اقامت در کشور کانادا از طریق کار موضوع این مقاله است. به طور کل کشور کانادا یکی از برترین زمینه های قابل پیشرفت در دنیا را دارد. اگر قصد دارید کار کنید و به میزان قابل توجه ای پیشرفت در زمینه ی کاری خود برسید، اقامت در کانادا از طریق کار بهترین روش برای رسیدن در این زمینه است.

برای این که بتوانید در کشور کانادا کار کنید باید چند سری موارد و اطلاعات کلی در این زمینه را بدانید. به طور کل کشور کانادا قوانین و ملزومات بسیار زیادی برای کار را برای مهاجرین و افراد خارجی متقاضی جهت کار در نظر گرفته است. این موضوع را نباید فراموش کرد که کشور کانادا یکی از بزرگ ترین اقتصاد های پویا در جهان را دارد و برای همین موضوع این کشور باید ملزومات و قوانین بسیار زیادی را برای افراد متقاضی در نظر بگیرد.

در این مقاله اطلاعات کلی شامل مدارک و مواردی که باید برای اقامت در کشور کانادا از طریق کار بدانید را می توانید مورد مطالعه قرار دهید. همچنین بسیاری از اطلاعات کلی درباره ی کشور کانادا را می توانید مطالعه کنید. کشور کانادا یکی از برترین کشورها جهت کار و سرمایه گذاری می باشد. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اقامت در کشور کانادا از طریق کار و دیگر روش های مهاجرتی کشورهای اروپایی و کانادا می باشد.

اقامت در کشور کانادا از طریق کار

کشور کانادا:

کانادا دومین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت به حساب می آید که به شمال برفی بزرگ معروف است. مساحت این کشور چیزی بیش تر از 9.9میلیون کیلومتر مربع است.این کشور دارای 10  استان و سه منطقه است. تورنتو و ونکوور دو شهر بسیار مهم و حیاتی این کشور محسوب می شود. مرز این کشور با آمریکا بزرگ ترین مرز زمینی در جهان است.

نزدیک بودن کشور کانادا با ایالات متحده ی آمریکا به نوبه ی خود باعث شده تا این دو کشور به میزان قابل توجهی در زمینه ی اقتصاد، صنعت و کار با یک دیگر ارتباط تنگاتنگی داشته باشند. همین موضوع باعث افزایش نیاز بازار کار این کشور به تکنسین ها و افراد حرفه ای در شاخه ی کاری موردنظر خود است. پس اگر در شاخه ی کاری خود حرفه ای هستید، اقامت در کشور کانادا از طریق کار، راه شما را برای رسیدن به هدف هایتان و داشتن یک زندگی آرام را به ارمغان می آورد.

کشور کانادا به دلیل دارا بودن چشم انداز وسیع و بی انتها، منابع فیزیکی بسیار و میراث چندگانه ی فرهنگی آن بسیار مشهور است. با وجود این که اکثر نواحی این کشور جنگلی است اما از دیگر کشورهای جهان تعداد بیش تری دریاچه و آبشار دارد. کشور کانادا با سه اقیانوس در ارتباط است. از شمال با اقیانوس منجمد شمالی، از غرب با اقیانوس آرام و در شرق نیز با اقیانوس  اطلس همسایگی دارد.یکی از زیباترین آبشارهای موجود در این کشور آبشار نیاگارا است. کوهای سنگی این کشور نیز به جاذبه های دیدنی این کشور افزوده است.

کشور کانادا جزو یکی از کشورهای دوزبانه است که زبان انگلیسی و فرانسوی در این کشور رایج است. کانادایی ها اکثرا زبان انگلیسی را زبان مادری می دانند به طوری که این زبان در فعالیت های رسمی و اداری استفاده می شود و بیش از 60 درصد مردم کانادا این زبان را زبان اصلی کشور خود می دانند. زبان فرانسوی با چیزی حدود 25درصد دومین زبان کشور کانادا محسوب می شود.

جمعیت فعلی این کشور حدود 35 میلیون نفر است که با پیش زمینه های علمی، مذهبی و زبانی متفاوت است که به دلیل وجود فرهنگ و سلایق متفاوت کشور کانادا، این کشور را به یکی از مکان های مورد علاقه ی افراد با ملیت های متفاوت برای سفر و اقامت در زمینه های کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و . . . می باشد.

اقامت در کشور کانادا از طریق کار

اقامت در کشور کانادا از طریق کار:

برای این که بتوانید در کشور کانادا کار کنید، باید بتوانید در ابتدا نسبت به اخذ ویزای کاری کشور کانادا اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین این موضوع را نباید فراموش کرد که در ابتدا برای دریافت پذیرش ابتدایی جهت درخواست اقامت در کشور کانادا از طریق کار باید حتما هدف خود و همچنین پس از به پایان رسیدن ویزای کاری خود (در صورت عدم درخواست اقامت دایم و یا شهروندی کشور کانادا) کشور کانادا را ترک کنید.

تمکن مالی برای زندگی و اقامت در کشور کانادا از طریق کار یکی از اصلی ترین مدارک و مشخصه جهت درخواست اخذ اقامت کشور کانادا به کنسول گری این کشور است. عدم وجود هرگونه سابقه ی جنایی و کیفری یکی از مشخصه های مهم جهت اخذ اقامت کشور کانادا از طریق کار می باشد.

این موضوع را نباید فراموش کرد که فراهم کردن مدارک کلی و سپس ارسال درخواست جهت اخذ ویزای کاری این کشور باید به موقع انجام شود. به موقع درخواست ارسال مدارک به کنسول گری، در واقع پس از اتمام فرایند جمع آوری مدارک و ملزومات است.

درخواست اخذ اقامت کشور کانادا از طریق کار به دو صورت آنلاین و مصاحبه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. در درخواست آنلاین باید در ابتدا مدارک و اطلاعات کلی خود مانند عکس، پاسپورت و اطلاعات شخصی خود را از طریق آنلاین به سایت و آدرس مربوط به سفارت کشور کانادا ارسال کنید. سپس می توانید با تکمیل کردن این مدارک نسبت به ارسال مدارک و دریافت وقت مصاحبه در کنسول گری کشور کانادا اقدامات لازم را انجام دهید.

اقامت در کشور کانادا از طریق کار

نکته ی مهمی که باید به آن اشاره کرد، عدم وجود تعلل در ارسال مدارک به صورت آنلاین و مستقیم است. همچنین ناقص ارسال کردن مدارک و یا وجود هرگونه ایهام در اطلاعات هر مدرک باعث عدم پذیرش درخواست اخذ اقامت کشور کانادا از طریق کار می شود. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد.

منبع: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/work-canada/permit/temporary/eligibility.html

مترجم: جواد محمدی