تحصیل در سوئد و اطلاعاتی که می بایست برای تحصیل و اقامت در این کشور بدانید، موضوع اصلی مقاله ی امروز است. بسیاری از جوانان و افرادی که قصد تحصیل و موفقیت تحصیلی را دارند، کشور سوئد را برای تحصیل و قامت انتخاب می کنند. امکانات رفاهی بسیار مناسب، سبک زندگی عالی، توجه به قشر دانشجو و محقق در این کشور را می توان دلایل قانع کننده ای برای اقامت و تحصیل در سوئد دانست.

تحصیل در سوئد

اطلاعات کلی و کلیدی جهت تحصیل در سوئد

این نکته را نباید فراموش که قبل از تحصیل در سوئد می بایست چند سری اطلاعات کلی برای پذیرش و اقامت در این کشور را بدانید. به عنوان مثال نحوه ی پذیرش یک شهروند اروپایی برای تحصیل در سوئد با شما متفاوت باشد. در این مقاله اطلاعاتی مانند تحصیل در سوئد و چگونگی نکات کلی در این زمینه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سوئد:534

این کشور با وجود 25 استان و وسعتی حدود 450,000 یکی از بهترین کشور اروپایی جهت اخذ اقامت تحصیلی می باشد. پایتخت این کشور زیبا شهر استکهلم می باشد که در این شهر دانشگاه های بسیار خوبی وجود دارند. نکته ی بسیار مهمی که در مورد مردم کشور سوئد وجود دارد این است که علاوه بر مناسب بودن تعداد جمعیت آن ها، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد.

تحصیل در سوئد

 توجه بسیار زیاد دولت این کشور به آموزش و مسایل آموزشی باعث شده است تا جامعه سوئد به جامعه ای تحصیل کرده، موفق و با ثبات و کم ترین میزان نرخ بیکاری تبدیل شود. این نکته را فراموش نکنید در این کشور افرادی وارد بازار کار می شوند که در شاخه ی تحصیلی خود به نحو مطلوب عمل کرده و از لحاظ کار کردن نیز به صورت حرفه ای عمل می کنند. تحصیل در سوئد می تواند سکوی پرتاب مناسبی برای دانش آموزان و دانشجویان این کشور باشد.

زبان رسمی این کشور سوئدی می باشد. اما خبر خوب برای دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در سوئد را دارند؛ به راحتی با تسلط بر زبان انگلیسی و کسب نمره ی مناسب و قابل قبول آزمون آیلتس کشور مقصد می توانید درمورد بحث زبان دیگر نگرانی نداشته باشید. اکثر دانشگاه های کشور سوئد علاوه بر تدریس به زبان سوئدی، زبان انگلیسی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. از نظر بحث امنیتی نیز کشور سوئد کم ترین تعداد زندانی از میان کشورهای اروپایی همسایه خود دارد و میزان جنایات داخل شهری بسیار کم می باشد و از نظر امنیتی مشکل خاصی شما را تهدید نمی کند.

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد:

تحصیل در سوئد این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید به راحتی به اهداف آموزشی خود برسید.این کشور یکی از برترین کشورهای اروپایی برای گذراندن دوره ی تحصیلی و به دست آوردن موفقیت های متعدد در زمینه ی تحصیلی و کاری می باشد. اصولا دانشجویانی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند به دو دسته ی اروپایی و غیر اروپایی تقسیم می گردند.

دانشجویان اروپایی که کشورهای آن ها جزو اتحادیه اروپا و یا منطقه ی اقتصادی آن است به راحتی و بدون گرفتن ویزا یا روادید خاصی می توانند به گذراندن دوره های تحصیلی خود در کشور سوئد مشغول باشند. تنها با داشتن پاسپورتی معتبر و شماره شناسایی کشور خود به راحتی می توانید وارد کشور سوئد شده و دوره های تحصیلی خود را شروع کنید.

