ثبت شرکت در نروژ چگونه است؟ الزامات آن چیست؟ چه شرایطی دارد؟ برای سرمایه گذاران خارجی چگونه است؟ آیا سرمایه گذاران خارجی شرایط مشابهی با افراد داخل کشور دارند یا دولت برای آن ها تفاوت قائل می شود؟ برای پاسخ به سوال هایتان پیشنهاد می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید.

مقدمه ای بر ثبت شرکت در نروژ:

نروژ از اعضای اتحادیه اروپا نیست، عضوی از منطقه اقتصادی اروپا است. از آن جایی که نروژ توسط قرارداد منطقه اقتصادی اروپا دسترسی نامحدود به بازار اتحادیه اروپا را برای شما فراهم می کند، ثبت شرکت در نروژ هم برای شرکت های مقیم و غیر از آن، یک گزینه ی تاثیر گزار است. نروژ یک کشور بسیار توسعه یافته است با یک اقتصاد قوی و یک دولت پیشرو با بیمه نامه ای که در آن قیمت کالای بیمه شده معین نمی شود. این سیاست ها در جذب سرمایه گزاری کشور های خارجی بسیار موثر عمل کرده اند.

بیشترین ساختار مورد استفاده برای تجارت های کوچک و متوسط، یک کمپانی نروژی محدود و خصوصی است. Euro company formations.com شما را در هر قدم از فرایند ساخت شرکت حمایت می کند. برای جزئیات بیشتر، لطفا همین امروز با ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در نروژ

اصلی ترین انواع شرکت در نروژ کدام است؟

سه تا از رایج ترین فرم های ساختار شرکت در نروژ از این قرار است:

شرکت خصوصی محدود

شرکت عمومی محدود

شعبه ی یک شرکت خارجی

مهم ترین ویژگی های یک شرکت محدود خصوصی در نروژ کدام است؟

کمپانی های چند ملیتی معمولا ساختار شرکت خصوصی محدود را انتخاب می کنند

رایج ترین فرمت برای تجارت های کوچک و متوسط است

حداقل یک سهام دار; هیئت مدیره لازم است

پنجاه درصد از اعضا باید در نروژ یا در یک کشور اتحادیه اروپا ساکن باشند

مهم ترین ویژگی های یک شرکت عمومی محدود چیست؟

فرمت استاندارد برای شرکت های بزرگ

حداقل یک سهام دار; هیئت مدیره لازم است

پنجاه درصد از اعضا باید در نروژ یا در یک کشور اتحادیه اروپا ساکن باشند

اعضا باید درخواست شماره D نروژی کنند(شماره شناسایی شخصی(

ثبت شرکت در نروژ

آیا راه اندازی یک شعبه در نروژ آسان است؟

یک شرکت خارجی ممکن است در نروژ شعبه ای را راه اندازی کند به شرط آن که در کشور خود ثبت  شده باشد.

شرکت هایی که خارج از محدوده ی اتحادیه ی اروپا ساکن هستند باید از وزیر صنعت مجوز دریافت کنند. این شعبه باید در دفاتر ثبت تجاری ثبت شود.

نروژ تا چه اندازه یک کشور با مالیات بالا محسوب می شود؟

نروژ مالیات زیادی را بر افراد تحمیل می کند اما با شرکت ها با ملایمت بیشتری رفتار می شود. نرخ یکسان بیست و پنج درصدی برای تمام درآمد های پایتخت انجام می شود

آیا سرمایه گذاری خارجی در نروژ با محدودیت هایی همراه است؟

به طور کلی دولت نروژ، سرمایه گذاران خارجی را در موقعیتی یکسان با سرمایه گذاران داخلی قرار می دهد. اما استثنا هایی وجود دارد زمانی که مقامات احساس می کنند سود استراتژیک کشور در معرض تهدید است. به عنوان مثال خارجی ها ممکن است چهل درصد از یک ناوگان ماهی گیری را نداشته باشد. مالکیت خارجی یک شرکت حمل و نقل هوایی نروژی محدود به سی درصد است اما الان بخش بسیار مهم نفت برای سرمایه گذاران بین المللی کاملا بدون محدودیت است

استخدام کارکنان در نروژ چگونه است؟

نرخ بیکاری در نزوژ پایین است و هزینه ی کارگر بالا. ترکیبی که می تواند استخدام را از آنچه در سایر کشور ها است به مراتب سخت تر کند. در بخش های خاصی مثل ساخت و ساز با کمبود کارگر مواجه اند اما آژانس های استخدامی در سراسر کشور وجود دارد و ما خوشخال نی شویم که شما را به شبکه ی استخدام متخصصین خود ارجاع دهیم. باید بگویم که آوردن پرسنل خارجی از خارج نیز با محدودیت هایی روبرو است. اخذ مجوز کار، مخصوصا برای کارگر های مبتدی می تواند مشکل ساز باشد. پس برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

روش تنظیم آن چگونه است؟

نروژ روش تنظیم خود را مخصوصا در سال های اخیر آسان کرده است. کنترل مبادلات خارجی به مراتب از میان رفته است. تمام شرکت ها باید حساب ها را نگهداری کرده و کسب و کار را ثبت کنند و هر سال یک حساب رسی دقیق باید انجام شود. البته برای کمپانی های کوچک تر استثنا هایی وجود دارد.

آیا پاداش های مالی در دسترس است؟

نروژ هیچ گونه پاداش مالیاتی خاصی را نه تنها برای سرمایه گذاران خارجی بلکه برای سرنایه گذاران داخلی نیز در نظر نمی گیرد اما مناطق و بخش های صنعتی  خاصی وجود دارند که استثنا هستند

کمپانی هایی که در شمال نروژ سرمایه گذاری می کنند مالیات کارگری کمتر پرداخت می کنند. میزان مالیات در جزیره آرکتیک کمتر است. مجوز کاهش مالیات برای هزینه ی تحقیق در بخش های کلیدی مثل نفت صادر شده است.

ثبت شرکت در نروژ

امکانات بانکی جهت ثبت شرکت در نروژ چگونه است؟

بخش مالی نروژ بسیار پیشرفت کرده است و کاملا برای نیاز های سرمایه گذاران بین المللی مناسب است. اما حساب باز کردن در یک بانک می تواند یک چالش بزرگ باشد. با ما هنراه باسید تا ببینید چگونه در دریافت یک حساب بانکی ساخت و ساز به شما کمک می کنیم. بدون نیاز به سفر می توانید فرایند ابتدایی ثبت شرکت در نروژ را پیگیری کنید.

چگونه می توانم راجع به ساخت شرکت در نروژ اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

برای کسب اطلاعا بیشتر نسبت به ثبت شرکت در نروژ لطفا با ما تماس بگیرید. همکاران ما آماده هستند که برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر با شما صحبت کنند. تا این جا با شرایط  ثبت شرکت در نروژ آشنا شدید. برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس حاصل فرمایید.

منبع : ثبت شرکت