از میان دانشگاه های آلمان و فرانسه ، کدام گزینه برای اخذ اقامت تحصیلی مناسب تر است؟

از میان دانشگاه های آلمان و فرانسه ، کدام گزینه برای اخذ اقامت تحصیلی مناسب تر است؟

بدون شک این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که کشورهای اروپایی اولین و برترین انتخاب افراد خارجی و غیر اروپایی برای زندگی، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و . . . می باشد. همان طور که در مقالات قبلی به آن اشاره شد کشورهای اروپایی بنا به وجود امکانات بسیار مناسب و زیر ساخت های بسیار مطلوب در اکثر جنبه های مختلف زندگی یک فرد بیش ترین طرفدار را در میان جوامع مختلف در سرتاسر جهان دارد. بحث تحصیل و فعالیت های علمی از گذشته تا به امروز در کشورهای اروپایی بسیار داغ بوده به طوری که دولت های اروپایی هزینه های بسیار هنگفتی را در زمینه ی تحصیل و پیشرفته تر کردن کشور خود در زمینه ی علمی و موفقیت علمی می کنند. بدون شک همین موضوع باعث استقبال جوانان و کمک به پیشرفت علمی جوامع اروپایی کرده است. همین موضوع باعث شده که بسیار از دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی نسبت به ورود به دانشگاه های کشورهای اروپایی اقدام کرده و به این دانشگاه ها راه یابند. از کشورهای معروف اروپایی که بسیار در زمینه ی علمی پیشرفت کرده و دانشگاه های معتبر دارند می توان به دانشگاه های کشورهای فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، هلند، بلغارستان، یونان و نروژ اشاره کرد. اکثر دانشگاه های اروپایی در رتبه بندی معتبر جهانی دارای رتبه های دو رقمی و در برخی موارد نیز تک رقمی هستند .این عوامل باعث شده که بسیاری از دانشجویان خارجی نسبت به ورود به کشورهای اروپایی جهت تحصیل اقدام کنند. دو کشور فرانسه و آلمان دو قدرت برتر اروپایی در زمینه ی صنعت و علوم مختلف هستند. به همین دلیل در این مقاله به بررسی دانشگاه های کشور آلمان و فرانسه می پردازیم و سعی می کنیم به نتیجه ای مناسب از میان دانشگاه های این دو کشور برای شما برسیم. موسسه حقوقی بین المللی رابین یکی از برترین موسسه های بین المللی در زمینه ی اخذ اقامت و مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. اخذ اقامت کشورهای اروپایی نیز یکی دیگر از مواردی است که این موسسه نسبت به اخذ آن برای شما متقاضیان اقدام  می کند. با ما همراه باشید.

دانشگا های آلمان و فرانسه

دانشگاه های کشور فرانسه:

همان طور که می دانید کشور فرانسه یکی از برترین و قوی ترین کشورهای اروپایی در زمینه ی علمی،  فرهنگی، تاریخی، گردشگری و اقتصادی می باشد. پایتخت این کشور شهر عشاق یعنی پاریس و زبان فرانسوی زبان رایج این کشور می باشد. اصولا کشور فرانسه جزو یکی از لوکس ترین و در عین حال گران ترین کشور در میان سایر مناطق اروپایی است؛ به همین دلیل داشتن شغل ثابت و با درآمدی عالی بسیار مهم است. در مورد دانشگاه های کشور فرانسه باید به شما متقاضیان عزیز عرض کنم که دانشگاه های این کشور جزو بالاترین رتبه های علمی در میان دیگر کشورهای اروپایی بوده که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران نیز می باشد. از دانشگاه های معتبر کشور فرانسه می توان به دانشگاه به دانشگاه ENS پاریس اشاره کرد که دارای رتبه ی دو رقمی در میان دانشگاه های معتبر جهان است. از طرفی دیگر دانشگاه ParisTech دومین دانشگاه برتر فرانسه است که رتبه ی 53 ام را در میان دانشگاه های برتر جهان به خود اختصاص داده است که به نوبه ی خود دانشگاه پرطرفداری در میان دانشجویان بین المللی و غیر اروپایی می باشد. رشته های علوم پایه و تجارت جزو دو رشته ی پرطرفدار این دانشگاه است که حدود 5000 نفر دانشجو در این زمینه و در دیگر شاخه های علمی و عملی مشغول  به تحصیل هستند. دانشگاه UPMC سومین دانشگاه معتبر و پرطرفدار فرانسوی است که دارای بزرگ ترین مرکز علمی و پزشکی که حدود 35000 نفر دانشجو مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستندو حدود شش هزار نفر این افراد را دانشجویان خارجی و بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه های فرانسه طرفداران خاص خود را دارد و برای زندگی و تحصیل در کشور فرانسه می بایست هزینه ی نسبتا زیادی را پرداخت کنید.

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان

دانشگاه های آلمان و میزان اعتبار آن ها:

کشور آلمان از دیرباز یکی از قطب های اقتصادی، صنعتی و علمی قاره سبز به حساب می آمد به طوری که بسیاری از افراد خارجی وبین المللی جهت تحصیل در دانشگاه های اروپایی اولین دانشگاه هایی را که انتخاب می کردند دانشگاه های کشور آلمان بوده و هست. از طرفی هزینه ی تحصیل رایگان، امکانات کافی و توجه کافی دانشگاه و دولت آلمان به قشر دانشجو از دلایل بسیار قانع کننده برای زندگی و تحصیل در کشور آلمان است. نکته ای که جالب و قابل تامل است این است که بسیاری از دانشجویان ایرانی مقیم کشورهای اروپا در کشور آلمان و دانشگاه های آلمان مستقر شده اند. بر اساس داده های سایت معتبر world top 20 اکثر این مقاس ها برای دانشگاه هایی صورت گرفته است که امکانات کافی و مورد نیاز برای آموزش و تحویل دانشجوها به بازار کار را داشته باشند و بر هیمن معیارها دانشگاه ها رتبه بندی شده اند. بر این اساس 500 دانشگاه در سال 2018 مورد ارزیابی قرار گرفته اند که دانشگاه های شهر مونیخ، Manheim و دانشگاه برلین دارای رتبه های دو رقمی در میان دانشگاه های کشورهای اروپایی می باشد. از طرفی دیگر نحوه ی پذیرش این گونه دانشگاه های معتبر و حرفه ای اروپایی فرایندی بسیار سخت بوده و می بایست ماه ها قبل از شروع دوره ی تحصیلی نسبت به اخذ اقامت کشور مورد نظر و در ابتدا پذیرش دانشگاه دلخواه خود اقدام کنید.

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان

از میان دانشگاه های آلمان و فرانسه کدام گزینه را برای تحل انتخاب کنم؟

 

کشورهای آلمان و فرانسه دو نمونه از برترین کشورهای اروپایی در زمینه ی تحصیل و بازار کار می باشند. انتخاب این موضوع بستگی به خواسته ی شما و رشته ای که قصد تحصیل در آن دارید است. به عنوان مثال اگر قصد تحصیل در رشته های شاخه ی ریاضی را دارید، کشور آلمان در مقایسه با فرانسه می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد. تحصیل در رشته های پزشکی یکی از شاخه های است که دانشگاه های کشور فرانسه در آن بسیار پیشتاز است. همه ی این موارد بستگی به شما دارد و با توجه به بودجه ی مالی خود و رشته ی مورد نظر می توانید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

منابع:

https://www.germany-visa.org/student-visa/

https://www.topuniversities.com/where-to-study/europe/germany/top-universities-germany-subject