دریافت اقامت بلغارستان و پاسپورت این کشور را تنها در طی یک سال و نیم از موسسه بین المللی رابین درخواست کنید.

دریافت اقامت بلغارستان

بلغارستان یکی از کشورهای بسیار زیبای اروپایی است که سالانه بیش از چند صد هزار نفر گردشگری و اخذ اقامت این کشور اقدام می کنند. مناسب بودن هزینه های زندگی، جاذبه های دیدنی بسیار زیبا، مردم مهربان با فرهنگ های متفاوت و . . . را می توان دلایل مناسبی برای اخذ اقامت بلغارستان دانست. کشور بلغارستان به زودی عضو کشورهای منطقه ی شنگن می شود و از این طریق افرادی که شهروندی کشور بلغارستان را اخذ می کنند، به راحتی می توانند در کشورهای عضو منطقه ی شنگن سفر کرده و تا مدت موقت اما نسبتا طولانی ای اقامت کنند.

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

اطلاعات کلی درمورد بلغارستان:

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا و یکی از بخش های شمال شرقی”بالکان پنیسوالا” است که در قسمت جنوبی خود با کشورهای ترکیه و یونان ، رومانی در بخش شمالی آن، از کشورهای مقدونیه و صربستان در بخش غربی و از شرق با دریای سیاه همسایگی دارند. این موقعیت مکانی کشور بلغارستان محل تقاطع دو قاره ی اروپا و آسیا می باشد. پایتخت کشور بلغارستان شهر “صوفیا” است. زبان رسمی کشور بلغارستان بلغاری و مساحت کل این کشور 110.994کیلومترمربع می باشد. کشور بلغارستان یکی از زیباترین کشور های اروپایی و مکان هایی بسیار مناسب برای اقامت مهاجران است.

قیمت خرید خانه در کشور بلغارستان:

اصولا قیمت خرید خانه در کشور بلغارستان نیز مانند سایر کشورها بر اساس منطقه تعریف می شود. به عنوان مثال قیمت خرید خانه در ایران و شهر تهران در منطقه ای مانند شهرک غرب با منطقه ای مانند نازی آباد تفاوت قابل توجهی دارد. کشور بلغارستان نیز مانند سایر کشورهای جهان از این قاعده مستثنی نیست. به عنوان مثال قیمت خرید خانه در شهر وارنا بلغارستان با خرید ملک در شهر صوفیای این کشور متفاوت است. مثلا قیمت خرید خانه در منطقه ی جنوبی شهر صوفیا بلغارستان چیزی حدود و میانگین 1,400تا 1.800 یورو به ازای هر متر مربع می باشد. به طور متوسط قیمت خرید خانه در بلغارستان و این شهر چیزی حدود 93,000 یورو می باشد که نسبت به سال های گذشته قیمت خرید خانه در کشور بلغارستان کاهش یافته است.

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان:

اخذ اقامت در بلغارستان:

اخذ اقامت کشور بلغارستان به منظور زندگی، کار و دیگر موارد الزامی است. مدت زمان اخذ اقامت کشور بلغارستان حدود 23 هفته است و مدت اعتبار این اقامت حدود یک سال است که هر سال قابل پیگیری و تمدید می باشد. اخذ اقامت دایمی بلغارستان بعد از پنج سال زندگی در این کشور تحت اقامت بلغارستان به دست می آید و در طول این پنج سال نمی توانید بیش تر از 30 ماه این کشور را ترک کنید. آب و هوای مطلوب، مردم مهربان و خوش برخورد و هزینه های زندگی پایین دلایل بسیار محکمی برای مهاجرت به کشور بلغارستان و اخذ اقامت دایمی این کشور است. موسسه حقوقی بین المللی رابین شما را در اخذ اقامت کشور بلغارستان یاری می دهد.

