برای تحصیل سوئد و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کانادا با موسسه حقوقی، مهاجرتی و بین المللی رابین همراه باشید.

تحصیل سوئد و اطلاعات کاربردی جهت تحصیلی بهتر در این کشور

این مقاله به بررسی اقامت دانشجویی در کشور سوئد می پردازد. از جمله نیاز های هر فرد جهت اقامت در یک کشور اروپایی، آگاهی از شرایط و نحوه ی دریافت ویزای آن کشور می باشد که از طریق این مقاله شما اطلاعات لازم جهت اقامت دانشجویی در کشور سوئد را به دست خواهید آورد.

قوانین برای دریافت ویزا و اقامت دانشجویان خارجی برای کشور سوید بسته به کشور مبدا این افراد بستگی دارد. در ادامه ی توضیحات اطلاعات لازم برای سه دسته از دانشجویانی که در این کشور به تحصیل می پردازند، ارایه شده است.

شهروندان EU/EEA به شهروندان اروپایی که کشور ان ها عضو اتحادیه ی اروپا می باشد(EU) و شهروندانی که کشور آن ها عضو منطقه ی اقتصادی اروپا است اطلاق می شود.

1 10 300x138 - تحصیل سوئد و اطلاعات کاربردی جهت تحصیلی بهتر در این کشور

تحصیل سوئد

1.شهروندان غیر اروپایی: اقامت کم تر از سه ماه در کشور سوید

اگر برای تحصیل به مدت کم تر از 90 روز (سه ماه) در سوئد اقامت داشته باشید؛ اگر کشور شما جزو آن دسته از کشور هایی باشد که برای اقامت و سفر به سوئد به ویزا احتیاج باشد، به ویزا نیاز پیدا خواهید کرد. اگر کشوری که شما در آن شهروند بوده اید جز لیست کشورهایی که برای اقامت در سوئد به ویزا احتیاج دارند نباشد، می توانید به راحتی بدون نیاز به ویزا وارد کشور سوئد شوید.

اقامت بیش تر از سه ماه در کشور سوئد:

اگر مدت زمان تحصیل شما در کشور سوئد بیش تر از سه ماه باشد، قبل از ورود به این کشور باید درخواست اقامت در این کشور را به مراجع این کشور ارایه دهید. برای اینک درخواست شما مبنی بر تحصیل سوئد قابل بررسی و قبول باشد باید توسط دانشگاه های تمام وقت سوئد پذیرفته شده باشید و اولین هزینه ی تحصیلی دانشگاه خود را پرداخت کرده باشید.

برای پذیرش اقامت از طریق تحصیل سوئد به این موارد نیاز دارید:

  • پرداخت اولین هزینه ی دانشگاهی خود
  • مدارک حمایتی و شناسایی خود را آماده کنید. این مدارک شامل کپی پاسورت، نامه ی پذیرش دانشگاه و همچنین مدرکی که ثابت کند که از لحاظ مالی قادر به حمایت و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارید. اگر به مدت کم تر از یک سال برای تحصیل سوئد حضور خواهید داشت، به مدرک جامع و قابل قبول بیمه ی سلامت نیز احتیاج دارید.

مدت زمان معمول برای برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور سوئد سه ماه یا بیش تر از سه ماه است؛ پس هرچه سریع تر بعد از پرداخت هزینه ی تحصیلی دانشگاه نسبت به ارسال درخواست اقامت تحصیلی کشور سوید اقدام کنید

eustudy sweden gallery 1 1030x580 300x169 - تحصیل سوئد و اطلاعات کاربردی جهت تحصیلی بهتر در این کشور

تحصیل سوئد

2.شهروندان اروپایی عضو اتحادیه ی اروپا، منطقه ی شمالی و منطقه ی اقتصادی اروپا(EU,EEA):

شهروندان اروپایی عضو اتحادیه ی اروپا، منطقه ی شمالی و منطقه ی اقتصادی اروپا  می توانند بدون نیاز به ویزا و یا اقامت تحصیل سوئد زندگی و تحصیل کنند. اگر این افراد در سوئد بیش تر از دوازده ماه اقامت داشته باشند باید برای پرداخت مالیات در این کشور اقدام کنند.

