اگر مقالات گذشته ی موسسه حقوقی بین  المللی رابین درمورد کشور نروژ را بررسی کرده باشید، متوجه خواهید شد که درمورد راه های مختلف اخذ اقامت و یا مهاجرت به کشور نروژ به طور پیوسته مورد بررسی قرار گرفته است. کشور نروژ نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی، درب های کشور خود را به سمت مهاجرین و شهروندان غیراروپایی که خواهان تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری، زندگی و . . . باز گذاشته است اما نکته ای که بسیار مهم می باشد این است که اخذ تابعیت کشور نروژ نیازمند دارا بودن چند سری ویژگی هایی است که هر کسی آن را نداشته و می بایست زمان نسبتا طولانی را در این کشور باید گذراند تا بتوان برای اخذ تابعیت کشور نروژ ابتدا اقدام کرد. موسسه حقوقی بین المللی رابین در خدمت شما عزیزان است تا جهت دریافت شهروندی این کشور شما متقاضیان عزیز را همراهی کند. این مقاله به بررسی چگونگی دریافت شهروندی کشور نروژ می پردازد و سعی می کند اطلاعات لازم جهت دریافت کارت شهروندی کشور نروژ را به شما ارایه دهد. با ما همراه باشید.

220px Geirangerfjord 6 2007 202x300 - راه های اخذ تابعیت کشور نروژ

چرا کشور نروژ را برای ادامه ی زندگی انتخاب کنیم؟

یکی از رایج ترین سوال هایی است که اکثر متقاضیان اقامت در کشورهای اروپایی از خود می پرسند؛ موضوعی که باید به آن اهمیت داد این است که امکانات و خدماتی که دولت کشور نروژ به شهروندان و مهاجرین کشور خود می دهد در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی قابل مقایسه نیست. رونق اقتصادی و افزایش میزان سرمایه گذاری در این کشور باعث شده است که رفته رفته میزان تقاضا جهت همکاری تجاری و یا حتی کار معمولی در این کشور افزایش پیدا کند. همین موضوع باعث افزایش میزان تقاضای نیروی کار شده که باعث کاهش میزان نرخ بیکاری در کشور نروژ می گردد. افزایش میزان دانش فرهنگی و اجتماعی مردم کشور نروژ پس از انقلاب صنعتی، رفته رفته باعث افزایش میزان گرایش مردم این کشور به آموزش و تربیت صحیح خود و فرزندانشان شده که این موضوع باعث شد کشور نروژ توجه بسیار زیادی به شاخه ی تحصیلی و احداث دانشگاه ها و کالج های با کیفیت و با نیروی علمی بسیار خبره کند. اگر به تمام این موارد توجه کنید، متوجه می شوید که کشور نروژ تمام المان های لازم جهت زندگی مناسب و با سطح بسیار بالا برای شهروندان خود از ابتدا فراهم کرده است. کار، تحصیل و آینده ای مناسب نیازهای اساسی زندگی یک فرد و یا خانواده است که به راحتی می توانید در این کشور پیدا کنید.

