.اخذ اقامت سوئد و یا هر کشور اروپایی دیگر نیازمند توجه و بررسی دقیق نسبت به کشور مورد نظر است. بدون شک می بایست تحقیقات بسیار فراوانی برای اخذ اقامت کشور مورد علاقه ی خود داشته باشید. به همین دلیل موسسه حقوقی بین المللی رابین در جهت اخذ اقامت کشورهای اروپایی و کانادا در خدمت شما عزیزان می باشد. کشور ترکیه از دیرباز یکی از مقاصد گردشگران ایرانی برای سیاحت و یا مقاصد اقتصادی بوده است. از طرفی کشور سوئد نیز امروزه به یکی از مقاصد جوانان و افراد ایرانی برای اقامت و زندگی شده است. سوالی که در این مورد پیش می آید این است که چگونه می توان بین این دو کشور انتخابی مناسب داشت و برای رسیدن به آینده ای بهتر تصمیمی درست و منطقی گرفت. این مقاله به بررسی دو کشور پرطرفدار ایرانیان یعنی ترکیه و سوئد و از طرفی بررسی این موضوع که کدام کشور مناسب ما ایرانیان برای اخذ اقامت و زندگی است می پردازد. با ما همراه باشید

:سوئد

کشور سوئد یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی واقع شده در شمال قاره ی سبز است. کشور نروژ یکی از همسایه های شرقی سوئد می باشد. در بخش شرق و شمال شرق سوئد با کشورهای فنلاند و خلیج بوتنی همسایگی دارد.  کشور دانمارک نیز یکی از همسایه های سوئد در ناحیه ی جنوب غربی است. زبان رسمی کشور سوئد، سوئدی و واحد ارزی این کشور کرون سوئد است که جزو یکی از ارزهای نسبتا با ارزش میان کشورهای جهان محسوب می شود. سیستم حکومتی کشور سوئد پادشاهی مشروطه است که جزو یکی از کشورهای منظم جهان نیز محسوب می شود. کشور سوئد با وسعت حدود ۴۵۰,۰۰۰ کیلومتر مربع خود پنجمین کشور بزرگ اروپا به حساب می آید که سالانه گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید از این کشور وارد شهرهایی مانند استکهلم، گوتنبرگ، مالمو و دیگر شهرهای این کشور می شوند. جمعیت کشور سوئد طبق آخرین آمار حدود ۱۰ میلیون نفر است که بیش از ۸ میلیون نفر از آن افراد را مردم سوئدی و مابقی آن را از دیگر کشورها و مناطق جهان تشکیل می دهد. این کشور تا دویست سال پیش جزو یکی از کشورهای فقیر اروپایی محسوب می شد اما با پیشرفت علم و به کارگیری نیروی جوان از سرتاسر جهان و تکیه به دانش بومی خود امروزه توانسته به یک کشور بسیار مناسب با اقتصادی پویا و شاخص تورم کم تر از چهار درصد برسند. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و اکثر افراد حتی مهاجرین نیز در این کشور از شغل مطلوبی برخوردارند.

download 1 3 - برای ایرانیان اخذ اقامت سوئد بهتر است یا ترکیه؟

:ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشورهای نسبتا بزرگ در جهان است که حتی بخشی از آن تا قاره ی آسیا نیز کشیده شده است. این نکته را فراموش نکنید که بخش اعظم این کشور در قاره ی آسیا واقع شده است و تنها بخش کوچکی از آن جزو قاره ی اروپا محسوب می شود. این کشور در بخش شرقی خود با کشورهای ایران، گرجستان، ارمنستان، در جنوب شرق خود کشورهای عراق و سوریه و درشمال غربی با کشورهای یونان و بلغارستان همسایه است. موقعیت جغرافیایی این کشور در دنیا باعث شده این کشور به یکی از مناطق تاثیرگذار در میان سایر کشورها تبدیل شود. وسعت کشور ترکیه حدود ۷۸۵,۰۰۰ کیلومتر مربع است. از لحاظ آب و هوایی این کشور دارای اقلیم پرباران و مرطوب است که این موضوع باعث شده کشور ترکیه به یکی از قطب های گردشگری در قاره ی آسیا و تا حدودی اروپا نیز تبدیل شود. پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا و از دیگر شهرهای تعیین کننده ی این کشور می توان به استانبول، آنتالیا، ازمیر، کوش آداسی، آلانیا و . . . اشاره کرد. زبان رسمی این کشور ترکی و واحد ارزی این کشور لیر است که امروزه با کاهش ارزش چشم گیری روبرو شده است.

