دریافت ویزای تحصیلی کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

کانادا یکی از کشورهای بسیار زیبای آمریکای شمالی و محلی بسیار مناسب برای ادامه ی تحصیلات آکادمیک و دریافت مدارک علمی می باشد. این کشور دارای جاذبه های دیدنی بسیار زیاد مانند آبشار نیاگارا و همچنین تیم های هاکی روی یخ بسیار حرفه ای است. از این نکته غافل نشویم که این کشور جز یکی از کشورهایی در جهان محسوب می شود که بسیاری از دانشگاه های برتر جهان مدارک کارشناسی خود را در این کشور ارایه می دهند و دانشجویان بسیار زیادی هرساله به این کشور می آیند تا به افراد سرشناس و قوی ای در رشته ی خود تبدیل شوند.

کشور کانادا محصل ترین کشور جهان است که بیش از نیمی از شهروندان این کشور دارای مدارک علمی و مدارج آکادمیک می باشند.دانشگاه های کانادا مورد علاقه و پیگیری داشنجویان خارجی است به طوری که سالانه بیش از 130هزار نفر به ان دانشگاه ها ورود پیدا می کنند.جدا از کیفیت بسیار بالای تحصیلی در کانادا، این کشور در فرهنگ نیز بسیار غنی است.موضوعات تحقیقاتی، مطالعات علمی و همکاری های بین المللی سه موضوع متمرکز کشور کانادا و دانشگاه های آن می باشد.موضوعات پرطرفداری که اکثر مردم در کانادا به تحصیل به آن می پردازند مواردی مانند روزنامه نگاری، سیاست، علوم پزشکی، مهندسی، وIT می باشند که این رشته ها به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. اگر هنوز در مورد محل و دانشگاه تحصیلی خود در کانادا مطمین نشده اید، قبل از انجام فرایندهای درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید این کار را انجام دهید. بعد از قبولی شما در دانشگاه مورد نظر در کانادا، نامه ی قبولی دانشگاه که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد نیاز است را دریافت خواهید کرد.

ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان ایرانی:

اگر دانشجوی ایرانی هستید و قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید  نسبت به دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجویان وافرادی طراحی شده است که خواهان مطالعه و تحقیق در کشور کانادا هستند. اطلاعات مورد نیاز خود برای دریافت اقامت و ویزای تحصیلی کانادا را در این مقاله به دست می آورید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چه میزان زمان نیاز است؟

مطمین شوید که وقت بیش تری را نسبت به حالت معمول برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا خود اختصاص می دهید. به محض اینکه در دانشگاه مورد نظر خود در کانادا پذیرفته شدید و فرایند نام نویسی در آن را آغاز کردید، آن گاه می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی خود برای کشور کانادا اقدام کنید. اصولا باید چهار تا شش ماه قبل از شروع دوره های آموزشی دانشگاه مورد نظر خود درخواست خود را در جریان بیاندازید.

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا

اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا:

دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید به موارد زیر دقت کنند.

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا می توانید یا به صورت فیزیکی( کاغذی) و یا آنلاین اقدام کنید. در ایران محلی برای دریافت ویزا در کانادا وجود ندارد به همین دلیل باید به یک کشور خارجی اقدام کنید تا فرایند های اداری و ارایه ی مدارک شما صورت گیرد. ماموران رسمی کانادایی دریافت این نوع ویزاها را از کشور ترکیه پیشنهاد می کنند. بسته به شرایط شما، بعد از بررسی درخواست ویزای تحصیلی کانادا، امکان دعوت شما به یک مصاحبه نیز وجود دارد. دانشجویان ایرانی در طول بررسی فرایند درخواست خود ممکن است ملزم به فراهم کردن مدارک ضمیمه ی امنیتی مورد نیاز خود شوند. این مدارک ضمیمه امنیتی در واقع همان اثر انگشت و عکس های فرد متقاضی می باشد که کشور ها برای بررسی آن اقدام می کنند.

سپس در طول فرایند درخواست ویزای تحصیلی کانادا خود باید در یک مصاحبه شرکت کنید.

اجازه ی اقامت تحصیلی در کشور کانادا سه ماه بیش تر از زمان تحصیل شما در آن کشور می باشد. اگر خواهان اقامت در کانادا در طول دوران تحصیلی خود هستید باید ویزای خود را هرسال تمدید کنید. اگربعد از اتمام دوران تحصیلی و دریافت مدرک علمی خود خواهان اقامت و زندگی در کانادا هستید، باید برای دریافت نوع دیگری از ویزا از طریق اداره ی مهاجرت کانادا اقدام کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چه میزان هزینه باید پرداخت کرد؟

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید 150 دلار کانادایی(Canadian dollars) پرداخت کنید. بسته به شرایط شما مسیولین اقامتی در کشور کانادا به شما اجازه می دهند که این وجه را یا به صورت آنلاین و یا از طریق مرکز درخواست ویزا در ایران و یا در نهایت به وسیله ی مراودات بانکی انتقال دهید.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا دانشجویان ایرانی ملزم به دریافت بیمه ی سلامتی نیستند.

دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا مبلغ 85دلار کانادایی را برای جمع آوری مدارک امنیتی خود(اثر انگشت و عکس ها) پرداخت کنند. همچنین دانشجویان ایرانی باید هزینه ی سفر خود برای ارسال درخواست اقامت و ویزای تحصیلی کانادا را در ترکه و یا هر کشوری که قصد ارسال درخواست خود را دارند را پرداخت کنند.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا به چه مدارکی نیاز است؟

هنگامی که درخواست اقامت و ویزای تحصیلی شما در کانادا مورد تایید قرار گرفت، باید ثابت کنید که توانایی اداره کردن زندگی و وضعیت خود در کشور کانادا را دارید. برای اثبات این مسیله در کشور کانادا، اگر قصد تحصیل در هر استانی از کانادا به جز استان کبک(Quebec) را دارید بتوانید مبلغی حدود 833 دلار کانادایی را پرداخت کنید و یا اگر خواهان تحصیل در استان کبک هستید باید بتوانید ماهانه مبلغ 917 دلار کانادایی را از طریق یک منبع خارجی و یا حساب بانکی خود پرداخت کنید.

دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیازمند اثبات تسلط کامل خود بر زبان انگلیسی به منظور تحصیل در دانشگاه های بین المللی کانادا نیستند. این مهارت ها به منظور موفقیت خود در تحصیل در کشور کانادا و همچنین گذراندن زندگی خود در کانادا می باشد.

دانشجویان ایرانی نیازمند دادن تست پزشکی قبل از رسیدن به کانادا نیستند. دانشجویان ایرانی ملزم به افتتاح حساب بانکی محدودالاستعمال نیستند. این نوع حساب ها اجازه ی برداشت ماهانه ی شما را محدود می کند و تنها اجازه دسترسی به حساب شما را به محض رسیدن شما در کانادا را می دهد. برای دریافت اطلاعات بیش تر درمورد ویزای کانادا به وبسایت مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

منابع : لینک 1 و لینک 2