 در آن طرف ماجرا بیش از میلیون ها دانشجوی کشورهای غیر اروپایی مایل به تحصیل در کشورهای اروپایی هستند. این افراد به راحتی دانشجویان اروپایی نمی توانند در اروپا به تحصیل بپردازند.

جدا از بحث هزینه های تحصیل و خرج و مخارج در کشورهای اروپایی، فرایند اخذ اقامت تحصیلی کشورهای اروپایی بسیار سخت و مدت زمان بسیار زیادی را می بایست صرف کنید تا بتوانید اقامت یک کشور اروپایی برای تحصیل دریافت کنید. برای این که بتوانید در یک کشور اروپایی تحصیل کنید ابتدا می بایست اجازه ی حضور در این کشور را داشته باشید. این درخواست را می توان به دو شکل آنلاین و حضوری پیگیری کرد. قبل از این که به طور جزیی تر شرایط و مواردی را که باید رعایت کرد تا اقامت تحصیلی در کشورهای اروپایی را به دست آورد، به صورت جداگانه شرایط تحصیلی و اقامتی در ابتدا برای افراد غیر اروپایی را مورد بررسی قرار می دهیم. در مقالات بعدی نیز شرایط لازم برای تحصیل در سوئد توسط افراد اروپایی را نیز مورد بررسی قرار می دهیم.

تحصیل در سوئد

شهروندان کشورهای غیراروپایی و تحصیل در سوئد:

درصورتی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا یا منطقه ی اقتصادی اروپا نیستید و قصد تحصیل در سوئد را دارید ، این نکته را فراموش نکنید که می بایست اجازه ی اقامت این کشور را داشته باشید. تحصیل در سوئد مستلزم ارایه درخواست در سفارت یا کنسول گری کشور سوئد است. در صورتی که مدت زمان تحصیل شما در کشور سوئد نیز کم تر سه ماه باشد می بایست برای اقامت در این کشور اجازه ی اقامت داشته باشید. همان طور که گفته شد برای اخذ اقامت و تحصیل در سوئد می بایست از طریق کنسول گری یا سفارت کشور سوئد اقدام کنید. به طور متوسط مدت زمانی که برای این موضوع می بایست صرف کنید 12 هفته یا بیش تر است. پس این نکته را فراموش نکنید که برای تحصیل در سوئد سریعا اقدام کنید تا به موقع بتوانید در دوره های آموزشی دانشگاه های سوئد حاضر باشید. نکته ای که بسیار مهم است این است که به محض ورود به کشور سوئد می بایست کارت اقامتی خود را به همراه داشته باشید.

تحصیل در سوئد

موارد ابتدایی که می بایست برای تحصیل در سوئد به همراه داشته باشید:

داشتن یک پاسپورت معتبر بدون شک یکی از مهم ترین اصول جهت اخذ اقامت و ویزای هر کشوری است. اقامت و تحصیل در سوئد نیز از این قاعده مستثنی نیست. این را بدانید که اگر می خواهید اقامت کشور سوئد را دریافت کنید، می بایست پاسپورت شما اعتبار کافی را داشته باشد. پذیرش در دانشگاه های سوئد به صورت تمام وقت یکی دیگر از مواردی است که افراد غیر اروپایی برای پذیرش و اخذ اقامت تحصیلی در این کشور می بایست آن را رعایت کنند. توانایی حمایت خود از لحاظ مالی در دروه ای که در کشور سوئد مشغول تحصیل هستید یکی از موارد بسیار مهم برای کنسول گری و سفارت سوئد است که به آن ها در این زمینه باید اطمینان کافی را ارایه دهید. داشتن سلامتی کامل از لحاظ روحی و جسمی یکی دیگر از مواردی است که می بایست برای مراجع زی ربط در سفارت کشور سوئد اثبات شود. داشتن کارت و یا گواهی بیمه سلامت می تواند نشان دهنده ی این موضوع باشد. تا آن جایی که توضیح داده شد، متوجع شدیم که اکثر ملزومات اداری و بین المللی افراد اروپایی و غیر اروپایی به هم نزدیک است.

منبع : اقامت سوئد