اخذ اقامت سوئد یا ترکیه؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

اخذ اقامت سوئد یا ترکیه؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

اگر بخواهیم از این دو کشور یک مورد را برای اقامت شما متقاضیان عزیز انتخاب کنیم، ابتدا باید با سلایق و افکار شما و مطابقت آن با کشور مورد نظر مطلع شویم. به همین مشاوران موسسه حقوقی بین المللی رابین در کنار شما عزیزان حضور دارند تا بر اساس سلایق، بودجه مالی و سایر نیازهای شما بهترین تصمیم ها را بگیرد.

اخذ اقامت سوئد یا ترکیه؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

:مقایسه ی کلی میان کشورهای سوئد و ترکیه برای اقامت ایرانیان

اگر در مورد وسعت بخواهیم به این مضوع اشاره کنیم، کشور ترکیه چیزی حدود چهار برابر بزرگ تر از کشور سوئد می باشد اما جمعیت این کشور نیز بسیار بیش تر از سوئد است. انتخاب کشور بزرگ با جمعیت زیاد یا انتخاب یک کشور کوچک با جمعیت کم تر موضوعی کاملا سلیقه ای است. در مورد رونق اقتصادی و میزان رفاه مردم، کشور سوئد در این زمینه پیشرو است. قدرت خرید بسیار زیاد مردم این کشور و بالا بودن امکانات رفاهی در این کشور نشان دهنده ی بالا بودن رونق اقتصادی و سطح زندگی بالای مردم سوئد است. به طور متوسط هر فرد سوئدی حدود ۶۰ درصد بیش تر از یک فرد ترک قدرت خرید دارد. در مورد سطح علمی و رتبه ی علمی جهت اخذ اقامت تحصیلی، کشور سوئد یکی از بهترین مقاصد برای ادامه ی تحصیل و کار در رشته ی تحصیلی خود است. اما در مورد مقرون به صرفه بودن قیمت ها میان دو کشور سوئد و ترکیه باید بگویم که کشور ترکیه در این زمینه ارزان تر است که با توجه به بالا بودن قدرت خرید مردم سوئد این موضوع کاملا پوشیده می شود.

اخذ اقامت سوئد یا ترکیه؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

کدام کشور از نظر سطح فرهنگ و مسایل اجتماعی برای ما ایرانیان بهتر است؟

موضوعی که باید بی پرده درمورد آن صحبت کرد. اصولا از لحاظ فرهنگی و عقبه ی تاریخی کشور ترکیه با ما شباهت های بسیار زیادی دارد اما موضوعی که نباید آن را فراموش کرد این است که امروزه مردم ترکیه به طور مطلوبی با گردشگران مخصوصا ایرانیان برخورد مناسبی نداشته و خود را نسبت به این افراد برتر می دانند در صورتی که در سوئد همچین موضوعی نیست و مردم اصیل سوئد با مهاجرین به طور مناسب و قابل قبولی رفتار می کنند. در مورد بحث امنیت کشور ترکیه حتی تا چند سال پیش نیز درگیر جنگ های داخلی مانند کودتای نظامیان و یا حمله ی داعش بوده اما چنین مواردی در کشور سوئد وجود ندارد و کشور کاملا امنی است.

.موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت سوئد و یا دیگر کشورهای اروپایی و کانادا یاری می دهد

اخذ اقامت سوئد یا ترکیه؟ کدام گزینه برای ما ایرانیان بهتر است؟

 

منابع:mysecondpassport

countryeconomy

numbeo