3.شهروندان سوئدی:

این دسته از افراد برای تحصیل در کشور سوئد نه به ویزا احتیاج دارند و نه اقامت تحصیلی در کشور سوئد. با این وجود افرادی خارجی ای که قصد تحصیل در کشور سوئد را دارند، اگر به مدت بیش تر از سه ماه در این کشور تحصیل کنند نیاز به دریافت اقامت تحصیلی کشور سوئد را پیدا خواهند کرد.

eustudy sweden gallery 3 1030x580 300x169 - تحصیل سوئد و اطلاعات کاربردی جهت تحصیلی بهتر در این کشور

تحصیل سوئد

4.دلیل اساسی تحصیل در کشور سوئد:

  1. خلاقیت اصل مهم تحصیل در کشور سوئد می باشد.

وقتی که در سوئد تحصیل می کنید به تفکر مستقل، خلاقانه و منتقدانه تشویق می شوید. با تحصیل در کشور سوئد ،مطالعه ی فراوان، بررسی جوانب علمی مختلف و دانش های متفاوت توانایی به چالش کشیدن سوالات و خلاقیت را به دست خواهید آورد. همچنین وجود  آزادی عمل و فکری در جامعه ی کشور سوئد امکان اجرای نظریات و راه حل های خلاقانه دانشجویان در زمینه های متفاوت را می دهد.

در سوئد اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد 7142 300x169 - تحصیل سوئد و اطلاعات کاربردی جهت تحصیلی بهتر در این کشور

تحصیل سوئد

  1. دوره های علمی چالش برانگیز:

کشور سوئد تاریخ غنی و پر افتخاری در برگزاری دوره های آموزشی است و با وجود جمعیت کم این کشور، خانه ی برترین دانشگاه های جهان است. سیستم آموزشی کشور سوئد یکی از برترین رتبه های علمی و جهانی را داراست. طبق رتبه بندی جهانی دانشگاه ها،  اکثر دانشگاه های کشور سوئد به دلیل برگزاری دوره های علمی چالش برانگیز و حرفه ای رتبه های بسیار خوبی در میان دانشگاه های برتر جهان دارند. در این دوره ها و در طول تحصیل در دانشگاه های سوئد تنها به شما آموزش نمی دهند بلکه می خواهند خلاقیت داشته باشید و سعی در تبادل اطلاعات داشته باشید تا بتوانید آینده ی تحصیلی و علمی خود را در این کشور به دست گیرید.

  1. پایداری و محیط زیست در معرض توجه این کشور وجود دارد:

اگر نگران پیشرفت و پایداری آینده ای سبز(محیط زیست) هستید، کشور سوئد محلی امن و درست برای این موضوع است. مسایل زیست محیطی در کشور سوئد از اولویت ها هستند و این کشور به عنوان پایدارترین کشور که از منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می کند، نامیده شده است.بیش ترین میزان انرژی تجدید پذیر درکشور های عضو اتحادیه ی اروپا از آن کشور سوئد است. تفکر در زمینه ی محیط زیست و حفظ و پایداری آن یکی از جوانب زندگی است که تحصیل نیز شامل آن می شود. زندگی و تحصیل در کشور سوئد این شانس را به شما می دهد تا در نحوی  زندگی و برخورد در محیط زیست را یاد بگیرید و آن را در رشته ی آموزشی خود نیز به کار گیرید.

min 300x97 - تحصیل سوئد و اطلاعات کاربردی جهت تحصیلی بهتر در این کشور

تحصیل سوئد

  1. برابری و تقسیم بندی صحیح اصل مهم جامعه ی سوئد می باشد:

کشور سوئد به دلیل رعایت حقوق زندگی برای هر فرد به یکی از قطب های جهانی در این جنبه تبدیل شده است طوری که همه ی افراد با باور و سبک زندگی و عقاید متفاوت خود ، حقوق برابری نسبت به یک دیگر دارند. باور به برابری در زمینه ی تحصیل نیز وجود دارد. در دوره ی تحصیل سوئد به شما آموزش داده می شود که به حقوق یک دیگر احترام بگذارید و همه ی افراد توانایی برقراری ارتباط و شرکت در فعالیت های دسته جمعی را دارد./

  1. مهارت های کلیدی برای دوران کاری خود به دست می آورید.

     طبق مطالعات جهانی CEO خلاقیت اصلی ترین عامل جهت موفقیت یک فرد در دوران کاری او می باشد. خلاقیت اصلی ترین موضوع در آموزش کشور سوئد می باشد. همچنین توانایی استفاده و به کارگیری دانش تیوری در زمینه ی کاری و مدیریت شرایط پیچیده و سخت  از جمله مهارت های مهمی است که در سوئد به دانشجویان خود آموزش می دهند.

منبع : تحصیل در سوئد