اقامت در کانادا امروزه به یکی از برترین انتخاب های مهاجرین برای زندگی در کشورهای آمریکایی تبدیل شده است. بسیاری از مهاجرین خارجی برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و مواردی از این قبیل برای اخذ اقامت کانادا اقدام می کنند.

این موضوع را نباید فراموش کرد که زندگی و اقامت در کانادا به عنوان کشوری دوم، موضوعی بسیار مهم و حساس است. برای زندگی در کشوری خارجی باید حتما نسبت به این کشور اطلاعات لازم را به دست آورید. برای همین موضوع بهتر است قبل از اقامت در کانادا اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید. در این مقاله قصد بررسی کلی درباره ی این کشور را داریم. همچنین نکات کلی برای زندگی و اقامت در کشور کانادا را در این مقاله لحاظ خواهیم کرد.

موسسه حقوقی بین المللی رابین می تواند گزینه ای بسیار کلیدی برای شما جهت اخذ اقامت و زندگی در کشور کانادا باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر درباره ی این کشور و نحوه ی اخذ اقامت کشور کانادا با ما تماس بگیرید.

torontooffice - برای اقامت در کانادا باید به چه نکاتی توجه کرد؟

دومین کشور بزرگ در جهان و اقامت در آن:

کشور کانادا جزو یکی از کشورهای زیبای قاره ی آمریکا است که دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا که در درون این طبیعت زیبا و بکر شهرها و استان های مدرنی قرار گرفته است.این کشور مقصد مسافران و مهاجرانی می باشد که قصد زندگی در محیطی زیبا و طبیعی به همراه استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا که در غرب می توان یافت را دارند. افرادی که قصد اقامت در کانادا را دارند، تصمیم درستی گرفته اند.

مطمینا این عناوین و توضیحات می تواند به اندازه ی کافی برای هر مهاجری چالش برانگیز باشد! البته بیان این موضوع خالی از لطف نیست که این کشور بخش اعظمی از آن بخاطر شرایط جوی و منطقه ای خالی از سکنه است اما به طور کل این کشور توانسته به یکی از مقاصد مهاجرین برای زندگی و اقامت تبدیل شود. سالانه هزاران نفر نسبت به اقامت در کانادا اقدامات قانونی لازم جهت دریافت ویزا برای خود و یا خانواده ی خود را انجام می دهند.

xoytsxj44jsy - برای اقامت در کانادا باید به چه نکاتی توجه کرد؟

موارد کلی جهت اقامت در کانادا:

مسلما انتخاب کشوری جدید برای زندگی می تواند موضوعی بسیار چالش برانگیز برای هر شخص باشد. به طور کل مواردی مانند سبک زندگی، مردم با فرهنگ جدید، زبان و . . . می تواند در ابتدای کار برای شما کمی سخت و چالش برانگیز باشد. با آگاهی کلی در این موارد، اقامت در کانادا می تواند برای شما بسیار مناسب و راحت باشد.

  1. زبان:

به طور کل برای ورود به کشوری خارجی، زبان می تواند کمی نگران کننده باشد. نکته ی مثبتی که می توان درباره ی کشور کانادا بیان کرد، زبان فرانسوی و انگلیسی این کشور است. به طور کل زبان فرانسوی و انگلیسی دو زبان رایج کشور کانادا هستند. افرادی که قصد اقامت در کانادا را دارند باید حتما نسبت به آگاهی نسبی درباره ی این دو زبان اطلاعات کافی را به دست آورند.

  1. فرهنگ:

کشور کانادا یکی از منظم ترین و در عین حال کشوری است که مودب ترین مردم را در خود پرورش می دهد. اهمیت این موضوع به اندازه ای است که اگر احترام متقابل به افراد و شهروندان این کشور نگذارید، زندگی در این کشور برای شما سخت خواهد بود. آن دسته از افرادی که اقامت در کانادا را برای زندگی انتخاب کرده باشند، باید نسبت به این موارد نهایت دقت را لحاظ کنند. لحن مناسب، برخورد صحیح و احترام به افراد در جامعه کانادا، میزان اعتبار و جایگاه شما را در این جامعه بیش از تصورتان افزایش می دهد.

  1. ارتباطات

نکته ی جالب توجهی که قبل از اخذ اقامت در کانادا باید به آن توجه کنید، موضوع ارتباطات است. ارتباطات مفاهیم بسیار گسترده ای دارد اما بحث برقراری ارتباط با افراد به صورت مجازی شامل، اینترنت، تلفن همراه، تماس تلفنی و پیام کوتاه می شود، در این کشور به میزان قابل توجهی گران است.

دولت کانادا دلیل این سیاست را کاهش میزان استفاده از شبکه های مجازی و تلفن های همراه دانست. این سیاست تا حدود بسیار زیادی نیز کارساز بوده است. به طوری که بسیاری از شهروندان کشور کانادا از اینترنت صرفا در زمان هایی که در حال استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و یا مکان های عمومی هستند، اقدام به استفاده از اینترنت به صورت وایفا می کنند. اگر قصد اقامت در کانادا را دارید و در عین حال علاقه ی بسیار زیادی به استفاده از اینترنت برای کارهای خود دارید، در کشور کانادا باید هزینه ی زیادی را برای اینترنت اختصاص بدهید.

  1. ساختار بانکداری این کشور برای مهاجرین بسیار عجیب است:

یک نکته ی بسیار جالبی که در این کشور وجود دارد موضوع بانکداری و سپرده گذاری در بانک های این کشور است. آن دسته از افرادی که قصد اقامت در کانادا را دارند، بانک های کشور کانادا در قبال سپرده شما در بانک از شما هزینه دریافت می کنند. این موضوع برای بسیاری از مهاجرین از جمله ایرانیان که بانک های موجود در این کشور به سپرده گذاران سود پرداخت می کند، می تواند جالب توجه و در عین حال اذیت کننده باشد.

به طور کل این اقدام به منظور افزایش میزان چرخش مالی در اقتصاد و بازار کشور کانادا به حساب می آید. برا ی اقامت در کانادا بهتر است این نکات را حتما مد نظر داشته باشید و نسبت به زندگی در این کشور موارد و اطلاعات لازم را به دست آورید.

955dd9842fdbfb02697b72 - برای اقامت در کانادا باید به چه نکاتی توجه کرد؟

موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسات حقوقی در زمینه ی اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا می باشد.

مترجم: جواد محمدی

منبع:

https://www.readersdigest.ca/travel/canada/moving-to-canada/