خرید ملک در ترکیه موضوع مقاله ی امروز ماست. ترکیه به دلیل خدمات رفاهی بالایی که برای شهروندان خود تامین می کند و همچنین روندی که در سال های اخیر برای جذب سرمایه در پیش گرفته است گزینه ی بسیار مناسبی برای خرید ملک می باشد. البته بسیار اهمیت دارد که انگیزه ی شما از خرید ملک چه چیزی باشد. در صورتی که قصد دارید با خرید ملک در ترکیه، اقامت و شهروندی و یا پاسپورت این کشور را دریافت کنید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا روال کار‌، شرایط و قوانین آن را به شرح شما برسانیم.

residency permit for foreigners 140413 auey7288 - خرید ملک در ترکیه

روند خرید ملک در ترکیه:

شما به این منظور ابتدا باید به بنگاه های املاکی در ترکیه سر بزنید و با توجه به بودجه و انتظاراتی که دارید ملک مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری کنید و پس از آن با مراجعه به اداره ی ثبت اسناد رسمی کشور، مراحل معامله را تکمیل کنید. توجه کنید که برای خریداران خارجی شما به ترجمه ی رسمی پاسپورت، افتتاح یک حساب و کد مالیاتی نیاز دارید. پس از طی مراحل قطعی کردن خرید ملک، شما باید به اداره ی مهاجرت ترکیه مراجعه کنید و پس از نوشتن درخواست، آن ها مصاحبه ای با شما انجام می دهند. در صورتی که قصد شما از خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت یا شهروندی این کشور باشد ملزم به اجرای قانونی خواهید بود که طبق آن در طول سال نباید بیش از سی روز از ترکیه خارج شده باشید یعنی پانزده روز از شش ماه اول سال و پانزده روز از شش ماه دوم.

مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه:

  • برگه ی نوبت
  • بیمه
  • بیمه ی ملک
  • سند ملک
  • نامه ی اداره ی ثبت املاک که بر اساس آن صاحب ملک اجازه ی فروش آن را دارد.
  • واریز مبلغ بیمه
  • کپی پاسپورت
  • چهار قطعه عکس

هزینه های لازم برای خرید ملک در کشور ترکیه:

شما به این منظور ملزم به پرداخت هزینه های مربوط به بیمه، هزینه ی خرید ملک، کارت اقامت و مالیات مربوط به کارت اقامت خواهید بود که با توجه به شرایط متفاوت است. برای کسب اطلاع از هزینه ها با موسسه ی رابین هلدینگ تماس حاصل فرمایید.

ملک مورد نظر را در کدام یک از شهر های ترکیه خریداری کنیم؟

باید گفت که این تصمیم بر عهده ی خود شماست. در صورتی که شهر خاصی را مد نظر دارید می توانید به بنگاه های این شهر مراجعه کنید. لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که قطعا امکانات موجود در کلان شهر ها بیشتر است و قاعدتا هزینه ها نیز ممکن است بیشتر باشد، کلان شهر های ترکیه در حال حاضر به ترتیب استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آنتالیا هستند که مکان های خوبی برای خرید ملک محسوب می شوند.

خرید ملک در استانبول:

شاید دانستن آن برای شما هم جالب باشد که از نظر وسعت، استانبول هفت برابر تهران است و با حجم توریستی که هر ساله به این شهر روانه می شوند چهارمین شهر توریستی دنیا لقب گرفته و در نتیجه اقتصاد فعال و رو به جلویی دارد. این شهر مکان های تفریحی فراوان دارد که با وجود جنگل و ساحل و دریا زندگی در این شهر همیشه در جریان است و اصلا خستگی ندارد. شما حتی اگر نیمه های شب نیز به خیابان های استانبول بروید قطعا گرسنه به خانه باز نمی گردید زیرا رستوران ها و کافه ها در هر ساعت از روز آماده ی ارائه ی خدمات هستند.

خرید ملک در ازمیر:

شهر ازمیر مکان های تاریخی زیادی دارد و به شهر جوانان معروف است. شهر ازمیر با زیبایی هایی که دارد میزبان افراد زیادیست و مردم مهمان نواز آن از شما به خوبی استقبال خواهند کرد.

خرید ملک در آنتالیا:

آنتالیا با داشتن طبیعت بکر و زیبا و هتل های مجللی که دارد پایتخت کشاورزی ترکیه محسوب می شود و اگر شما هم به طبیعت علاقه دارید پیشنهاد می کنیم این شهر را برای زندگی و خرید ملک انتخاب کنید.

خرید ملک در بورسای:

بورسای شهری صنعتی و تاریخی می باشد و در صورتی که شغل شما صنعتی است زندگی و خرید ملک در این شهر انتخاب خوبیست. بورسای همچنین چشمه های آب گرم و آب سرد زیادی دارد و وجود مرکز اسکی بزرگی در سی و پنج کیلومتری آن، زندگی و تفریح را در این شهر به بهترین وجه ممکن رقم زده.

خرید ملک در آنکارا:

آنکارا پایتخت ترکیه و در واقع شهر اداری و سیاسی آن محسوب می شود. آنکارا سفارت خانه ها، دانشگاه ها و مراکز دولتی زیادی دارد و به همین دلیل دیپلمات ها و سفیران در ترکیه معمولا در آنکارا زندگی می کنند. آنکارا در زمینه ی تجارت ترکیه نقش بسیار مهمی دارد.

اکر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید نکته ای مهم را باید به شما یادآوری کنیم. در خرید ملک در ترکیه دقت کنید که ملک خریداری شده مشکل شهرداری نداشته باشد. زیرا گاهی اوقات فروشندگان ملک هایی که به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و یا نداشتن پایان کار، مشکل شهرداری دارند را به خارجی ها می فروشند و این افراد به دلیل کم تجربگی یا عدم اطلاعات کافی در این زمینه پس از خرید ملک متوجه مشکلات آن می شوند که دیره شده و سرمایه ی خود را از دست داده اند.

turkey citizenship turkish passport investment by houses for sale in turkey 1 - خرید ملک در ترکیه

 پس در صورتی که قصد خرید دارید حتما با یک مشاور یا وکیل خبره در زمینه ی مهاجرت مشورت کنید تا دچار مشکل نشوید. موسسه ی اقامتی و مهاجرتی رابین هلدینگ، پیشرو در خدمات مهاجرت و مجهز به کادر متخصص وکلا و مشاوران، شما را گام به گام تا خرید ملک در ترکیه همراهی می کند. با ما تماس بگیرید.

مترجم: جواد محمدی

منابع:

https://www.turkishpropertyport.com/turkish-property-blog/171-top-10-turkish-cities-for-foreigners-buying-real-estate

https://turkishclassified.com/page/buying-property-in-turkey