انواع اقامت یونان

 

اقامت تمکن مالی یونان

این اقامت مناسب خانواده هایی با درآمد مناسب در ایران می باشد. برای کسب این نوع اقامت فرد متقاضی باید دارای درآمد غیر فعال به میزان 2000 یورو در ماه باشد . مدرآمد غیرفعال به این معنی میباشد که فرد متقاضی بدون کارکردن دارای این درآمد باشد. از انواع درآمد غیرفعال می توان به سود سپرده بانکی یا درآمد حاصل از اجاره ملک و مغازه اشاره نمود. در صورتی که همسر متقاضی همراه وی متقاضی اقامت باشد مبلغ 1000 یورو به درآمد فرد متقاضی اضافه می گردد و همچنین به ازای هر فرزند زیر 21 سال مبلغ 500 به درآمد فوق اضافه می گردد به عنوان مثال یک زن و شوهر دارای یک فرزند باید مبلغ 3500 یورو درآمد غیرفعال در ایران داشته باشند. تنها شرط دریافت این اقامت درآمد فوق میباشد و برای اعضای خانواده اقامت دو ساله یونان صادر میشود. از دیگر مزایای این اقامت عدم نیاز به حضور در کشور یونان میباشد. اعضای خانواده با این اقامت می توانند در یونان ثبت شرکت نموده و با آن به تجارت در اتحادیه اروپا مشغول شوند همچنین شما میتوانید از خدمات درمانی و تحصیلی یونان به صورت رایگان استفاده نمایید

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری:

کشور یونان ارزان ترین کشور منطقه ی شنگن برای سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات برای اخذ اقامت این کشور می باشد. هزینه ی سرمایه گذاری از طریق ملک در کشور یونان 250,000 یورو می باشد. ملک مورد نظر می تواند در هر بخش یونان خریداری شود. این ملک می تواند مسکونی و یا تجاری باشد.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

مسیله ی امکان دادن اقامت به شهروندان غیر اروپایی که دارای املاک با ارزش 250,000 یورو می باشند، از نوامبر سال 2012 مورد بررسی می باشد. سرانجام از ماه می 2013 این قانون رسمی شد.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

این نوع اقامت با خرید ملک به مبلغ حداقل 250 هزار یورو برای یک خانواده صادر میگردد. این نوع اقامت در مقایسه با کشور اسپانیا که نیاز به خرید ملک با مبلغ 500 هزار یورو بسیار دارد بسیار مناسب تر میباشد .مدت زمان اقامت صادر شده 5 ساله می باشد که پس آن تبدیل به اقامت دائم می گردد

از دیگر مزایای این اقامت عدم نیاز به حضور در کشور یونان میباشد. اعضای خانواده با این اقامت می توانند در یونان ثبت شرکت نموده و با آن به تجارت در اتحادیه اروپا مشغول شوند همچنین شما میتوانید از خدمات درمانی و تحصیلی یونان به صورت رایگان استفاده نمایید

 سرمایه گذاری در یونان از سرمایه گذاری های مناسب به خصوص در زمینه خرید ملک  می باشد که با توجه به توریستی بودن این کشور مدیترانه ای می تواند سود بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاران داشته باشد

 

  همین حالا تو سیستم بین المللی ما ثبت نام کن  

مجموعه رابین در جلسه مشاوره با بررسی شرایط هر متقاضی بهترین روش را به وی پیشنهاد می نماید
۲۶۸۰۴۵۶۹   ۲۶۸۰۴۵۹۹ تلفن تماس و مشاوره

یونان کشوری در قاره ی اروپا که حدود 130,647km آن خشک و 1,310kmآن از آب پوشیده شده است.جمعیت این کشور طبق آمار سال2012 ، 10,767,827 نفر می باشد.واحد پولی این کشور یورو می باشد.یونان دارای تاریخ غنی ای از تولد دموکراسی، فلسفه ی غربی، بازی های المپیک، ادبیات غربی، علوم سیاسی، اصول علمی و ریاضیات محض تا درامای غربی است. امروزه یونان کشوری دموکرات و توسعیه یافته ای است که بالاترین استاندارد لازم برای زندگی را دارد و یکی  از اعضای اتحادیه ی اروپا نیز می باشد.

اقامت یونان به افرادی که قصد سرمایه گذاری  برای خرید ملک و یا سرمایه گذاری در امور اقتصادی را دارند، توصیه می شود.

فرایند دریافت ویزا را خارج از یونان آغاز کنید

به منظور اخذ اقامت یونان برای افراد غیر اروپایی که خواهان زندگی در یونان بدون کار کردن هستند یا خواهان بازنشستگی در یونان هستند، این اقدامات را باید انجام دهند:

 • مجموع  2000 یورو به عنوان اثبات درآمد ثابت و یا حداقل وجود 24000 یورو  در حساب بانکی
 • دارا بودن پوشش پزشکی
 • حداقل اعتبار سه ماهه ی پاسپورت بعد از تاریخ درخواست اقامت در یونان

پس از فراهم کردن نیاز های ابتدایی برای اخذ اقامت یونان، این کارها باید انجام شود:

 

 • پاسپورت دارای حداقل سه صفحه ی خالی. بسیاری از کشور ها در ازای دریافت هزینه و معتبر بودن پاسپورت، گزینه ی اضافه کردن صفحه در پاسپورت را دارند
 • دو قطعه عکس رنگی پاسپورت
 • اصل اظهارات دفتر بیمه یا نامه ای با سر تیتر نام شرکت بیمه کننده ی شما که اعتبار وبیمه ی شما را در یونان تحت پوشش قرار می دهد.
 • اصل اظهارات بانک، امنیت اجتماعی، حقوق ماهانه و یا توضیحات مربوط به دارایی،فیش حقوقی و یا نامه ای با سرتیتر و امضای رسمی موسسه ی مالی که شما در آن سرمایه گذاری کرده اید و تایید کند شما حداقل دارای 2000 یورو درآمد ماهانه و یا حداقل 24000یورو در بانک دارید.
 • پرسنل اصولا سه ماه برای بررسی اظهارات وقت درخواست می کنند.
 • اگر به عنوان خانواده در حال مهاجرت هستید 20 درصد بیشتر(ماهانه 400 یورو)برای همسر و 15 درصد(ماهانه300  یورو) برای هر فرزند مجرد و کوچک درآمد داشته باشند.
 • گواهی رسمی عدم سوسابقه یا سو پیشینه
 • شهروندان دیگر کشورها در کنسول گری یونان مورد بررسی قرار گیرند و اصول امنیتی کشور یونان را یاد بگیرند
 • گواهی پزشکی. گواهی و یا فرم درخواست شده از بیمارستانی که پزشک آن تست پزشکی برای حضور در یونان را تایید کند.
 • دارا بودن دسته چک برای هزینه ها. با توجه به کشور ها متفاوت است اما مبلغ آن حدودا 50 یورو می باشد.

با انجام این موارد فرم درخواست اقامت در یونان به شما داده می شود. پرسنل امور مهاجرین یونان پاسپورت شما را می گیرند و سپس در صورت نیاز دیگر مدارک شما را مطلع می سازد.