دریافت ویزای نوع D اولین قدم برای دریافت اقامت بلغارستان:

می توانید اقامت کشور بلغارستان را با دریافت ویزای نوع D این کشور اخذ کنید. پس از مدتی نیز می توانید برای دریافت اقامت دایمی بلغارستان اقدام کنید. معرفی خود به اداره ی مهاجرت بلغارستان برای دریافت ویزای نوع Dمی بایست اولین اقدام متقاضیان اخذ اقامت بلغارستان باشد. زمان معرفی خود به اداره مهاجرت بلغارستان باید مناسب باشد و فاصله ی زمانی زیادی برای مراجعه به این محل نیفتاده باشد. نباید این ملاقات بیش تر از یک ماه بعد از ورود شما به بلغارستان فاصله افتاده باشد و یا یک ماه قبل از انقضا ویزای شما باشد. بعد از یک هفته بررسی شرایط و وضعیت شما نسبت به دادن اقامت بلغارستان به شما تصمیم می گیرند. در صورت عدم سوسابقه ی کیفری و جنایی جای نگرانی خاصی وجود ندارد.

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

برای دریافت اقامت بلغارستان می بایست چه کارهایی انجام داد؟

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت بلغارستان را تحویل دهید. زمان بررسی این مدارک 14 روز است.
 • در روز مشخص شده مدرک هزینه ی پرداخت شده جهت اقامت کشور بلغارستان را همراه داشته و به این اداره تحویل دهید.
 • تحویل گواهی اقامت بلغارستان به شما توسط اداره ی مهاجرت بلغارستان. در این موقع از شما درخواست می شود برای دریافت کارت شخصی شناسایی هزینه ای را پرداخت کرده و فرم مربوط به آن را پر کنید.
 • بعد از پرداخت آن تاریخ دریافت کارت به شما گفته می شود.
 • سپس کارت خود را می توانید دریافت کنید.
دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

انواع دریافت اقامت بلغارستان:

اقامت بلغارستان از طریق ازدواج: اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا هستید و قصد ازدواج با یک شهروند بلغارستانی را دارید، این فرایند بسیار ساده و سریع خواهد بود. اما اگر شههروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و یا به طور کل کشورهای اروپایی نباشید و قصد ازدواج با یک فرد بلغارستانی را دارید، در این مورد طرفین ازدواج می بایست اقداماتی انجام دهند. این نوع ازدواج ها معمولا در بین شهروندان بلغاری با افرادی از کشورهای ایالات متحده ی آمریکا، مصر، لبنان، هند، پاکستان، ایران، آفریقای جنوبی، افغانستان و . . . می باشد. هنگامی که طرفین ازدواج قصد اقامت در بلغارستان را دارند، باید فرد غیر بلغاری همانطور که در این مقاله توضیح داده شد ابتدا برای ویزای نوع D این کشور را اخذ کرده و سپس برای اخذ اقامت بلغارستان از طریق ازدواج اقدام کند که در واقع این نوع اقامت در ابتدا یک ساله است و هر سال قابل تمدید می باشد. اخذ اقامت بلغارستان از طریق ازدواج نه تنها باعث می شود فرد متقاضی با فردی که علاقه دارد در کشور بلغارستان زندگی کند بلکه فرایند و ملزومات لازم جهت اخذ اقامت کشور بلغارستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی سریع تر و آسان تر می باشد و فرد متقاضی اخذ اقامت بلغارستان از طریق ازدواج پس از دریافت این نوع اقامت بلافاصله می تواند برای دریافت اقامت دایم و شهروندی کشور بلغارستان اقدام کند.

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

اقامت بلغارستان با خرید ملک:

