اخذ اقامت کاری کشور سوئد یا هرگونه اقامت کاری در کشورهای اروپایی یکی از فرایندهای نسبتا سخت جهت اخذ اقامت است. اصولا کار کردن در کشورهای اروپایی آسان نبوده و برای کار کردن در این قاره می بایست حتما مهارت خاص و حرفه ای در شاخه ی مورد نیاز کاری آن ها داشته باشید. اخذ ویزای کاری سوئد نیز یکی از کارهای بسیار سخت است که نیازمند صرف وقت و هزینه ی بسیار زیادی است اما در این مورد نگران نباشید؛ موسسه حقوقی بین المللی در خدمت شما متقاضیان کار و اقامت در اروپا می باشد. در این مقاله به بررسی کشور سوئد و اخذ ویزای کاری کشور سوئد می پردازیم. با ما همراه باشید.

سوئد:

کشور سوئد یکی از بهترین و زیباترین کشورهای اروپایی که در شمال این قاره ی سرسبز و دوست داشتنی قرار گرفته است. سوئد با کشورهایی مانند فنلاند و دانمارک همسایگی دارد. دریای بالتیک و خلیج بوتنی نیز به این کشور بسیار نزدیک بوده و بر روی اقلیم این کشور تاثیر به سزایی گذاشته است. جمعیت کشور سوئد بالغ بر 10 میلیون نفر است که کم تر از 80 درصد جمعیت این کشور را سوئدی ها و مابقی را مهاجرین تشکیل می دهند. وسعت این کشور حدود 450,000 کیلومتر مربع است که از نظر وسعت چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. زبان رسمی مردم این کشور سوئدی است اما خبر خوب این است که زبان انگلیسی نیز در این کشور رواج دارد. از زبان های دیگر می توان به فنلادی و رومانیایی نیز اشاره کرد.

download 13 300x168 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

چگونه برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد اقدام کنیم؟

معمولا فرایند اخذ اقامت کاری در هر کشور اروپایی نیازمند صرف هزینه و وقت بسیار زیادی است. برای این که بتوانید در این زمینه موفق باشید و سریع تر اقامت کاری کشور سوئد را دریافت کنید، وجود و مشورت های یک فرد یا گروه حرفه ای می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما متقایان اخذ اقامت کاری کشور سوئد است.

1200px Arabic Question mark RTL.svg  300x300 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اصلی ترین کاری که باید برای اخذ ویزای کاری کشور سوئد انجام داد، تسلیم درخواست این نوع اقامت قبل از حضور در کشور سوئد است. اصولا به دو شکل می توان این درخواست را تحویل داد؛ اینترنتی و حضور در کنسول گری یا سفارت کشور سوئد در کشور محل تولد خود. اگر ارایه ی درخواست به صورت آنلاین صورت بگیرد به راحتی می توانید تمام کارهایی که باید انجام دهید را یاد گرفته و فرایند ارسال درخواست خود را سریع تر کنید. این نوع شکل درخواست کار شما راسریع تر و میزان اشتباه شما در ارایه ی درخواست را به شدت کاهش می دهد. اصولا هنگامی که مدارک خود را می خواهید به سفارت کشور سوئد تحویل دهید این نکته را فراموش نکنید که کنسول گری کشور سوئد مدارک شما را به دقت مورد بررسی قرار می دهد. برای آن دسته از متقاضیانی که خواهان کار کردن در کشور سوئد و اخذ اقامت کاری کشور سوئد هستند و باید مدارک خود را تحویل سفارت سوئد در کشور خود دهند این نکته را فراموش نکنند که در مدارک خود اطلاعاتی مبنی بر حقوق ماهانه و بیمه ی کاری خود را ضمیمه ی پرونده ی خود کنید.

موارد لازم جهت اخذ اقامت کاری کشور سوئد:

پیشنهاد کاری: برای شروع جهت دریافت اقامت این کشور از طریق کار می بایست یک پیشنهاد کاری رسمی از کارفرمای سوئدی داشته باشید. این موضوع باعث می شود تا افراد حاضر در سفارت سوئد متوجه شوند که شما یک پیشنهاد کاری برای کار در کشور سوئد را دارید. نوع کاری که شما قرار است انجام دهید باید در کشور سوئد، اتحادیه ی اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا معروف باشد به طوری که کارفرمای شما در این کشور و در این مناطق تجارت خود را تبلیغ کرده باشد.making job offer 300x200 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

کارفرمای شما در واقع درخواست شما مبنی بر کار در سوئد را آغاز می کند: اولین قدم برای رسین به اقامت در کشور سوئد از طریق کار را کارفرمای شما با پر کردن فرم پیشنهاد کاری شما برمی دارد. این نکته را فراموش نکنید که کارفرمای سوئدی می بایست اطلاعات شما مثل نام ، نام خانوادگی، ایمیل و . . . را داشته باشد تا از این طریق با شما در ارتباط باشید. این نکته را فراموش نکنید که کنسول گری کشور سوئد باید در طول بررسی درخواست اقامت کاری با شما در ارتباط باشد؛ پس بهتر است به ایمیل خود دسترسی داشته باشید.