برای اخذ تابعیت کشور نروژ چه شرایطی مورد نیاز است؟

:چگونگی اخذ تابعیت کشور نروژ

از آن جایی که کشور نروژ جزو یکی از برترین و ثروتمند ترین کشورهای اروپایی است، اخذ تابعیت این کشور بسیار سخت بوده و مستلزم گذاشتن وقت بسیار زیادی است. اخذ تابعیت کشور نروژ برای تمام مهاجرین با ملیت های مختلف در سرتاسر جهان امکان پذیر است اما نکته ای که بیان کردن آن خالی از لطف نیست این است در صورتی که می خواهید کارت شهروندی کشور نروژ را دریافت کنید، می بایست از تابعیت اول خود چشم پوشی کرده و تنها تابعیت کشور نروژ را داشته باشید. قوانین اخذ شهروندی این کشور بر اساس ملیت اولیه ی شما متفاوت است اما نکته ای که رایج است این می باشد که در صورتی می توانید برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید که بتوانید به مدت هفت سال در کشور نروژ به صورت قانونی زندگی کرده باشید. بعد از این موضوع می توانید درخواست تابعیت این کشور را به اداره ی مهاجرت یا اداره ی پلیس دهید. پس از این موارد در صورتی که بتوانید شهروندی این کشور را دریافت کنید، به راحتی می توانید در انتخابات شرکت کرده و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اخذ پاسپورت کشور نروژ باعث می شود که شما به راحتی و بدون دریافت هیچ گونه ویزای خاصی به 173 کشور دنیا سفر کرده و بدون هیچ مشکل خاصی از دیگر کشور ها دیدن کنید. پاسپورت کشور نروژ جزو یکی از با ارزش ترین پاسپورت ها در سر تا سر جهان محسوب می گردد.

images 16 300x168 - راه های اخذ تابعیت کشور نروژ

:مدت زمان حضور در کشور نروژ

برای این که بتوانیم تابعیت کشور نروژ را دریافت کنیم، می بایست مدت زمان بسیار طولانی را در این کشور زندگی کرده باشیم. برای این که بتوانید تابعیت کشور نروژ را دریافت کنید باید از ده سال گذشته از اقامت شما در کشور نروژ حداقل به مدت هفت سال را در این کشور زندگی کرده باشید و سوسابقه ی کیفری یا قضایی خاصی نداشته باشید.

برای اخذ تابعیت کشور نروژ چه شرایطی مورد نیاز است؟

:تسلط زبان

برای این که بتوانید یکی دیگر از موارد لازم جهت دریافت کارت شهروندی کشور نروژ را داشته باشید، باید تسلط شما بر زبان نروژی به حد قابل قبول مکالمه و برقراری ارتباط به صورت حرفه ای رسیده باشد. تکمیل حداقل 250 تا  تا 300 ساعت کلاس زبان نروژی را گذرانده باشند و یا مدرکی که اثبات کند به میزان کافی تسلط در زبان نروژی دارید یکی دیگر از مواردی است که برای دریافت شهروندی کشور نروژ بسیار حیاتی است. جدیدا موارد تازه ای به این ملزومات اضافه گردیده است. از این ملزومات جدید می توان به گذراندن امتحانات عمومی در شاخه های قانون، سبک زندگی و مسایل اجتماعی کشور نروژ توسط متقاضیان اخذ تابعیت کشور نروژ اشاره کرد. از موارد مهم در مورد این موضوع می توان به عدم دادن تابعیت کشور نروژ به افرادی که توسط دو فرد خارجی در کشور نروژ به دنیا امده باشند است. این بدین معنی است که اگر شما در کشور نروژ به دنیا آمده باشید و والدین شما نروژی نباشند، به شما تابعیت کشور نروژ نمی دهند؛ تنها مدت زمان لازم جهت دریافت شهروندی این کشور برای شما کاهش می یابد. درمورد ورثه و باقی گذاشتن میراث برای افراد بازمانده نیز خبری از دریافت تابعیت این کشور توسط این موضوع نیست. اگر پدربزرگ یا بستگانی در کشور نروژ دارید و برای شما میراثی به یادگار گذاشته اند و شما نیز انتظار دریافت تابعیت کشور نروژ توسط این روش را دارید؛ باید به شما بگویم که این راه شدنی نیست. به طور کلی اخذ تابعیت کشورهای اروپایی به وسیله ی میراث خانوادگی شدنی نیست و تنها توسط کشورهایی مانند ایتالیا یا ایرلند و آن هم به ندرت قابل دریافت است.

images 1 9 300x156 - راه های اخذ تابعیت کشور نروژ

موسسه حقوقی بین المللی رابین در زمینه ی اخذ اقامت و ویزا کشورهای اروپایی و کاناد در خدمت شما عزیزان است. با ما همراه باشید.

مهاجرت به نروژ برای تحصیل ؛ با ا همراه باشید

منبع:lifeinnorway