همانطور که پیش تر گفته شد کشور بلغارستان یکی از بهترین کشورهای اروپایی از جهت زندگی و اخذ شهروندی این کشور در بین سایر کشورهای اروپایی می باشد. اصولا اقامت بلغارستان با خرید ملک نوع خاصی از روش های اقامتی کشور بلغارستان است که هر فرد غیراروپایی و اروپایی می تواند با خرید ملک در این کشور اقامت بلغارستان با خرید ملک را دریافت کند. یکی از ویژگی هایی که اقامت بلغارستان با خرید ملک دارد این است که می توان خانه ی مورد نظر خود را حتی با ویزای نوع C( توریستی) و یا ویزای معتبر شنگن خریداری کرده و سپس به کشور مبدا خود بازگشته و سپس برای ویزای نوع D بلغارستان اقدام کند. اصولا تنها خرید ملک تنها راه اصلی برای دریافت ویزای نوع D بغارستان و در نهایت اقامت بلغارستان با خرید ملک نمی باشد بلکه این مورد تنها میزان شانس شما برای افزایش درصد موفقیت برای اخذ اقامت بلغارستان با خرید ملک را فراهم می کند. طبق قوانین موجود برای اقامت بلغارستان با خرید ملک، افرادی که کارت اقامت بلغارستان را از این طریق دریافت کرده اند می بایست در طول یک سال در کشور بلغارستان اقامت داشته باشند. البته این نکته را فراموش نکنید که این قانون محکم و سخت گیرانه نیست و بسیاری از افراد مهاجری که کارت اقامت بلغارستان را دارند، به طور پیوسته یک سال در بلغارستان اقامت ندارند.

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

اقامت بلغارستان از طریق تمکن مالی:

به طور کل اقامت از طریق تمکن مالی یکی از آسان ترین اما پرهزینه ترین راه های اخذ اقامت کشورهای اروپایی آمریکایی است. کشور بلغارستان به دلیل غنی بودن از منابع طبیعی و غیر طبیعی گزینه ی بسیار مناسبی جهت اخذ اقامت بلغارستان از طریق تمکن مالی می باشد. اصولا اقامت بلغارستان از طریق تمکن مالی دارای سه مورد است. سرمایه گذاری و تمکن مالی کامل نوع خاصی از اقامت بلغارستان از طریق تمکن مالی است که تنها با سپرده گذاری به مبلغ 512,292 یورو به مدت پنج سال و بدون هیچ گونه پرداخت اضافی ای می توان اقامت بلغارستان از طریق تمکن مالی را دریافت کرد. پس از پنج سال نیز شهروندی کشور بلغارستان را می توانید داشته باشید. بعد از مدت پنج سال کل مبلغ به شما بازگردانده می شود. این نوع اقامت بلغارستان از طریق تمکن مالی توسط دولت این کشور کاملا تضمین شده است. اخذ اقامت بلغارستان با تمکن مالی به منظور تسریع دریافت شهوندی کشور بلغارستان یکی دیگر از روش های اقامت بلغارستان با تمکن مالی است. این روش با دارا بودن حداقل یک سال اقامت دایم در کشور بلغارستان باشد. دارا بودن میزان مبلغ اضافی جهت سرمایه گذاری و اثبات تمکن مالی برای مدت دوسال نیز یکی دیگر از موارد مورد نیاز برای اخذ اقامت بلغارستان با تمکن مالی برای دریافت شهروندی زودهنگام این کشور می باشد.

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت:

اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت یکی از بهترین راه های اخذ اقامت بلغارستان توسط شهروندان کشورهای غیر اروپایی می باشد. پایین بودن میزان پرداخت مالیات، سوددهی بالا و قوانین مناسب موارد مهم و حایز اهمیت برای اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت می باشد. قوانین صنفی کشور بلغارستان این امکان را برای افراد خارجی فراهم می آورد تا بتوانید یک شرکت در کشور بلغارستان افتتاح کرده و توانایی جذب وکیل را نیز داشته باشند. مجموعه اطلاعات و مواردی که برای اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت دریافت نمود عبارتند از:
تمام مدارک و اطلاعات لازم مبنی بر اجازه قوانین صنفی کشور بلغارستان به منظور اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت و توانایی استخدام وکیل آماده شده باشد.

 • افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های معتبر و مورد تایید دولت بلغارستان برای واریز فعالیت های مالی و میزان سرمایه ی مورد نیاز جهت ثبت شرکت در بلغارستان
 • ثبت شرکت مورد نظر در سیستم تجاری کشور بلغارستان
 • ثبت آدرس شرکتی که قصد ثبت آن را دارید
 • به همراه داشتن پرینت گواهی تجاری صنفی شرکت
 • تمام مستندات و حقوق پرداخت شده به وکیل
 • تحویل بین المللی تمام مدارک جهت اخذ اقامت بلغارستان از طریق ثبت شرکت
دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

کار و اقامت کاری در بلغارستان:

با توجه به این مورد که کشور بلغارستان روز به روز درحال پیشرفت بوده و قصد عضویت در منطقه ی شنگن را دارد، برای رسیدن به این موضوع نیازمند نیروی کاری بسیار زیادی در تمامی شاخه های کاری و علمی می باشد. اگر قصد کار در بلغارستان را دارید پس بهتر است اقدامات لازم جهت اخذ اقامت کاری بلغارستان را از همان ابتدا در کنسول گری و سفارت کشور بلغارستان انجام دهید. متقاضیانی که شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا هستند و می خواهند در کشور بلغارستان کار کنند به ویزای کار در بلغارستان یا اقامت بلغارستان احتیاجی ندارند. کشورهای غیر اروپایی جهت کار در بلغارستان نیازمند دریافت اجازه از اداره ی کار کشور بلغارستان( آژآنس ملی کار بلغارستان) و همچنین یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در کشور بلغارستان داشته باشند. این نکته را فراموش نکنید که اجازه ی کار به افراد خارجی ای که تمام شرایط آن ها مورد پذیرش قرار گرفته باشد، داده می شود. اجازه ی کار و اقامت در بلغارستان برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را ازطریق کار را دارند به مدت یک سال معتبر است و تنها می توانید در این مدت برای یک کمپانی کار کنید( کمپانی که به شما پیشنهاد کار داده است). برای دریافت اقامت کشور بلغارستان، برای همه ی افراد بدون توجه به ملیت آن ها یک امری حیاتی است. اخذ اقامت کاری بلغارستان به محض ورود فرد خارجی تا به مدت 90 روز زمان دارد تا بتواند اقامت بلغارستان از طریق کار را اخذ کند.

دریافت اقامت بلغارستان

دریافت اقامت بلغارستان

ویزای کاری بلغارستان:

به طور کل ویزای کاری بلغارستان به آن دسته مدارکی اطلاق می شود که به فرد حق و اجازه ی به کار گرفته شدن در بخش های کاری شرکت ها و یا دیگر بخش های کشور بلغارستان می دهد؛ نوعی مدرک است که فرد قبل از دریافت آن اجازه ی کار در بلغارستان را نداشته است. تایید و درخواست ویزای کاری بلغارستان باید توسط فرد متقاضی و اداره ی مربوط به کشوری که قصد کار در آن را دارد می باشد. به طور کل ویزای کاری بلغارستان به عنوان یک مدرک کلی و یا یک مهر در پاسپورت شما خواهد بود. همانطور که درمورد اقامت کاری بلغارستان به آن اشاره شد، کشور بلغارستان از سال 2007 عضو کشورهای اتحادیه ی اروپا شد و با عضویت این کشور در اتحادیه ی اروپا، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نیازی به اخذ ویزای کاری بلغارستان ندارند. اگر قصد کار در بلغارستان به صورت قانونی را دارید می بایست جهت اخذ ویزای کاری بلغارستان اقدام کنید. معمولا جهت کار کردن در بلغارستان نیازمند یک کمپانی بلغاری جهت کار هستید. این کمپانی در آژانس ملی کار بلغارستان اعلام نیاز افراد متقاضی کار می کند و پس از گذشت مدت سه روز کاری و بررسی صلاحیت و عدم صلاحیت کاری این افراد، متقاضی مورد نظر خود را انتخاب کرده و به او پیشنهاد کار می دهد. فرد متقاضی با داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای بلغاری می تواند بعد از مدتی کار کردن در کمپانی بلغاری نسبت به اخذ اقامت بلندمدت و یا دایمی بلغارستان اقدام کند.

منابع:

اقامت بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان

اقامت دائم بلغارستان

اقامت موقت بلغارستان