دریافت اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت فرایندی طولانی و پیچیده بوده که نیاز به تجربه و مهارت شرکت کارگزار شما برای دریافت اقامت در آن کشور میباشد. ثبت شرکت سوئد یکی از اقداماتی است که افراد برای اقامت این کشور انجام می دهند که شرط اولیه ی آن داشتن سرمایه و قبلا تجربه ی اداره ی یک کسب و کار را داشته باشید. در صورتی که صاحب یک شرکت خصوصی هستید و قصد دارید در مدت کمتر از سه ماه در سوئد کار کنید نیازی به اقامت سوئد نخواهید داشت اما برای مدت بیشتر از سه ماه باید حتما اقامت داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شرایط ثبت شرکت در سوئد را به طور کامل برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

Stockholm Fotolia - ثبت شرکت سوئد

شرایط لازم جهت ثبت شرکت سوئد به این قرار است:

 • با توجه به شغلتان به یکی از زبان های سوئدی و یا انگلیسی آشنا باشید. در برخی شغل ها هم باید هر دو زبان را مسلط باشید
 • خدماتی که در شرکت شما ارائه می شود و کالاهایی که تولید می کنید باید فقط در سوئد عرضه شوند
 • باید گذرنامه ی معتبر به مدت حداقل 3 سال  داشته باشید
 • باید ثابت کنید در زمینه ی کاری که قرار است انجام دهید توانایی لازم را داشته و در اداره ی امور شرکت هم قبلا تجربه داشته اید.
 • باید حداقل پنجاه درصد از سهام شرکت در مالکیت شما باشد و با قاطعیت ثابت کنید که اداره ی شرکت و مسئولیت آن در دست شماست.
 • در صورتی که خانواده قصد دارند به عنوان همراه با شما به سوئد بیایند باید در مدت دو سال اول اقامت در سوئد، توانایی مالی برای تامین هزینه های خود و خانواده را داشته باشید

(توجه داشته باشید که این دو سال در واقع مدتی است که شما را مورد سنجش قرار دهند و باید برنامه ی کاری شما به اندازه ای رضایت بخش باشد که سود قابل توجهی داشته و شما را در زمینه ی مخارج خانواده تامین کند. و اداره ی مهاجرت سوئد در پایان، برنامه و روند کاری شما را مورد ارزیابی قرار می دهد)

مدارک لازم جهت ثبت شرکت سوئد:

 • پر کردن فرمهای مربوطه
 • در صورتی که در سوئد شرکتی را خریداری کرده یا قصد خرید آن را دارید باید قرارداد خرید را نیز ارائه کنید
 • جزئیات مربوط به حساب بانکی به منظور سنجش توانایی مالی شما در تامین خود و خانواده در این دوسال.
 • همچنین برای سرمایه گذاری های اولیه و هزینه های لازم برای خرید و راه اندازی ثبت شرکت یا خرید لوازم مورد نیاز به سرمایه احتیاج دارید
 • از صفحه های گذرنامه که مشخصات شما و تاریخ اعتبار آن را نوشته کپی بگیرید و صفحه هایی که مهر ویزا و اقامت کشور های دیگر در آن ثبت شده نیز کپی بگیرید
 • قرارداد سهامی عام یا دفترچه ی اسامی سهامداران شرکت

اگر ‌شرکت شما جز شرکت های با مسئولیت محدود باشد باید اسامی تمام سهامداران را در دفترچه ای الکترونیکی یا کاغذی به اداره ی مهاجرت سوئد تحویل دهید

ثبت شرکت برای دانشجویان در سوئد:

اگر دانشجو هستید و اقامت تحصیلی دارید و می خواهید از طریق ثبت شرکت اقامت کاری را دریافت کنید باید پیش از آن که اقامت تحصیلی تان به پایان برسد تقاضای خود را ارائه کنید. همچنین باید کارنامه ی تحصیلی خودتان را در سوئد ارائه کنید. حداقل نمره ی قبول شده باید 30 نمره ی دانشگاهی یا اتمام یک ترم دانشگاهی باشد.

کارت اقامت:

در صورت موافقت اداره مهاجرت سوئد با درخواست اقامت ثبت شرکت شما و همراهان به شما یک کارت اقامت دو ساله اعطا می شود که در نهایت پس از دوسال منجر به اقامت دائم شما و همراهان در کشور سوئد میشود. توجه داشته باشید که در این نوع اقامت باید حداقل سالی 6 ماه در کشور سوئد حضور داشته باشد.

سخن آخر:

در این مقاله شما را با شرایط ثبت شرکت سوئد و قوانینی که برای آن وضع شده آشنا کردیم.  توجه داشته باشید که این نوع اقامت نیاز به پرونده ای قوی و اقدامات مقتضی مناسب جهت دریافت جواب مثبت از اداره مهاجرت سوئد دارد. قبل از هر گونه اقدام برای درخواست اقامت از طریق ثبت شرکت باید در جلسات مشاوره تمام بررسی های لازم توسط مشاوران رابین انجام شود.