Business people © Kurhan 31326063 300x184 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

دریافت ایمیل: سومین مرحله اخذ اقامت از طریق کار در کشور سوئد دریافت ایمیل است. هنگامی که کارفرمای شما فرم مربوط به پیشنهاد کاری شما را پر کرد، آن گاه برای شما یک ایمیل فرستاده می شود. پس از دریافت ایمیل می بایست درخواست اقامت کاری خود که در آن اطلاعات شخصی شما نیز باید وجود داشته باشد را پر کنید. اکر به همراه شما، خانواده نیز قصد اقامت در کشور سوئد را دارند، می بایست همزمان نسبت به اخذ اقامت و تسلیم درخواست آن ها به طور همزمان اقدام کنید. این نکته را فراموش نکنید که در درخواست خود مبنی بر اقامت کاری سوئد موضوعاتی مانند یکسانی درخواست شما و کارفرمای سوئد مبنی بر کار در سوئد باید یکسان باشد تا از این نظر از شما ایراد نگیرند و فرایند اخذ اقامت به تاخیر نیفتد. سعی کنید حتما در درخواست خود هر آن چه که با کارفرمای خود توافق کرده اید به صورت دقیق و مشابه در فرم مورد نظر لحاظ شود.

جمع آوری و ارسال مدارک: این بخش یکی از مهم ترین مواردی است که باید رعایت کنید تا بتوانید جهت اخذ اقامت کشور سوئد از طریق کار اقدام کنید. فراموش نکنید که این موضوع یکی از مهم ترین مواردی است که هر کنسول گری به آن بیش ترین توجه را دارد. سفارت سوئد نیز از این قاعده مستثنی نیست. مدارک مورد نظر به منظور پذیرش درخواست شما برای زندگی و اقامت در کشور سوئد است. مدارکی که درمورد آن صحبت می کنیم شامل کپی از صفحات گذرنامه ی شماست که در این صفحات تمام مشخصات شخصی فرد متقاضی مانند نام، نام خانوادگی، شماره ملی فرد، شماره پاسپورت، محل صدور پاسپورت و میزان اعتبار پاسپورت و اجازه ی خروج فرد از کشور و زندگی در کشور دوم از سری مدارک بسیار مهم و حیاتی است که فرد متقاضی اقامت کشور سوئد از طریق کار یا هر روش دیگر باید به آن توجه بسیار جدی ای کند. توانایی به خدمت گرفتن وکیل به منظور دادن وکالت برای پی گیری کارهای اقامت شما یکی دیگر از مواردی است که کنسول گری کشور سوئد آن را مورد بررسی قرار می دهد. اگر قصد شما از اقامت در کشور سوئد به منظور کارکردن است دیگر مدارک نیز نیاز دارید تا بتوانید اجازه ی اقامت در این کشور را داشته باشید.Fotolia 99551237 Subscription Monthly M 300x200 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟سوال: وکالت دادن به فرد دیگر چه ویژگی در اخذ اقامت کشورهای خارجی دارد؟اصولا هنگامی که شما به یک فرد و یا یک گروه وکالت می دهید تا از طرف شما کارهای مربوط به اخذ اقامت را پیگیری کند، در اصل با یک تیر دو نشان زده اید چون که از طرفی دیگر نیاز نیست برای اخذ اقامت از این سفارت به آن سفارت بروید و از طرفی دیگر کار خود را به یک فرد حرفه ای و زبده در این زمینه سپرده اید که امکان موفقیت و سریع تر سپری شدن کارهای شما را بیش تر می کند. به طور کلی با وکالت دادن به یک فرد این اجازه را به او داده اید که از طرف شما برای کارهای اداری و اقامتی اقدامات لازم را انجام دهد. مراقب باشید که به چه کسی وکالت می دهید زیرا امروزه افراد سودجوی بسیار زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. این نکته را فراموش نکنید که وکالت دادن به یک فرد باید با امضا و رضایت کامل شما صورت پذیرد. در صورتی که سن شما بیش تر از 18 سال باشد می توانید خودتان این کارها را انجام دهید و بدون اجازه ی والدین خود برای این موارد اقدام کنید.برای این که بتوانید وکالت این موضوع را به عهده ی کسی بسپاریم، می بایست فرم مربوط به تسلیم وکالت را پر کنید.موسسه حقوقی بین المللی رابین با سال ها تجربه در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می تواند به شما در این زمینه کمک کند.Nathan Wall attorney SLC 262x300 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

