خرید ملک در سوئد را با موسسه رابین

خرید ملک در سوئد / نقل‌مکان به سوئد / اقامت در سوئد

اخیراً نقل‌ مکان به سوئد و با اندیشۀ خرید یک ملک، بازارهای اجاره و اجاره‌ بها را در مقیاس جهانی به چالش کشیده است. عجیب نیست اگر یک نفر با داشتن منابع لازم به جای اجاره کردن یک خانه سریعاً به فکر خرید آن بیفتد. به نظر می‌رسد پایین بودن قابل‌ توجه نرخ‌ سود و افزایش قیمت ملک در سوئد، خرید ملک در سوئد را برای خیلی‌ها به یکی از گزینه‌های جذاب تبدیل کرده است. اما برای خرید از نظر مالی چقدر لازم دارید و چقدر بانک‌های سوئد به شما قرض خواهند داد؟
به چه مقدار پول نیاز دارید؟

خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد

اخبار بد حاکی از آن است که شما برای خرید یک خانه در هر کدام از شهرهای سوئد که باشد به جیب‌های پُر پولی نیاز دارید. آخرین قیمت‌های املاک در شهر استکهلم و در بازۀ زمانی ماه می تا ژوییۀ سال 2017 عبارتند از:
قیمت آپارتمان در استکهلم: متوسط قیمت یک آپارتمان در مناطق حومۀ استکهلم در حال حاضر 3641000 سِک (سک: علامت اختصاری کرونِ سوئد) و یا 58630 سک به ازای هر مترمربع زمین است. این در حالی است که در مناطق مرکزیِ شهر، قیمت‌ نجومی یک آپارتمان 5542000 سک و هر متر مربع زمین با قیمت 93681 سک خرید و فروش می‌شود.
قیمت خانه در استکهلم: یک خانۀ معمولی در استکهلم در حال حاضر 5763000 سک و هر متر مربع 46471 سک قیمت دارد. می‌توانید جزئیات بیشتر و اطلاعات دقیق‌تر را پیرامون قیمت املاک در سوئد در سایت زیر ببینید: blog.

خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد

بانک‌های سوئد چه قدر به شما وام می‌دهند؟

با این‌که تمامی درخواست‌های رهن و وام شخصی و تک‌تک مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، اما ما دستورالعمل‌های بانک‌های سوئد را در اختیار شما می‌گذاریم. بانک‌ها از روی این دستورالعمل‌ها مقدار مبلغی را که شما می‌توانید برای خرید یک خانه قرض بگیرید محاسبه می‌کنند. اگر در سوئد تازه‌وارد محسوب می‌شوید لازم است برای این که واجد شرایط تخصیص رهن شوید ثبت‌نام کنید. اکثر بانک‌ها مدارکِ موجودی حساب و پشتوانۀ شما و میزان دارایی و قرض‌های‌تان را در خارج از کشور مطالبه خواهند کرد.

چه مدارکی برای گرفتن وام مورد نیاز است؟

خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد

بخشی از مدارک مورد نیاز در سوئد توسط قانون مشخص شده و بخشی دیگر توسط خود بانک‌ها تعیین می شود. بانک‌های سوئد علاوه بر مدرک مورد نیازِ معمول برای این که میزان درآمد ثابتِ شما را در یک شغل مطمئن نشان بدهد، محاسبات زیر را نیز انجام می‌دهند تا مقدار وامی را که به شما خواهند داد تعیین کنند:

خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد

1- حساب‌وکتاب «پول باقی مانده برای زندگی» (خرید ملک در سوئد)
بانک‌ها مقدار پولی را که بعد از پرداخت قسط و بقیۀ هزینه‌ها برای ادامۀ زندگی در اختیارتان باقی خواهد ماند، حساب‌وکتاب می‌کنند. مقدار نیاز معمول و معیار مثلاً برای یک خانوادۀ 4 نفره (دو بزرگسال و دو کودک) ماهانه 23000 سک است. ولی بانک‌های مختلف برآوردشان از کف این مبلغ را تغییر می‌دهند. و همین امر یکی از دلایلی است که یک بانک ممکن است با وامی موافقت کند و بانک دیگری همان مقدار درخواستی وام را نپذیرد و رد کند.
2- سقف مقدار وام (خرید ملک در سوئد)
بانک‌ها بر اساس یک سری اصول کلی درجهت کنترل‌های سفت‌وسخت، مجاز نیستند با مقدار وامی که از 85 درصد قیمتِ خرید خانه بالاتر باشد موافقت کنند. البته در موارد خاصی این امکان وجود دارد که یک وام اضافی و بدون‌ وثیقه گرفته شود، اما نرخ سود بالاتری به آن تعلق خواهد گرفت و بازپرداخت این وام باید در بازۀ زمانی بسیار کوتاه‌تری صورت گیرد.

خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد

3- مقدار قسط وام (خرید ملک در سوئد)
نرخ سود در بازپرداختِ وام‌های تازه‌پرداخت شده تا موقعی که مقدار وام به پایین‌تر از 70 درصد از ارزشِ ملک برسد، 2 درصد در سال خواهد بود. و سپس بازپرداختِ وام تا زیر 50 درصد از ارزش ملک، با سود 1 درصد محاسبه می‌شود.
4- نسبت بین وام و درآمد (خرید ملک در سوئد)
معیار و شاخص نسبت بین وام و درآمد به این صورت است که حداکثر مقدار وام تخصیص داده شده 5 برابر درآمد سالانۀ شما بدون محاسبۀ مالیاتِ آن باشد.
قوانین سفت‌وسخت‌تر جدید در امور مربوط به وام و رهن باعث متعادل شدن و فروکش کردن تب‌وتاب بازار ملک‌ و املاک می‌شود. دو عامل اصلی مسبّب جدی شدن و سفت‌وسخت کردن کنترل‌های اخیر در حوزۀ وام و رهن شده است: از یک طرف ترسی که مردم از حباب ملک دارند به دلیل افزایش قیمت‌ها در سوئد در عرض این 20 سال و از طرف دیگر عمومیت یافتن گرفتن وام از طریق به رهن گذاشتن خانه نزد بانک‌ها.

منبع : فرنگستان