در کشور شما کنسول گری  و یا سفارت این کشور وجود نداشت می توانید یا به صورت آنلاین و در نهایت جهت انگشت نگاری و ثبت امضا و یا شرکت در مصاحبه جهت دلیل حضور شما در این کشور، به کشورهای همسایه سفر کنید. از آن جایی که کشور بلغارستان در حال حاضر عضو اتحادیه ی اروپا و یا معاهده ی شنگن نمی باشد، برای این که بتواند در این کشور اقامت کرده و یا به کار بپردازید، تمام افرادی که بلغاری نیستند چه اروپایی و یا چه غیر اروپایی می بایست نسبت به اخذ اقامت کشور بلغارستان و دریافت ویزا و اجازه ی اقامت  این کشور اقدام کنند.

Varna 300x150 - اطلاعات لازم درمورد اقامت کشور بلغارستان

فرایند دریافت اقامت کاری کشور بلغارستان به چه صورت است؟

همان طور که در اکثر کشورهای اروپایی مرسوم است اولین کاری ک می بایست انجام دهید این است که یک کارفرمای خارجی در این کشور وجود داشته باشد که خواهان کار کردن و همکاری با شما باشد. مسیله ای که امروزه بسیار اهمیت دارد و کم تر کسی به طور کامل به آن می پردازد، آماده بودن کامل مدارک است به طوری که افراد برای این که بتوانند مجاز اقامت در بلغارستان شوند، می بایست یک سری مدارک و هزینه ها را به طور کامل پرداخت کرده و سپس درخواست خود و مدارک مربوطه را به سفارت موردنظر ارسال نمایند. در صورت عدم توجه و رعایت این سری نکات، افراد به راحتی وقت سفارت و هزینه های لازم برای اخذ اقامت در بلغارستان را از دست داده و می بایست دوندگی و هزینه های بسیار زیادی را انجام دهند تا بتوانند مججدا وقت سفارت را دریافت کرده و مدارک خود را به مراجع موردنظر تحویل دهند. گذراندن مدت زمان نسبتا طولانی نیز یکی دیگر از مواردی است که در فرایند اخذ اقامت کشور بلغارستان امری طبیعی بوده و عدم اهتمام کایفی به مدارک خود باعث از دست دادن وقت و هزینه ی بسیار زیادی برای شما می گردد. اصولا مدت زمان اقامت کاری در کشور بلغارستان یک ساله است و هر فرد می بایست پس از به اتمام رسیدن این مدت یک ساله نسبت به اخذ و تمدید ویزای کاری کشور بلغارستان اقدام کند. نکته ای که بسیار مهم است و برای اخذ اقامت در بلغارستان از طریق کار بسیار حیاتی است، وجود کارفرمای بلغاری برای کار موردنظر شما در کشور بلغارستان است. به عنوان مثال اگر قصد کار کردن در بلغارستان را داریدف کارفرمای شما می بایست درخواست اخذ اقامت کاری کشور خود را برای شما که یک فرد خارجی در کشور بلغارستان تلقی می شوید درخواست کند و سپس پیگیری های لازم برای اقامت کاری و فرایند دریافت آن را از طریق سفارت، اداره ی کار و اداره ی مهاجرت کشور بلغارستان انجام دهد. بدون شک این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که بحث زبان و برقراری ارتباط در کشوری خارجی یکی از اصولی ترین و ابتدایی ترین نیاز جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و یا حتی سایر کشورهاست. اگر شما قصد اقامت در کشور بلغارستان را دارید، برقراری ارتباط با افراد مربوط  به کار و زندگی شما یکی از مهم ترین مواردی است که می بایست آن را رعایت کرده و برای فراگیری آن بهتر است قبل از سفر به کشور مورد نظر اقدام کنید. اگر قصد کار کردن در کشور بلغارستان را دارید، فراگیری زبان انگلیسی و توانایی استفاده ی آن جهت برقراری ارتباط با کارفرما و یا همکاران خود یکی از مهم ترین و اصولی ترین کارهایی است که کنسول گری و سفارت کشور بلغارستان به آن توجه بسیار ویژه ای دارد. پس سعی کنید قبل از خروج از کشور بلغارستان نسبت به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی اقدامات لازم را انجام داده تا در کشور بلغارستان و حتی قبل از سفر به این کشور یعنی فرایند اذ اقامت و ویزای کاری این کشور به مشکلی برخورد نکنید.

زندگی در کشور بلغارستان

اخذ اقامت تحصیلی کشور بلغارستان:

همان طور که در بالا به آن اشاره شد کشور بلغارستان یکی از کشورهای توسعه یافته ی اروپایی است که امروزه توجه بسیار زیادی به مسایل آموزشی و اقتصادی دارد. تحصیلات در کشور بلغارستان به خاط وجود سطحبالای علمی در چند سال اخیر، قابل قبول بودن دیپلم دانشگاه های این کشور در اتحادیه و منطقه ی اقتصادی اروپا، پرداخ حقوقی مشخص به دانشجویان خود و همچنین از طرفی دارا بودن یک زندگی راحت و مناسب در این کشور باعث شده است که سالانه افراد غیر اروپایی بسیار زیادی جهت اخذ اقامت تحصیلی کشور بلغارستان اقدام کرده و برای تحصیل وارد این کشور شوند. از طرفی دیگر بالا بودن سطح علمی دانشگاه ها و همچنین سریع بودن فرایند آموزشی این کشور یکی دیگر از چند دلایل بسیار مهم جهت اخذ اقامت تحصیلی کشور بلغارستان است.

زندگی شهری بلغارستان

اخذ اقامت کشور بلغارستان از طریق سرمایه گذاری:

کشور بلغارستان هما نطور که در مقالات بالا به آن اشاره شد یک کشور توسعه یافته است که بازار بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری داشته و افراد با خلاقیت و انتخاب های صحیح در این بازار با کم ترین ریسک ممکن بیش ترین سود را از آن می توانند دریافت کنند. اصولا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور بلغارستان می تواند کمک بسیار زیادی به شما در زمینه ی تسریع در اخذ اقامت و در نهایت دریافت شهروندی کشور بلغارستان کند. به طور میانگین فرایند نه ماهه ی اخذ اقامت کشور بلغارستان از دیگر روش ها صورت می گیرد اما اگر قصد  سرمایه گذاری در کشور بلغارستان و اخذ اقامت این کشور را دارید می توانید کم تر از شش ماه اقامت این کشور را دریافت کنید. از دیگر ویژگی های آن می توان به تسریع در دریافت کارت شهروندی کشور بلغارستان اشاره کرد. اگر قصد سرمایه گذاری در کشور بلغارستان را دارید باید به شما این نوید را بدهم که می توانید به راحتی و کم تر از دو سال کارت شهروندی کشور بلغارستان را دریافت کنید. حتی اگر شما تسلط به زبان کشور بلغارستان و یا حتی انگلیسی را ندارید، می توانید به راحتی و بدون نیاز به این گزینه نسبت به اخذ اقامت کشور بلغارستان و ورود به این کشور اقدام کنید.

در صورت نیاز به اطلاعات دیگر در زمینه ی سرمایه گذاری، کار، تحصیل و . . . در کشور بلغارستان با مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی بین المللی رابین در ارتباط باشید.

منابع: اقامت بلغارستان / بلغارستان / اقامت / مهاجرت