پرداخت و تسلیم درخواست اقامت کاری کشور سوئد: برای این که بتوانید اجازه ی اقامت در کشوری را دریافت کنید می بایست چند سری هزینه های لازم جهت تعیین وقت سفارت، ترجمه مدارک و . . . پرداخت کنید. به محض این که برای اقامت در سوئد از طریق کار کار اقدام کردید و توسط کنسول گری این درخواست با موافقت روبرو شد، باید هزینه های لازم جهت اخذ اقامت این کشور را پرداخت کنید. هزینه هایی که برای اخذ اقامت کشورها پرداخت می کنید متفاوت است. به عنوان مثال هزینه ای که یک فرد برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری باید پرداخت کند به مراتب متفاوت از اخذ اقامت کشور سوئد از طریق کار است. به عنوان مثال هزینه ای که شما برای اخذ اقامت از طریق کار در کشور سوئد پرداخت کنید، 2000 کرون است. درصورتی که کاری که می خواهید در سوئد انجام دهید به صورت آزاد باشد، همان مبلغ را نیز از شما برای این نوع شغل دریافت می کنند. اگر کار شما به عنوان مثال بحث ورزشی و آموزشی است مبلغ 1000کرون کفایت می کند.

مدت زمان پاسخ گویی سفارت به درخواست اقامت شما جهت کار در کشور سوئد:این موضوع را فراموش نکنید که بررسی این سری از مدارک کار بسیار پیچیده و سختی است زیرا برای این که بتوان یک فرد مهاجر را به هر دلیلی به کشور دیگری وارد کرد، می بایست مدارک و تمام موارد به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. معمولا برای این که فرایند بررسی مدارک شما سریع تر تمام شود بهتر است تمام مدارک لازم و موردنیاز کنسول گری را از قبل حاضر کرده و تماما آن را به سفارت یا همان کنسول گری تحویل دهید تا بتوانید سریع تر جواب مربوط به درخواست خود را دریافت کنید. به طور معمول سفارت سوئد فرایند بررسی مدارک را سریع تر از سایر سفارت ها انجام می دهد اما چیزی که مهم است این است که مدارک را به طور کامل تحویل سفارت دهید. به عنوان مثال اگر قصد کار کردن در کشور سوئد به منظور کار کردن در ساختمان سازی هستید و اطلاعات خود را تمام و کمال به سفارت ارسال کرده و نحوه ی درخواس اقامت شما به صورت آنلاین بوده، بعد از 6 تا 8 ماه جواب و تصمیم سفارت سوئد مبنی بر اجازه ی حضور و یا عدم حضور شما را می دهد. موردی که به آن اشاره شد به این معنی نیست که حتما در این مدت به درخواست شما پاسخ داده خواهد شد. این مدت زمان نشان دهنده ی زمان بررسی مدارک شما و نحوه ی پاسخ گویی به آن است. این مدت زمان پس از هر ماه به روزرسانی می شود و ممکن است دیرتر یا زودتر به پایان برسد. برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد حدودا این زمان ها نیاز است

download 2 7 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

تصمیم نهایی مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش فرد متقاضی برای اقامت در سوئد:اخذ اقامت کاری کشور سوئد در صورتی دست یافتنی است که ایمیلی از کنسول گری کشور سوئد مبنی بر قبول اطلاعات و مدارک شما و درنهایت اجازه ی اقامت در کشور سوئد به شما داده می شود. به طور مشخص برای شما مبنی بر پذیرفتن درخواست اقامت در کشور سوئد برایتان ارسال خواهد شد. این ایمیل به طور همزمان برای کارفرمای شما نیز فرستاده خواهد شد و از وضعیت همکاری خود مطلع خواهد شد.

download 3 300x168 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

دریافت کارت اقامت سوئد: هنگامی که فرایند اخذ اقامت کاری کشور سوئد برای شما به پایان رسید و قصد سفر و اقامت در این کشور را داشتید، بعد از سه ماه حضور مستمر در این کشور به شما کارت اقامت سوئدی داده می شود. درصورتی که بخواهید به کشور سوئد سفر کنید و نیازمند ویزا هستید، باید در سفارت یا کنسول گری این کشور حاضر شده و اثرانگشت وعکس خود را در آن جا ثبت کنید. اصولا اخذ اقامت کاری کشور سوئد گزینه ی بسیار مناسبی جهت زندگی و گذراندن عمر خود در یک کشور اروپایی است.

download 1 7 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما عزیزان است تا شما را در اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا یاری دهد.

download 1 - برای اخذ اقامت کاری کشور سوئد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

با ما همراه باشید.

منبع: migrationsverket